Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Rzeczy do zrobienia w Rover co i jak?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Rzeczy do zrobienia w Rover co i jak?
Autor Wiadomość
Robert75 




Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 31

Rover 75

  Wysłany: Sob Sie 15, 2015 09:14   [R75] Rzeczy do zrobienia w Rover co i jak?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

CZeść Klubowicze! ;)

pisze pierwszego posta więc za błędy sory

zarys sytuacji jest taki że:
Jestem właścicielem R75 2.0 V6 od kilku miesięcy, stałem się nim przez przypadek w sumie. Miałem go sprzedać i coś innego kupić.
Im bardziej chciałem go sprzedać + przygody, tym bardziej mi się podobał i zabujałem się w nim ech...

Sytuacja jest taka, że trzeba go trochę porobić..

Po pierwsze to Vis. Pali za dużo. na komputerze nawet do 40l przy ruszaniu, do 3000 słabiutki, czasem wgl jakby miał 50KM ;/ na lpg głośno chodzą, chyba te klapki, na benzynie ledwo słychać. Czy to są luzy za duże czy vis? Ogólnie to tak.
1. Czy wykręcenie vis to jest problem jakiś powiedzmy dla lajka?
2. Jak odkręcę vis, (który?) zobaczę ten badylek łączący klapki i nim ruszajac sprawdzę luzy, tak się sprawa ma?
3. Jak duże luzy to kolektor do wymiany, gdzie kupić, nowy, chyba najbezpieczniej?
4. Można zrobić podmiankę vis? kupić na allegro i wkręcić?
5. Czy przy tym jest więcej haczyków o których nie wiem?

Kolejna gorsza sprawa to uszczelka pod głowicą...

na wtorek jestem umówiony do:
http://www.karmelkowa.wroclaw.pl/
Łukasz Walter z Wrocław.

6. Polecacie, odradzacie jak tak to gdzie lepiej?
7. Czytałem ze jest nowy "model" uszczelek, kupić takie na allegro i w razie wymiany dać mu je do ręki?
8. Jakie mogą być koszta takiej naprawy? Zakładając że trzeba planować głowice itp. do 1.5k zmieszczę się w kosztach?
Wnioskuje ze uszczelka, bo puszcza takiego ciemnego bąka jak się pierwszy raz odpala w dniu. Tak to nie kopci nic. W wyrównawczym oleju nie ma, ale taki jakby nalot rdzawy. Przebiegu ma 187k prawie. Rozrząd wymieniany przy 175. uszczelka nigdy. Niby nie kręcony, wyeksploatowanie wnętrza to wytarta trochę kierownica jak przy mydełkowaniu. Nic więcej.

Czytając forum natknąłem się na art. o brudzie, smarze, oleju na takiej belce, jak się patrzy na silnik to koło lewych świateł na dole przy glebie. Zobaczyłem to u siebie.
9.Co to jest?
10. Czy wystarczy nowe zaciski, węże czy o co w tym chodzi?

Sprzęgło zbiera przy dole. Skrzynia biegów w jeździe ciężko chodzi, korki to masakra, pedał sprzęgła ciężko chodzi.
11. Do wymiany komplet sprzęgła, tak? Coś jeszcze można przy okazji tam zrobić, duże koszta?
12. Przy zrzucaniu skrzyni można by od razu wyprzęgnik zmienić, warto?



Z "pierdół" do zrobienia to:
13. szyberdach, ta cześć podsufitkowa, nie można jej przesuwać dowolnie. Jakby zablokowana ze szkłem. Miał ktoś tak?
14. Klima nie wiem co z nią...
15. Centralny, u kierowcy za którymś razem dopiero otwiera. Prawy tył wgl nie działa.
16. Na konsoli pokazuje ikonę trakcji(?) taka z wykrzyknikiem. Ikonę Świateł. Airbag
17. Ręczny trzeba naciągnąć bo nie łapie.


Chyba wszystko ;)

Czekam na opinie, sugestie, zje*by :)
Pozdrawiam Robert
Ostatnio zmieniony przez Robert75 Sob Sie 15, 2015 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 15, 2015 09:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 15, 2015 10:19   

Robert75 napisał/a:
Na konsoli pokazuje ikonę trakcji(?) taka z wykrzyknikiem. Ikonę Świateł. Airbag

Ikonę trakcji, czy zużyte klocki hamulcowe?
Ikonka świateł, posprawdzaj żarówki, łącznie z oświetleniem tablicy rejestracyjnej.
Airbag, posprawdzaj kostki pod fotelami

Popraw nazwę tematu bo ta nic nie mówi konkretnego
_________________
75 Red Edition
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1000
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 15, 2015 14:12   

W takiej sytuacji najlepiej będzie jak się umówisz z forumowiczami na spota w twoich okolicach https://forum.roverki.eu/viewforum.php?f=14 bez pomocy forumowiczów raczej sobie z tym wszystkim nie poradzisz. Najlepiej będzie jeszcze jak ci ktoś podepnie R pod interfejs diagnostyczny i sprawdzi błędy. Z visami odezwij się do kolegi dzieju https://woox.pl/moduly-vis/ o HGF i jest dużo na forum :) Jeśli chodzi o centralny i drzwi to masz pewnie śilniczki do wymiany, ręczny się ustawia w bębnach nie trzeba ich zrzucać można płaskim śrubokrętem przez otwór szpilki ;)
 
 
Robert75 




Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 31

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 15, 2015 15:27   

Ogólnie z tego co czytam to chyba jeszcze ne hgf. nie wiem...
patrze na ten wyrównawczy i nie mogę znaleźć skali wtf?
ile tam płynu powinno być, ile go widać?
pod kurek oleju patrze tam czyściutko ładnie, olej jeszcze klarowny się wydaje...

tarcze mam założone z tyłu. tak samo się naciąga? gdzieś na forum czytałem ze jeszcze w kokpicie trzeba rozkręcać i poluzować potem na kołach naciągać a potem na ręcznym ostatecznie dokręcić.
To jak to ogarnać?
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 15, 2015 16:19   

Jeżeli ręczny łapie równo na obydwa koło ale słabo to w kabinie a jak łapie nirownomiernie na koła to regulacja przy kołach.
Skala w zbiorniku płynu jest z boku zbiornika od strony błonnika, w jasnym zbiorniku, nie wiem jak jest w czarnym i nie wiem jaki masz.
Wszystko idzie ogarnąć w tym aucie samemu :d kwestia tylko wiedzy, zdolności, dostępnych środków, czasu, cierpliwości i pewnie jeszcze wielu rzeczy ;)
Co i jak zrobić to znajdziesz na forum. Powoli, na spokojnie to wszystko jest do ogarnięcia.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 15, 2015 16:34   

Z tylu są tarczobebny w każdym 75, tarcze to zwykle hamulce a ręczny jest bębnowy. Regulacja śrubokrętem przez otwór.

Skala jest w zbiorniczku, jak odkrecisz korek to patrząc prosto w zbiorniczek masz napis min i max
_________________
75 Red Edition
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 15, 2015 16:51   

Zgadza się, skala jest też w środku, tylko jeżeli jest nalane ponad max to ciężko ją zobaczyć.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Robert75 




Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 31

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 15, 2015 18:04   

własnie mam czarny zbiornik i nic nie widać ;/ . chciałem zdjecie zrobic ale ciemno. Ogólnie to jak się patrzy do srodka to widać taki ząbki, kawałki plastiku, scianki cięzko opisać. Zapytam inaczej jak powinno wyglądac max?


a odnośnie ręcznego to wgl nie łapie ;)

Jeśli chodzi o błąd żarówki, to wywaliło mi po niemiecku ze od reji spalona
oznaczenia z zarówki "12V5W E4 2MP"

Usterka w układzie kontroli trakcji Żółta--- cały czas na wyświetlaczu co to może być, jakiś czujnik? aa wciskajac przycisk od trakcji pomiedzy ogrzewaczami siedzień nie ma zadnych reakcji trasa/postój.
 
 
aimp12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 386
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 18, 2015 11:25   

Co do zbiorniczka wyrównawczego to też mam czarny i oznaczenie min i max jest na samym spodzie, poniżej tych "żeberek". Jeżeli masz ponad max to nie zauważysz tych oznaczeń.

Z trakcją miałem takie same objawy jak Ty. Winne okazały się zatarte zębatki w urządzeniu, do którego idzie linka od przepustnicy. Wystarczyło odłączyć ten sterownik, potraktować prądem i zębatki się odblokowały. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce tego urządzenia, nie wiem jak dokładnie je nazwać :)

 
 
Robert75 




Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 31

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 18, 2015 18:46   

Haha jeszcze przed praca poszedłem to zobaczyć z ciekawości. Okazuje sie ze tam nic nie ma :) leżą 2 niepodłączone wiązki przewodów. Od tego urządzenia sa te wiązki? Czy cos jeszcze musi byc tam podłączone, (znaczy brakuje jeszcze czegos, od przepustnicy cos? )? Aaa bylem na warsztacie, chcieli go podnieść, ale zajęte podnośniki były i nic nie załatwiłem, jutro rano wizyta umówiona :)
 
 
aimp12 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lut 2015
Posty: 386
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 18, 2015 21:34   

Do tego urządzenia od spodu podpięta jest wiązka. Mniej więcej tak to wygląda.

Możesz zauważyć też na poprzednim zdj podłączona jest linka, która idzie do przepustnicy.
 
 
Robert75 




Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 31

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 19, 2015 11:13   

Takie mam końcówki luźne tam:




jak do tam tego na zdj końcówki nie znalazłem i do przepustnicy też nic.. Może się różnic co do modelu? Jak to wgl się nazywa?

Byłem u mechaników wrzucili na podnosnik iiiii.... smutno mi sie zrobiło jak zobaczyłem..
-cały spód do impregnacji przed zimą bo poharatany.
-katalizator i taki "tłumiczek"? w ukłądzie !@!$# ktoś musiał przychaczyć syto
-najwazniejsze 2 chłodnice do wymiany i obudowa wentylatora, wszystko poharatane.
-Próbowalnabić co z klima to aż wystrzeliło z okolicy chłodnicy. Nie wiadomo jak reszta.

Ma ktoś dostęp do chłodnic i obudowy, najlepej okolice wrocka może i troche dalej?;)
Ostatnio zmieniony przez Robert75 Pią Sie 21, 2015 17:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 19, 2015 11:19   

Robert75 w sprawie części wal do AdaskoC.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75 '00] Kilka rzeczy do zrobienia, tylko gdzie??
Sczrajder Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Lut 16, 2013 00:08
apples
Brak nowych postów [MG ZT 1.8] Mechanik z okolic 3miasta,do zrobienia termostat
Przezroczysty Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Wrz 21, 2023 21:03
Jasiu
Brak nowych postów [Rover 75 ZT,2005] Tarcza sprzęgła ROVER 75
tomun991 Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Paź 24, 2022 21:27
tomun991
Brak nowych postów [ROVER 75]
Bestia1207 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Sty 19, 2021 22:59
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink