Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 Streetwise 1.4 2004] elektryka szyby pasaż. i szyberd.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 Streetwise 1.4 2004] elektryka szyby pasaż. i szyberd.
Autor Wiadomość
egze 



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 13



Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 20:41   [R25 Streetwise 1.4 2004] elektryka szyby pasaż. i szyberd.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2004

Witam,
Mam problem z elektryką, w pewnym momencie równocześnie przestał chodzić szyberdach i szyba pasażera. Doszedłem, że przerywacz, który "cyka" przy otwieraniu okna kierowcy jest w module za radiem (poniżej zdjęcia modułu bez opakowania)

http://i.imgur.com/0nGKBmu.jpg
http://i.imgur.com/Q63mDZ5.jpg

Oczywiście wszystkie bezpieczniki posprawdzałem, kilka starszych wymieniłem, pozamieniałem miejscami, ale nic to nie dało. Pod maską też wszystkie całe.

W Fatimexie we Wrocławiu powiedzieli mi, że cały ten moduł jest nie do dostania. Używanego z innego auta też nie mogę wsadzić, bo podobno wyzeruję coś tam z immobilizerem i kicha, nie ruszę auta.

Powiedzieli (przez telefon, auta nie widzieli), że jedynym wyjściem jest zmostkowanie połączenia, żeby nie szło przez moduł tylko niejako na krótko, ale koszt takiej zabawy to ok 500-600 zł... Absurd totalny, w życiu tyle nie wydam na tę naprawę.

Moje pytanie jest takie: czy ktoś z Was miał podobny problem i jakie było rozwiązanie?

Przymierzam się do tego, żeby po prostu podpiąć to na krótko z akumulatorem. Zlokalizowałem kable przy module i myślę o tym, żeby puścić bezpośrednio z akumulatora dodatkowe kable do przełączników i do odpowiednich kabli odciętych od modułu. Ma to sens?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 20:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 25, 2015 16:07   

Sorki ale nie ogarniam tych aut z niepotrzebną elektroniką i stąd pytanie, jeśli można podłączyć "to" na krótko pod akumulator to po co ten cały moduł ?
Swoją drogą podpinając cokolwiek pod akumulator radzę zastosować bezpiecznik.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 18:30   

Sięgnij do schematów w RAVE. W module raczej cykają przekaźniki. Jeśli to on padł to wystarczy przelutowanie z jakiejś używki. W mechanizmie szyby i szyberdachu najprawdopodobniej są krańcówki, które po dotarciu szyby do określonego momentu przerywają obwód. Jak wyżej RAVE się kłania i od niego zacznij.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 18:49   

Robson może jak nie ogarniasz to się nie wypowiadaj ?
Dla przykładu bez tej "niepotrzebnej" elektroniki otwierał byś prawą szybę tak samo jak lewą, dodatkowo jakbyś za długo przytrzymał to mógłbyś wyrwać zębatki/zjarać silnik/zjarać bezpiecznik.

egze ten moduł to SCU z Pektron, za opuszczanie szyby kierowcy odpowiada środkowy przekaźnik. Właśnie przekaźniki w pektronie to najczęstsza przyczyna awarii. Nie widać żadnych powypalanych miejsc więc może program ??
Nikt nic nie pisze na temat szyberdachu, musiałbym pooglądać rave tylko nie mam go na tym komputerze.
Żeby wymienić ten moduł potrzebowałbyś do kompletu jeszcze piloty do tego modułu oraz ECU. Możesz też spróbować znaleźć kogoś kto ci sklonuje zawartość ECU(łatwiej dostępne) lub nawet całą zawartość tego SCU(nie wiem czy ktoś w Polsce się tego podejmie).
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 20:30   

BigBoyPL napisał/a:
Robson może jak nie ogarniasz to się nie wypowiadaj ?

Moja wypowiedź była trochę sarkastyczna bo w autach jest coraz więcej elektroniki która często się psuje. Efekt taki że zwykłe otwieranie szyby jest problemem który jak sam przyznałeś
BigBoyPL napisał/a:
Żeby wymienić ten moduł potrzebowałbyś do kompletu jeszcze piloty do tego modułu oraz ECU

czyli koszt hohoho... niemały albo

BigBoyPL napisał/a:
Możesz też spróbować znaleźć kogoś ..........(nie wiem czy ktoś w Polsce się tego podejmie).

Wyluzuj trochę :wink:
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
egze 



Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 13



Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 17:38   

NoPE napisał/a:
Jeśli to on padł to wystarczy przelutowanie z jakiejś używki.


raczej nie podjąłbym się przelutowywania czegokolwiek na module, który po ewentualnym padnięciu unieruchomi mi auto...

BigBoyPL napisał/a:
Nie widać żadnych powypalanych miejsc więc może program?


Jeśli to program, to jest szansa to naprawić bez wywalania 600 zł na mechanika?

Co myślicie o tym podłączaniu na krótko z zastosowaniem bezpiecznika?

Zna ktoś miejsce we Wrocku, gdzie rzuciliby na to okiem nie zdzierając ze mnie? Niestety wspomniany w pierwszym poście Fatimex jest może i dobry, ale nie stać mnie na nich...
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 18:08   

A nie wystarczy podjechać do elektryka samochodowego tylko takiego który specjalizuje się w alarmach, el. szybach, centralnych zamkach itd...
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 21:08   

egze napisał/a:
raczej nie podjąłbym się przelutowywania czegokolwiek na module

To jest tylko przekaźnik. 2 piny cewki i kilka od styków NO, NC. Bez przesady to nie fizyka kwantowa.
Odpowiednia temperatura Lutoli, żeby nie popalić ścieżek (a nawet uszkodzone można łatwo odtworzyć), odsysacz i jedziesz.
Samo wzięcie do ręki rozebranego SCU jest groźniejsze (ładunek elektrostatyczny ciała) niż świadoma naprawa.

Jeśli boisz się podejmować naprawy, to po upewnieniu się, że to przekaźnik oddaj go domorosłemu elektronikowi i ogarnie temat.

Przejrzyj kable i wtyczki, bo ja wątpię by te przekaźniki padły. Z którego roku masz Street'a? Będzie wiadomo w które RAVE zajrzeć.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Streetwise 1,4 2004] LPG w Streetwise - dobry pomysł?
Sanderalek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Wrz 01, 2013 13:45
praktis
Brak nowych postów [R 200 2.0 SD 1998 r.] problem z elektryką szyby
dsamulak Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Sro Lip 13, 2011 09:35
dsamulak
Brak nowych postów [R25 Streetwise 2.0tdi 2004r.] Jakie opony do Streetwise?
Gulliver Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Maj 24, 2010 13:24
Gulliver
Brak nowych postów [Streetwise] Jakie przeguby napędowy do Streetwise?
mlody_mce Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Maj 09, 2017 15:03
mlody_mce
Brak nowych postów [ Streetwise ] Jaki przegub do Streetwise?
banan010687 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Sro Maj 09, 2012 17:22
sobrus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink