Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] 2w1 - glosne stukanie + temperatura
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] 2w1 - glosne stukanie + temperatura
Autor Wiadomość
wuj0 



Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 6

Rover 200

  Wysłany: Sro Lip 29, 2015 12:15   [R214] 2w1 - glosne stukanie + temperatura
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Cześć,
Na wstępie powiem, że chyba się zakochałem w mojej małej bestii i będę o nią walczył, mimo iż każdy radzi mi krótko: "sprzedaj go" :|
Nie pomaga fakt, iż żaden ze mnie mechanik. Staram się jednak powoli czegoś nauczyć.

Pierwszy problem: stukanie - tak wiem, że masa tych tematów. Jednak biorąc pod uwagę historię auta oraz intensywność hałasu wydaje mi się, że nie jest to typowe cykanie/klikanie tego silnika tylko rasowy traktor. Na razie wstrzymam się z przeszłością auta i poczekam na pierwsze pomysły, jednak jeśli okaże się to istotne to opiszę. Poniżej filmik (latałem telefonem z nadzieją, że na słuchawkach będzie słychać różnicę i faktycznie, końcówka wydaje mi się najgłośniejsza)
PS. kiedyś chodził ciszej
rover - traktor

Drugi problem: w upalne dni oraz przy bardzo szybkiej jeździe (ok 160-170km/h [prędkość maksymalna mojego egzemplarza :o ]) lub na postoju po dużym wysiłku wskaźnik temperatury na desce wędruje w okolice 3/4 skali nawet ciut wyżej w okolice czerwonej kreski i dopiero w tym czasie załącza się wentylator, który zbija temperaturę do normalnego stanu ciut poniżej połowy. Chwile pochodzi, znów temperatura skacze, znów wentylator i tak w kółko. Nie wiem czy to jest prawidłowe zachowanie. (Przy jeździe 160km/h zauważyłem, że temp. po prostu wzrosła i nie opadała dopóki nie zwolniłem)
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby jakiś dobry człowiek wspomógł mnie, laika jakąś radą. A jeszcze lepiej radą wspartą jakimś linkiem objaśniającym co, gdzie i jak, jakimś schematem.

Dlaczego nie pójdę do mechanika skoro się nie znam? Raz, że chciałbym się po prostu czegoś nauczyć na przyszłość (21 wiosen) Dwa, w moim regionie bardzo ciężko o mechanika z pojęciem o czymś, nikt mi nie potrafi kogoś polecić. Każdy nastawiony jest na Niemca i potrafi kosić tylko grube pieniądze. Trzy, mam uraz po poprzednim mechaniku, który skosił ze mnie bardzo grube pieniądze a jego naprawa okazała się byle jaka.

Do tego w poniedziałek szykuje mi się trasa 500km w jedną stronę i martwię się czy po prostu moje maleństwo mnie nie zawiedzie. CZWARTY RAZ :(

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i przepraszam, że się tak rozpisałem. Może ktoś przeczyta.[/code]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 29, 2015 12:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Lip 29, 2015 20:52   

Pierwszy problem:
Porównaj dźwięki ze swoim i napisz co obstawiasz. Nie chcę niczego sugerować choć już koment na YT poleciał. Jeśli go nie przeczytałeś to najpierw porównaj.
"Piston Scuff"- starty tłok. Dźwięk z obszaru cylindra. To samo co piston slap.
Piston_Scuff.wav

Popychacze. Dźwięk z głowicy cylindra.
tappet_noise.wav

Korba w wale korbowym. Dźwięk z dolnej części silnika.
crank_noise.wav



Drugi problem:
To raczej prawidłowy objaw. System chłodzenia działa choć trochę jakby mało wydajnie. Być może coś już czujnik temperatury sypie i trochę za późno włącza się wentylator. Sprawdź miernikiem wartości czujnika
http://www.mgfcar.de/sensor/index.htm

wuj0 napisał/a:
w moim regionie bardzo ciężko o mechanika z pojęciem o czymś

Skąd ja to k@#$rva. znam.... :-|
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 19, 2015 18:26   

Co do drugiego problemu to nie jest to prawidłowy objaw.
Każdy wzrost temperatury w roverku trzeba traktować jako alarm a tym bardziej taki wzrost w okolicę czerwonego pola, grozi to tym że uszczelka głowicy pójdzie się paść :???:
Co można zrobić ?
Od najtańszej do najdroższej opcji.
Uzupełnić, wymienić płyn chłodnicy, sprawdzić stan ogólny i drożność chłodnicy, wymienić korek zbiorniczka wyrównawczego (jest tani), wymienić czujnik temperatury ECU, lub na zegary (po sprawdzeniu parametrów) http://www.mgfcar.de/sensor/index.htm
wymienić pompę wody.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Khonju 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2014
Posty: 90
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 26, 2015 08:26   

Stary ja jestem z Ośna Lubuskiego, więc jak masz jakieś problemy to wal. W e"R"kach jestem dość dobrze obcykany.

Napisz na PW to się zgadamy.
 
 
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sie 26, 2015 18:55   

Jeśli chodzi o drugi problem - mam to samo.
Opisywałem problem na forum, wymieniałem korek, termostat, czyściłem dokładnie układ, a czujniki temp wymieniałem 4 razy ten do komputera i 2 na deskę :D
Nadal to samo, problem "rozwiązałem" robiąc sobie włącznik (a raczej wyłącznik) czujnika temp do kompa - tym samym automatycznie załącza się wentylator. Także jak stoję w korku, to co jakiś czas uruchamiam ręcznie wentylator, ewentualnie czasem się zapomnę i zobaczę, że wskazówka do góry idzie to wtedy uruchamiam i natychmiastowo temperatura spada do nominalnej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214] temperatura
ola22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Lut 02, 2014 17:32
robsson78
Brak nowych postów [R214 Si 1.4 16V 103KM] Problem z temperaturą
gorgoroth80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Lip 29, 2010 16:28
gorgoroth80
Brak nowych postów [R214 1.4Si 97r] Temperatura, obroty, 'mruganie'
Lupus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 31 Sob Sie 07, 2010 13:10
Lupus
Brak nowych postów [R214 '99] Problem z temperatura silnika.
ash Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Pon Sty 05, 2009 22:24
ash
Brak nowych postów [ R214 r1997] Temperatura wody
waldi80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Maj 18, 2008 18:33
waldi80



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink