Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 45]Problem z pilotem i niedziałające zamki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 45]Problem z pilotem i niedziałające zamki
Autor Wiadomość
Rover45T 



Dołączył: 12 Gru 2014
Posty: 2



  Wysłany: Pią Gru 12, 2014 11:09   [Rover 45]Problem z pilotem i niedziałające zamki
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2004

Witam Szanownych Forumowiczów, jestem nowym nabywcą Rovera 45 z 2004r. Mój problem polega na słabym działaniu pilota centralnego zamka. Pilot nosi widoczne ślady zużycia a za słaby zasięg obwiniam wyczerpującą się w nim baterię. By otworzyć lub zamknąć auto muszę często po kilkakroć razy wciskać pilot i to w bardzo bliskim obrębie auta. Proszę doradźcie mi jak wygląda wymiana baterii i czy rozkoduje się przez to pilot? Zamierzam również przełożyć wnętrze pilota do nowej obudowy. Symbol pilota to LUCAS 17TN.
Przeszukując forum natknąłem się na procedure kodowania pilota w w/w przypadku lecz posiada ona punkt w którym należy otworzyć drzwi kluczykiem - i tu pojawia się kolejna kwestia, mianowicie kluczyk nie przekręca się w żadnym zamku - poprzedni właściciel twierdzi że nie używał kluczyka i widocznie zamki zardzewiały. Noszę się też z zamiarem wymiany wkładek/zamków. Czy któryś z kolegów się już tego podejmował? Słyszałem żeby się za to nie brać bo są jakieś czujniki które też można uszkodzić/rozkodować przy takim zabiegu. Nadmieniam że posiadam tylko jeden pilot.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 12, 2014 11:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 12, 2014 11:53   

Samochodu kluczykiem otwierać nie musisz. Otwórz go pilotem, wymień baterię i dokonaj synchronizacji.
Zamek spróbuj najpierw przeczyścić jakimś środkiem czyszczącym w sprayu. Jak pomoże to później trzeba zastosować smar.
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 12, 2014 12:04   

Też miałem problem z pilotem. Mały zasięg, bardzo zużyty środek i jeden pilot. Poszedłem do zwyczajnej budki gdzie dorabiają i naprawiają piloty. Pilota poprawili mi na poczekaniu, dolutowali w środku antenkę, wymienili baterię. Teraz nawet z 20 metrów otworzę samochód. Po wymianie baterii musiałem nacisnąć przycisk otwierania 3 razy, aby zaskoczył. To wszystko, co musiałem zrobić. Nie przekręcałem kluczyka w zamku.

Kodowanie nowego pilota trwało może 5 minut i nie potrzeba do tego żadnych specjalnych komputerów. Połączyli się z samochodem, rozkodowali starego pilota i na nowo zakodowali dwa piloty. Koszt nowego pilota to 300 zł razem z kodowaniem. Mogłem też kupić używany za 50 + 40 za kodowanie. Naprawa starego pilota 50 zł + bateria.

Zamków nie wymieniałem i prawdę powiedziawszy też nie używam
 
 
Rover45T 



Dołączył: 12 Gru 2014
Posty: 2



Wysłany: Sob Gru 13, 2014 11:54   

Czyli sugerujecie żeby otworzyć auto z pilota i już będąc w środku wymienić baterie a następnie zsynchronizować? Kierowałem się procedurą opisaną w Procedura - link. Jak odniesiecie się panowie do innych punktów opisanych w tej procedurze tj. rozładowywanie pilota?
Fredii u mnie w budkach gdzie dorabiają klucze itp. nie chcą się właśnie podjąć wymiany baterii z racji że jest tylko jeden pilot, że Rover, że coś tam....
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 13, 2014 17:47   

To zmień fachowców gdyż to jakieś lewe ręce. Zamknąłem samochód, poszedłem wymienić baterię, poprawić zasięg. Po powrocie wystarczyło cztery - pięć razy nacisnąć przycisk otwierania. Tyle. Zsynchronizował się sam. Rover nie jest żadnym szczególnym wynalazkiem. Ludzie, którzy mówią, że nie podejmą się naprawy, bo to Rover powinni zmienić zawód. Ja osobiście spotkałem się tylko raz z opinią, że części nie ma. Następnego dnia wróciłem do tych samych mechaników z katalogiem części. Nie powiedzieli nic gdyż zrobiło im się głupio. Znajomy mechanik z ASO Fiata zamawia części i na drugi dzień są. Pilot dorabiałem w najzwyklejszej budce. Powiedział, że to standardowa robota. To samo z baterią. Ja nie otwierałem drzwi z kluczyka i nie widzę potrzeby. No chyba, że masz coś kombinowane w Roverku i może to być różnie, ale przecież musisz wymienić baterię, bo w końcu nie dostaniesz się do samochodu
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Nie Gru 14, 2014 12:29   

Z rok temu wymieniałem baterię w pilocie. Wsiadłem do samochodu, wyjąłem baterię i wsunąłem szybko drugą. Całość operacji nie trwała dłużej niż 3 sekundy i synchronizacja nie była potrzebna, zadziałał od razu. Teraz mam dwa piloty, dokodowane z używanych, bo ten mój jedyny ze trzy miesiące temu po prostu padł.
Używane piloty kosztowały po 37 zeta + wysyłka, kodowanie 50 zeta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 400] Problem z pilotem i alarmem
Czaja Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Lis 15, 2011 17:53
k.matras12
Brak nowych postów [R400] Problem z pilotem
cholewka30 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Sro Maj 02, 2007 19:30
PHJOWI
Brak nowych postów [R414]problem z pilotem
Anya26 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Mar 13, 2014 14:02
Adrian
Brak nowych postów [R400] Problem z pilotem
danielp Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Sro Lis 21, 2007 11:58
TomaszFa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink