Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Prośba o podpowiedzi CAR-AUDIO
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Prośba o podpowiedzi CAR-AUDIO
Autor Wiadomość
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

  Wysłany: Pią Lip 03, 2015 11:22   [R75] Prośba o podpowiedzi CAR-AUDIO

Witam

Chciałbym poprawić nieco audio w swoim autku, ale bez szału z budżetem i też nie wymagam cudów. Chcę po prostu, aby grało nieco lepiej niż fabrycznie, a jednocześnie zrobić przygotowanie pod przyszłościową modernizację.
Czytałem wiele wątków, ale tutaj proszę o porady konkretnie pod moje "wytyczne".

W związku z czym:
1) chciałbym wygłuszyć drzwi, przynajmniej przednie, ale dobrze by było od razu wszystkie. Budżet na wygłuszenie to 150-200 zł. Proszę o jakieś wskazówki, jakie maty zakupić, bo kompletnie się na tym nie znam + wskazówki: czy wygłuszać tylko środek, czy tylko na zewnątrz drzwi, czy i jedno i drugie.

2) Chciałbym wymienić głośniki midbassowe z przodu (ewentualnie komplet z tweeterami, ale tylko z przodu). Mój budżet na głośniki na przód to również 150 - 200 zł.

3) Moje radio to Alpine, zdaję sobie sprawę z tego, że jest słabe, więc proszę o porady w doborze głośników względem tego radia + ewentualne sugestie, jaki wzmacniacz z czasem mógłbym dokupić, aby w pełni wykorzystać potencjał zakupionych głośników.

Nie planuję kupować żadnej skrzyni, ani tuby, soczysty bassik z samych głośników w zupełności mi wystarczy. Jak wspominałem wcześniej - nie oczekuję cudów, chcę jedynie nieco polepszyć brzmienie.

Gdybym dysponował większym budżetem, to jasne, że zakupię te wszystkie GENIALNE sprzęty, o których rozprawiane jest na forum, ale obecnie mnie na to nie stać, a też nie potrzebuję super hiper mocy i dudnienia bassem po całym mieście. :)

Z góry dziękuję! :)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 03, 2015 11:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lip 03, 2015 18:00   

1) Kwota raczej wystarczy na przednie drzwi, najlepiej jak wygłuszysz matą wewnątrz drzwi od zewnętrznej strony, tzn za szybą oraz zamiast fabrycznego wygłuszenia również matą okleić drzwi. Mata np. taka:
http://allegro.pl/gms-05-...5165165765.html

jak dasz radę to proponuje dodatkowo wygłuszyć wewnętrzną część boczka drzwi, pianką, np. taka:
http://allegro.pl/gms-02-...5480775108.html

Obie maty sa samoprzylepne i dobrze się kładzie.

Efekt na pewno będzie zadowalający.

Ponadto zamontuj dystanse z MDF, aby wszystko ładnie podpasowało.

3) każde oryginalne niefabryczne radio gra lepiej od tego podstawowego w roverku.
Jak chcesz radio 1 din to kup ramkę dedykowaną, np z kieszenią i podłączasz radio bez zbędnych ceregieli.
Druga opcja to radio lub stacja 2 din (ramki również do kupienia przez interrnet), tylko tutaj zabawa jest już droższa


Generalnie jak chcesz poprawić dźwięk to wystarczy na początek wygłuszyć drzwi oraz kupić jakieś radyjko, np. Sony, Pioneer i efekt będzie niezły. Jak z biegiem czasu nie będzie to starczało, to wtedy ewentualnie jakiś fajny wzmacniacz oraz lepsze głośniki.
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 04, 2015 01:55   

Głośniki mogę polecić Hertz DSK 165, występują samodzielnie lub w komplecie z tweeterami i zwrotnicami. W tym przedziale cenowym myślę, że są jednymi z lepszych i zagrają całkiem miło nawet z przeciętnym radiem.

Dedykowane dystanse z MDF masz na allegro (link już gdzieś tu podawałem wcześniej).

Co do wygłuszenia, taki budżet może nie wystarczyć. Tak, jak napisał już j0zek, najlepiej byłoby wyłożyć matami drzwi od środka i zamiast fabrycznego wygłuszenia, a na wnętrze boczków dorzucić piankę. Efekt jest bardzo wyraźny i bardzo satysfakcjonujący.

Zwróć też uwagę, czy w mocowaniach lusterek bocznych jest oryginalna pianka i guma. Jeśli nie ma - uzupełnij. U mnie ktoś "mądry" wcześniej wyciągnął to to z prawego lusterka i chwilę zajęło zanim odkryłem przyczynę tego szumu od strony pasażera. :-)
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 04, 2015 10:28   

j0zek, wellman, bardzo dziękuję za konkretne odpowiedzi :)

j0zek napisał/a:
każde oryginalne niefabryczne radio gra lepiej od tego podstawowego w roverku.

Mam jakieś JVC KD-R331 z poprzedniego samochodu. Nie ma USB, ale czyta MP3 z płyt i ma AUX - warto to wkładać?

W takim razie zacznę od wygłuszania, wygłuszę wszystkie 4 drzwi, podłączę to radio JVC i zobaczę efekt :) A potem pomyślę o głośnikach i radiu.

Panowie, a co powiedzie na taśmę dekarską? Brat ma firmę budowlaną i zostało mu tego sporo, a gdzieś czytałem, że ludzie tym wygłuszają...
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 04, 2015 11:21   

Spotkałem się z opinią, że prawie wszystko gra w naszych R lepiej niż seria. Sam nie mam zbyt dużego porównania, ale skoro już masz to JVC to nic nie szkodzi spróbować. :-)

Co do taśmy dekarskiej, nigdy się w to nie bawiłem, u siebie od razy kładłem maty butylowe. Niemniej wszyscy których pytałem o radę zgodnie twierdzili, że taśmy dekarskie mają tendencje odklejać się lub "spływać" pod wpływem wibracji i zmiennych temperatur. W najlepszym razie zaczną się wewnątrz drzwi "obijać", a najgorszym mogą zablokować mechanizm opuszczania szyb i do tego pozostawiają po sobie smolisty osad. Więc mimo cenowej atrakcyjności raczej bym nie ryzykował.

Oczywiście są też tacy, którzy chwalą taśmy dekarskie pisząc w sieci, że trzeba po prostu bardzo dokładnie odtłuścić blachę i przed wyklejaniem mocno rozgrzać matę, ale... nie do takiego zastosowania dekarka jest pomyślana. Nawet jeśli zrobisz to najlepiej jak potrafisz, istnieje ryzyko.

Tymczasem zwykłe maty butylowe, przyklejone bez specjalnego nagrzewania, dają się łatwo formować i trzymają jak skała. Oszczędność pracy i względna pewność, że nie będzie trzeba za kilka m-cy poprawiać.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lip 04, 2015 12:24   

cin1391 napisał/a:
j0zek, wellman, bardzo dziękuję za konkretne odpowiedzi :)

j0zek napisał/a:
każde oryginalne niefabryczne radio gra lepiej od tego podstawowego w roverku.

Mam jakieś JVC KD-R331 z poprzedniego samochodu. Nie ma USB, ale czyta MP3 z płyt i ma AUX - warto to wkładać?

W takim razie zacznę od wygłuszania, wygłuszę wszystkie 4 drzwi, podłączę to radio JVC i zobaczę efekt :) A potem pomyślę o głośnikach i radiu.

Panowie, a co powiedzie na taśmę dekarską? Brat ma firmę budowlaną i zostało mu tego sporo, a gdzieś czytałem, że ludzie tym wygłuszają...


Jeśli masz budżet 150-200 na wygłuszenie drzwi, który jak wspomniałem nie wystarczy na pewno na wszystkie 4 drzwi, to możesz zrobić w ten sposób, że wewnątrz drzwi tą zewnętrzna blache okleisz matami, które podałem w przykładowym linku, natomiast aby "nadrobić" ten budżet, matami dekarskimi możesz okleić ta część, gdzie jest fabryczne wygłuszenie.
Pisze tak, ponieważ w razie W będziesz mógł zdjąć boczek i sprawdzić za jakiś czas po dużych upałach jak wygląda ta taśma dekarska, jak będzie ok to zostawisz, a jak coś się zacznie dziać to łatwiej będzie ją poodklejać, niż tą w środku.

W poprzednim aucie wygłuszałem właśnie takimi taśmami firmy Soudal, przez 1 sezon letni jeździłem i raczej nie było oznak, że coś spływa itp.

Radio JVC jak najbardziej możesz wrzucić.

Najważniejsze rzeczy to wygłuszyć drzwi 2 różnymi rodzajami materiału - maty na blache oraz piankę na plastikowy boczek + dystanse, bo fabryczne głośniki nie wejdą z powrotem.
Maty usztywniają blache i zmniejszają drgania, natomiast pianka pochłania jakieś tam częstotliwości i efekt jest bardzo zadowalający.
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 07, 2015 08:05   

Bardzo dziękuję za porady.
Radia jeszcze nie wymieniłem, ale porządnie wygłuszyłem wszystkie drzwi. Zakupiłem maty butylowe GMS, którymi okleiłem drzwi z zewnętrznej strony. Do środka dałem zadobyte po znajomości za darmo maty DYNAMAT. Niestety nie miałem pianki do oklejenia boczków, ale to nic. Założyłem wszystko z powrotem, włączyłem radio i... cud.

Nie spodziewałem się tak dobrego efektu na seryjnym nagłośnieniu!!! To co będzie, jak wymienię radio i głośniki na nieco lepsze :D
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Wto Lip 07, 2015 23:30   

ile mat Ci poszło na jedną stronę?? i jaki rozmiar maty?
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 07, 2015 23:47   

8 mat 75x50 wystarczyło mi na wszystkie drzwi.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 13, 2015 09:47   

czort napisał/a:
ile mat Ci poszło na jedną stronę?? i jaki rozmiar maty?


Nie jestem Ci w stanie powiedzieć, bo nie mierzyłem :)
Na przednie drzwi zakupiłem na allegro gotowy zestaw na dwoje drzwi. Składał się on z dwóch rodzajów mat GMS.

A DynaMaty miałem jakieś 4m2 na oko.
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów Głośniki MAC Audio do Car Audio ;) - Prośba o opinie
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Kwi 07, 2008 07:26
pod000
Brak nowych postów Car audio....
;/
milo501 Car-audio, nawigacje, radia CB 17 Wto Gru 15, 2009 20:51
sknerko
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Car audio]
xbitx Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Lip 27, 2013 14:55
Raptile



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink