Forum Klubu ROVERki.pl :: SOLVED [r214Si] Auto gaśnie, wariują obroty, słabo odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
SOLVED [r214Si] Auto gaśnie, wariują obroty, słabo odpala

Cewka, kopułka, kable? immo??
Autor Wiadomość
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Mar 19, 2008 22:39   

obejzyjcie tez wtyczke pompy paliwa
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 19, 2008 22:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcus 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 97
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Mar 19, 2008 23:17   

Panowie a czujnik położenia wałka rozrządu czy może mieć wpływ na takie zjawiska .
Ja w zeszłym roku miałem to samo i teraz też sie znowu pojawia mechanicy wymiennili ten czujnik na inny, a po tygodniu ( dopiero) wszystko wróciło do normy. Traz u mnie jest tak że wariuje i parska i strzela do rury a za chwile wraca do normy i po kaimś czasie znów, a piać od nowa. Bedę też szukał masy.
Pozdrawiam all.
_________________
2.0 16V 200 KM Turbo
Pozdrawiam Marek
Ostatnio zmieniony przez Brt Czw Mar 20, 2008 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 09:18   

dzis wszystko sprawdzamy ;/ aktualnie roverek nie odpala rozrusznik kreci... i nic
pompka podaje paliwo to wyglada na ewidentne odcinanie pradu moze tro byc ten immo? bo roverek poprostu teraz nie odpala a jak chwyci i odpali to chodzi normalnie 30 sekund i gasnie.... jak dodam gazu to strzela z rury i obrotomierz dostaje swira poczym gasnie...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Mar 20, 2008 11:16   

a podmieniliscie juz czujnik PWK ??
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 12:51   

Witam, nie wiem nie jeste mpewien ale znalezlismy prawdopodobna przyczyne usterk iw aucie.
mianowicie kolo wtrysku jest taka czarna kostka Firmy TRW czy jakos tak ona jest czarna i nieduza wchodza do niej 2 wtyczki i auto wogole nie odpala a kiedy po niej sie popuka to odpala nromalnie nawet chodzi... co to za kostka jak sie to nazywa prosze o szybką odpowiedz!! to cos ma napis TRW i jest kolo wtryskow!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 14:34   

tak to opisałeś, że ja osobiście się zgubiłem ;) ... podejrzewam, że chodziło Ci o czujnik temperatury powietrza zasysanego (poz. 13)
zerknij sobie na poniższy obrazek i sam sprawdź :rotfl:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Mar 20, 2008 15:26   

donmulanka napisał/a:
ja sie słabo produkuje?

Tak, np. nie sprawdziłeś punktów masowych.

donmulanka napisał/a:
jak dodam gazu to strzela z rury i obrotomierz dostaje swira poczym gasnie...

AndrewS dobrze napisał
AndrewS napisał/a:
a podmieniliscie juz czujnik PWK ??


donmulanka napisał/a:
mianowicie kolo wtrysku

Koło wtrysku? Może konkretniej? :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 16:25   

JUZ WIEMY :D :D:D takie czarne cos kolo komputera i kolo sterownika takie czarne cos z 2 wyjsciami tzn 2 wtyczki tam wchodza zaraz koło KOMPA po prawej stronie jak sie stoi przodem do auta.. to steruje iskra i immo i innymi takimi wyjelismy to było mokre wysuszylismy i wlaczylism yauto chodziło dosc dlugo na wolnych obrotach potem zgasło i amen znowu hehehe :D ale sie ciesze ze znalazlem usterke jak sie uda zaraz jade do krk po część!!! do pana Pawła Midowicza to dzieki niemu znalezlismy ta czesc przez telefon nakierował:D

[ Dodano: Czw Mar 20, 2008 16:33 ]
to jest chyba to co jest podpisane 3 na tym rysunku.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Mar 20, 2008 19:29   

aaa ,to jest skrzynka czarne pudeleczko z przekaznikami
u mnie w kanciaku jej nie ma
jest za to w poldoroverze
gdyby sprawa dotyczyla poldorovera to pewnie cus byl o niej opisal
a tak to zmylka

tam sa 4 przekazniki
przekaznik glowny podaje nap. na wtyski, krokowy itp
przekaznik grzalki sondy lambda
przekaznik pompy paliwa
i przekaznik automatu rozrusznika (w poldoroverze jest niewykorzystany)

da sie to rozebrac i obejzec, moze sa jakies zimne luty
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Pią Mar 21, 2008 00:12   

oto fotka tego czegos co sie zepsuło :) kiedy wyjelismy to cos z auta chwile podgrzalismy kolo pieca i wsadzilism yciepłe spowrotem.. roverek kicia odpalił i sobei chodził normalnie obroty ok byl ywszystko luz gazu moglem dodawać.. ale po chwili zgasł znowu pukalism ystukalismy odpalal a potem juz nie bo czesc zawilgla snieg sypal kiedy z tym wszystkim robilismy. poprostu sie zuzyla ale mam pytanie? od czego to moglo sie zepsuc i jakim sposobem skoro to jest tak "hermetycznie" zamkniete ciezko to rozebrac bez uszkodzenia i wydaje sie niemozliwe zeby tam sie dostała wilgoć? wiec jak sie zepsula? zaduzo deptam roverkowi i dostawalo to cos po dupie czy oco chodzi?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Mar 21, 2008 11:55   

donmulanka napisał/a:
wiec jak sie zepsula?

Rozebraliście to? Myślę, że odpowiedź poznacie jak to rozbierzecie. Może przekaźnik najnormalniej w świecie "padł"?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pią Mar 21, 2008 21:49   

tam sa zwykle przekazniki, na pewno nie padly od "butowania"
przekaznik to czesc elektromechaniczna mogl poprostu pasc, wyrobic sie, styki mogly sie nadpalic,
da sie to rozebrac,
skoro jest zepsute to co ci zalezy, podwazaj do okola srubokretem,
potem zawsze mozna skleic np. silikonem lub pistoletem do klejenia na goraco

a zwiazek z temp i wilgocia moze byc mylny, on w wyniku rozgrzewania sie styku moze odpuszczac,
dziala przez chwile jak ostygnie
pukanie pomaga mu sie przelaczyc
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sob Mar 22, 2008 08:28   

Dzieki chlopaki za wszelkie sugestie podpowiedzi itp, wezme sie za rozbieranie tego moze sie da naprawić.. a nowe juz zamówiłem i jest w drodze takze mysle ze mój kociak wróci do zywych we wtorek lub srode:) juz sie nie moge doczekać kiedy sie rpzejade moja kicia hehe :)

[ Dodano: Sob Mar 22, 2008 13:46 ]
Znowu moj neiszczesny roverek... dzis mialem troche czasu wiec rozebralem to czarne pudeleczko z przekaźnikami. Okazało sie ze styk od rozrusznika był przypalony i okopcony na czarno.. wyczyscilismy go i poprawilismy.. podlaczylismy a samochod dalej nei odpala ale rozrusznik kreci.. reszta wszystkie styki są dobre ale 2 nie działają poprostu sie nie stykają a nie widać nigdzie zaczernien ani spalenia.. sa chyba ok i teraz mam watpliwosci czy to przez ta czesc moj kociak nie jezdzi :( poniewaz nie umiem wytlumaczyc dokladnie slowami to narysowalem w paincie (lol) schemacik co sie dzieje i prosze kogos kto sie na tym zna zeby mnie oswiecił. Mianowicie kiedy stykam przekaźnik o numerze "2" (ten z rysunku) to rozrusznik kręci ale reszta stykow sie nie wlacza.. nastepnie kiedy stykam styk numer "1" słysze jak coś cyka w tym miejscu mniejwiecej w rejonie wtryskow tam gdzie zaznaczylem to szczałką na czerwono.. slychać takie jakby cykanie przebicie czy cos a w dodatku silnicze kkrokowy pracuje strasznie glosno i tak jakby terkotał "trrtrrr" Co to moze być? czy to przez to ze te rpzekaznik isa uszkodzone choc wcale tego nie widać na 1 rzut oka czy jest to cos calkiem co innego. Nie znam sie na elektryce wiec prosze o porade i sugestie poniewaz nie wiem czy czekać na te nnowy przekaźnik czy pakować mojego kiciusia na lawete i zawieźć do krakowa do Pana Midowicza..
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Mar 24, 2008 16:17   

czyli nr. 1 to przekaznik glowny, wlacza go komp po przekreceniu zaplonu, jak pisalem wczesniej zalacza tez rozne czujniki i silnik krokowy, to terkotanie to silnik krokowy i pewnie tak ma byc

ten przekaznik powinien sie wlaczyc po przekreceniu zaplonu
sprawdzales to ??
jesli sie nie wlacza to sprobuj go przytrzymac reka i wtedy odpalaj samochod
oczywiscie potrzebna druga osoba, chyba ze da sie go przyblokowac wlaczonego np. zapalka :-)

przekaznik powinien po ok 30 sekundach od wylaczenia zaplonu odpuscic

przekaznik 3 lub 4 powinien wlaczyc pompe paliwa sprawdzales to ??

przepraszam ze tak pozno, ale swietuje u rodziny i do kompa mam sporadyczny dostep
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Wto Mar 25, 2008 10:34   

:) ten przekaznik sie nie wylacza caly czas zostaje.. i cos tyka wtedy w okolicach wtryskow

[ Dodano: Wto Mar 25, 2008 10:40 ]
te 2 przekazniki sie nie wlaczaja 3 i 4 ale sprawdzilem to tak ze zatkalem wszystkie 4 przekazniki zapalkami i probowalem odpalic auto.. odpaliło chodziło strasznie nierówno KOPCIŁO na czarmno smogiem po czym zgasło. Czyli to te przekazniki są padnięte? czy tez moze byc cos innego? ta cześć juz amowilem i chcialem zebyscie mi doradzili zebym wiedzial czy czekać na ta czesc czy wiezc auto na lawecie mnustwo kilometrow do warsztatu:(
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 16:13   

skoro juz ta czesc zamowiles to poczekaj jak dojdzie, jesli po wymianie bedzie to samo to wtedy zawieziesz auto do specjalisty

przekaznikiem nr 1 steruje komp podajac mu mase, Piter34 mial taka usterke ze komp nie wylaczal tego przekaznika i aku sie rozladowywal, ostatecznie zastosowal drugi ktory go wylaczal

nie wiem co za dzwieki slyszysz, to tykanie, tam nic poza wtryskiwaczami i krokowym nie powinno wydawac dzwiekow
wtryskiwacze powinny pracowac tylko przy kreceniu rozrusznikiem i podczas pracy silnika
krokowy powinno byc slychac po przekreceniu zaplonu i po jego wylaczeniu, potem ma byc cisza
swiece ogladales ?? po tylu probach moze sa zalane, nalezaloby je wykrecic i osuszyc np. wygrzewajac konce na kuchence
pompe paliwa slyszysz ?? , moze masz za male cisnienie paliwa
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Wto Mar 25, 2008 16:22   

mysle ze to ta część jest zepsuta ponieważ przełącznik numer 1 zalacza sie ale potem sie wogole nei wylacza kiedy wylacze auto i wyjme kluczyki czekam 2-3 minuty on robi jakby zwarcie bo sie nie odlacza i dlatego slychać cos z wtryskiwaczy. następne co mnie niepokoi to to ze przekaźniki 3 i 4 wogóle!!! sie nie włączają wogole sie nie stykają tak jakby wogóle nie działały. Teraz pytanie kiedy one sie wlaczaja zaraz po zastartowaniu auta?? czy wogole sie maja nie wlaczać? jaka jeszcze może byc przyczyna tego ze one sie nie włączają? a kolejną rzecza ciekawą jest to ze dzis auto odpaliło od sztycha jaks stało pod sniegiem przez swieta nie ruszane to odpaliło chodzilo z 2-3 minuty i padło i nie odpaliło wiecej te przekazniki moze sa zepsute moze to tylk ota część wymienie ją i bedzie ok?:> a moze to być np ta srebrna puszka kwadratowa obok tego modułu?? bo powstrzasalem nia zani mauto odpaliło =) jzu sam nie wiem co jest grane kompletnie!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Mar 25, 2008 18:05   

donmulanka napisał/a:
następne co mnie niepokoi to to ze przekaźniki 3 i 4 wogóle!!! sie nie włączają wogole sie nie stykają tak jakby wogóle nie działały


jeden pewnie jest od pompy paliwa, on powinien wlaczyc sie na ok 2 sekundy po przekreceniu zaplonu,
i wlaczyc na stale przy kreceniu rozrusznikiem, no i oczywiscie podczas pracy silnika
jak rozlaczy sie styk przekaznika pompy paliwa to samochod odrazu zgasnie

ten nazwijmy go nr. 4 jest od grzalki sondy lambda, wlaczany jest pewnie po rozruchu silnika, jesli silnik jest zimny

najwazniejsze i niezbedne do pracy silnika sa przekaznik glowny i pompy paliwa


donmulanka napisał/a:
a moze to być np ta srebrna puszka kwadratowa obok tego modułu?


chodzi ci o kompa ??
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Wto Mar 25, 2008 21:49   

tak o kompa:) ale watpie zeby komp sie spier%^&* bo auto czasem chodzi normalnie.. jak np zatkalem te 4 styki kartonikami to auto chodziło :) ale potem zgasło bo sa pewnie zepsute, a z tego co piszesz wynika ze poprostu pompka paliwa nie podaje tak paliwa jak powinna poniewaz dziala tylko glowny przekaznik nr 1 ktory i tak sie zawiesza... nawet po wylaczeniu silnika sie nie rozlacza. Te 2 przekazniki 3 i 4 nie działają wogole nie wlaczaja sie nawet na ulamek sekundy... czyli moge być pewien ze to one są zepsute?:) oby.. jutro dostane nowa część odrazu ją zaaplikuje kociakowi i mam nadzieje ze to go uleczy bo juz nie moge zdzierzyc jazdy oplem mojej mamy :|
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Mar 25, 2008 22:06   

Nie był bym taki pewien co do zespołu przekaźników one są sterowane z kopmutera silnika , może gubić sygnał ze sterownika silnika - tak bywa , tylko schemat z Rave kontrolka/miernik i cheja :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów SOLVED [R 220 Sdi '98] Auto słabo przyspiesza. Brak mocy
Rozwiązany problem
barti101 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Sro Cze 04, 2008 16:13
barti101
Brak nowych postów SOLVED [R200 '97 1.4 16V] Odpala i gaśnie po sekundzie...
Homi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Lut 10, 2009 21:16
Homi
Brak nowych postów SOLVED [R214Si 96r] Nie odpala + problem z immobilizerem
Yog-Sothoth Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Lis 29, 2007 16:25
Yog-Sothoth
Brak nowych postów [MG ZR 160] nowy komputer + immobilizer auto odpala i gasnie
lopez86100 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Sro Wrz 26, 2012 21:00
Harry
Brak nowych postów [R214i 97r 1.4 8V] Słabo odpala rano, słabo kręci
strala1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 25 Pią Paź 16, 2009 10:27
darek_wp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink