Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Problem z klimą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Problem z klimą
Autor Wiadomość
krystianshoota 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 49



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 16:10   

W moim R 420 Di stojąc przodem do auta przed maską mam w kolejności: wentylator klimatyzacji po lewej stronie w okolicach klaksonu, chłodnica klimatyzacji, chłodnica wody i wentylator chłodnicy wody umieszczony centralnie (chłodnica ma specjalne wejście na dół wentylatora i odpowiednie gniazda z nakrętkami na wentylator u góry), później już jest termostat i silnik. Wymieniałem ostatnio chłodnicę wody i jestem tego pewny. Moje gg 6932786,przeważnie jestem niewidoczny ale pisać można to się odezwę.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 08, 2008 16:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Sob Lip 12, 2008 10:20   

cześć

no i kupiłem dwa wentylatorki na przrzód, a tamten z tyłu od wody zdjąłem :rotfl: efekt ?? ??przy włączeniu a/c obydwa pięknie sią włączają, węc jest szansa, że klimka będzie działać o ile sprężarka nie zawiedzie albo inne podzespoły :roll: wczoraj byłem na sprawdzeniu szczelnośc i rurka dziurawa :/ ale dałem dziś do pospawania i w poniedziałek próba generalna z napełnieniem. chciałem roverka zagrzać żeby wentylator wody się włączył, ale nie dałem rady. wskażnik do połowy i ani rusz dalej. więc z czujnika wody kabelki na krótko połączyłem i wentylatorek prawy na drugim biegu elegancko się włączył. no i to tyle. w poniedziałek napiszę czy klimka zadziałała. aha wentylatory z chłodnicą kosztowały mnie 390 zł z przesyłką jakby ktoś potrzebował takiego info.
pozdr.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lip 12, 2008 15:09   

michal__b1 napisał/a:
chciałem roverka zagrzać żeby wentylator wody się włączył, ale nie dałem rady. wskażnik do połowy i ani rusz dalej.

taaa, w dieslach to normalne :)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Sob Lip 12, 2008 22:30   

sTERYD napisał/a:
michal__b1 napisał/a:
chciałem roverka zagrzać żeby wentylator wody się włączył, ale nie dałem rady. wskażnik do połowy i ani rusz dalej.

taaa, w dieslach to normalne :)



to albo rover świetnie rozwiązał chłodzenie silnika, albo włożył lipne wskażniki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i my nawet nie wiemy, a nam się silniki gotują :lol: :lol: . no ale dopuszcam opcję pierwszą, tylko po co wentylator chłodzenia wody skoro się nie włącza, bo nie ma potrzeby:?: ale jeżeli w dieslach to normalne to dlaczego :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Lip 12, 2008 22:49   

nie wiem jak Rover ale inżynierowie Hondy na pewno przemyśleli sprawę chłodzenia silnika :D
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lip 13, 2008 15:42   

michal__b1 napisał/a:
no ale dopuszcam opcję pierwszą, tylko po co wentylator chłodzenia wody skoro się nie włącza, bo nie ma potrzeby :?:

w razie gdyby jednak taka potrzeba zaszła....
ten wentylator czasem się włącza... ale bardzo bardzo rzadko...
Chester napisał/a:
nie wiem jak Rover ale inżynierowie Hondy na pewno przemyśleli sprawę chłodzenia silnika :grin:

co ma piernik do hondy ?? :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Pon Lip 14, 2008 23:58   

no i klima naładowana, szczelność ok, ale sprężaka nie chce się włączać :cry: na krótko chodzi i chłodzi aż miło, ale po próbie uruchomienia czy samochód zimny czy rozgrzany nie chce sią włączyc. tylko wentylatory lajtowo na pierwszy bieg się włączają, prawie ich nie słychać, a sprężarka nie chce. raz podczas jazdy zaskoczyła. wtedy wentylatory od razu na 2 bieg się włączyły i niby wszystko ok, ale za jakiś czas znowu to samo nie chce się włączyć. na krótko wszystko spoko, elektromagnes słychać załącza, a z przycisku zero. coś jakby po drodze nie pozwalało!!??!!?? czy ktoś miał taki przypadek????
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lip 15, 2008 09:41   

michal__b1 napisał/a:
czy ktoś miał taki przypadek????


oootak :) wątków o klimie w dieslach jest kilka. Najczęściej pada czujnik temp oleju. Wystarczy go zewrzeć i klima rusza, ale mogą też być inne przyczyny. W RAVE jest schemat elektryki klimy. Na jego podstawie można przeglądnąć cały układ i znaleźć przyczynę ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Wto Lip 15, 2008 23:49   

zgadza się kolego!!!!!!!!!!! jednak to ten czujnik. po ominięciu klima działa!!!!!!!! :ok: :rotfl: czy ten czujnik trzeba wymieniać czy całkiem go ominąć???w życiu czegoś takiego nie widziałem w samochodach. czujnik temp. oleju hmm...przecierz są wiatraki i chłodzenie wody to nie wystarcza??? jeszcze czujnik rover włożył. chyba że czujnik ten pełni bardzo ważną rolę to oczywiście wymienię go. czy może ktoś napisać jak sami robiliście i ewentualny koszt tego czujnika
pozdr
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 09:03   

ja go ominąłem i jeżdżę już 2 lata. Pewnie czasami jest potrzebny skoro ktoś go zamontował ;) Jak znajdziesz i wymienisz to :ok: a narazie śmigaj bez niego ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 10:54   

a dowiadywałeś się czy jest to wogóle do dokupienia i za ile??
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 10:56   

na szrocie przy okazji zapytałem i mieli za kilkadziesiat PLN, a czy nowy jest do dostania to nie wiem. Jesli już to moze na www.tomateam.pl, ale nie szukałem ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 10:59   

wczoraj sprawdzałem i nie ma. mówisz żadnych podejżanych zachowań nie zauważyłeś???na razie mam zmostkowane i klimka pięknie działa tylko żeby nic nie wybuchło :grin: :grin:
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 11:00   

najwyżej silnik :P ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michal__b1 



Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 36
Skąd: kwidzyn



Wysłany: Sro Lip 16, 2008 11:08   

ok dzięki kolego za pomoc.
spróbuje kupić jak nie to będę śmigał
pozdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Klima
irena_hajczuk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Wrz 14, 2007 20:25
Brt
Brak nowych postów [R420] Klima a moc
klima a moc
kokosz77 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Wrz 11, 2008 12:11
piter34
Brak nowych postów [R420] Dokładana klima
wertetab Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sro Kwi 23, 2008 14:28
sTERYD
Brak nowych postów [R420 Di] Klima sprężarka.
Jakie sprężarki pasują
mirwin Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Kwi 01, 2010 13:30
mirwin
Brak nowych postów [R420] Nie działająca klima
JACO20 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Maj 01, 2008 12:48
Chester



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink