Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 25] Tryb awaryjny Skrzyni Automatycznej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 25] Tryb awaryjny Skrzyni Automatycznej
Autor Wiadomość
Stonka 



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 4



Wysłany: Nie Gru 14, 2014 19:43   [R 25] Tryb awaryjny Skrzyni Automatycznej
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2001

Witam wszystkich posiadam od nie dawna Rovera 25 1.8 140 km w automacie mimo to ze autko prezentuje się świetnie mam z nim nie lada kłopot. Otóż podczas jazdy samochodzik super chodzi, biegi się zmieniają bez problemu, do momentu gdy przekroczę 3000 obrotów lub 80 km/h lub depnę pełny gaz na starcie, wtedy włącza się pomarańczowa kontrolka i auto przechodzi w tryb awaryjny można wtedy jechać max 30 km/h w tej sytuacji trzeba wyciągnąć klemy po czym błąd znika i nadal można jechać.
Bardzo proszę o pomoc autko odwiedziło już paru mechaników lecz bez skutku ostatnia moja nadzieja jest na tym forum pozdrawiam wszystkich Roveroholików i czekam z niecierpliwością na jakąś odp.

[ Dodano: Nie Gru 14, 2014 19:43 ]
witam wszystkich ponownie, w piątek dostałem wiadomość od ostatniego mechanika, który widział autko twierdzi, że w skrzyni jest jakaś część pęknięta lub zepsuta która powoduje ze ciśnienie ucieka i dlatego jest taki problem. Nie wiem co o tym myśleć ponieważ biegi wchodzą bez problemu nie chce mi się wierzyć że to jest problem którego nie da się rozwiązać czekam na jakieś podpowiedzi pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 14, 2014 19:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kulawy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Gru 14, 2014 22:15   

miałem kiedyś podobny problem, a czy tryb awaryjny się wyłącza tylko po restarcie kompa czy podczas np delikatnej płynnej jazdy kontrolka gaśnie?podczas postoju np na światłach kontrolka skrzyni miga i falują obroty?
 
 
Stonka 



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 4



Wysłany: Pon Gru 15, 2014 18:09   

nie, tylko po wyciągnięciu klemy kiedy gaszę wyciągam kluczyk i chce na nowo odpalić auto to nadal świeci się kontrolka i nadal jest ten tryb awaryjny. po za tym autko chodzi bez zarzutu owszem muszę jeździć płynnie i bez agresywnej jazdy jak tylko nacisnę mocniej pedał gazu ta się włącza tryb. na przykład odpalam autko zaczynam jazdę to jeżeli nie depnę mocno gazu to potrafi jechać do ponad 80km/h bez zarzutu po przekroczeniu 80 wlącza się tryb
 
 
kulawy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Gru 15, 2014 20:27   

na początek sprawdź przewody idące do potecjometra bądź sam potencjometr od przepustnicy czy napięcie i opór ma jak trzeba-u mnie on był uszkodzony i wyglądało to podobnie jak opisujesz tylko przy delikatnym ruszaniu bądź ciągłej jeździe tryb awaryjny się wyłączał i można było normalnie jechać aż do zatrzymania i tak w kółko,możesz też sprawdzić kable i wtyczki idące do skrzyni(dwie wiązki i wtyczki okrągła do samej skrzyni i do prędkościomierza) raczej to problem elektroniki, gdybyś nie miał ciśnienia oleju w skrzyni to po odpaleniu silnika już by był tryb awaryjny skrzyni
 
 
Stonka 



Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 4



Wysłany: Sro Gru 17, 2014 16:00   

dzięki wielkie za cenne podpowiedzi na pewno sprawdzę wszystkie opcję i na pewno dam znać kiedy coś będę wiedział jeżeli ktoś ma jeszcze inne pomysły proszę o napisanie pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25 iTD] Tryb awaryjny
Steff Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Wrz 30, 2021 18:29
Steff
Brak nowych postów [rover25] AWARIA silnik przełącza sie na tryb awaryjny.
sluchawa21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Maj 13, 2011 16:28
Remigiusz
Brak nowych postów [R25 1.4 '03] Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
Fu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Maj 13, 2008 10:20
piter34
Brak nowych postów [r216] Prolemy po zmianie skrzyni automatycznej na manualna
marhew Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Lis 09, 2011 21:14
Firq
Brak nowych postów [MG ZR 2.0 iDT] Łożyska skrzyni
grzess1978.r Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Lip 05, 2010 20:43
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink