Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Falowanie obrotów i kontrolka diagnostyczna
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Falowanie obrotów i kontrolka diagnostyczna
Autor Wiadomość
bob_son 



Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Aleksandrów Kuj.



Wysłany: Pią Mar 07, 2008 23:13   [R620] Falowanie obrotów i kontrolka diagnostyczna
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam wszystkich
Mam ogromny problem z moim silnikiem, jest to 2,0Di 105 KM 95rok przebieg około 300tyś km ale przejdźmy do sedna.Od czasu do czasu mrugnęła mi kontrolka diagnostyczna ale odrazu gasła, nie przejmowałem się tym aż do wczoraj kiedy w długiej trasie zaczęły się dziać cyrki tego typu, że po puszczeniu gazu na biegu np przy 120km/h i hamowaniu silnikem zaświeciłą się ww kontrolka, silnik w tym momencie kiedy ONA się świeci gaśnie i nie ciągnie ale jak nadusiłem sprzęgło to kontrolka po zejściu silnika z obrotów gasła i jak cały czas przyspieszałem i jechałem równo było OK dopóki nie puściłem gazu. Ale pojawił si kolejny problem, po przejechaniu około 300 km chcąc jechać równo np 100km/h silnik szarpał dziwnie falował tak jakby się dławił i przy delikatnym dodawaniu gazu nic nie przyśpieszał ale jak depnąłem w podłoge to było OK.
Ja ze swojej strony podejrzewam przepływomierz ale szukam pomocy dodam tylko tyle że po odłączeniu kostki od przepływomierza nic się nie dzieje a z tego co wiem normalnie bardzoooooo by się mulił. Podejrzewam że zawiesił się na jednym poziomie dawki paliwa i tak zostało.
Będe wdzięczny za każdą odpowiedź jak i za informację gdzie najtaniej kupić nowe części do ROVERA czy też HONDY
dzięki i pozdro
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 22, 2011 12:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 07, 2008 23:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Mar 07, 2008 23:19   

bob_son, skoro po odpięciu przepływki było bez zmian, to znaczy, że ona jest OK. Sprawdź sobie kody błędów kompa (www.roverki.pl --Techniczny FAQ --> seria L) ponadto jak zawsze w tych sinikach warto sprawdzić stan wiązki przewodów idących do pompy wtryskowej. Napisz czy wybłyskałes jakieś błędy, wtedy bedziemy myslec dalej ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
bob_son 



Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Aleksandrów Kuj.



Wysłany: Sob Mar 08, 2008 09:11   

Witam
Próbowałem zdiagnozować usterkę tak jak poleciłeś za pomocą kodów błyskowych natomiast moja kostka diagnostyczna wygląda inaczej niż w opisie na TECHNICZNYM FAQ. Na tej kostce była zaślepka która zwierała wszystkie piny a jest ich 2 rzędy po 10 z czego aktywnych jest 17 i nie mam pojęcia które piny zewrzeć.Ta kostka która pokazana jest w opisie na Technicznym Faq jest szersza i ma mniej pinów a przedewszystkim nie ma na niej zaślepki. HELP :cry:
pozdrawiam

[ Dodano: Sob Mar 08, 2008 13:17 ]
Witam raz jeszcze
Co się okazało kostka diagnostyczna znajduje się nie tak jak jest to w opisie na Technicznym Faq tylko w tym samym miejscu co w Hondzie Acord ale mniejsza o to.
Błędy jakie mi wykazał to 64 i 82. Kod 64 odpowieda za Nastawiacz dozujący paliwo czyli ECM a kod 82 za Czujnik podniesienia igły wtryskiwacza natomist 82 w opisie jest że może być on spowodowany uszkodzeniem ECM czyli stawiam na kod 64 czyli ECM. Nasówa się pytanie gdzie on się znajduje w 600 jak wygląda i gdzie go kupić.
Czekam z niecierpliwością na wasze rady.
pozdrawiam

[ Dodano: Sob Mar 08, 2008 19:34 ]
i jeszcze jedno doczytałem że ECM to moduł kontrolny silnika i jest praktycznie w każdym kodzie czyli w moim kodzie 64 jest nastawiacz dozujący paliwo, ciekaw jestem gdzie on się znajduje i gdzie go można kupić nielicząc błędu 82 qrrrrde.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Mar 08, 2008 20:53   

nastawiacz znajduje się w pompie wtryskowej -- > do sprawdzenia wiązka przewodów do pompy
czujnik podniesienia igły znajduje się w pierwszym wtryskiwaczu (ten z kabelkiem) - do sprawdzenia kablelek od niego + złączka + dalsza cześć kabelka (jest ekranowany) aż do wiązki ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
bob_son 



Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Aleksandrów Kuj.



Wysłany: Nie Mar 09, 2008 10:52   

Wielkie dzięki jak tylko to sprawdze to się odezwe ale myślisz że mogło to uledz uszkodzeniu czy raczej może to być problem na kablach??

Ogromne dzięki i pozdawiam
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Mar 09, 2008 12:20   

rzadkie przypadki. zwykle poprawka w kablach pomaga
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
bob_son 



Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Aleksandrów Kuj.



Wysłany: Nie Mar 09, 2008 20:29   

Sprawdziłem kable i pozornie wszystko wydaje się być dobrze brak przetarć i uzkodzeń. poczyściłem styki w kostkach itp.. Narazie autko sprawuje się dobrze ale po resecie komputera (klema z aku) błąd wyskakuje ale tylko 64 czyli NASTAWIACZ DOZUJĄCY PALIWO nie wiem co robić jeździć dalej czy wymieniać, ale nie chciałbym żeby coś jeszcze się zepsuło po drodze.
Doradź co robić
Wielkie pozdro
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Mar 09, 2008 21:42   

Ewidentnie masz problem tylko z wiązką elektryczną. Błędy komputera kasują się po około 55 włączeniach i wyłączeniach stacyjki. Jeżeli nie pojawią się na nowo, to wszystko ok. Jeżeli się pojawią przejrzyj tą wiązkę bardzo dokładnie, polutuj podejrzane miejsca, zaizoluj i porządnie popsikaj kostki sprayem do styków.
 
 
bob_son 



Dołączył: 28 Lis 2007
Posty: 9
Skąd: Aleksandrów Kuj.



Wysłany: Pon Mar 10, 2008 19:22   

wiązke kabli sprawdziłem bardzo dokłądnie od pompy do samej puszki bezpieczników. Narazie autko sprawuje się super więc myśle że przeczyszczenie kostek pomogło.
dzięki za rady
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] falowanie obrotów
bmar11 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Cze 01, 2013 15:23
bazyl1218
Brak nowych postów [R620] Falowanie obrotów
Marti Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Maj 27, 2007 22:44
Golab33
Brak nowych postów [R620] Świeci kontrolka lampka diagnostyczna silnika
szarpie i przerywa,co zrobic?
zomb Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Wrz 09, 2008 08:33
NEOSSS
Brak nowych postów [R620] Świecąca się kontrolka silnika i spadek obrotów.
Kepasa Rover serii 600, Honda Accord 1 Czw Maj 21, 2009 19:28
szoso
Brak nowych postów [R600] Falowanie obrotów
krychu Rover serii 600, Honda Accord 15 Sro Lis 21, 2007 18:41
ADAM1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink