Forum Klubu ROVERki.pl :: [r45] nie działa wiatrak od chłodnicy i klimatyzacji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r45] nie działa wiatrak od chłodnicy i klimatyzacji
Autor Wiadomość
marcinek311 



Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 2



Wysłany: Sro Maj 27, 2015 21:27   [r45] nie działa wiatrak od chłodnicy i klimatyzacji
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Witam,
Mam problem z wentylatorem chodnicy i klimatyzacji w samochodzie rover 45 silnik 1,8 benzyna.
Na początku wskazówka temperatury w korkach podchodziła na wysokość 3/4, co oznaczało, że wentylator się nie załączał. Rozumiem, że do wentylatora nie dochodziła informacja o wzroście temperatury albo dochodziła przekłamana. Troszeczkę to "olałem" i jeździłem dalej unikając korków. Co mogło się stać.
Czy czujnik temperatury jest jeden, czy może są dwa- 1 przekazuje informacje do deski rozdzielczej, a 2 do wentylatora chłodnicy? czy może tylko 1 który przekazuje tą informację do deski rozdzielczej i do wiatraka chłodnicy?

Ale pewnego dnia po wyłączeniu silnika i zatrzymaniu,wentylator nie wyłączył się i spowodował wyładowanie akumulatora.
Gdy załadowałem akumulator wentylator chodził bez przerwy, po wyłączeniu silnika i samochodu nie wyłączał się.
W celu uniknięcia wyładowania akumulatora wyłączałem go poprzez wyciągnięcie wtyczki znajdującej się pod maską.
Obecnie wentylator w ogóle się nie włącza.
Po wyłączeniu czujnika temperatury wentylator również się nie załącza.
Poczytałem fora i wnioskuje, że mógł zepsuć się przekaźnik od wentylatora tylko nie mogę go zlokalizować, ewentualnie czujnik temperatury.
Gdzie znajduje się ten przekaźnik? Gdzie można go kupić i jaki ma symbol?
Czy możecie mi Państwo pomóc w rozwiązaniu problemu.
Dodatkowo zauważyłem większe spalanie samochodu.


Przy włączeniu silnika na postoju nie załącza się wiatrak również od klimatyzacji. W trakcie jazdy klimatyzacja działa.
Z góry dziękuje za pomoc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 27, 2015 21:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Nie Maj 31, 2015 16:37   

Cześć, przekaźnik wentylatora znajduję się w skrzynce z przekaźnikami/bezpiecznikami pod maską po prawej stronie stojąc przodem do auta. W skrzynce jest to pozycja R5, Przekaźnik 6RLD, SIEMENS YWB 10012. Podczas jazdy klimatyzacja działa bo chłodnica jest chłodzona powietrzem bez użycia wentylatora, ale gdy będzie działa jej wydajność wzrośnie.
 
 
corpse13 



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Rzym



Wysłany: Nie Paź 15, 2017 21:06   

Witam
Mam ten sam.problem
U mnie włączają się dwa wentylatory odrazu po przekręceniu na zapłon
Sprawdziłem czujnik temperatury ( dołączyłem go) i nadal to samo. Dołączyłem jeden wiatrak od chłodnicy ale do wtyczki od chłodnicy nie mogę się dostać . Wiec po przeczytaniu tego posta , dołączyłem przekaznik wentylatora i klimy ale wiatrak nadal się kręci
Czy ty poradziłem sobie z tym problemem
Jeśli tak to możesz dać mi znać co tam było nie tak u ciebie
 
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 297
Skąd: Kutno



Wysłany: Nie Paź 15, 2017 22:33   

Przekażnik wentylatora w 45 wygląda tak http://allegro.pl/rover-4...6893868717.html a znajduje sie na na samym środku pomiędzy wiatrakami (zdjęcie poniżej) . Miałem taki sam problem i wymiana tegoż ustrojstwa rozwiązała sprawę.
_________________
marek501
 
 
Rov45 



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 109



Wysłany: Pon Paź 16, 2017 12:57   

Podepnę się pod temat bo u mnie też wentylator włącza się od razu po uruchomieniu auta, nawet rano gdy jest zimny. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale wentylator wymieniałem na inny używany bo mój zatarł się całkiem.

Sprawę przekaźnika już wyjaśniliście, ale pytanie mam bo są dwa czujniki temperatury i teraz który odpowiada za przekazanie informacji do kompa, a który na deske rozdzielczą do zegarów?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Paź 16, 2017 13:02   

na deskę jest ten z jednym kabelkiem a na kompa, podaje ten z dwoma kabelkami
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Rov45 



Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 109



Wysłany: Pon Paź 16, 2017 13:46   

Dzięki! Ten czujnik wymieniłem jakiś czas temu na nowy, ale i tak dokonałem przed chwilą najprostszej naprawy w historii mojego R. Docisnąłem wtyczkę do przekaźnika i teraz wentylator po zapłonie nie kręci się. Mam nadzieję, że zacznie gdy auto się zagrzeje :)

Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego zapytam się szybko: czy oryginalnie w R45 po lifcie była montowana mata wygłuszająca maskę? U mnie nic nie ma, jednak w masce są otwory jakby sugerowały że coś tam powinno być.
 
 
corpse13 



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Rzym



Wysłany: Pią Lis 03, 2017 22:18   

Rov45 napisał/a:
Podepnę się pod temat bo u mnie też wentylator włącza się od razu po uruchomieniu auta, nawet rano gdy jest zimny. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale wentylator wymieniałem na inny używany bo mój zatarł się całkiem.

Sprawę przekaźnika już wyjaśniliście, ale pytanie mam bo są dwa czujniki temperatury i teraz który odpowiada za przekazanie informacji do kompa, a który na deske rozdzielczą do zegarów?




Witam sprawdzałem ten przekaznik ale w tym miejscu ja go nie mam gdzie ma szukać ? Dodam że to jest 2003 r 2.5
Z klima
 
 
 
marek501 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 297
Skąd: Kutno



Wysłany: Pon Lis 06, 2017 10:34   

Nie wiem gdzie w R45 2.5 jest ten przekaźnik, ale chyba najprościej jest sprawdzić dokąd idą przewody zasilające od wentylatorów. Ewentualnie sprawdź w RAVE.
_________________
marek501
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Lis 06, 2017 12:53   

V6 mają całkiem coś innego i jest to gdzieś za zderzakiem schowane.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
corpse13 



Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 24
Skąd: Rzym



Wysłany: Sro Lis 22, 2017 00:10   

To chyba znalazłem jeśli o to chodzi co jest na zdjęciu
To znalazłem dwa takie jedno od chłodnicy i drugie od klimy
Kupiłem i jeden i sprawdziłem jest to samo czyli włącza się wentylator wiec na to wychodzi ze są sprawne. Obydwa
Podłączyłem pod kompa i po scanie błędów wyskakuje mi spięcie do masy
Nie wiem co z tym robić , gdzie mam szukać ,jak zacząć. Bo to jest przyczyną tego ambarasu
Ostatnio zmieniony przez corpse13 Sro Lis 22, 2017 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
IROLA 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 406
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Sro Lis 22, 2017 08:42   

Cytat:
gdzie mam szukać

Na Twoim miejscu zacząłbym od dużej wtyczki wchodzącej do komputera. W moim przypadku tam było przebicie (kabelki stopione, przetarte ...). Z zewnątrz praktycznie nie było znaku (ruszając tam zauważyłem dymek, co pozwoliło zlokalizować usterkę). Po zaizolowaniu od 2 lat spokój.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Wiatrak chłodnicy klimatyzacji
robzar Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Sie 21, 2007 22:15
robzar
Brak nowych postów [R416 Si 96] Wywala wodę ze zbiornicz wyr-nie działa wiatrak
kolosdemolos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Maj 10, 2012 14:52
bizon
Brak nowych postów [R45] Montaż chłodnicy klimatyzacji !!!!!!
bolus85 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Lip 12, 2015 23:09
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R45/MG ZS] Ile wentylatorów na chłodnicy klimatyzacji?
Dahrek1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Cze 23, 2014 10:59
sTERYD
Brak nowych postów [R416]Wentylator chłodnicy klimatyzacji-ma chodzić czy nie?
najko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Sie 05, 2011 11:11
najko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink