Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wymiana oleju - jaki olej wlać ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wymiana oleju - jaki olej wlać ?
Autor Wiadomość
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Kwi 06, 2015 22:30   

kosaaro napisał/a:
dla ciekawości powiem że w UK nikt nie wymienia płynów hamulcowych chyba że wycieknie
filtry oleju wymieniają co drugą trzecią wymianę oleju
filtr powietrza mało kto wymienia
a o filtrze kabinowym to nikt nie słyszał (powaga, pytałem kolegów z pracy nikt nie wymieniał)


Chyba Twoi koledzy z pracy są polakami :) W praktycznie większej częsci angielskich samochodów jakie miałem, filtry były jak nowe, rozrządy wymieniane na czas, olej fakt często już przepracowany, płyny hamulcowe i wspomagania czyste, klima odgrzybiona i nabita.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 06, 2015 22:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kosaaro 




Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 92
Skąd: Dębica



Wysłany: Pon Kwi 06, 2015 22:41   

Ja dokładnie mieszkam w Szkocji a tu naprawdę nie wymieniają nic, żadne serwisy bo to bardzo drogo kosztuje a szkocii są przesadnie oszczędni.
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Pon Kwi 06, 2015 23:12   

coś o tym słyszałem :) chcesz się pozbyć Szkota z łódki, to wyrzuć funta za burtę :D takie żarty opowiadają Anglicy :)
 
 
Bialystok89 



Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 26



Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 09:19   

A czy Castrol EDGE 10w40 jest dobrym olejem dla 1.8t ? U mnie taki był lany od początku nim go kupiłem.
 
 
Kasa313 




Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 140
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 20:52   

Witam serdecznie.

Czy posiada ktoś jakiś manual do wymiany oleju silnikowego - chodzi mi o umiejscowienie śruby od spuszczania oleju.

Rover 75
2.0 CDT
140km
260 000km przebiegu
2003r.

Zalany Castrol, shit jakich mało. Przechodzę na Motul X-Cess 5w40 - co o tym sądzicie? Niesamowicie chwalą ten olej.

Btw. czy jeśli spuszczę olej to nie powinienem mieć żadnych problemów z tą uszczelką o której mowa wyżej? Gdzie to można dostać jeśli jest niezbędne?
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Wto Kwi 07, 2015 21:13   

kosaaro,
to i ja się wtrące, jeśli producent zaleca konkretną klasę oleju to tego się trzymaj bo to on wie najlepiej jakie tolerancje maja elementy silnika i jakie warunki panują podczas jego pracy
a co do płukania silnika to większość środków jakie ja spotkałem są na bazie ropy, ja nieraz już używałem własnie paliwa do diselka do płukania silnika i efekt był naprawde super, z tym że nie lałem go oczywiście do pracującego silnika tak jak niektóre płukanki a poprostu przelewałem ropką silnik po spuszczeniu oleju tak długo aż zaczęła lecieć czyściutka. Zabieg o tyle bezpieczny że masz pewność że ropka nie zawiera żadnych agresywnych dodatków.
I jescze jedno, to że jeździsz mało (200 km miesięcznie) to wcale nie jest dobre dla oleju i do tego w (moim mniemaniu) wilgotnym klimacie. Podczas różnic temperatur wenątrz niepracującego silnika na ściankach wytrąca się wilgoć, potem spływa i miesza się z olejem, a dalej sobie dopowiedz
 
 
Kasa313 




Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 140
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 08, 2015 18:51   

Jakas odpowiedz dla Mnie?
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 20:28   

Może jeszcze raz, ostatni.

Kasa

Temat jest o silniku benzynowym, ale pomijając to, oleje motul to oleje dobrej jakości jedne z najlepszych podobnie jak kilka innych firm, to czy jest to dobry olej do twojego silnika, musisz sam sprawdzić lub ktoś za Ciebie, chyba że ktoś akurat używa takiego na silniku jak twój, przy wysokiej jakości olejach nie będzie miało większego znaczenia jakiego producenta to olej, ale musi on spełniać odpowiednie wymogi jakie podał producent samochodu i nie mam tu na myśli zakresu temperatur pracy chociaż to też ważne, raz rozszyfrujesz parametry oleju jakie podał producent w instrukcji i zostanie Ci to na całe życie, nie tylko do tego samochodu ale do innych w przyszłości, pytanie o najcudowniejszy olej nie ma sensu bo nikt z nas nie ma sprzętu, czasu, ani nakładów finansowych aby to sprawdzić, zakup olej renomowanej firmy spełniający wymogi producenta samochodu a nic złego się nie stanie. Konkretnie olej który podałeś ja leje do benzyniaka bo taki polecił mi producent oleju i pokrywa się on z właściwościami oleju zalecanego przez MGR.

RYCHO

Mam nadzieje, że przez klase oleju nie rozumiesz 10w40, bo jak już koledzy wcześniej na forum się wypowiadali to w głównej mierze zakres temperatur w jakich dany olej zachowuje odpowiednie właściwości (czytaj: klasyfikacja lepkościowa), a to niestey nie wystarcza aby wybrać olej, w instrukcji jest więcej parametrów a zakres temperatur możesz sobie zmieniać.
Co do płukania silnika olejem napędowym, znam osobę która mając robaki piła nafte, oczywiście robaki znikały po takiej kuracji i ta osoba była zadowolona, według mnie podobna anologia.

a na koniec:

http://www.autosalwator.pl/article,1,9.html
 
 
janio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 335



Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 21:17   

Dokładnie tak jak Ci zedziczek napisał. A ten link zacytowany przez niego mówi wszystko.
Ja do benzyniaka polecam Midland Avanza 10W40 lub 5W40, z pewnością nie jest chrzczony! Zrobisz jak uważasz.
_________________
Od 1996 roku Rover 416 Si
Od 2016 roku Rover 25 Lift
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Czw Kwi 09, 2015 23:37   

zedziczek napisał/a:
że przez klase oleju nie rozumiesz 10w40

nie, nie to miałem na myśli
zedziczek napisał/a:
Co do płukania silnika olejem napędowym, znam osobę która mając robaki piła nafte, oczywiście robaki znikały po takiej kuracji i ta osoba była zadowolona, według mnie podobna anologia.

-według mnie w tej Twojej analogi nie ma podobieństw, ale kazdy rozumuje jak chce.
Najpierw wypróbuj taki sposób a potem zabieraj głos.
Robiłem tak u żony w twingo i u siebie w benzynowej lagunie i po 7-8 tysiącach olej miałem ciągle czysty, oczywiście nie lałem też byle gówna.
 
 
halynka44 



Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 1



Wysłany: Pon Sty 13, 2020 15:23   

Nie zapominajcie o skupie oleju przepracowanego, można to zrobić np za pośrednictwem tej firmy: https://www.wektorsc.eu/https://www.wektorsc.eu/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Olej silnikowy - wymiana oleju, jaki olej
Ml777 Rover serii 75, MG ZT 22 Czw Lis 28, 2013 17:59
janio
Brak nowych postów [R75] Olej silnikowy - wymiana oleju, jaki olej KV6
rambo1111 Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Lip 09, 2009 23:09
rambo1111
Brak nowych postów [r75]Jaki olej wlać do półosi
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Sty 23, 2015 20:33
sebol11
Brak nowych postów [R75] Mieszanie oleju ATF w skrzyni automatycznej?Jaki Olej?
ToXiC Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Sty 14, 2015 21:09
Gość
Brak nowych postów [R75/MG] Olej silnikowy - wymiana oleju
Bulway Rover serii 75, MG ZT 288 Wto Wrz 25, 2018 15:23
Zmienolej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink