Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Potrzebna wymiana ECU ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Potrzebna wymiana ECU ?
Autor Wiadomość
lukasz99 



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 4



  Wysłany: Wto Lip 08, 2014 12:18   [MG ZR] Potrzebna wymiana ECU ?
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2006

Witam Wszystkich forumowiczów.

Dzisiaj opisze wam mój nie spotykany problem,
A wiec tak obecnie mieszkam w UK kopiłem MG ZR 1,5 roku temu w Polsce, to jest MG ZR z 2006 rocznika z silnikiem diesla 2.0 ten silnik był przerabiany przez wcześniejszego właściciela a mianowicie chip, ale nie w tym rzecz....

Rok temu wjechałem samochodem w wodę, namęczyłem się zęby wszystko ogarnoc,
przed wjechaniem do wody auto miało okolo 150KM a jeśli odpinało się kabel od filtra powietrza ze 150 robiło się mniej więcej oryginalnie czyli ze 115 KM ale silnik chodzisz bez zarzutów, a po tym jak wjechałem w ta wodę przy zapiętym kablu auto ma jakby 60 KM a jeśli kabel jest odpięty auto nadal ma ok 150KM,

Pól roku temu wymieniłem Pompę Wody, akumulator, jakieś 2-3 miesiące temu okazało się ze mam sprzęgło do wymiany, a wiec zabrałem się za to jak najszybciej i wymieniem te sprzęgło.

Miesiąc później tu w UK mieliśmy straszne ulewy no i pech znowu mnie spotkał wjechałem w wodę ponownie tylko tym razem samochód nie zgasł zaczynem się min później na parkingu zęby sprawdzić czy wszystko jest ok okazało się ze tam a wiec kontynuowałem swoja podróż 5 min później samochód sam zgasł i niechciany już odpalić, wiec musiałem go przychodować 40min od domu, wszystko było sprawdzone no i nie było wody w silniku, bawiłem się około tygodnia i w końcu zapalił ale odcinało go po około 3 sekundach, ale udało się w końcu jakoś go uruchomić

Pojeździłem znowu 2-3 miesiące pewnego dnia jechałem na lotnisko i z powrotem jak dojechałem do domu nie mogłem wrzucić pierwszego biegu, i słyszałem jakieś dziwne dźwięki jak gdyby od sprzęgła, wiec znowu miałem mnóstwo roboty a wiec sciągłem skrzynie biegów ale sprzęgło i docisk wyglądało ok, a wiec zamówiłem skrzynie biegów ponieważ poszedł synchronizator no i po wymianie skrzyni wszystko złożyliśmy opuściliśmy samochód, podpięliśmy ECU i baterie, gdy podpięliśmy ECU 3 diody wyskoczyły 2 są od engine a jedna pali się od podgrzewania świec, i auto kreci a nie zapala.



Już próbowałem wszystkiego przez 4 tygodnie a samochód nadal nic,
Zabrałem MG do mechanika bo chciałem zobaczyć jakie błędy pokarze ale mechanik siedział pól godziny w tym aucie i powiedziałem ze jego komputer się nie łączy...

A wiec proszę was o sugestie

Próbowałem odpalić autko na popych ale tez nic i nie zapala
Dzisiaj kupiłem ECU Z Rovera diesla, końcówką numeru była inna bo to starszy model plus rover, a wiec podpiąłem ten komputer i to samiutko po włożeniu ECU trzy kontrolki wyświetlają się, ale Ala ram nie działa jak 2 komputer jest włożony. żeby wymienić ECU trzeba tez alarm box plus pilot od kluczyka

Przed podniesieniem samochodu zęby zmienić skrzynie wszystko chodziło cacy.
Ostatnio zmieniony przez lukasz99 Sro Lip 09, 2014 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 08, 2014 12:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ukor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 231
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 09, 2014 22:45   

Razem z kompem musisz immo wymienić chyba... Chyba że jakiś szpec Ci usunie immo
_________________
Sprzedam dużo gratów do R200 SDi
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lip 09, 2014 23:14   

Posprawdzaj wiązkę pompy w okolicach skrzyni. Może ktoś coś ruszył/ odłączył/ przetarł.

Może prawem serii padł Ci sterownik pompy... :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
lukasz99 



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 4



Wysłany: Pią Lip 11, 2014 17:49   

Witam,

A wiec tak co do kabli to były sprawdzane po 3 razy, i wszystko jest okej oczywiście minus tez został ogarnięty, ostatnio nawęd wyciaglem czujnik położenia walu troszkę był brudny jak gdyby z oleju wyczyściłem i wsadziłem z powrotem, efekt ten sam oczywiście, jestem już bardzo nie cierpliwy samochód stoi więcej nic 3 miesiące i nadal nie zapala, Dla mnie jest to dziwne ze jak podłącze go do bateri to automatycznie wyskakują te kontrolki 2 są od Check Engine a jedna jest od podgrzewania świec, z alarmem jest wszystko ok immo wydaje mi się tez dobry już nie wiem gdzie mam szukać problemu,

Proszę o jakiekolwiek rady :-|

Pozdrawiam Łukasz
 
 
Ukor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 231
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 11, 2014 22:28   

Wybłyskaj błędy... Może złapiesz jakiś trop
_________________
Sprzedam dużo gratów do R200 SDi
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Lip 12, 2014 07:05   

Ukor, nic nie wybłyska
 
 
 
Ukor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 231
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 12, 2014 23:07   

bociannielot, Fakt... Nie spojrzałem że to 2006r. :)
_________________
Sprzedam dużo gratów do R200 SDi
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Lip 13, 2014 09:54   

Ukor napisał/a:
Fakt... Nie spojrzałem że to 2006r. :)

Nie chodzi tu o rok tylko o silnik, w żadnym IDT nie wybłyskasz, z którego roku by nie był.
 
 
Ukor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 231
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 14, 2014 17:34   

No wiem... :) Only SDi :D
_________________
Sprzedam dużo gratów do R200 SDi
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Potrzebna pomoc - wymiana wtryskiwaczy w R25
Pako25 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Czw Paź 18, 2012 10:14
bociannielot
Brak nowych postów [220sd] Potrzebna pomoc.
1dawidb Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Sty 30, 2015 18:47
Remigiusz
Brak nowych postów [MG ZR 160 ]Części... Potrzebna pomoc...
marmaz3106 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Maj 12, 2011 15:13
leszczu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R25] - Czujnik potrzebna identyfikacja ;)
Pako25 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Paź 27, 2012 19:39
szoso
Brak nowych postów [R200] Adaptacja? Jak wygląda? Czy potrzebna?
bonus89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Mar 22, 2011 19:53
bonus89



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink