Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT 190] Uszczelka kolektora ssącego 2.5 V6
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT 190] Uszczelka kolektora ssącego 2.5 V6
Autor Wiadomość
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 18:26   [MG ZT 190] Uszczelka kolektora ssącego 2.5 V6
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2001

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie kolektora ssącego i jego uszczelki. Może ktoś potrafi mi wytłumaczyć dlaczego jeśli w kolektorze ssącym ( metalowym ) jest kanał wodny i w głowicy też jest kanał wodny to dlaczego uszczelka kolektora nie ma wyciętego rowka żeby płyn chłodzący mógł faktycznie chłodzić kolektor. Jak dla mnie uszczelka blokuje swobodny przepływ płynu który nawet niema kontaktu z kolektorem. Mało tego wydaje mi się że właśnie przez brak wyciętego rowka w uszczelce pod wpływem ciśnienia i temperatury wygina się ona i dochodzi do wycieku płynu na zewnątrz lub co się zdarza częściej płyn leci w dolot. Przyglądałem się starej uszczelce i dokładnie widać że płyn wyciekał właśnie do środka kolektora. Wstawiłem kilka fotek na których zaznaczyłem na czerwono kanały wodne. A może ktoś z was bawił się w wycinanie rowka w uszczelce pod ten kanał.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2015 18:26 ]
Nikt niema żadnych pomysłów?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 18:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 18:44   

Po co chcesz chlodzic kolektor ssacy, przez który przepływa zimne powietrze? Jak płyn się zagrzeje, to będzie grzalo/rozrzedzalo powietrze w dolocie, bez sensu. Ta uszczelka z kolektorem służy jako zaslepka kanału w glowicy.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 19:02   

Widzę że nie rozumiesz pytania. I w głowicy i w kolektorze dolotowym jest kanał wodny. Więc poco jest kanał w kolektorze dolotowym jeśli uszczelka blokuje dostęp wody do niego. A jeśli dobrze pamiętam kolektor ma być gorący żeby dogrzewać mieszankę lub samo dostarczane powietrze ( ktoś to tłumaczył na forum ).

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2015 19:02 ]
W pytaniu mała pomyłka, woda ma dogrzewać a nie chłodzić kolektor.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 19:09   

To z grzaniem powietrza to moim zdaniem bez sensu, wszyscy chlodza gdzie się tylko da.
A kanał wodny może być w niektórych wersjach wykorzystywany jako odprowadzenie do zbiorniczka wyrównawczego (chyba w 800), ale w r75 tego po prostu się nie wykorzystuje, tylko kolektor został bez zmian. Chcesz to przedziuraw, stracisz tylko tyle co koszt uszczelki ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 19:23   

Teraz jeszcze znalazłem fotkę kolektora są na nim zaznaczone dwa wejścia \ wyjścia. Tylko co do nich jest podłączone?

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2015 19:17 ]
Oczywiście połączone są z kanałem wodnym.

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2015 19:19 ]
Przynajmniej tak by wychodziło patrząc od strony gdzie powinna być uszczelka.

[ Dodano: Sro Wrz 16, 2015 19:23 ]
Jeśli tamtędy jest dostarczany płyn to jak dla mnie dziwne rozwiązanie.
Nie mam możliwości zaglądnięcia teraz pod maskę więc może ktoś mnie "oświeci"
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 20:58   

jednym kanałem leci płyn, a drugim odma
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 21:26   

Jeśli jednym kanałem wchodzi płyn to gdzie jest jego wyjście. Jaki jest sens w doprowadzeniu płynu jeśli niema jego odpływu co za tym idzie brak obiegu.
Drugi kanał to niby odma ( jeśli dobrze rozumiem odpowietrzenie ) odpowietrzenie w układzie chłodzenia pracującym pod dużym ciśnieniem? Coś nie trzyma mi się to kupy.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Wrz 16, 2015 21:32   

Odma to odpowietrzenie skrzyni korbowej doprowadzone do kolektora dolotowego, nie do układu chłodzenia. Odejście od układu chłodzenia przez kolektor jeśli jest, to tylko do zbiorniczka wyrównawczego.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 07:07   

Odpowietrzenie skrzyni korbowej jest ale w całkiem innym miejscu. I to nie jest żadne z tych miejsc.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 11:01   

wingregor napisał/a:
Odpowietrzenie skrzyni korbowej jest ale w całkiem innym miejscu. I to nie jest żadne z tych miejsc.
sTERYD napisał/a:
Odma to odpowietrzenie skrzyni korbowej doprowadzone do kolektora dolotowego, nie do układu chłodzenia. Odejście od układu chłodzenia przez kolektor jeśli jest, to tylko do zbiorniczka wyrównawczego.
wingregor napisał/a:
Drugi kanał to niby odma ( jeśli dobrze rozumiem odpowietrzenie ) odpowietrzenie w układzie chłodzenia pracującym pod dużym ciśnieniem? Coś nie trzyma mi się to kupy.
Rafał już dobrze poznał silnik kV6 , tak to jest kanał powietrzny.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 12:47   

Czyli od lewej wejście płynu połączone tylko z kanałem wodnym a z prawej odma wchodząca w kolektor. No ok. Tylko nadal nie mogę zrozumieć dlaczego oba kanały czyli ten z głowicy i ten w kolektorze są od siebie oddzielone uszczelką.

[ Dodano: Czw Wrz 17, 2015 12:47 ]
Czy połączenie tych kanałów poprzez wycięcie w uszczelce takiego samego kanału to dobry pomysł?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 15:08   

to bardzo zły pomysł, bo rozszerzający się płyn pójdzie w odmę.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Wrz 17, 2015 19:23   

rafalmis1 napisał/a:
jednym kanałem leci płyn, a drugim odma
dla jasności tematu,to jest bypass, nazywany też odmą , którą potrzebuje i wykorzystuje zawór prędkości biegu jałowego. Dwa przewody z kolektorów połączone trójnikiem w jeden ,wchodzą do IAC. To nie ta odma o której myślicie.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
wingregor 




Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 53
Skąd: Jawor



Wysłany: Czw Wrz 24, 2015 17:24   

Właśnie jestem po wymianie uszczelek pod kolektorami i faktycznie długi kanał który idzie przez całą podstawę kolektora ( zygzak ) to jest jakiś kanał powietrzny a dwa duże skrajne otwory to są kanały wodne. Dziwna trochę konstrukcja ale widocznie tak musi być. Człowiek uczy się całe życie. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Wrz 25, 2015 10:16   

wingregor napisał/a:
Dziwna trochę konstrukcja ale widocznie tak musi być.
zawór regulacji biegu jałowego musi z czegoś brać powietrze przy zamkniętej przepustnicy.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Uszczelka kolektora ssącego
dorotamax1 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Lip 05, 2011 19:44
SyntaX
Brak nowych postów [R75] Uszczelka kolektora ssącego
Syri Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Lip 04, 2015 01:30
dzelo23
Brak nowych postów [R75] Uszczelki Kolektora ssącego
prezes-m1 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Mar 26, 2012 20:05
gacek189
Brak nowych postów [R75] Dźwięki spod kolektora ssącego.
matestan Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Cze 19, 2010 21:06
SeniorA
Brak nowych postów [R75] czujnik kolektora ssacego stuka
hribsatan Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Mar 12, 2015 12:57
spidi23



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink