Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] webasto - nie wyłącza się
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] webasto - nie wyłącza się
Autor Wiadomość
maciejosw 



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: wielkopolskie



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 13:28   [R75] webasto - nie wyłącza się
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

problem polega na tym że zazwyczaj jeżdżę kilka km i wiadomo że webasto nie zdąży nagrzać i się wyłączyć. ale jechałem wczoraj do Poznania 140km i po dojechaniu i zgaszeniu silnika okazało się ze webasto dalej chodzi.

czy to jest normalne ze po 140km webasto jest wstanie sie ponownie włączyć i dogrzewać ? bo mi sie wydaje ze powinno na zimnym silniku sie zapalic nagrzać do tych 60C i się wygasić całkowicie.

co o tym sądzicie ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 03, 2014 13:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 14:15   

a wogóle odpala i grzeje czy tylko dmuchawe słychać?
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
pablo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 344
Skąd: Mazury



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 17:15   Re: [R75] webasto - nie wyłącza się

maciejosw napisał/a:

czy to jest normalne ze po 140km webasto jest wstanie sie ponownie włączyć i dogrzewać ? bo mi sie wydaje ze powinno na zimnym silniku sie zapalic nagrzać do tych 60C i się wygasić całkowicie.

co o tym sądzicie ?


U też tak jest więc to raczej normalne, u mnie webasto pracuje cały czas i po wyłaczeniu silnika, webasto pracuje jeszcze przez 2-3 minuty ( studzenie, wygaszanie)
 
 
maciejosw 



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: wielkopolskie



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 17:40   

sash997 napisał/a:
a wogóle odpala i grzeje czy tylko dmuchawe słychać?


pracuje i grzeje

pablo napisał/a:
maciejosw napisał/a:

czy to jest normalne ze po 140km webasto jest wstanie sie ponownie włączyć i dogrzewać ? bo mi sie wydaje ze powinno na zimnym silniku sie zapalic nagrzać do tych 60C i się wygasić całkowicie.

co o tym sądzicie ?


U też tak jest więc to raczej normalne, u mnie webasto pracuje cały czas i po wyłaczeniu silnika, webasto pracuje jeszcze przez 2-3 minuty ( studzenie, wygaszanie)


tak być nie powinno bo webasto dogrzewa wode chyba do 60C i powinno się wyłączyć a silnik do 90C samo powinien dobić. to jest tylko zbedne spalanie w granicach 0.5-1l na godzine a to wcale nie tak malo
 
 
mirekbuk120 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 73
Skąd: Bukownica



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 17:57   

Jeżeli jest uszkodzony termostat i nie trzyma temperatury to też się będzie włączać.
 
 
maciejosw 



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: wielkopolskie



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 18:28   

a jeśli by termostat padł to były by problemy z nagrzewnica etc. ??
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 20:17   

jak padnie termostat to jest problem z osiąganiem właściwej temperatury,możesz odłączyć piec i sprawdzić czy w mróz wchodzi Ci wskazówka na środek skali
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
maciejosw 



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: wielkopolskie



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 23:04   

jak bedzie mróz to sprawdzę. a może jeszcze jakieś pomysły czego to może być wina ? pewnie sterownik pieca też wchodzi w grę.

z jakiego czujnika temperatury korzysta piec ? z tego samego co wskażnik temperatury ?
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Lut 03, 2014 23:42   

piec korzysta z 2 czujników temp wbudowanych w sterowniku na piecu,możesz napisać jaki masz model pieca?
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
maciejosw 



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: wielkopolskie



Wysłany: Nie Lut 09, 2014 16:07   

sash997 napisał/a:
piec korzysta z 2 czujników temp wbudowanych w sterowniku na piecu,możesz napisać jaki masz model pieca?


98570 b
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 09, 2014 16:11   

sash997, a ten czujnik temp. webasto przy zderzaku jaką rolę odgrywa?
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 09, 2014 16:31   

MatiNitro napisał/a:
sash997, a ten czujnik temp. webasto przy zderzaku jaką rolę odgrywa?


Jest on używany po to aby włączyć piec automatycznie po uruchomianiu silnika, jak temperatura na zewnątrz jest poniżej +5°C. Jest to właściwie prosty termowłącznik. Poniżej tej temperatury podaje +12V do sterownika pieca.
Nie decyduje on w żaden sposób o wyłączeniu pieca. Od tego jest czujnik temperatury wewnątrz pieca, który sprawdza temperaturę płaszcza wymiennika. Piec grzeje do około 70°C i przełącza się w tryb połowy mocy.
 
 
maciejosw 



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: wielkopolskie



Wysłany: Nie Lut 09, 2014 17:04   

Pieta napisał/a:
MatiNitro napisał/a:
sash997, a ten czujnik temp. webasto przy zderzaku jaką rolę odgrywa?


Jest on używany po to aby włączyć piec automatycznie po uruchomianiu silnika, jak temperatura na zewnątrz jest poniżej +5°C. Jest to właściwie prosty termowłącznik. Poniżej tej temperatury podaje +12V do sterownika pieca.
Nie decyduje on w żaden sposób o wyłączeniu pieca. Od tego jest czujnik temperatury wewnątrz pieca, który sprawdza temperaturę płaszcza wymiennika. Piec grzeje do około 70°C i przełącza się w tryb połowy mocy.


a jeśli silnik ma juz 90C to piec sie calkowicie rozłączy czy bedzie pracowal na połowe mocy ?
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 09, 2014 19:57   

Pamiętaj, że wskazówka jest już na godzinie dziewiątej po osiagnieciu około 80°C. Piec będzie na połowie mocy nawet jak wskazówka stoi jak wryta na dziwiątej. Z tego co zauważyłem to w pewnych warunkach w końcu się wyłaczy. Pewnie jest jakaś logika w oprogramowaniu , która sprawdza spadki temperatury.
Jak masz wodę gorącą i odpalasz auto to piec się nie uruchomi, mimo że temeratura na zewnątrz jest niska, ale właczy się jak temperatura wody spadnie.
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 09, 2014 20:05   

Pieta, osobiście sprawdzałem u siebie, że wskazówka ustawiała się u mnie na "9" już przy wskazaniach komputera ~74-75C, po wyjściu z auta, po 25km drogi z Kielc webasto nadal szumiało na pół gwizdka. Już nawet przestało mnie to interesować :D Ono żyje swoim życiem, jak nie odpali albo znowu mi zrobi RRR widmo to się zainteresuję :)
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Nie Lut 09, 2014 22:27   

ja kupiłem termowłącznik na 80st i mu zainstaluje na wężu aby go wyłączyć całkowicie jak tą temp osiągnie bo szkoda pieca żeby ciągle był aktywny, ale zauważyłem jeszcze coś ciekawego i sprawdze to na dniach bo wersja B ma wykorzystany pin 1 do dogrzewania silnika kiedy ten pin to ''włącznik główny'' pieca a pin 3 jest to ''zapotrzebowanie dogrzewania'' według programu thermo test,sprawdze czy po podaniu tej masy na 3 pin piec sie wyłączy całkowicie po osiągnięciu jakiejś tam temperatury
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
maciejosw 



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 20
Skąd: wielkopolskie



Wysłany: Pon Lut 10, 2014 01:32   

sash997 napisał/a:
ja kupiłem termowłącznik na 80st i mu zainstaluje na wężu aby go wyłączyć całkowicie jak tą temp osiągnie bo szkoda pieca żeby ciągle był aktywny, ale zauważyłem jeszcze coś ciekawego i sprawdze to na dniach bo wersja B ma wykorzystany pin 1 do dogrzewania silnika kiedy ten pin to ''włącznik główny'' pieca a pin 3 jest to ''zapotrzebowanie dogrzewania'' według programu thermo test,sprawdze czy po podaniu tej masy na 3 pin piec sie wyłączy całkowicie po osiągnięciu jakiejś tam temperatury


ja mam taki włącznik zamontowany na 3 pin i zawsze jak był odpalony nawet długo to się nie zdarzyło żeby się samoczynnie wyłączył. Może za krótko go trzymałem ale nie ma co przesadzać bo szkoda akumulatora :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Webasto, czy się wyłącza ?
oliamaru Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Gru 12, 2009 15:01
solkim
Brak nowych postów [R75 T cdti] webasto włącza się na chwilę i od razu wyłącza
sTERYD Rover serii 75, MG ZT 35 Sro Gru 13, 2017 14:16
sash997
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja - wyłącza się
potrolu Rover serii 75, MG ZT 30 Nie Kwi 28, 2013 17:29
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja się wyłącza
potrolu Rover serii 75, MG ZT 20 Nie Lip 04, 2010 23:42
mkowals5
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja - wyłącza się
zielus Rover serii 75, MG ZT 13 Wto Kwi 30, 2013 15:43
it73



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink