Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT 2.0 diesel] cykanie po wymianie kpl sprzegla
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT 2.0 diesel] cykanie po wymianie kpl sprzegla
Autor Wiadomość
pumba1 



Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 31



Wysłany: Pon Gru 12, 2016 16:26   [MG ZT 2.0 diesel] cykanie po wymianie kpl sprzegla
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam

Jak w temacie w moim dieselku mechanicy wymienili tarcze docisk AP pompka i wysprzeglik TAZU plus zregenrowalem dwumase. Sprzeglo i biegi chodza superancko jednak pojawilo sie ,,cykanie,, ktore jest slyszalne powyzej 1700 obrotow przy mocniejszym dodaniu gazu (czym gwaltowniejsze przyspieszenie tym wyrazniejszy dźwięk), poza tym na 4 i 5 biegu przy mocnym dodaniu gazu z wysokosci 1800do 2200 obrotow slychac dziwne buczenie,wszystko dobiega pd strony kierowcy. Jakieś pomysly co to moze byc bo mechanicy juz zganiaja na regenerowama dwumase.

Chocia wystapilo po jej momtazu cos dZiwnego, po s scisnieciu srubami w dwocj miejsach miedzy srubami cos zwczelo odstawac przy miejscach nei pewnie w srodek bylo cos wspawywane bo widac jakies spawy. Zalaczam zdjecia
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 12, 2016 16:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wellman 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 934
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 12, 2016 16:32   

pumba1, zdjęć chyba nie załączyłeś.

Tak czy inaczej, skoro już przy montażu dwumasy było widać, ze coś z nią jest nie halo to szedłbym w tym właśnie kierunku i się mechanikom nie dziwię.

Jak z drganiami? Po regeneracji zmniejszyły się? Jak wygląda ruszanie np. z dwójki samym sprzęgłem?

Buczeć, teoretycznie, może też uszkodzony wysprzęglik, ale skoro jest nowy to mało prawdopodobne.
_________________
"Mówisz, że możesz - to możesz. Mówisz, że nie możesz - to nie możesz.
Więc sobie wybierz."
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 12, 2016 17:27   

U mnie jest coś podobnego ale ja raczej stawiam na sprężynki na tarczy sprzęgła - do tego mam poszarpywanie jak na 5 wcisnę gaz do oporu przy 80 km/h. Dwumas raczej wykluczam, bo innych objawów nie ma a to takie 'terkotanie' na tyle delikatne jest, że u siebie przynajmniej obstawiam sprężynkę na tarczy.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
pumba1 



Dołączył: 29 Lip 2016
Posty: 31



Wysłany: Wto Gru 13, 2016 21:46   

Racja zdjecia juz zalaczam, dziwnie wyglada ten kawalek odstajacy ale watpie zeby on o cos zachaczal, miedzy srubami nic nie pracuje i nic sie mie przemieszcza

[ Dodano: Pon Gru 12, 2016 23:23 ]
Poza tym jeslo chodzi o sprezynki co moze byc z nimi nie tak skoro osprzęt jest nowy, zly montaz? Jak sytuacja wyglada odnosnie takiego defektu, mozna z nim jezdzic? U mnie akurat nic na 5 biegu nie poszarpuje, tylko przez sekundke cos zachuczy jak wystartuje z1800 obrotów czyki bedzie okolo 80km/h.

P.S. jesli chodzi o brzeczenie to jest nieslyszalne jak delikanie prprzyspieszam. Ale jest tez taki dziwny harkot przy kazdej zmianie biegi w momencie kiedu pedal sprzegls ,,juz lapie,,. Kazdy mi tlumaczy w ten sposob ,,bo to diesel,,

[ Dodano: Pon Gru 12, 2016 23:26 ]
Jesli chodzi o zachowanie auta przy ruszaniu z 2 biegu sprawdze jutro. Jesli chodzi o wibracje i terkotsnie dwumasu ustaly, moze nawet calkowicir moge powiedziec, to ,,cykanie,, jesy slyszalne tyllko jakdla wyzej opisalem bo na biegu jalowyn albo a wcisnietym sprzegle dodajac gazu nie ma tego

[ Dodano: Wto Gru 13, 2016 21:46 ]
Oto zdjecia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75]nie odpala - cykanie
juraz Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Gru 23, 2013 22:25
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Cykanie - nie odpala
encor Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Cze 04, 2017 22:56
grota10
Brak nowych postów [R75] Cykanie podczas hamowania
kalixt Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Lis 30, 2012 18:33
kalixt
Brak nowych postów [R75] Cykanie przekaźnika w komorze silnika 2.0 PB
t0mi Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Sie 23, 2018 14:28
SeniorA
Brak nowych postów [MG ZT 190] Pikanie i cykanie przy próbie odpalenia
Wisson Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Kwi 21, 2024 21:26
marek501



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink