Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620SDi] Dogrzanie Roverka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620SDi] Dogrzanie Roverka
Autor Wiadomość
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



  Wysłany: Pon Sty 11, 2016 04:23   [R620SDi] Dogrzanie Roverka
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam serdecznie, mam pytanko bo naczytałem się o ogrzewaniu sporo ale nie dowiedziałem się niczego konkretnego.

W skrócie mój Roverek ciężko ma się dogrzać przy zasłoniętej całej chłodnicy. Po ok 8 km leci letnie powietrze i tak przez kolejne 8km. Wskazówka działa prawidłowo i odczytuje z niej temp poniżej normalnej tj 3/5 skali, jest w niecałej połowie.

Dodam że przejechanie 25km nie rozgrzewa go. Jazda z wyłączonym ogrzewaniem pozwala szybciej mu się rozgrzać ale i tak nie nagrzeje się tak jak powinien. :roll:

Myślę że to wina termostatu tak wynika z innych tematów bo może jest zablokowany na otwarciu albo nie domyka się.

Mam jeszcze mały wyciek płynu chłodniczego prawdopodobnie z nagrzewnicy ale czy to ma wpływ na ogrzewanie?

W trasie po postoju potrafił się ostudzić z normalnej temperatury i nie wrócić do normalnej temperatury roboczej i marzłem w dalszej drodze :neutral:

Problem cieknącej pompy mam chwilowo za sobą ale chciałbym przygotować się na naprawy jak lody stopnieją i temperatura pozwoli wytrzymać w garażu bez ogrzewania :cool:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 11, 2016 04:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rademenez_ 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2012
Posty: 168
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Sty 11, 2016 17:25   

Witam. Co prawda ja mam benzynę , ale układ chłodzenia jest bardzo podobny w dieslu. Nieszczelność w okolicach nagrzewnicy może powodować , że ta się zapowietrza. U mnie jak w temperaturze ok 0° wskazówka tylko drgnie do góry , z nawiewów na 2 prędkości wentylatora leci ciepławe powietrze. Termostat należy wymienić. Z miską w ręku i nie do końca wystudzonym silnikiem nawet przy zerze da się wymienić termostat bez przemarznięcia, tym bardziej w garażu. Można też sprawdzić czy zawór nagrzewnicy się otwiera podkręcając pokrętłem regulacji temp.
Powodzenia.
 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Sty 12, 2016 10:45   

To znaczy mam podkręcić pokrętło temperatury? Jest taka możliwość? Przy okazji jest gdzieś na forum wskazówka jak rozkręcić panel przedni? Wszyscy piszą że to proste ale samemu nie dałem rady a nikt nie raczy napisać jak to wyciągnąć :???:
Chciałbym zobaczyć czy na jakiejś opasce nie mam poluźnionego przewodu od wody bo mam tam mokro za panelem środkowym. Wyraźnie czuć wilgoć w aucie i za panelem jest rurka z gąbką w dolnym punkcie i w niej zbiera się duża ilość wody.
Dziękuję za odpowiedź :grin:
 
 
Kam971 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 118



Wysłany: Sro Sty 13, 2016 14:38   

U mnie było cały czas letnie i zdjąłem jeden z drutów ( pod kierownicą z prawej strony) odpowiadający za mieszanie powietrza, następnie przekręciłem pokrętło reg. temperatury z max ciepłego o 1/4 lub 1/3 obrotu, kolejno założyłem ten drut i roverek zaczął mi sie bardzo fajnie grzać, dodam że teraz pokrętło reg. temp. nie dochodzi do samego końca ale mój roverek bardzo fajnie sie grzeje nawet jak na diesla. PS. mam dobry termostat do sprzedania :D

[ Dodano: Sro Sty 13, 2016 14:38 ]
Mattheo tutaj masz manuala do accorda tam znajdziesz wszystko, w sumie jak by nie ten manual to już bym nie miał swojego roverka :D http://pl.scribd.com/doc/...-Accord-1993-98
 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lut 06, 2016 01:08   

Masz punkcik kolego za odpowiedź :P
Dziś wymieniłem termostat na verneta, stary rozpołowiłem wyjąłem środek wziąłem do domu i dwa razy zalałem wrzątkiem i nic zero reakcji czekałem aż woda ostygła i nic się nie działo :p
Dziwne ale cóż wydaje się że teraz roverek lepiej grzeje mimo że przejechałem nie dużo zobaczymy później na dłuższej trasie po ilu km się nagrzeje ale pierwsze wrażenia są na plus czyli chyba było to potem zedytuje i powiem jak sprawa się ma po czasie :))))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Dogrzanie silnika
KRYS Rover serii 600, Honda Accord 9 Nie Sty 11, 2009 15:58
_papa_
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R620SDI]
marioo Rover serii 600, Honda Accord 2 Sob Wrz 17, 2011 18:47
szoso
Brak nowych postów [R620SDI]ABS
Norbi21 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Lis 11, 2013 21:45
thorm
Brak nowych postów [r620sdi] obrotomierz
siema977 Rover serii 600, Honda Accord 8 Czw Wrz 01, 2011 20:41
R.E.D.
Brak nowych postów [r620sdi]alternator
kiwi Rover serii 600, Honda Accord 1 Czw Paź 04, 2012 10:54
kruszan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink