Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z rozrządem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z rozrządem

dziwne odglosy z silnika diagnoza rozrzad ;(
Autor Wiadomość
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Lis 09, 2009 17:39   

Może to wtrysk, albo popychacz "chyba" hydrauliczny.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 09, 2009 17:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Lis 09, 2009 17:50   

Kurcze, olśniło mnie. A sprawdzał Ci ktoś koło pasowe to na wale? Spotkałem się z takim przypadkiem i odgłosy były podobne, takie "hurgotanie".
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Squid 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 167
Skąd: Łęczna

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 09, 2009 17:57   

Rowan napisał/a:
Squid, tylko, że w CDT jest problem, bo tam są łańcuchy.

Podając namiary na Car Tech bardziej chodziło o odpowiedź na tą część pytania:
kacper napisał/a:
W dalszym ciągu szukam mechanika z Lublina lub okolic godnego polecenia, który zrobi co do niego należy i nie zedrze jak za zborze ??


Zadzwonić i zapytać zawsze można :razz:
 
 
 
gener 




Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 09, 2009 23:09   

Spoko. Też obstawiam koło pasowe. Popatrz na ten wątek. Ja zdjąłem paski wspomagania i alternatora i stało się śruba niedokręcona, klin się wyrobił. Poczytaj wątek, wrzuciłem nawet film:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=47232

Powiem CI że zbieg okoliczności też miałem podobny. Chodzi o to że żona była w ciąży kiedy dobiegały mnie przy rozruchu dźwięki. Problem ciągły pojawił się kilka dni po urodzeniu dziecka :) W tej chwili czekam na części zamienne ponieważ postanowiłem dodatkowo rozrząd wymienić.
 
 
monia0023 




Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Sie 2009
Posty: 371
Skąd: Lublin

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 10, 2009 21:48   

Witaj Kacper, w sprawie odgłosów to ja ci niestety nie pomogę, ale najlepszym Specjalistą "w okolicy" jest mariusz418. Jeśli nie możesz do Niego podjechać, to zadzwoń bo wiem, że pomaga nawet przez telefon. English Cars - Mariusz Stanisławski
ul. Piaskowa 3, Zielonki k/Stare Babice, 0508353669, mariusz418@vp.pl
PS
Gratulacje z powodu przyjścia na świat Córeczki !! !
PS
Zapraszamy na spota w Lublinie, może ktoś z obecnych pomoże
_________________
Monika
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 15:46   

Siema po długiej przerwie, moja nowo narodzona córka skradła mi wolny czas :) .

Wracając do tematu w tzw miedzy czasie w Lublinie byłem u mechanika na Nadbystrzyckiej http://volvo.czuby.net/ wybadał wybadał i stwierdził że to rolki....
Wymieniłem więc wszystkie poza napinająca gdyż nie bardzo wiedział jak ją zdemontować... przy okazji wymieniłem olej gdyż strzeliło 20tyś nie wiadomo kiedy....
o dziwo po tym zabiegi dźwięk jakby znikną.... niestety do czasu, zrobiłem z 100tys km i powrócił... zauważyłem taką tendencję iż częściej pojawia się na ciepłym niż na zimnym silniku ale nie nagrzanym do swojej normalnej temperatury ale taki jeszcze nagrzewający się... kolejny dziw to taki że czasami jak zgaszę i odpalę ponownie dźwięk znika.....

ludziska ratujcie polećcie mi jakiegoś mechaniora z Lublina czy okolić co mi to zrobi... jescze trochę i normalnie sprzedam cacko i kupie jakieś wieśniackie audi czy cos :(

[ Dodano: Nie Sty 17, 2010 15:46 ]
monia0023, to że tak powiem strasznie daleko :) bardziej jestem obecnie za kimś w granicach mojej gminy Lublin, ale kto wie...

Squid, ten warsztat to jest raczej profesjonalny ? czy to jeden z tych "wymienmy wszytko" a jak będzie mało to wymienimy razy dwa ?:)
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 19:25   

Może to nie rozrząd tylko pompa wody się kończy i łopatki walą.
Napisz czy odpalali auto na zwalonym pasku klinowym?
Możesz zwalić pasek i obracać pompę wody ręką. Zrób to na lekko rozgrzanym silniku, w takiej mniej więcej temperaturze w jakiej najczęściej występują objawy.
Tak samo zrób z alternatorem i pompą wspomagania. Uruchom auto bez paska od kompresora klimatyzacji.
Rozrząd by klepał cały czas. Najbardziej przy dodawaniu i puszczaniu gazu.
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 22:07   

apples, odpalali , ale jak przyjechałem tego dnia to dźwięk był ledwo słyszalny, ale jak został zdemontowany pasek klimy i wielorowkowy to normalnie przestałem słyszeć że silnik pracuje...

A z tym stukanio/klekotaniem udało mi się ostatnio tak jakby ustalić stojąc na parkingu skręsając powoli kołami dzwięk sichnie na czas obracania ale nie znika... i można zpowodować by było głośniej skręcając mksymalnie koła i dobijając do ogranicznika czy jak to się tam nazywa... krótko mówiąc skręcając na maxa koła i trzymając kierownice w tej pozycji, może więc to strzał pompy wspomagania...ciężko namieżyć tą pompę ?? może ktoś ma jakiś schemat ?
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
dan12 




Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 42
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Sty 17, 2010 22:48   

Może pompa wspomagania Ci się kończy, sprawdź stan oleju może masz go mało?
Spójrz także czy nie masz mokrych węży od wspomagania w sumie jest zima i mogą potnieć albo na łączeniach puszczać bo ostatnio namierzyłem to w swoim.
_________________
Może jestem wolny ale zawsze przed Tobą...
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sty 18, 2010 15:52   

1. pompa wspomagania (nad alternatorem).
2. pompa wody

Podjedz do lepszego fachowca co to obejrzy. Niech sprawdzą jeszcze raz koło pasowe na wale jak napisał Rowan i gener. Dokręcenie i czy nie ma luzu. Jak dodajesz gazu to powinno ucichnąć.
Niech zwali paski i pokręci ręką za koła.
Zobacz czy czasami koło od pompy wspomagania, pompy wody nie jest krzywe. Czy nie bije na boki.
Moim zdaniem to nie jest rozrząd. Obstawiam na któreś koło. W szczególności na koło pasowe.

Zamiennik:
http://www.allegro.pl/ite...er_2_0_td4.html
http://www.allegro.pl/ite..._0_td_nowe.html

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 15:52 ]
Jeżeli znajdziesz dobrego mechanika i okaże się że jest to właśnie koło to podaje numer BMW 11 23 2 247 887. W katalogu BMW to koło już nie występuje, ale prawdopodobnie jest to samo koło co 11 23 2 247 565.
 
 
kacper 




Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 100
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 11:06   

apples, Byłem u magików szukali i nic nie znaleźli ... pewnie dla tego że ponownie odgłos zaginą w akcji, nastała cisza i spokój.

Trochę mnie to martwi gdyż w okresie wakacyjnym wybieram się nad morzę i nie chciałbym spotkać się z usterką gdzieś na trasie mając 8 miesięcznie dziecko na pokładzie :(

Pozostaje mi obecnie nasłuchiwać.
_________________
Pzdr.
Kacper
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 11:15   

kacper napisał/a:
Trochę mnie to martwi gdyż w okresie wakacyjnym wybieram się nad morzę i nie chciałbym spotkać się z usterką gdzieś na trasie mając 8 miesięcznie dziecko na pokładzie :(
dasz cynk to będziemy holować do Gdyni :wink:
 
 
nestor_45 



Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: Gorzów Wielkoplski



Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 14:31   

Kacper podejżewam że mam podobny problem jak ty. ja swoim R75 poruszam się już z takimi odgłosami od 3 lat, od chwili zakupu. Tak jak opisujesz dzwięki dochodzą z góry silnika po stronie pasażera. Zimą przy zimnym silniku są bardzo wyrażne. Ja opisałbym je jakby dochodiły z zankniętej puszki i miały formę "pierdzenia" (przepraszam za wyrażenie). Dzwieki te dochodzą najczęściej podczas przyspieszania, ale po odjęciu gazu cichną. Jest to dość drażniące ale jak dotąd nie docikałem co to może być. Dodam tylko że częstotliwość tych dzwięków nie jest zbyt duża. Mam nadzieję że to nie rozrząd bo jak narazie czeka mnie wymiana sprzęgła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75] problem z abs
sejixean Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lut 26, 2017 18:40
abcde
Brak nowych postów [R75] Problem z ABS.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Lis 17, 2016 12:23
mocu
Brak nowych postów [MG ZT-T] LPG - problem
pajda Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lis 11, 2010 12:42
hudy23_1985
Brak nowych postów [R75] Problem z aku?
Rowan Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Lis 01, 2008 10:29
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Problem z EGR
marcin.misek Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Sie 24, 2014 08:37
Comrade



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink