Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] wycena auta
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] wycena auta
Autor Wiadomość
wongszen 



Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 1



  Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 14:32   [R25] wycena auta

Cześć!

Chciałbym Was prosić o pomoc w wycenie Rovera 25. Przychodzi czas na zmianę samochodu i chciałbym swojego Rovera sprzedać, jednak nie wiem ile jest wart. Na otomoto.pl rozbieżność z tego rocznika jest dość duża - od 6 do 12 tyś. zł.

Co do samego auta - silnik 1.4 o mocy 84km. Samochód jest z 2003 roku (pierwsza rejestracja - lipiec 2003). Wersja 5-drzwiowa. Auto posiada sekwencyjną instalację LPG (ma nieco ponad dwa lata). Z dodatkowych opcji wyposażenia jest klimatyzacja i przednie światła przeciwmgielne, elektryczne szyby (przednie) oraz centralny zamek na pilota. Auto przyjechało z Włoch ponad dwa lata temu i jestem jego pierwszym właścicielem w Polsce. Przebieg, jaki wskazuje licznik: 86000 km (po imporcie było 53000 km).

Stan samochodu - z zewnątrz auto ma kilka rys i zadrapań, jednak nie ma żadnej szpachli i rdzy. Wewnątrz - stan auta jest super. Siedzenia niepowycierane, kierownica ma chropowatą strukturę, tak samo jak gałka zmiany biegów. Wszystkie elementy elektroniczne są sprawne. Szyby chodzą bez oporów, auto otwiera się i zamyka na pilota za każdym razem. Jak coś szwankowało to od razu naprawiałem - np. 1 i 2 bieg nawiewu (sposobem opisanym na Waszym forum : ).

Auto mam dwa lata i na bieżąco jest serwisowane. Rozrząd był wymieniony zaraz po kupnie. Co roku wymieniałem olej. Klimatyzacja również była nabita. Tak samo z instalacją gazową - wymieniane filtry i przeprowadzona regulacja. Odkąd mam samochód miałem tylko jedną poważniejszą awarię - musiałem wymienić linkę od sprzęgła, bo się urwała przy zmienianiu biegu. Oczywiście naprawa u mechanika.

Do auta chciałbym dodać radio Kenwood z CD, MP3 i USB (kupowałem jako nowe, jest całkowicie sprawne) oraz komplet opon zimowych Fulda wraz z felgami (komplecik jest od Hondy Civic).

link - na razie brak : )

Będę Wam bardzo wdzięczny za sugestie co do ceny i ewentualne porady odnośnie sprzedaży, albo opis własnych doświadczeń z tym związanych, jeśli ktoś sprzedawał podobne auto.
Ostatnio zmieniony przez szoso Wto Wrz 18, 2012 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 14:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Nie Wrz 16, 2012 15:31   

Google mówi, że średnia cena twojego modelu i rocznika w Polsce to 8100 zł. Myślę, że należy do tego dodać jakieś 500-1000zł za stan (jeśli jest tak dobry jak opisujesz) i gdzieś tak 1000-2000zł za sekwencję gazu (max połowę aktualnych kosztów montażu nowej - nie mam pojęcia ile teraz kosztują).
Do tego jeszcze dochodzi kwestia, czy chcesz sprzedać szybko (=taniej), czy może masz czas powystawiać go parę razy - wtedy możesz zacząć od ceny wyższej i stopniowo obniżać, gdy nie będzie kupca :]
Nie jestem handlarzem, ale tak bym sam wycenił swój na sprzedaż.
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Wycena auta
Jawaa Chcę kupić ROVERka 6 Sro Sie 01, 2012 12:01
Jawaa
Brak nowych postów [400 2.0 Di/105km] Sprzedaż auta - WYCENA!
RovereK420 Chcę kupić ROVERka 9 Pon Mar 07, 2011 16:28
bociannielot
Brak nowych postów Rover 25 - sprzedaż auta - wycena
Mundekk Chcę kupić ROVERka 5 Czw Wrz 15, 2011 20:29
szylozbi
Brak nowych postów [620ti] Wycena rozbitego 620ti 1996r.
Phillippe Chcę kupić ROVERka 13 Wto Lis 19, 2013 15:43
customgarage
Brak nowych postów [MG ZR] ocena auta.
Ccryspin Chcę kupić ROVERka 1 Nie Lis 29, 2015 09:06
Vigoslaw



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink