Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Czasami szarpie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Czasami szarpie
Autor Wiadomość
szulien 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Maj 09, 2008 23:12   [R416] Czasami szarpie
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam! Mam pewien problem. Ostatnio jechalem swoim Roverkiem i przy zmianie biegu i skrecie w prawo mi zgasl, czasami jak przychamuje i zaczynam rozpedzac auto z wolnych obrotow np na drugim biegu to przyszarpie lekko(np jade spokojnie, hamuje bo widze pieszych, wzucam dwojke przy 30 i dodaje gazu to szarpnie dwa razy i przyspiesza normalnie. Wczoraj jechalem na czworce przy 70 wchodzilem w zakret i szarpnal lekko. dodam ze uszczelka pod glowica i kable sa wymienione Czasami czuje tez maly spadek mocy. Spalanie w normie. Prosze o pomoc. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 16, 2011 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 09, 2008 23:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczynianin 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 21
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Maj 10, 2008 12:53   Re: [R416Si 97] Czasami szarpie

Ja mam podobny przypadek i radze ci, jeżeli jeszcze zdyb dużo sianka nie władowałeś w wyszukiwanie, co jest przyczyna tego, ze szarpie. To odpuść sobie i jedź do servisu, rovera. Oni zapewne troszkę wykasują, ale na 100% ci zrobią. Ja próbowałem własnymi siłami (czytając forum i nie tylko) i zacząłem wymieniacz wszystko po kolei. Czyli filtr paliwa ,powietrza kopułkę i palec ,Przewody WN ,sonde lambde ,Czyszczenie krokowca i przepustnicy , wymiana czujnika PWK i jak na razie nic nie pomogło . kasa wywalona w błoto . Gdybym wiedział, ze tak będzie od razu bym odwiedził serwis rovera . A, tak to teraz troszke mi szkoda kasy bo na te części sporo wywaliłem ,plus teraz serwis tez by troche wykasował , więc dla mnie jest to nie opłacalny interes….
Jeszcze może w przyszłym miesiącu wymienie cewke to jest ostatnia deska ratunku dla mnie haha ,bo wszystko właściwie już sprawdziłem lub wymieniłem :P
 
 
szulien 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Maj 10, 2008 14:13   

U mnie to jest sporadyczne. Narazie wymienilem tylko kable, swiece wygladaja na nowe, auto mam miesiac, przymierzam sie do wymiany palucha i kopulki oraz filtra paliwa, zobaczymy jak to bedzie. Dziwne tylko jest to ze najszczesciej w zakretach, np jak dojezdzam do skrzyzowania, hamuje, zaczynam ruszac skrecajac w miare ostro i wtedy szarpnie ze dwa razyalbo jade spokojnie prosto, przyhamuje po czym dodam lekko gazu i wtedy tez szarpnie ze dwa razy, nie dzieje sie to caly czas tylko sporadycznie, ostatnio jechalem zmienialem z czworki na trojke i gdy sprzeglo bylo wcisniete to mi zgasl, wchodzilem wtedy w lekki luczek na skrzyzowaniu. Moze cos ze wspomaganiem?? tylko ze na prostej jak napisalem wyzej tez to sie stalo.
 
 
leszczynianin 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 21
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Maj 10, 2008 14:46   

szulien napisał/a:
U mnie to jest sporadyczne. Narazie wymienilem tylko kable, swiece wygladaja na nowe, auto mam miesiac, przymierzam sie do wymiany palucha i kopulki oraz filtra paliwa, zobaczymy jak to bedzie. Dziwne tylko jest to ze najszczesciej w zakretach, np jak dojezdzam do skrzyzowania, hamuje, zaczynam ruszac skrecajac w miare ostro i wtedy szarpnie ze dwa razyalbo jade spokojnie prosto, przyhamuje po czym dodam lekko gazu i wtedy tez szarpnie ze dwa razy, nie dzieje sie to caly czas tylko sporadycznie, ostatnio jechalem zmienialem z czworki na trojke i gdy sprzeglo bylo wcisniete to mi zgasl, wchodzilem wtedy w lekki luczek na skrzyzowaniu. Moze cos ze wspomaganiem?? tylko ze na prostej jak napisalem wyzej tez to sie stalo.
Czyli mamy podobny przypadek U mnie tez sporadycznie poszarpuje , rzadko ale to drażni . Myślę, ze to szarpanie nie jest spowodowane tym ze wjeżdżasz w zakręt .. Po prostu zazwyczaj przed zakrętami się zwalnia i redukuje bieg np.:na dwójkę, co za tym idzie auto jest na niskich obrotach i zaczyna szarpać . W układzie kierowniczym bym nie szukał problemu . Jak będziesz chciał samemu naprawiać to zacznij od tej kopułki i palca . Zazwyczaj podobno to jest przyczyna :)
 
 
szulien 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Maj 10, 2008 15:03   

Ale u Ciebie to nie pomoglo?? Mam jeszcze jeden problem. Gdzie sie znajduje czujnik tylnich swiatel?? bo czasami mi sie pala a czasami nie, sprawdzalem kable i jest ok zarowki tez.
 
 
leszczynianin 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 21
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Maj 10, 2008 15:56   

szulien napisał/a:
Ale u Ciebie to nie pomoglo?? Mam jeszcze jeden problem. Gdzie sie znajduje czujnik tylnich swiatel?? bo czasami mi sie pala a czasami nie, sprawdzalem kable i jest ok zarowki tez.
Znaczy u mnie po wymianie kopułki i palca problem całkowicie nie zniknął , ale faktycznie troszkę pomogło . Wiec kto wie może tobie to pomoże . Ten temat ,problem z szarpanie jest tak szeroki ze naprawdę ciężko trafić celnie co jest tego przyczyna .
A jezeli chodzi o drugie pytanie.
Szczerze to nie mam pojęcia, ale prawdopodobnie gdzieś jest wkręcony w skrzynie biegów, możliwe ze gdzieś z boku. I raczej dostęp jest tylko po zejściu do kanału,lub auto na inny podnośnik władować .Moze wystarczy przeczyścić wtyczke lub cos takiego .
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sob Maj 10, 2008 18:22   

czujnik wkrecony jest w skrzynie na gorze przy odpowietrzniku skrzyni (czarna grucha)
 
 
 
szulien 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Maj 10, 2008 22:31   

Dzieki Lechos, tak tez myslalem.

[ Dodano: Sob Maj 10, 2008 22:32 ]
Wracajac do tematu z szarpaniem. Moze jak wymienisz ta cewke to calkowicie zniknie...
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 12, 2008 13:30   

leszczynianin napisał/a:
Oni zapewne troszkę wykasują, ale na 100% ci zrobią.

Dałbym max 50%. Serwis serwisowi nierówny.

leszczynianin napisał/a:
Gdybym wiedział, ze tak będzie od razu bym odwiedził serwis rovera
leszczynianin napisał/a:
Jeszcze może w przyszłym miesiącu wymienie cewke to jest ostatnia deska ratunku dla mnie haha

Nie kumam. Wychwalasz te serwisy i tam się nie udasz, tylko znowu coś wymienisz na pałę? ;-)

Co do problemu otwierającego temat, to przyczyna tych poszarpywań zazwyczaj tkwi w elementach układu zapłonowego oraz w silniku krokowym.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
bastian82 



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 14
Skąd: Limerick



Wysłany: Pon Maj 12, 2008 23:22   R45 1,4 00` szarpanie

Podłączam się pod temat bo mam ten sam problem a nie mam pomysłu co może być przyczyną. Wszystko jest ok do momentu kiedy rozpędzając się na każdym biegu stopniowo wciskam pedał gazu. Problem z szarpnięciem pojawia sie kiedy wciskam "gaz do dechy". Strasznie to wkurza. Przeczyściłem przepustnice,krokowca,sprawdziłem świece,wymieniłem filtr paliwa i nic to nie zmieniło. Tak się zastanawiam czy zmiana stacji benzynowej może coś zmienić. Liczę na trafne podpowiedzi.
 
 
 
mielony22 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 178
Skąd: kolno



Wysłany: Pon Maj 12, 2008 23:46   

panowie ja mialem podobny problemik z tym szarpaniem.ale oprocz tego byly problemy z odpaleniem autka.na pierwszy rzut poszedl filtr paliwa, a potem po kolei świece i kable.no i jak do tej pory bez wiekszych zarzutow.czasem mu sie cos szarpnie.moze to ten silniczek krokowy (czy cus tam) nalezaloby wyczyscic bo tego nie patrzylem.ale po powyzszych zabiegach pozbylem sie tych dziwnych szarpnieci i "dlawien" silnika.
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 00:11   

szulien, a ile masz paliwka w baku? :wink:

To co mi sie nasuwa to slabe dzialanie pompy paliwa lub jakas przerwa na czujniku polozenia walu. Sprawdz wtyczke na czujniku, przeczysc i zaloz. Przydaloby sie spradzic jeszcze pobor pradu przez pompe paliwa. Mozna sie wpiac amperomierzem (tylko zeby mial 10A) zamiast bezpiecznika pompy Nie pamietam tylko jaka wartosc natezenia przyjmuje sie za dobra. Ktos kiedys o tym pisal tu na forum.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
przemek_w 



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 56
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 07:08   

Miałem problemy z szarpaniem. Nasilało się wraz z rozgrzewaniem silnika. Pisąłem o tym w moich postach - przeszukajcie. Wymieniłem świecie, przewody WN, kopułkę i palec i to nic nie pomogło. Skończyło się na wymianie cewki i problem ustąpił.

pozdro
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 11:24   

bastian82 napisał/a:
R45 1,4 00` szarpanie
Podłączam się pod temat bo mam ten sam problem a nie mam pomysłu co może być przyczyną. Wszystko jest ok do momentu kiedy rozpędzając się na każdym biegu stopniowo wciskam pedał gazu. Problem z szarpnięciem pojawia sie kiedy wciskam "gaz do dechy".

Zacząłbym od sprawdzenia (choćby wizualnego) cewek, bo to wygląda na problem z układem zapłonowym.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
szulien 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 13:02   

Senn napisał/a:
szulien, a ile masz paliwka w baku? :wink:

To co mi sie nasuwa to slabe dzialanie pompy paliwa lub jakas przerwa na czujniku polozenia walu. Sprawdz wtyczke na czujniku, przeczysc i zaloz. Przydaloby sie spradzic jeszcze pobor pradu przez pompe paliwa. Mozna sie wpiac amperomierzem (tylko zeby mial 10A) zamiast bezpiecznika pompy Nie pamietam tylko jaka wartosc natezenia przyjmuje sie za dobra. Ktos kiedys o tym pisal tu na forum.


Ostatnio jak mi szarpnał w trakcie wchodzenia w zakręt to miałem około 20l.

Gdzie się znajduje czujnik położenia wału i ta wtyczka??

Jeżeli to była by pompa paliwa to chyba by więcej palił a spalanie jest normalne. Hmmm sam nie wiem:)
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 13:47   

szulien napisał/a:
Gdzie się znajduje czujnik położenia wału i ta wtyczka??

Z tyłu silnika pod kolektorem ssącym wkręcony do bloku w okolicach skrzyni biegów.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 20:18   

szulien, tak jak pisze Piter. Czujnik masz wkrecony w blok, ale w strone kola zamachowego i sprzegla.

Powiedz mi jeszcze czy jak Ci szarpal na tych zakretach to obrotomierz szalal? Czy spadal np. do zera lub czy skakal po roznych wartosciach.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
szulien 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 22:07   

Dzięki.

Kurde nie pamiętam jak obrotomierz się zachowywał...
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sro Maj 14, 2008 06:57   

No to jest dosyc istotne bo moze wskazywac lub nie na czujnik PWK
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
szulien 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 48
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Maj 15, 2008 11:40   

Witam! Ostatnio jezdziłem i nic nie szarpało, a ten czujnik polozenia wału to od strony rozrządu się znajduje??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] czasami zgaśnie i nie chce odpalić
Mateusz1988 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Nie Lis 25, 2012 11:35
Mateusz1988
Brak nowych postów [R416 Si '96] Czasami alarm, nie można uruchomić silnika
Speagle Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Wto Lis 03, 2009 21:35
kasjopea
Brak nowych postów [R416] Szarpie...
bobik007 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sro Mar 12, 2008 10:51
piter34
Brak nowych postów [R416] Nadal szarpie
tomi78 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pon Cze 16, 2008 12:51
piter34
Brak nowych postów [R416] Strasznie szarpie
Spoksik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Sty 06, 2014 14:29
Spoksik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink