Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75]webasto chyba szwankuje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: apples
Czw Paź 11, 2012 11:43
[r75]webasto chyba szwankuje
Autor Wiadomość
darekkojak1 



Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 45



  Wysłany: Sro Paź 10, 2012 22:33   [r75]webasto chyba szwankuje
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

witam ,to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialość.Wczoraj przez ok.3 godz. czytałem posty na temat webasto no i mam taki mętlik w głowie ze normanie szok.Moj problem polega na tym ze u mnie prawdopodobnie cos jest nie tak.
Po pierwsze silnk strasznie długo sie nagrzewa,rano przy ok. 5stopniach na plusie i przejechaniu 10km wskazówka podnosi sie dosłownie o poł centymetra, normalnie przy plus 20 stopniach na zewnatrz i przejechaniu 50km wsazówka była duzo ponizej polowy skali.
Webasto słychac pod maska jak tylko otworze centralny zamek to rusza i chodzi 20 do 30 sekund i sie wylacza .Dzis po powrocie z pracy sprawdzalem tlumik i był delikatnie letni pewnie od silnika.Doczytałem ze webasto włacza sie przy ok.5 stopniach ale nie wiem kiedy sie np. wyłacza,no i czy temp. na zewnatrz nie jest przypadkiem za wysoka zeby webasto grzało.Auto kupiłem w sobote i jest to mój pierwszy disel a jezdze juz ponad 20 lat wiec nie mam doswidczenia a tym bardziej w kwesti webasto
_________________
darek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 10, 2012 22:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 10, 2012 22:44   

Masz walnięty termostat. Tak długo nie powinien się nagrzewać.
W tych temperaturach nie powinien piec się uruchamiać. Tylko poniżej 5°C
Wyłącza się a raczej przechodzi w tryb obniżonej mocy jak temperatura płynu ma około 70° C

Jak ci się odpala po otwarciu to masz najprawdopodobniej walnięty sterownik w piecu.
Aby ci się nie uruchamiał piec niepotrzebnie wyjmij bezpiecznik od pieca (F8, 15A pod maską) lub wyciągnij przewód z pin 2 z kostki 6pin pieca
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Paź 10, 2012 23:03   

Ja też mam problem z Webasto, nie uruchamiało się nigdy od czasu kiedy mam R75. Naprawa po przeczytaniu forum trochę mnie przeraża bo i efekty bywają różne. Zastanawiam się czy sprawdził by się ogrzewacz elektryczny wpięty w obieg płynu zamiast tradycyjnego pieca. Ogrzewacz taki np. od BMW e46 można kupić za ok 100zł. Jeśli by znaleźć rozsądny sposób na podłączenie (sterowanie) to chyba by miało sens. Czy ktoś próbował tego rozwiązania? W BMW e46 2,0d sprawdza się to rewelacyjnie, ciepło już wieje po 1km i to przy temp. grubo poniżej 0 stopni C. Myślę, akumulator i alternator będą w stanie wytrzymać dodatkowe (dość znaczne) obciążenie?
_________________
Tomek
 
 
 
darekkojak1 



Dołączył: 10 Paź 2012
Posty: 45



Wysłany: Sro Paź 10, 2012 23:11   

dzieki za odpowiedz ,miałem podobne podejzenia ale to webasto troche mnie zmyliło,a tak nawiasem czy ciezko jest samemu zmienic termostat
_________________
darek
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3431
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Czw Paź 11, 2012 06:31   

po otwarciu auta u mnie tez ona po powiedzmy minucie sie odpala - ale sama dmuchawa, nie grzeje. Jak chcesz sprawdzic webasto musisz we wtyczce tej6 pianowej zielony przewod zewrzec i trzymac do masy albo + nie pamietam. Jak będzie chodzic ponad 5 min to ok a kazdy krótszy czas oznacza jakis błąd - jest to opisane w faq technicznym

[ Dodano: Czw Paź 11, 2012 06:31 ]
tommsz, robiles test ze zwieraniem zielonego przewodu? Dzięki temu będziesz wiedział czy np masz walnięta pompke czy swiece - 5 minut i wiesz jakie mniej wiecej koszty. A czujnik temp od webasto (ten pod zderzakiem ) wkładasz do lodówki na minute wyciągasz i szybko sprawdzasz czy obwod ma zamkniety i po chwili jak sie ogrzeje do ponad 5 st powinien sie otworzyć - bo to zwykły termowlacznik
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Paź 11, 2012 11:15   

Zrobiłem test. 12V na zielony przewód i pojawił się dźwięk pracy wentylatora. Po 2min i 7 sek przerwa na ok 2-3 sek i wentylator dalej pracuje. Nie słyszałem pracy (cykania) pompy paliwa w okolicach progu. Nie wiem co dalej zrobić? Kupować pompę paliwa? Czy sprawdzać coś innego?
_________________
Tomek
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Paź 11, 2012 11:43   

darekkojak1! Temat zamykam.

Odpowiedzi na Twoje pytanie szukaj w następujących tematach: #1.

Następnym razem zanim założysz nowy temat użyj funkcji Szukaj
lub przejrzyj Workshop Manual ROVERki.pl. :wink:

Pozdrawiam,
apples


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wskaźnik paliwa szwankuje
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Maj 21, 2009 22:55
Marian_K
Brak nowych postów [R75] centralny zamek szwankuje
arczi220 Rover serii 75, MG ZT 19 Pią Kwi 30, 2021 11:07
Jymzyn
Brak nowych postów [R75] Chyba ABS-chyba problem
Zukowaty Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Paź 16, 2008 21:44
blue827
Brak nowych postów [R75] Webasto
lukasz1980r1 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lip 24, 2010 18:14
kerbi
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] CDT 2.0 WEBASTO
lepti Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Gru 29, 2012 18:38
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink