Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75] tuner tv
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75] tuner tv
Autor Wiadomość
Tordal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Siemianowice Śl.



Wysłany: Sob Lis 07, 2015 12:25   [r75] tuner tv

Nieszczelny pojemnik z płynem do chłodnicy w bagażniku i zalany tuner tv i radio ...wyświetlacz czarny nic nie działa , jedynie przy załączaniu stacyjki pojawiają się przez chwile białe poziome kreski na wyświetlaczu ...zgon mutimedialny. Jak myślicie padło radio i tuner tv , czy tylko tuner tv? , dlatego nie działa wyświetlacz a w konsekwencji radio milczy , sprawdziłem bezpiecznik z radia - jest dobry. Czy można podłączyć tuner tv z BMW. ..na allegroszu jest ich sporo i cena ok 50zł. a do roverka ponad trzy razy tyle... , czy tuner radia z BMW tez by pasował jeśli "odszedł".. :cry: bo mam wrażenie ze naprawa to grubo więcej niż kupić używkę.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 07, 2015 12:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 07, 2015 12:57   

Tordal skoro już zrobiłeś jeden temat to się go trzymaj a nie spamuj przez całe forum.

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100493
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Tordal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Siemianowice Śl.



Wysłany: Sob Lis 07, 2015 14:02   

...za wikipedią...Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
1.Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
2.Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
3.Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.
....oprócz ewentualnej odpowiedzi nic nie zyskuję, forum żyje tylko dlatego że można zamieszczać wpisy , a ten faktycznie dotyczy tego samego tematu ale zwyczajnie jako niewytrawny jak mój przedmówca forumowicz zamieściłem wpis nie w tym gdzie gdzie być powinien ...
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Lis 07, 2015 14:02   

Dodam od siebie tyle, ze prawdopodobnie masz rozwalone oba tunery. Telewizja i radio. Bo radio działa jesli telewizyjny jest niesprawny. A u Ciebie nic nie działa.
 
 
Tordal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Siemianowice Śl.



Wysłany: Sob Lis 07, 2015 16:26   

...ups...niestety sprawdzają się moje "czarne" przypuszczenia
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 07, 2015 17:08   

Nie ma się co mądrować co to spam a co nie, nie widzę sensu zakladac 2 takich samych tematów, skoro w tamtym byly juz udzielone odpowiedzi to można zaprzyjaźnić z moderatorem i poprosić o przeniesienie tematu zamiast dublowac
_________________
75 Red Edition
 
 
Tordal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Siemianowice Śl.



Wysłany: Sob Lis 07, 2015 17:35   

...ani przez myśl mi nie przeszło by się mądrować tylko jeśli ktoś używa słowa "spam" to ono oznacza coś zupełnie innego niż np powielanie tematu...mądruje się ten kto używa słów nie przykładając uwagi do ich znaczenia...oczywiście wale się w piersi za zamieszczenie tego samego tematu kolejny raz , tylko ludzie na miłość odrobine luzu to jest forum a nie urzędowa korespondencja, inaczej zwyczajnie stronka zniknie jak linia produkcyjna naszych roverków .....niestety.
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 07, 2015 17:55   

Na prawdę nie chce mi się z Tobą spierać co to jest spam a co nie. Fakty niezaprzeczalne są takie, że Twój 1 temat był w dobrym dziale (R75) i prędzej tam uzyskasz odpowiedź o Twoim problemie niż tu (choć jak widać mało kto miał podobny problem).

https://en.wikipedia.org/wiki/Forum_spam

Cytat:
Forum spam consists of posts on Internet forums that contains related or unrelated advertisements, links to malicious websites, and abusive or otherwise unwanted information. Forum spam is usually posted onto message boards by automated spambots or manually with unscrupulous intentions with one idea in mind: to get the spam in front of readers who would not otherwise have anything to do with it intentionally.


http://onlineslangdiction...inition-of/spam

Cytat:
multiple copies of an identical or nearly-identical message sent to a large number of internet discussion groups.


Jak widzisz co źródło (BA! Nawet to samo, bo w końcu 1 link to wikipedia) to inna definicja i na prawdę nie ma sensu się tutaj spierać, która jest prawidłowa - fakt jest taki, że wszyscy (z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że Ty też) zrozumieli o co mi chodziło.

Jak już próbujesz mi komuś wcisnąć niekompetencje/mądrowanie się najpierw upewnij się, że sam jesteś bez winy - Twoja polszczyzna jest daleka od ideału - interpunkcja, brak polskich znaków czy nadużywanie wielokropka (i owszem - teraz się mądruje).

Jak chcesz żeby forum przetrwało to go umyślnie nie zaśmiecaj tylko dbaj o porządek na nim. Odrobina luzu jest na spotach, zlotach i w miejscach do tego przeznaczonych (garaż, pozdrowienia, offtop itp. a w pomocy technicznej dużo bardziej przydatna i pożądana jest rzeczowość i porządek żeby nie przeglądać 50 różnych tematów o tym samym tylko 1 konkretny gdzie jest rozwiązanie problemu). I tym zakończmy tę bezsensowne przepychankę.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Tordal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Siemianowice Śl.



Wysłany: Sob Lis 07, 2015 18:52   

...mówisz o bezsensownej przepychance ...hm... nie mając wiedzy by odpowiedzieć mi na moje pytanie o moim problemie z autem, a do tego nie będąc moderatorem wytykasz mi błędy samemu zaśmiecając forum ....i gdzie tu Twoja logika o czystości forum...poczułeś się urażony i na siłę chcesz udowodnić swoją rację ...znaczenie słów jest proste spam to nie to samo co powielanie tematu który de facto nie był identyczny w słowach ....zresztą jako osoba zwracająca uwagę na jakość języka i ilości interpunkcji powinieneś zauważyć ....a tak na marginesie to mimo wszystko gdybym spotkał Cię na drodze a Ty potrzebował byś pomocy to i tak Ci pomogę w końcu jeździmy roverkiem :wink:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Lis 07, 2015 19:01   

Tordal spinasz się bo ktoś ci zwrócił rzeczowo uwagę? przestań, bo choć wiedziałem to co napisał AdaskoC po tym jak potraktowałeś zwrócenie ci uwagi przezprebenny uznałem że sam lepiej wiesz co i jak i nie napisałem nic. Moim zdaniem trochę pokory a pewnie wcześniej uzyskasz pomoc niż ci się wydaje.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tordal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 21
Skąd: Siemianowice Śl.



Wysłany: Sob Lis 07, 2015 19:12   

..."się narobiło" ..cytując klasyka ... :wink: solidarność "poznańska" na mnie siadła, no cóż za słaby jestem, ....najlepsze jest to : wiem ale nie powiem bo pokazałaś język koledze.... :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lis 07, 2015 19:12 ]
...jakoś poradzę ...pozdrawiam wszystkich....temat można zamknąć.
 
 
Dominoz 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 03 Wrz 2015
Posty: 680
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 07, 2015 19:13   

Tordal napisał/a:
solidarność "poznańska" na mnie siadła

Jako przedstawiciel "solidarności poznańskiej" uważam wszem i wobec, że moglibyście skończyć tą żenującą rozmowę ;)
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 07, 2015 19:17   

Tordal wytknąłem Ci błędy zaśmiecając forum, bo doskonale wiem co się potem z tymi postami stanie (za jakiś - pewnie niedługi czas ich po prostu już nie będzie). I nie - nie poczułem się urażony ale próbuję Ci wyjaśnić Twój błąd.

Co do definicji - w obecnych czasach tłumaczenia i definicje terminów informatycznych są bardzo 'płynne' i często ze względu na zapieprzającą jak głupia do przodu technologie po prostu nieaktualne (dlatego nie zamierzam się dalej spierać co do tłumaczenia/definicji). Co do tego, że tematy nie są identyczne w słowach - OK ale sam przyznasz, że zdania 'Ten długopis na stole jest czerwony', 'Ten zaiście piękny cylindryczny przedmiot co leży na tym starannie wykonanym drewnianym stole jest czerwony' mają taki sam sens - długopis na stole jest czerwony.


Tordal napisał/a:
a tak na marginesie to mimo wszystko gdybym spotkał Cię na drodze a Ty potrzebował byś pomocy to i tak Ci pomogę w końcu jeździmy roverkiem :wink:


I to się chwali, bo pomimo, że zwracam Tobie uwagę i dyskutuje próbując wyjaśnić pewne rzeczy nie biorę tego do siebie tylko próbuję poprawić obecny stan rzeczy. To forum dało mi bardzo dużo wiedzy i pomocy (zarówno przez uporządkowanie treści, łatwość jej szukania aż do pomocy jego użytkowników zarówno poprzez forum jak i w 'realu') i dlatego chcę coś dać od siebie w drugą stronę.

Co do Twojego problemu nie pomogę, bo po prostu nie mam radia z nawigacją/TV (jest to raczej rzadkie wyposażenie i stąd też trzeba poczekać dłużej na odpowiedź od kogoś kto ogarnia temat).

Edit:

A co do solidarności poznańskiej... Uwierz mi, że jakbym gadał głupoty to Sknerko będzie pierwszym, który mnie za to opierniczy. I w pełni zgadzam się z Dominoz, że nie ma sensu kontynuować tej dyskusji (co zresztą napisałem już wyżej).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 07, 2015 22:11   

Hej to i ja dorzucę off top , widocznie wielkopolanie lubią porządek... :p

A co do tunera, hmmm zawsze możesz być pierwszy który sprobuje w końcu to tylko 50 zl. A szukając głębiej byl zdaje sie temat(cos mi świta ze dzieju, ale reki sobie nie dam uciąć) zakladal tuner fm od bmw? Wiec może to jakis trop
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lis 08, 2015 19:45   

Jest z 50 tematów o tym ale trzeba chcieć szukać, mam na podjeździe auto z takimi tunerami i robiłem np. xROnxowi a że jestem elektronikiem to temat w miarę ogarniam ale drażni mnie bezczelność niektórych co sądzą że im się należy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75] Tuner Cyfrowy do oryginalego TV
maryba Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Wto Sty 06, 2015 09:30
arczi220



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink