Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Stuki w lewym przednim kole
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Stuki w lewym przednim kole
Autor Wiadomość
grze4 



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 10
Skąd: MŁAWA



Wysłany: Pią Lut 06, 2009 12:15   

W moim Roverku też coś tuka. Byłem na stacji diagnostycznej i nic nie stwierdzono, wszystko w porządku - żadnych luzów. Wymieniłem tuleje stabilizatora przedniego i nic nie pomogło. Wydaje mi się, że z biegiem czasu stuki się nasilają. Niedawno zaczęło również stukać przy ruszaniu. Np. jak dojeżdżam do skrzyżowania hamując zatrzymuję się i spokojnie ruszam słychać jedno puknięcie w przednim lewym kole. Może to która z poduszek silnika lub skrzyni biegów? Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co to może być, proszę o podpowiedź.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 06, 2009 12:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Lut 06, 2009 13:07   

grze4, może na przegubie Ci stuka. U mnie na prawym kole coś stuka, wgląda mi to na tuleje wahacza, ale nie mam ani czasu, ani chęci tam zaglądać.
 
 
 
grze4 



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 10
Skąd: MŁAWA



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 10:58   

Wydaje mi się że raczej to nie przegub zewzględu na to, że powinno mocniej stukać przy energicznym ruszaniu i na skręconych kołach, a tak nie jest.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 14:38   

Jakiś czas myślałem,że to tylko u mnie,ale Rowan i inni też mają jakieś stuki i to przeważnie w prawym kole.Mam posprawdzane wszystko,byłem na dwóch stacjach diagnostycznych.Super,lux,żadnych luzów,itp.Wymienione tuleje,łączniki sprawdzone organoleptycznie(są OK,bo mam trochę w tym wprawy-poprzednie auta to francuzy) i w dalszym ciągu jak auto trochę postoi to na pierwszych wybojach stuka,potem jakby mniej.Nie jest to jakiś koszmar,ale WKURZA.Zastanawiam się nad zmianą łożysk na mc'personach.Co o tym sądzicie?Wiem,że to trochę roboty i stuki dochodzą z dołu,ale już wszystko posprawdzałem.A może tak ma być i za dużo wymagam?
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 14:46   

Dziadek napisał/a:
ale Rowan i inni też mają jakieś stuki

Tak się składa że i ja mam stuki z tych okolic :???:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 14:57   

Mi to się zaczęło wiosną, teraz to się bardziej nasila. Na początku wyglądało, że to łącznik stabilizatora, teraz tak jakby tuleja. U kumpla w 75 jest to samo.
 
 
 
grze4 



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 10
Skąd: MŁAWA



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 18:37   

Bardzo zagatkowe są te nasze Roverki w stosunku co do zawieszenia. Zauważyłem, że jeżeli jadę do tyłu to nie ma żadnego pukania w zawieszeniu, aż miło jechać.
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 22:45   

Mam też stuki z okolic prawego koła i dlatego postanowiłem wymienić wachacz (delphi 400zł) po skreceniu wszystkiego jazda próbna i to samo :sad: ,rozebrałem dosłownie wszystko na cześci jedynie co miało jakieś ślady zużycia to łożysko amortyzatora jest ładnie rozbieralne zamówiłem samo łożysko (ok 40zł) jak założe to dam znać .a stuki dość głośne mam jak wjade w mnłą dziure jeżeli dziura jest wieksza praktycznie niesłychać nic .Mysle też ze to moze coś z maglem sie dzieje ,gdy auto stoi i gdy poruszam kierą też jakiś tam stuk słysze :mrgreen:

na spocie miał mi kolega Zukowaty zdiagnozować stuki,ale jakoś wyleciało mi z głowy :cry: .Pozdro.... :wink:
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 23:14   

Prawdopodobnie stuka kolumna kierownicza. Myślę ze mogła wyrobić się tuleja w maglownicy. Mi też postukuje na wolnych nierównościach lewe koło , na rolkach i szarpakach nic nie wychodzi (byłem u 2 różnych diagnostów). Widocznie ten typ tak ma.
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Sob Lut 07, 2009 23:18   

Kamil79 napisał/a:
Widocznie ten typ tak ma.

To nie dobrze,bo zawsze jak już wiem że stuknie,a jadę z kimś to muzyczkę podgłaśniam albo chce mi się obficie kaszleć :lol: To tylko tak a żeby siary nie było :roll:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 08, 2009 08:50   

A ja Wam powiem co to jest bo sie pofatygowałem do doktora od aluzawiasów, polukał, postukał, poszarpał - poducha środkowa wahacza. tam często jest żel jako wypełnienie, guma puści, żel wylezie i zaczyna łomotac coraz wyraźniej a na szarpaku luzu nie pokaże bo w tym miejscu (m/w po srodku wahacza) jest on przykrecony do ramy pomocniczej i luz nawet przy kompletnie wywalonej poduszce bedzie nie wiekszy niż 3mm (boczny luz) a łomocze bo rama przenosi na bude te delikatne stukanie a buda wiadomo, działa jak pudło rezonansowe.
 
 
grze4 



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 10
Skąd: MŁAWA



Wysłany: Nie Lut 08, 2009 11:07   

Thrillco, nie bardzo rozumię jaką poduszkę środkową wachacza masz na myśli, czy chodzi o swożeń wachacza? Jeżeli tak to trzebaby wymienić wachacz co itak nie koniecznie da oczekiwany efekt tak jak u kolegi domel-x.
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Lut 08, 2009 18:29   

Thrillco napisał/a:
poducha środkowa wahacza

mozesz to bardziej sprecyzować :roll: .łożysko amortyzatora wymieniłem i też odpada,pamientam kedyś w audi a4 wymieniłem wszystkie wachacze jest ich 8 :/ ,a okazało sie ze jażmo zacisku hamulcowego sobie stukało bo wyrobiły sie prowadnice.
Narazie nic niewymieniam :lol: kiedyś samo wyjdzie.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Lut 08, 2009 19:10   

Moim zdaniem,to mądre rozwiązanie.Też tak sądzę,tym bardziej,że u mnie nie jest to dokuczliwe.Widać tak mają te modele.Chciałoby się mieć wszystko OK,ale w innych samochodach było gorzej i też się jeździło bezpiecznie wiele lat.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Lut 08, 2009 21:14   

Ciekawa przypadłośc

ja w celu usunięcia tego stukania w prawym kole poszedłem dalej i wymieniłem :

dwa wahacze
dwa łaczniki
dwa amorki
dwie tuleje wahacza

I co i gów.... jak stukało tak dalej stuka ,na kolumnie nie znaleziono luzów .Gdzie szukac dalej bo zaraz skończy mi sie pomysł co jeszcze wymienic ??
_________________
Rover 75 2.0i
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Sie 18, 2010 14:37   

Muszę powiedzieć że to chyba choroba genetyczna ja również wymieniłem:

Łożyska macpersona
Wahacze oba zregenerowane i nowe tuleje (TENCAR)
Zregenerowana maglownica (TENCAR)
Wymienione łączniki stabilizatora.

+ jeszcze kilak elementów tyłu zawieszenia w myśl że może się stuki niosą a są na tyle....

i powoli zaczynam się zastanawiać czy to by nie jakieś dziadostwo w postaci właśnie hamulca , ale jak wcisnę delikatnie hamulec stukanie nie ustępuje.

Jak się znajdzie ktoś kto tą zagadkę rozwiąże dostanie medal :) mogę mu nawet mini-mini tablicę lub pomnik postawić :))
_________________
Pzdr.
Kacper
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sie 18, 2010 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dzieju 
Instytucja wspierająca




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 874
Skąd: Częstochowa

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 15:02   

Mam i ja :/

Ten sam problem ..

Pan na diagnostyce powiedzial ze delikatusnie czuc cos na laczniku stabilizatora i swozniu wachacza :/

Czy ktos dostanie ten medal ?
_________________
Naprawa VIS - brak mocy i duze spalanie w silnikach V6
http://forum.roverki.eu/v...p=648924#648924
You tube
http://www.youtube.com/user/dzieju80
http://www.facebook.com/grzegorz.ciekot
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 15:27   

Ja już wymieniłem prawie wszystko,oprócz amorów i dzisiaj znowu słychać było jakieś stukanie.Jutro wlezę pod auto,żeby sprawdzić czy się tuleje nie poluzowały na śrubach.Dwa tygodnie temu kumpel na stacji diagnostycznej użył zwrotu "cycuś" na temat mojego zawieszenia,a nadal stuka.Nawet sprawdziłem mocowanie nadkola.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 15:30   

u mnie np. amor stuka nie bede narazie go wymieniał bo ma ok 65 % ,a wiem ze to on bo na próbe zmieniałem
Ostatnio zmieniony przez domel-x Wto Kwi 12, 2011 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Kwi 12, 2011 16:37   

domel-x, nie sam amor. Z własnego dośw wiem, że to łożysko górne. :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Stuki w lewym kole.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 26 Wto Gru 22, 2015 21:49
longer86
Brak nowych postów [R75] Stuki w lewym kole, zacisk halasuje
czort Rover serii 75, MG ZT 15 Pon Kwi 06, 2015 11:58
czort
Brak nowych postów [R75] Telepie się coś w lewym tylnym kole
telepie się i to niemiłosiernie
mecho Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Lip 10, 2009 14:32
bys
Brak nowych postów [R75] Buczenie w lewym kole przy skręcaniu
leszek_1982 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Paź 31, 2012 10:51
leszek_1982
Brak nowych postów [R75]Cos skrzypi w lewym kole gdy sucho i ciepło??
Fiedia Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Maj 25, 2015 19:22
automechanik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink