Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zdalne otwieranie bagażnika z oryginalnego pilota.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zdalne otwieranie bagażnika z oryginalnego pilota.
Autor Wiadomość
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 19, 2016 22:55   

Dostałem moduł, zamontowałem i muszę powiedzieć, że hula pięknie. ;) Samo podłączenie też proste:
+12 wziąłem prosto z aku (przykręciłem kabel śrubą w skrzynce bezpieczników pod maską), przeprowadzony tą samą gumką, którą leci linka klapy.
Masa - z jednego z punktów masowych, pod dolną osłoną przedniego słupka.
Sygnał - tu ukłony do scareface za pomoc. :P Czarny przewód z zielonym paskiem, leci w głównej wiązce - zaraz obok przycisku od bagażnika. U mnie był dość z tyłu.
COM, NO - do przycisku.

Zworkę zrobiłem na dwóch przewodach z izolowanymi konektorami na środku. Jak mi się odwidzi one-point entry, wystarczy odsunąć osłonkę, rozpiąć konektory (izolacja sprawi, że mogą być luźno) i już.

Teraz będę kombinować z podnoszeniem klapy - dam znać, jak będą dobre efekty. ;)
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 19, 2016 22:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 31, 2016 00:43   

Witam.
Dzisiaj przyszły do mnie odbojniki klapy z BMW E36, pasują idealnie i dzięki nim użyłem tylko jednej sprężyny. Myślałem jednak że same dadzą radę wybić klapę tak wysoko żeby siłowniki już ją pociągnęły bez sprężyn, jednak są za słabe. Teraz w zasadzie można było by użyć dwóch słabszych sprężyn ale i tak można było by je mieć dopiero na zamówienie :/

https://www.youtube.com/watch?v=Ti0t3VqphHo
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 31, 2016 09:01   

scareface, profesjonalnie to wygląda :ok:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 31, 2016 09:40   

Dzięki, wygląd tez ważny ale fajnie ze działa elegancko :-)
Postaram się rozebrać jeden odbojnik i poszukam jakiejś mocniejszej sprężyny i włożę do środka to może będzie wybijalo mocniej
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 31, 2016 16:43   

Działa idealnie według mnie :brawa: jeszcze trochę i wymyślisz bez sprężyn nawet i opatentujesz :ok2:
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 31, 2016 16:53   

patent spoko, mnie kusi hydraulika ze starej 7 ;) ale ciężko to dorwać.

Do tego czujka ruchu pod zderzakiem na przekaźniku, żeby rozłączała się po odpaleniu auta. Tylko nie mogę nigdzie znaleźć transpondera o zasięgu 1m żeby bagażnika nie otworzył np przebiegający kot
_________________
75 Red Edition
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Mar 31, 2016 17:15   

longer86 napisał/a:
Do tego czujka ruchu pod zderzakiem na przekaźniku, żeby rozłączała się po odpaleniu auta. Tylko nie mogę nigdzie znaleźć transpondera o zasięgu 1m żeby bagażnika nie otworzył np przebiegający kot

A może mentalny odbiornik myśli... Czyli podchodzisz do auta, myślisz sobie "otworzyłbym teraz bagażnik, ale mam zajęte ręce". Odbiornik analizuje i filtruje myśl. Oczywiście myśl musi być otagowana, np. 6 ostatnich znaków Twojego kodu DNA. Żeby byle złodziej nie otworzył Ci bagażnika...

Ogarnijcie się chłopy ;) Trzeba zmienić furę, a nie ulepszać fabrykę :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 31, 2016 17:29   

Marek... O to bym Cie nie posadził, jesteś konserwatywny, czy nie Ty siedzisz z winolsem... A jeszcze tutaj bicik zmienię a nóż silnik z pod maski wyrwie. :D

Mi sie R podoba bo pomimo ze kiedys tam był jakimś osiągnięciem techniki to teraz można go jeszcze ulepszyć. ;) po to jest forum... Dla kreatywnych, nie tylko dla: Jak naprawić bo si spsuło
_________________
75 Red Edition
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 31, 2016 18:43   

Longer86 poczytaj co Marek pisze na temat tego modułu. Generalnie uznaje tylko programowanie i podpinanie pod t4 gdzie tylko kilka osób ma blisko a reszta musi jechać po kilkaset km. Twierdząc że to ingerencja w elektronikę a jego programowanie to już nie ingerencja :-D
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 08:42   

Mi bajer bagażnika nie jest potrzebny. Ale odniosę się do kwestii modyfikowania - dla mnie to zabawa i frajda, sam sobie trochę pomodyfikowałem auto za pomocą różnych kabelków, coby ułatwić działanie pewnych rzeczy ;) I nie widzę w tym nic strasznego. Po co zmieniać auto na takie, które warte jest 50 tysi więcej, skoro bajery z tego auta można włożyć do R?

Ja sobie zrobiłem małe udogodnienie, a mianowicie microswitch pod tylną blendą, który jest niewidoczny, a wciśnięcie go powoduje otwarcie bagażnika (ale tylko gdy auto jest otwarte z kluczyka). Poprowadziłem kabelki od przycisku otwierania bagażnika w kabinie aż do samej klapy i tam zamontowałem malutki przycisk od spodu, między światłami tablicy rejestracyjnej.

Dołożyłem też dodatkowe oświetlenie bagażnika. Jedyne na co bym się skusił, to może na jakieś mocniejsze siłowniki, bo moja Kobieta nie ma siły unieść klapy bagażnika na tyle, aby później siłowniki jej pomogły xD
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 09:09   

Oświetlenie bagażnik dobry bajer i sam to chyba wykonam niedługo, chodzi mi po glowie oświetlenie na klapie, tak żeby po otwarciu oświetlało bagażnik z gory
_________________
75 Red Edition
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 09:44   

longer86 napisał/a:
Oświetlenie bagażnik dobry bajer i sam to chyba wykonam niedługo, chodzi mi po glowie oświetlenie na klapie, tak żeby po otwarciu oświetlało bagażnik z gory


Ja założyłem 50-centymetrową listwę led (o barwie ciepłej) w "suficie" bagażnika. W nocy w bagażniku mam widno, jakby tam słońce świeciło.

Miałem też pomysł na jakieś 2 małe panele led w masce, żeby zapalały się po podniesieniu machy i co nieco oświetlały komorę silnika. Ale z drugiej strony - po co? :D
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 10:26   

cin1391 napisał/a:
Miałem też pomysł na jakieś 2 małe panele led w masce, żeby zapalały się po podniesieniu machy i co nieco oświetlały komorę silnika. Ale z drugiej strony - po co? :D


No właśnie, R75 to nie alfa, nie musi mieć dodatkowych udogodnień dla stale zaglądających tam mechaników czy innych bajerów typu "systemu doświetlania lawety". :P
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 10:44   

cin1391, ja osobiście mogę Ci polecić siłowniki od VW o których tutaj mowa i jest nawet podana strona gdzie można je kupić. Jeżeli chodzi o otwieranie klapy za pomocą przycisku to bardzo fajny pomysł :-)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 11:29   

longer86 napisał/a:
czy nie Ty siedzisz z winolsem... A jeszcze tutaj bicik zmienię a nóż silnik z pod maski wyrwie. :D

Zmieniam wysterowanie silnika... ale nadal jest to ten sam sterownik, ten sam silnik i niczego nie dokładam obcego. Raz dołożyłem BOX'a - jak się skończyło wiadomo :)

longer86 napisał/a:
. Dla kreatywnych, nie tylko dla: Jak naprawić bo si spsuło

Ja bym zaczął od napraw tego co się popsuło, potem o ile możliwe doposażył R w to co dała im fabryka, a na końcu jak już wszystko by grało myślałbym o przerabianiu R na jedyny egzemplarz na świecie, z drucikami, rurkami itp. itd :)

scareface napisał/a:
Generalnie uznaje tylko programowanie i podpinanie pod t4 gdzie tylko kilka osób ma blisko a reszta musi jechać po kilkaset km.

Widać, że nie jesteś na bieżąco :) Za bardzo pochłania Cię przerabianie R i nie śledzisz tematu. Nie trzeba jeździć na T4 żeby włączyć tę opcję. Wystarczy zaopatrzyć się w moduł - fabryczny. Programowanie T4 zostało wyparte przez TOAF'a, który od dzisiaj będzie dostępny dla każdego ;)

cin1391 napisał/a:
Po co zmieniać auto na takie, które warte jest 50 tysi więcej, skoro bajery z tego auta można włożyć do R?

Wszystko okej, dopóki to auto jest u Ciebie i wiesz co zrobiłeś. Mnie irytują pojazdy, w których właściciel A przerobił instalację w/g własnego widzimisię, a potem nowy właściciel B próbując dojść do ładu musi usunąć mody poprzednika ;)

Moimi ulubionymi modyfikacjami są kolejne systemy antykradzieżowe. Są takie wymyślne, że przy drobnej usterce dokładnego układu auto przestaje palić ;)
Trafia do mechaników różnych i tam zaczyna się prawdziwa przygoda.

cin1391 napisał/a:
to może na jakieś mocniejsze siłowniki, bo moja Kobieta nie ma siły unieść klapy bagażnika na tyle, aby później siłowniki jej pomogły xD

Może ją nakarm :P Mój 7 letni syn radził sobie z otwieraniem bagażnika w ZT :) Bez żadnych problemów. Chyba, że te Twoje wynalazki co zamontowałeś w klapie tyle ważą :P

Reasumując. Jestem za zwiększaniem funkcjonalności w naszych R ale na bazie podzespołów fabrycznych bez fizycznej ingerencji w elektrykę/elektronikę.

Jedyną rzeczą jaką dołożyłem u siebie, to przewody pod wzmacniacz audio.

Kochajcie się i pożyczajcie sobie pieniądze ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 11:34   

MaReK napisał/a:
Ja bym zaczął od napraw tego co się popsuło, potem o ile możliwe doposażył R w to co dała im fabryka, a na końcu jak już wszystko by grało myślałbym o przerabianiu R na jedyny egzemplarz na świecie, z drucikami, rurkami itp. itd :)


O! To jeszcze trochę i będzie mi oficjalnie wolno dodawać druciki i rurki. :P

MaReK napisał/a:
Programowanie T4 zostało wyparte przez TOAF'a, który od dzisiaj będzie dostępny dla każdego ;)


Aaa co z obietnicą, że ci co kliknęli przycisk "Dotacja" mieli dostać kilka chwil szybciej? :>
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 11:58   

1 sekunda szybciej . . . make the diffrence 8)
_________________
75 Red Edition
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 12:03   

longer86, oj tam, oj tam. Tak się tylko niezobowiązująco, prostacko i bezpodstawnie czepiam. :idea:
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 12:20   

MaReK napisał/a:
Wszystko okej, dopóki to auto jest u Ciebie i wiesz co zrobiłeś. Mnie irytują pojazdy, w których właściciel A przerobił instalację w/g własnego widzimisię, a potem nowy właściciel B próbując dojść do ładu musi usunąć mody poprzednika


Ale każde auto, które do tej pory kupowałem, było wyposażone w tzw prowizorki, druciarstwo i JanushMode, więc wiesz, nic nowego. Kupując używkę trzeba się tego spodziewać.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 12:38   

MaReK napisał/a:
Może ją nakarm Mój 7 letni syn radził sobie z otwieraniem bagażnika w ZT

Przestań karmić syna sterydami to będzie miał tyle samo siły co jego kobieta :-P
Ja miałem dwa fabryczne siłowniki w kiepskim stanie i mi było ciężko podnieść klapę jedna ręką.
Cytat:
Programowanie T4 zostało wyparte przez TOAF'a, który od dzisiaj będzie dostępny dla każdego

Czasy się zmieniają, teraz jest to możliwe ale jak założyłem ten temat to Ty sam nie wiedziałeś kiedy będzie taka opcja :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Otwieranie bagażnika z pilota
dzieju Rover serii 75, MG ZT 129 Wto Mar 30, 2021 20:15
Arczibald
Brak nowych postów [R75] Otwieranie samochodu z pilota
lkwiatos Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Mar 05, 2009 20:15
Lechos
Brak nowych postów [R75] Otwieranie zamka z pilota
jacekmarus Rover serii 75, MG ZT 21 Nie Paź 19, 2008 16:57
MaReK
Brak nowych postów [R75] Otwieranie bagażnika przyciskiem
Koenig Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Cze 28, 2015 13:42
prebenny
Brak nowych postów [R75] Zamykanie / otwieranie drzwi z pilota
yoyo_85 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Mar 30, 2011 21:09
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink