Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Prawidłowe działanie klimatyzacji - pytanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Prawidłowe działanie klimatyzacji - pytanie
Autor Wiadomość
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 15:43   [R75] Prawidłowe działanie klimatyzacji - pytanie
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam
Czy podczas uruchomionej klimatyzacji rurki z zaworami do dobijania czynnika chłodzącego robią się u Was zimne, ciepłe czy gorące? Pytanie do osób z prawidłowo działającą klimatyzacją, sprawnym wentylatorem.
Chodzi mi o opinię, lub poradę, jaką temperaturę powinny mieć te rurki podczas pracy klimatyzacji. U mnie jest tak, że cieńsza rurka jest gorąca, a grubsza lodowata - klimatyzacja chłodzi, ale chyba nie tak jak powinna, tzn z mniejszą mocą.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 15:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 17:29   

kris-tofer napisał/a:
cieńsza rurka jest gorąca
u mnie letnia/zimna
kris-tofer napisał/a:
a grubsza lodowata
i dokładnie tak samo :wink:

Przed wymiana rezystora, kiedy miałem tylko 2 bieg rurka cieńsza robiła się gorąca do momentu jak wentylator się nie uruchomił. Teraz jak wentylator pracuje cały czas po włączeniu klimatyzacji rurka jest letnia, a nawet określiłbym że jest zimna. powietrze z nawiewów leci zimne do tego stopnia że trzymając ok 30s ręka marznie.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 17:32   

to by sugerowało, że mam zbyt słabo schłodzony czynnik, jednak serwis klimatyzacji mówi, że przechłodzony, bo jak jadę w granicach 100km/ha powietrze nie jest już tak schłodzone, a pędem powietrza skraplacz powinien być chłodzony jeszcze bardziej
 
 
 
skrzypol 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: leszno

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 21:51   Re: [R75 CDT] prawidłowe działanie klimatyzacji - pytanie

kris-tofer napisał/a:
Witam
...U mnie jest tak, że cieńsza rurka jest gorąca, a grubsza lodowata...


u mnie tez tak jest a klima dziala raczej dobrze :>
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 12:58   

skrzypol, a masz oryginalny wentylator? czy jakiś dorabiany? wentylator działa CI na wszystkich biegach?
 
 
 
amigo30 



Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 29
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 07:49   

U mnie jest tak,że jedna jest gorąca a druga lodowata.Wentylator chodzi cały czas podczas włączonej klimy.Możesz mieć za mało czynnika chłodzącego. Zwróć uwagę czy wentylator pracuje cały czas i czy się nie wyłącza. Rozwiń myśl, że twoja klima działa ze zmniejszoną mocą??
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 12:11   

Czynnik ładowałem jakiś rok temu, wiem, że powinienem sprawdzić to również w tym roku, odciągnąć, przefiltrować i dać nowy olej wraz z czynnikiem; powinienem bo robi się to przed każdym sezonem ale myślę, że jest to teraz najmniejszy kłopot, bo klima działa. Jednakże nie jest to super powiew zimnego powietrza, różnicę czuć po około 10min działania klimatyzacji, a gdy jadę po trasie powietrze z kilmy jest cieplejsze niż gdy stoję w korku, co mnie bardzo dziwi...
Temat działania wentylatora mam w małym paluszku, działa jak należy (chociaż jest to zamiennik z chryslera voyagera to u kolegi dukat11 który ma taki sam zamiennik klima działa wyśmenicie)
Najbardziej zastanawia mnie temperatura tych rurek, bo u apples'a są chłodne, a klima działa bardzo dobrze.
 
 
 
skrzypol 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: leszno

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 22:27   

kris-tofer napisał/a:
skrzypol, a masz oryginalny wentylator? czy jakiś dorabiany? wentylator działa CI na wszystkich biegach?


raczej tak bo za "moich czasow" nik nic nie dorabial...
W piatek bylem na obsludze i "nabicu" klimy po tym zabiegu dziala znacznie lepiej a rurki nadal jak kiedys jedna zimna druga ciepla, ale nie wiem czy caly czas jest tak samo. A o ktorym wentylatorze piszecie bo ten za grilem to raczej nie widzialem zeby sie krecil, ale czasem slysze jakies buczenie od czasu do czasu tym bardziej jak auto jest nagrzane i wlacze klime na "auto" na 17-18stopni...
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 22:48   

kris-tofer napisał/a:
Najbardziej zastanawia mnie temperatura tych rurek, bo u apples'a są chłodne, a klima działa bardzo dobrze.
Jutro sprawdzę jeszcze raz, ale jak sprawdzałem ostatnio to tak było.
skrzypol napisał/a:
A o ktorym wentylatorze piszecie bo ten za grilem to raczej nie widzialem zeby sie krecil,
o tym jedynym :wink: , czyli za grillem. Po włączeniu klimatyzacji powinien się kręcić cały czas na 1biegu.
 
 
skrzypol 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: leszno

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 19:11   

to musze zobaczyc co sie z tym dzieje bo nie zauwazylem pracy wentylatora... :/
_________________
http://skrzypol.fotosik.pl/
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 13:35   

Sprawdzałem dzisiaj jeszcze raz i potwierdzam co napisałem wcześniej. Cienka rurka zimna, gruba - bardzo zimna.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 14:10   

Dzięki wielkie za odpowiedzi skrzypol, sprawdź ten wentylator bo to bardzo ważne :)
 
 
 
skrzypol 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: leszno

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 20:46   

wentylator dziala, a na warsztacie udzielono mi informacji, ze jesli cienka rurka jest ciepla to "podobno" to nie problem bo jest to powrot i czasem bywa cieply... (ja sie na tym nie znam)
_________________
http://skrzypol.fotosik.pl/
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 21:49   

zdążyłem ustalić, że cieńsza rurka powinna być ciepła, ponieważ jest to rurka wysokociśnieniowa, gdy obie rurki są zimne wówczas wina może leżeć w uszkodzonym zaworze rozprężającym. Jest to opinia serwisu klimatyzacji.
 
 
 
maciasw 




Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 55
Skąd: Hatfield



Wysłany: Czw Sie 05, 2010 00:41   

apples napisał/a:

skrzypol napisał/a:
A o ktorym wentylatorze piszecie bo ten za grilem to raczej nie widzialem zeby sie krecil,
o tym jedynym :wink: , czyli za grillem. Po włączeniu klimatyzacji powinien się kręcić cały czas na 1biegu.


No właśnie. A ja wczoraj zauważyłem, że po włączeniu klimy wentylator włącza się na jakieś 15 sekund co minutę. I tak w kółko. Klima chłodzi. Wcześniej takie rzeczy się nie działy. Wadliwy wentylator czy może coś z klimą (za mało czynnika chłodzącego)?
_________________
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości" - Albert Einstein
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Sie 05, 2010 09:40   

maciasw napisał/a:
Wadliwy wentylator czy może coś z klimą (za mało czynnika chłodzącego)?
Brak 1 biegu - uszkodzony rezystor lub szczotki. Włącza się 2 na chwilę by schłodzić czynnik i się wyłącza. Tematy o wentylatorze http://forum.roverki.eu/v...p=494732#494732
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 17:20   

uszkodzone szczotki to chyba nie najlepszy pomysł, jeśli na 15 sek. się włącza to masz pewnie uszkodzony rezystor. Jeśli miała by być to szczotka, to najszybciej wyciera się ta od masy i wtedy nie będzie żadnego biegu.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Sie 05, 2010 17:28   

kris-tofer napisał/a:
uszkodzone szczotki to chyba nie najlepszy pomysł, jeśli na 15 sek. się włącza to masz pewnie uszkodzony rezystor. Jeśli miała by być to szczotka, to najszybciej wyciera się ta od masy i wtedy nie będzie żadnego biegu.
Zobacz schemat http://roverki.pl/index.p...cle/21-inne/476
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 17:37   

apples, ''wychowałem'' się na podstawie tych artykułów :)
maciasw, masz wentylator na rezystorze? czy starszy typ na czterech szczotkach?
 
 
 
maciasw 




Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 55
Skąd: Hatfield



Wysłany: Pią Sie 06, 2010 12:43   

Nie mam zielonego pojęcia jaki on jest. Jak to rozpoznać?
Auto z 2001. 2.0 CDT
_________________
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości" - Albert Einstein
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Prawidłowe działanie skrzyni.
luki12 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Cze 23, 2010 22:16
luki12
Brak nowych postów [R75] Korek zbiorniczka wyrównawczego - prawidłowe działanie
soulz Rover serii 75, MG ZT 45 Sro Wrz 27, 2017 21:02
robdzob
Brak nowych postów [R75] Dziwne działanie klimatyzacji
ironm1 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Lis 24, 2011 13:51
automechanik
Brak nowych postów [R75] Pytanie o oring do klimatyzacji
tazOR Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Kwi 24, 2018 17:26
YOBACK
Brak nowych postów [R75] Prawidłowe napięcie ładowania
ralbrecht Rover serii 75, MG ZT 13 Czw Sty 24, 2013 12:07
urzendnik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink