Forum Klubu ROVERki.pl :: [ R25 1.4 16v ]Falujące i niefalujące obroty ....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ R25 1.4 16v ]Falujące i niefalujące obroty ....
Autor Wiadomość
hannar 



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 33
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Sty 08, 2015 08:08   [ R25 1.4 16v ]Falujące i niefalujące obroty ....
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2004

Witam,

tak, wiem znów temat o falujących obrotach... ale proszę mi uwierzyć, że przeczytałem chyba już wszystkie tematy dotyczące tego problemu na tym forum, na forum poloneza i jeszcze gdzie tylko się w sieci da. Straciłem wszelkie pomysły co może być przyczyną mojego problemu i dlatego proszę nie piszcie abym skorzystał z wyszukiwarki, z googla czy z jasnowidza bo z nimi ostatnio byłem prawie na "Ty"...
Mam Roverka w gazie (na początku myślałem że to przez to ale nie, byłem na serwisie gazu - wszystko ok) na benzynie identyczne objawy.
Moje falowanie obrotów jest "dziwne" bo czasami jest a czasami go nie ma. Nie mam problemu z odpalaniem silnika, nie ma problemu z przyśpieszaniem i jazdą (podczas jazdy silnik zachowuje się jakby nic mu nie było)... wszystko dzieje się na biegu jałowym na rozgrzanym silniku. Obroty falują mi od 800-1300/1400 (czasami spadną tak nisko że gasnie ale to nie zawsze). Kiedy tak się dzieje :

Odpalam zimny silnik - ssanie działa (falowania nie ma), silnik grzecznie sobie chodzi, rozgrzewa się, przełącza na gaz i może tak idealnie chodzić aż mu benzyna się skończy albo do momenty gdy włączę coś co obciąża alternator - ogrzewanie szyb, wentylator, skręcę mocno kierownicę, spryskiwacze... to obroty zaczynają falować - wtedy czasami dodam kilka razy gazu i obroty znów się ładnie stabilizują lecz po pół minucie to samo. Jak wyłączę obciążenia, wtedy falujących obrotów ciężko szukać - ale czasami też falują. Podsumowując : ciepły silnik, obciążenie elektryką - choć nie zawsze ...

Co sprawdziłem/wyczyściłem/podmieniłem od innego roverka : map sensor sprawdzony, tsp ustawiony i sprawdzony, przepustnica wyczyszczona, krokowy zamieniony z innego roverka, kompresja w cylindrach sprawdzona, sprawdzone ładownie alternatora i ładownie, akumulator ok, podłączone pod komputer - zero błędów, sondy lambda ok. Więcej nie pamietam. Ale odłączałem krokowy i TPS i obroty automatycznie szły w góre ale falowania nie było ....

Kończą mi się pomysły co może być przyczyną... wczoraj jeszcze z mechanikiem wpadłem na pomysł, że może alternator traci gdzieś masę bo wszystko zaczyna się dziać jak obciążę alternator, chociaż bywają takie chwile że samochód jest obciążony elektrycznie a obroty falujące po kilku razach dodania gazu stabilizują się ...

Macie jeszcze jakieś pomysły ? Bo mi się już prawie wyczerpały ...

Dziękuję
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 08, 2015 08:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220 sdi] Falujące obroty
zex Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 21 Sob Lip 10, 2010 07:54
wroblikns
Brak nowych postów [R25] Obroty podwyższone i falujące
Micik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sob Wrz 22, 2012 10:44
leszczu
Brak nowych postów [R216 GTi] Falujące obroty
roverek216GTIki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Mar 12, 2008 14:31
piter34
Brak nowych postów [R200] Falujące obroty - filmik
marcingv Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sob Paź 08, 2011 20:42
Lewis
Brak nowych postów [214] Falujace obroty, ciezko odpala
Soczewa214 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Gru 11, 2014 19:48
Soczewa214



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink