Forum Klubu ROVERki.pl :: Głośniki tył [R416]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Głośniki tył [R416]
Autor Wiadomość
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Maj 01, 2007 17:31   Głośniki tył [R416]

Witam.Chciałem w swojej 416-ce zmienić grajki z tyłu tylko podpowiedzcie mi jak sie za nie zabrać bo nie wiem czy to trzeba jakoś zdjąć tą maskownicę czy zabrać się do nich "od dołu" czyli zdejmując obicia wewnątrz bagażnika ??
P.S Jak dobrze rozumiem są tam głośniki 13'' ??
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 01, 2007 17:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Sro Maj 02, 2007 22:50   

U mnie, w sedanie, maskownice są na czymś podobnym do rzepów - wystarczy pociągnąć do góry i schodzi. A mam w półce 16, ale raczej nie były one tam orginalnie - jakie orginalnie były to nie wiem. Ale na moim przykładzie widać, że 16 wchodzą :)
 
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Sro Maj 02, 2007 23:40   

już sobie z nimi poradziłem :smile: a raczej moja dziewczyna sama to zrobiła :grin:
Te maskownice są na zatrzaski a głośniki wchodzą 13'' :grin:
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Maj 05, 2007 10:50   

coona napisał/a:
a głośniki wchodzą 13'


Wiec wyciag te głośniki wywal do kosza, makownice włóż spowrótem i zainwestuj w dobre głośniki w drzwi :)
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Maj 05, 2007 10:57   

Revolt napisał/a:
[Wiec wyciag te głośniki wywal do kosza, makownice włóż spowrótem i zainwestuj w dobre głośniki w drzwi :)


Nie rozumiem dlaczego wielu z was narzeka na głośniki z tyłu. :neutral:
Ja mam tył JBL elipsy i jest super. W poprzednim aucie w bagażniku miałem tubę i nie powiem było lepiej, ale teraz z głośnikami wcale nie jest źle. :razz:
Jak ktoś lubi to niech zakłada.
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Sob Maj 05, 2007 15:45   

Revolt napisał/a:
coona napisał/a:
a głośniki wchodzą 13'


Wiec wyciag te głośniki wywal do kosza, makownice włóż spowrótem i zainwestuj w dobre głośniki w drzwi :)


Hehehe-mam sobie drzwi pociąć ??
A pozatym nie powiesz mi że głośniki w drzwiach lepiej chodzą od głośników w okolicy tylniej półki. Dzwięk z głośników umieszczonych w drzwiach jest o wiele gorszy ponieważ są one za nisko :smile:
Obecne Magnaty umieszczone z tyłu dawniej jeździły w Citroenie Xsara, a po przerzuceniu ich do Rovera śmigają o wiele lepiej więc jakąś praktykę z tym mam że głośniki w drzwiach to nie rewelacja.

Jak dla mnie te Magnaty Ultra z tyłu+Blaupunkt-y GT z przodu+Skrzynia Blaupunkta GT+Wzmak Magnat Classic są wystarczające i jak na razie swoją przygodę z czymś w stylu robienia amatorskiego car audio zamykam.Na przyszłość jedynie radyjko zmienię z obecnego Kenwood KDC 3031 na jakieś z wysówanym panelem LCD 7''
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Sob Maj 12, 2007 00:24   

Zapatrywania na różne marki sprzętu Car Audio to większość sentyment lub dobra rada "wujka"
Dobranie dobrego sprzętu można powierzyć wyspecjalizowanym firmą, ale oni również jadą z markami pod szyldem sponsoringu danej marki.

Od jakiegoś czasu pada mi dźwięk w lewych drzwiach... Przeszukując fora dokopałem się do wypowiedzi że zamontowane są 130mm.
Tak korzystając z wolnego dnia od pracy, zebrałem się dzisiaj z silnym wspomaganiem narzędzi - wkrętak i moje chęci.

Dla info tym ,którzy tego jeszcze nie robili, a może będą mieli okazje -
- odkręcamy 3 wkręty (podłokietnik x2, klamka x1 + kołeczek pod lusterkiem)
- klamkę wyciągamy po uprzednim uwolnieniu jej z wodzika
- boczek jest zastrzelony na kołeczki -z wyczuciem odciągamy od drzwi -kołeczki lubią się urywać
- zdecydowanym ruchem w górę zdejmujemy boczek drzwi (opcjonalnie uwaga na kable otwierania szyby. oraz słupek zamykania
- to mamy bebechy na wierzchu.
Głośnik jest przykręcony do dystansu (kosza) plastikowego (chyba tworzywo ABS)
-> dystans jest przykręcony do drzwi 4x wkręt,
- dedykowana średnica głośnika 160mm,
- głębokość montażu ~ +/- 56mm, chyba że zastosujemy dystanse bez kosza, to ile wlezie byle o szybę nie zawadzić jak jest opuszczona :cool:
- średnica montażu 120mm,
(gdybym się mylił, proszę mnie poprawić)

Tutaj znalazłem stronkę, z której można dowiedzieć się pare ciekawostek na temat CarAudio.

A co do mojego wyboru głośniczków na przód to jestem zdecydowany
na system dwu drożny oddzielny ze zwrotnicami- średniotonowe + tweeterki.
Głośniczki z (fajnie by było z kewlarem) tekstylnymi membranami.
Na przód skłonił bym się w kierunku Infiniti
Na tył raczej JBL'e, same w sobie mają ciekawy pomruk basowy.
A cały projekt uwieńczyć odpowiednim okablowaniem - takim żeby uzyskać miękki bas.
Co do radyjka zamienił bym mojego Grundika na CLARION'A mp3 z wejściem USB.
Najlepiej było by taki zestawik poskładać w sklepie i usiąść w sali odsłuchań, w celu sprawdzenia. Ciekawe czy takowe są, bo domowy sprzęt miałem okazje tak testować.
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 08:54   

Tomaszi napisał/a:
A co do mojego wyboru głośniczków na przód to jestem zdecydowany
na system dwu drożny oddzielny ze zwrotnicami- średniotonowe + tweeterki.
Głośniczki z (fajnie by było z kewlarem) tekstylnymi membranami.
Na przód skłonił bym się w kierunku Infiniti

Infinity to dobry wybór choć w tej cenie moze i by sie znalazło cos ciut lepszego :)
Tomaszi napisał/a:
Na tył raczej JBL'e, same w sobie mają ciekawy pomruk basowy.


no coments ... jak kto lubi :P

Tomaszi napisał/a:
Ciekawe czy takowe są, bo domowy sprzęt miałem okazje tak testować.


Ta w niektórych sklepach nie dla idiotów(MM) pozwola Ci odsłuchać radyjko lub głośniki ale to i tak nie odda Ci takiego efektu jak w samochodzie bo nawet te same głośniki w sedanie zagrają inaczej niz w kombiku a co dopiero w hali a w samochodzie.

coona napisał/a:
A pozatym nie powiesz mi że głośniki w drzwiach lepiej chodzą od głośników w okolicy tylniej półki


Dokładnie tak powiem. A wrazenie ze te z tyłu graja lepiej od przednich uzyskuje sie przewaznie dlatego ze sa po prostu wieksze a wiekszy głośnik gra czysto nawet na wysokim volume. Dlatego zakłada sie mocne glośniki do przodu wspomaga sie je wzmakiem i tworzy sie wówczas odpowiedni oddzwiek stereo kanał lewy i prawy(mozna by jeszcze prawic o tweeterach w słupkach itd... ale to nie ten temat)
A nielada wyzwaniem jest wybór w profesjonalnym car audio oraz podpiecie i ulokowanie suba aby te niskie tony dolatywały w odpowiednim czasie do ucha ludzkiego.(oczywiście działac bedzie to tylko danym typie muzyki pod które car audio jest zaprojektowane)
coona napisał/a:
Dzwięk z głośników umieszczonych w drzwiach jest o wiele gorszy ponieważ są one za nisko

Troche wiercenia, ciecia i wizyta u tapicera samochodowego jest git lub w odpowiedni sposób wygłuszyc drzwi co poprawi efekt wydobywanego dzwieku.

coona napisał/a:
po przerzuceniu ich do Rovera śmigają o wiele lepiej więc jakąś praktykę z tym mam że głośniki w drzwiach to nie rewelacja


Ostatnio kumplowi montowałem głośniki pyle 16"(głośniki bez rewelacji ale taki był fundusz:( ) za ok 300 zł woofery na przód + wzmacniacz noname po odsłuchu wywalił głośniki z tyłu bo tylko zakłucały dzwiek który szedł z drzwi. za 450 zł mozna zrobic z drzwi niezłe brzeczki choć oczywiscie zadowoli to zwykłego amatora dzwieku ...
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Sob Maj 12, 2007 09:33   

Revolt napisał/a:
Ta w niektórych sklepach nie dla idiotów(MM) pozwola Ci odsłuchać radyjko ...


miałem na myśli profesionalną sale odsłuchu sprzętu CarAudio nie (MM) :P
Chyba w Łodzi (dawno, dawno temu) byłem kiedyś w takim sklepie, ale nie było caraudio, tylko domowe zestawy, to koleś nam nawet kabelki zamieniał i dzwięk nabierał innej barwy.

A to ,że w każdym aucie inaczej :!: to normalne. Fale dzwiękowe rozchodząc się po wnętrzu pojazu odbijają się od poszczeglnych elementów lub zostają przez nie pochłonięte...
:smile: :wink:
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 00:46   

Revolt-chodzi mi po prostu o to że głośniki z okolicy tylniej półki grają lepiej niż te z drzwi ponieważ się je lepiej słyszy - "bliżej do ucha" (to moje zdanie).Tak jak napisałem w Xsarze mając 4 głośniki które grały dla kostek u nóg rewelacją nie były a po przeniesieniu ich do Rovera na moje koślawe ucho grają lepiej.
Wiem że się znasz na temacie audio,ja jestem laikiem jeśli o to biega więc się nie kłucę :wink:
Uważam że każdy ma trochę swojej racji.
P.S Na pewno Infinity dla przykładu lepiej zagrają w drzwiach niż Magnat w tylniej półce, a Hertz lepiej w półce niż Boschmann w drzwiach :)
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 12:19   

Cytat:
System stereo (a takim jest dźwięk z CD) jest oparty na dwóch
źródłach dźwięku - lewym i prawym. Przy takim ustawieniu,
dźwięk może zostać odtworzony prawidłowo, każdy dźwięk odegrany
z poprawnym opóźnieniem, co stwarza nam "scenę".
(wynika np. ze sposobu nagrywania w studiach nagrań
przy użyciu dwóch mikrofonów oddalonych od siebie w jednej
linii).

Dodanie dodatkowych przetworników powoduje docieranie do
naszych uszu kilku sygnałów o różnym opóźnieniu i zabarwieniu
co absolutnie zamazuje scenę, niepozwala na powstawanie źródeł
pozornych, zaburza barwę dźwięku i podbija (lub wycina) niekontrolowanie
niektóre pasma w całym spektrum. Te wszystkie zjawiska
są mocno nieporządane w stereo i z tego powodu najdoskonalej
sprawują się np. tzw monitory (pomimo, że brak im basu).
Tego typu głośniki dają prawie punktowe źródło dźwięku,
co przekłada się na piękne jego przedstawienie.

Subwoofer z kolei może być w bagażniku, bo wraz ze
zmniejszaniem częstotliwości, człowiek nie rozróżnia kierunku
pochodzenia dźwięku i dlatego subwoofer przetwarzający pasmo
poniżej 100Hz nie jest problemem, zakładająć, że nadąża
za przednim systemem (nie powoduje opóźnień / przesunięć fazowych).

Jak kiedyś usłyszysz auto, w którym słuchając muzyki
będziesz mógł dokładnie podać kierunki / lokalizacje poszczególnych
instrumentów to sam będziesz wiedział, że tylna półka
może tylko zaszkodzić.


Dla mnie te argumenty sa wystarczające aby wywalic z tylnej półki głośniki.
Kolejnym aspektem który nie został tu przytoczony w tym cytacie jest rezonans jaki jest uzyskany w półce zalezy tez jak blisko polki jest szyba itd. w niektórych modelach ułożenie niektórych elementów moze bardzo rezonans skrzywdzic

coona napisał/a:
Na pewno Infinity dla przykładu lepiej zagrają w drzwiach niż Magnat w tylniej półce
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 13, 2007 16:16   

Revolt napisał/a:
Infinity to dobry wybór choć w tej cenie moze i by sie znalazło cos ciut lepszego

Revolt możesz się wypowiedzieć o tych lepszych w takich przedziałach cenowych jak te Infiniti -link poniżej.
Zdawało by się, że z wyborem dobrej jakości zestawu dwudrożnego osobnego nie powinno być problemu. A jednak :wink:
Znalazłem zestaw Infiniti REF 6010cs, oraz Pyle PLG6C. Pyle połowę tańsze od Infiniti.
Nie mam doświadczenia z Pyle, jedynie słyszałem jak grają (10cm dwudrożne osiowo pewnie) w punto -RCD Blaupunkta- przy podciągnięciu na maxa bardzo ładnie się zachowywały, żadnego charczenia - nie żebym tak słuchał muzy, ma być czysto i wyraźnie, przy poprawnie dobranym zestawie i dobrej jakości dzwięku nie ma potrzeby kręcić na max, to tylko moja opinia.
Chciał bym poznać wasze opinie na temat marki Pyle i może jeszcze coś o Lanzar i Hertz :?:
Z drugiej strony korcą mnie te Infiniti, ale portfwel narazie mnie powstrzymuje. :neutral: :roll:
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
Ostatnio zmieniony przez Tomaszi Nie Maj 13, 2007 16:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sliwka 




Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 64
Skąd: Koło koło Konina



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 16:41   

Ja bym polecił coś takiego sprawdzone, cenione głośniczki teraz w fajnej cenie. Półka ta sama co Infinity ale tańsze bo ze wznowionej produkcji. A o PYLE to raczej zapomnij :wink: Oczywiście obowiązkowo drzwi do wygłuszenia i wzmak w planach :smile:
_________________
działać, działać!!
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 18:54   

Dokładnie tak jak Ci napisał sliwka dybaj te PowerBassy tym bardziej ze maja je z tego co widze w promocjii. z Pyle sie nie mecz bo zakładałem je kumplowi i i ch moc jest naciagana choc nie powiem zeby to nie grało przyzwoicie tyle ze ja kupowałem je na sztuki po 50 zł :D

[ Dodano: Nie Maj 13, 2007 6:56 pm ]
Jesli oczywiscie słuchasz dosyc szybkiej muzyki

Tak na marginesie porozgladaj sie za helix blue 62 w stosunku jakość/cena wypadają bardzo dobrze
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
js 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 89
Skąd: Katowice



Wysłany: Pią Cze 15, 2007 19:40   

Ja bym na Twoim miejscu zainwestował w Hertz'a.
W zalezności od zasobności portfela masz zestaw HSK165 lub tweetery HT25 (sam ich używam) + HV165.
Oczywiście porządne wytłumienie drzwi to podstawa.


Głośniki w drzwiach są oczywiście lepsze, ale musi to być system dwudrożny z tweeterami w słupkach.
Głośniki z tyłu z reguły są większe i mają do dyzpozycji dużą komorę w postaci bagażnika. Dlatego subiektywnie na początku wydaje się, że grają lepiej. Bo jest więcej basu. Tylko na dłuższą metę to męczy.

Skrzywdzić rezonans? A cóż to?

Tak wyglądają rozebrane drzwi w mojej 400-e, jest trochę zabawy z matami:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Głośniki - czy przednie głośniki pasują od MG ZS/45
Robertt Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Maj 05, 2011 15:47
Robertt
Brak nowych postów [R416] Mam wzmacniacz- potrzebne głośniki
Nie wiem jakie głośniki wybrać do tego wzmacnniacza.
r_afal Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Sob Kwi 04, 2009 14:10
Botanix
Brak nowych postów [R416] Nowe głośniki na półkę. Polecicie coś?
fredii Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pon Sty 28, 2013 00:57
hiopo
Brak nowych postów [R416] Głośniki - rozmiar głośnika z przodu
krk Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Czw Wrz 02, 2010 00:23
memphisto
Brak nowych postów [R416 TOURER] Jakie głośniki przód i tył
wron Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pią Sie 26, 2011 09:24
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink