Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] dziwne szarpanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] dziwne szarpanie
Autor Wiadomość
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 15:15   [R75] dziwne szarpanie
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam ,dziś zaczęło występować u mnie d :roll: ziwne szarpanie autem ,przy raptownym dodawaniu i odejmowaniu gazu ,
Jadąc autem puszczam gaz i ...szarpnięcie ,wciskam gaz i szarpnięcie (dość znaczne ,odczuwalne na kole kierownicy

Od dłuższego czasu (od ok, 10 miesięcy) ,słychać było u mnie szuranie i ocieranie dochodzące ze skrzyni biegów ,teraz to...
Byłem wcześniej( zanim wystąpiło szarpanie) u jednego mechanika ,podniósł auto na łapach odpalił ,włączył bieg i stwierdził ,że kończy się mechanizm różnicowy

Czy to szarpanie to następny efekt kończącego się mechanizmu różnicowego? i to już prawie FINAŁ skrzyni???
Jeśli to skrzynia ...to czy lepiej kupić używkę , czy raczej regeneracja ?? ?
No chyba że któraś poduszka skrzyni biegów padła
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 15:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 21:58   

jeśli wymiana skrzyni to raczej używka, tańsza opcja. To czy masz naderwane poduchy nikt ci nie powie, sam musisz to sprawdzić
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 23:01   

Ten opis Twój taki trochę niejasny ;)
Generalnie jak odejmujesz raptownie gazu albo go dodajesz w ten sposób może szarpnąć ;)
A to czy przenosi się na kierownicę może być zależne od np. wywalonych tulei wahaczy, poduszek - ósemki i gruszki.

Szuranie w skrzyni to może być efekt niskiego poziomu oleju.
Czasami da się skrzynię ożywić taniej niż kupując nawet używkę ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 09:07   

MaReK napisał/a:
Ten opis Twój taki trochę niejasny ;)
Generalnie jak odejmujesz raptownie gazu albo go dodajesz w ten sposób może szarpnąć ;)
A to czy przenosi się na kierownicę może być zależne od np. wywalonych tulei wahaczy, poduszek - ósemki i gruszki.

Szuranie w skrzyni to może być efekt niskiego poziomu oleju.
Czasami da się skrzynię ożywić taniej niż kupując nawet używkę ;)


Tuleje wahaczy nowe ,stan oleju w skrzyni jeszcze nie sprawdzony ,ale biegi wchodzą płynnie ,bez chaczenia
Teraz takie pytanie ,jeśli podniosę auto na lewarku ,ściągnę koło ,nadkole plastikowe i odkręcę wlew oleju ,to auto będzie przecież przechylone i nie sprawdzę faktycznego stanu ?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Wrz 21, 2014 11:05   

alpacino napisał/a:
jeśli podniosę auto na lewarku ,ściągnę koło ,nadkole plastikowe i odkręcę wlew oleju ,to auto będzie przecież przechylone i nie sprawdzę faktycznego stanu ?
korek jest widoczny i dostępny po max skręceniu kół w prawo na wysokości półosi . Jak chcesz ściągnąć koło,to po tym możesz opuścić auto na lewarku do wlaściwego poziomu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 12:08   [R75] dziwny odgłos ...

Mam pytania , ile ogólnie jest poduszek skrzyni biegów i jak one wyglądają ,czy takie same są w każdej wersji silnikowej?
Czy nie lepiej jest wymienić od razu wszystkie ?,jeśli już jedna jest uszkodzona i czy wymianę można samemu jakoś ogarnąć ?,czy lepiej powierzyć robotę mechanikowi?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 12:30   

alpacino napisał/a:
ile ogólnie jest poduszek skrzyni biegów
skrzynia ma jedną , ale silnik jeszcze trzy . Tu jest dużo tematów o poduszkach i szarpaniu
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=54757
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001744
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 17:20   

Zerknij od spodu na poduszkę tzw "ósemkę". Ja ostatnio wymieniłem wkład, ale pomyłkowo kupiłem do benzyniaka i miałem podobne objawy. Stuk przy zmianie biegu (guma była zbyt miękka) Dwa dni później zmieniłem na dieslowską i stuki się skończyły. Może masz ją zerwaną? Musisz gumę odgiąć jakąś breszką lub śrubokrętem, bo pęknięcia są słabo widoczne.
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 19:04   

mocu napisał/a:
Zerknij od spodu na poduszkę tzw "ósemkę". Ja ostatnio wymieniłem wkład, ale pomyłkowo kupiłem do benzyniaka i miałem podobne objawy. Stuk przy zmianie biegu (guma była zbyt miękka) Dwa dni później zmieniłem na dieslowską i stuki się skończyły. Może masz ją zerwaną? Musisz gumę odgiąć jakąś breszką lub śrubokrętem, bo pęknięcia są słabo widoczne.

Dzięki !, jak najszybciej sprawdzę ! i jeszcze jedno ... wcześniej przy hamowaniu na światłach itp ,było słychać takie skrzypnięcia właśnie jakby gumy ,myślałem ,że to nowe silentbloki się jeszcze "układają ,ale to najprawdopodobniej były odgłosy konającej poduchy :lol:
Ile kosztuje sam wkład ?i czy średniorozgarnięty :D amator da radę sam wymienić?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Wrz 22, 2014 21:32   

Cytat:
Ile kosztuje sam wkład ?i czy średniorozgarnięty amator da radę sam wymienić?
około 100 pln
http://allegro.pl/poduszk...4561861218.html

istnieje niebezpieczeństwo pękniecia obudowy ósemki przy wciskaniu wkładu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 08:34   

SeniorA, czemu mu polecasz ten syfiasty wkład?
Mam taki, kiedyś kupiłem i leży w szafie, mogę oddać za czteropak z pocałowaniem w rękę.
Rozglądnij się kolego tylko i wyłącznie za poliuretanowym wkładem, przy jego montażu nie pęknie ci też aluminiowa obudowa poduchy. Konieczna prasa do wyciśnięcia starej tuleji. Mały wkład zostaw na miejscu jeśli nie poszarpany, on raczej się nie psuje.
Link:
http://www.inter-rally.pl...-75-Diesel.html
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 10:57   

Dawidovs napisał/a:
SeniorA, czemu mu polecasz ten syfiasty wkład?
a gdzie napisałem ,że polecam , ale gdyby nawet , to wiem , że te wkłady sie zakłada i nie ma problemu , zdania są podzielone.Ja na takim wkładzie zrobiłem już 20kkm. Kolega chciał znać cenę i jak wygląda , wiec zamieściłem jako przykład , a kilka postów wyżej podałem adres do dyskusji na temat jakości i możliwości wyboru ( poduszki mocowania silnika).
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 13:56   

Sory nie zauważyłem że ty masz automat, ponoć w automatach zdają egzamin.
Ja u siebie wsadziłem raz na próbę to myślałem że siedzę na młocie udarowym :)
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 18:57   

Dziękuję wszystkim za odp.
Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić ,ale jak myślicie jakie jest prawdopodobieństwo ,że to właśnie ta poducha(ósemka?) a nie np:gruszka ? ,która jest bardziej podatna na zniszczenie ? i co myślicie o używkach w\w poduszek?
:mrgreen: ...nauczyłem się w ciągu dwóch dni jeżdzić bez zauważalnych szarpnięć :roll: ,bardziej operuje sprzęgłem i płynnie dodaję i ujmuję gazu :roll: :mrgreen:
Kumpel którego dzisiaj podwoziłem nawet nie zauważył ,że coś jest nie tak
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 19:02   

Nie wiem, jak inne wkłady, ale tedgum w automacie nie zdaje egzaminu - wibracje jak na uszkodzonej poduszce ...

Ja powerflexa kupiłem tutaj http://powerflex.pl/p/680...-pff63-610.html w tamtym tyg wziąłem ostatnią sztukę, przysłali na drugi dzień, ale leży i czeka aż Gawin odpali 2gi warsztat.

Jeśli masz szarpnięcia to albo 8 albo tuleje na wahaczach (miałem 1 zerwany a drugi rozwarstwiony to też odczuwałem szarpnięcia), grucha raczej wpływa na wibracje przenoszone do wnętrza auta z komory silnika.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 19:56   

pisałem do Olkusza i poduszkę "8" zregenerują za 120 zł
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 14:53   

Punx napisał/a:
Nie wiem, jak inne wkłady, ale tedgum w automacie nie zdaje egzaminu - wibracje jak na uszkodzonej poduszce ...

Ja powerflexa kupiłem tutaj http://powerflex.pl/p/680...-pff63-610.html w tamtym tyg wziąłem ostatnią sztukę, przysłali na drugi dzień, ale leży i czeka aż Gawin odpali 2gi warsztat.

Jeśli masz szarpnięcia to albo 8 albo tuleje na wahaczach (miałem 1 zerwany a drugi rozwarstwiony to też odczuwałem szarpnięcia), grucha raczej wpływa na wibracje przenoszone do wnętrza auta z komory silnika.


Tuleje wahaczy obie wymienione 3 miesiące temu ,tak że zdecydowanie wykluczam...
ale jutro podjadę na stację diag. i sprawdzę

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2014 14:53 ]
Jestem po sprawdzeniu przyczyn "dziwnego szarpania"!,na stacji diagnostycznej .
Doznałem prawdziwego szoku !! !...trzy miesiące temu wymieniałem silent bloki ,w tym czasie zrobiłem jakieś 4 tys km ,dziś zajechałem na stację diagnostyczną ,żeby wykluczyć niektóre przyczyny szarpania ,przy dodawaniu i odejmowaniu gazu i zmianie biegów i narywania kierownicą ...i jeszcze raz napiszę ...SZOK silent bloki praktycznie nie istniały !! !! :o :o :o ,tzn wkłady ,po prostu szczątkowa guma dookoła! 3 MIESIĄCE!!!
Stare ,które wymieniałem chodziły niecałe 4 lata i wyglądają obecnie lepiej niż te "nowe" trzymiesięczne ...co to za TANDETA !! !
Dodam ,jeszcze ,że poduszki jeszcze ok!!!...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Dziwne szarpanie podczas jazdy
yenko87 Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Paź 22, 2009 18:11
SeniorA
Brak nowych postów [mg-ztt] Ogrzewanie wnętrza dziwne dziwne działanie
batyrhan Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Paź 19, 2020 23:31
batyrhan
Brak nowych postów [R 75] szarpanie
grota10 Rover serii 75, MG ZT 19 Wto Lis 10, 2015 14:02
AdaskoC
Brak nowych postów [Problem szarpanie]
100th_Anniversa Rover serii 75, MG ZT 1 Pią Lut 07, 2014 21:36
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Czkawka, szarpanie silnika
Gość Rover serii 75, MG ZT 127 Wto Mar 19, 2013 14:55
krzyswe1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink