Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Wywala wodę. HGF?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Wywala wodę. HGF?

# HGF05. Zalecane płyny chłodzące przez MG ROVER - w przygotowaniu oraz 6 itd potreebuję pilnie
Autor Wiadomość
maciekkozak 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: leżajsk



  Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 09:25   [R416] Wywala wodę. HGF?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

mam problemy z ogrzewaniem a co najważniejsze z chłodzeniem silnika wywala wodę a mechanik twierdzi że to nie uszczelka wieć co ?? ? może w tych artykułach znajdę odpowiedz :sad:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Sty 14, 2011 00:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 09:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciekkozak 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: leżajsk



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 10:56   [rover 416 si]

brak ogrzewania+woda którą wywala ze zbiorniczka wyrównawczego - co to może być ?? ?
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 11:29   

Termostat? HGF?
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 11:32   

ja bym na początek odpowietrzył, i ewentualnie wymienił korek na zbiorniczku wyrównawczym ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
maciekkozak 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: leżajsk



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 13:52   

sprawdziłem przez 2 godzinki termostat ( jego poprostu nie ma jest tylko obudowa a środek jest pusty do tego podczas wzrostu temperatury nie włancza się wiatrak, wydaje mi się że przyczyna jest znaleziona braku ogrzewania i wzrostu temperatury w korkach do wrzenia wody ale dlaczego ktoś wywalił ten termostat i jeszcze jedno jak nareperować wiatrak ?? ???
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 13:53   

Cytat:
mam problemy z ogrzewaniem

Jakie...?

maciekkozak napisał/a:
a co najważniejsze z chłodzeniem silnika wywala wodę

Którędy...?

maciekkozak napisał/a:
a mechanik twierdzi że to nie uszczelka wieć co

Co twierdzi mechanik...?

maciekkozak, dokładniejsze opisanie problemu znacznie ułatwiłoby diagnozę :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 13:53   

1. zmień temat zgodnie z zasadami
2. wymień korek zbiorniczka wyrównawczego
3. gdzie tą wodę wywala ?
4. kopci na biało ? masz majonez w zbiorniczku ? grzeje się ?

W artykułach znajdziesz odpowiedź, ale musisz poszukać ;) mnóstwo już zostało napisane na temat HGF ...
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
maciekkozak 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: leżajsk



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 14:00   

wodę wywala ze zbiorniczka wyrównawczego , nie kopci na biało w zbiorniczku nie ma syfu , pozatym temperatura skacze gwałtownie jak stoję w korkach , ach sprawdziłem termostat nie ma go jest tylko obudowa pozatym nie włancza się wentylator ,,, mam to autko od tygodnia i poprostu mnie już męczy a jeżeli chodzi o hgf nigdzie nie mogę tego znaleśc
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 14:25   

maciekkozak napisał/a:
a jeżeli chodzi o hgf nigdzie nie mogę tego znaleśc


http://www.roverki.pl/sea...=0&type=stories
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
konrad99 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 68
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 14:53   

no ale jak ci wywala ta wode? napisz cos wiecej. wywala na cieplym pracujacym silniku po odkreceniu korka? czy przez korek jakos cieknie? opisz wszystko, przeciez my tego nie widzimy. jezeli nie masz majonezu w zbiorniczku, na bagnecie ani pod korkiem, jesli nie kopci na bialo to na bank nie masz HGF. i nie mow ze nic nie mozesz znalezc o HGF bo to chyba najczesciej opisywany problem na tym forum, nie mowiac juz o artykulach na stronie klubowej

a co do temp w korkach to mam tak samo i podejrzewam ze nie ja jeden. to auto bardzo nie lubi korkow. musisz tylko miec pewnosc ze wentylator sie wlacza w odpowiednim momencie i ze korek wypuszcza nadmiar cisnienia.. ja mialem zepsuty korek i rozsadzilo mi dwa weze. a moglo skonczyc sie gorzej...

ja stawiam na zapowietrzony uklad, poszukaj postow o odpowietrzaniu bo tez bylo pelno albo daj mechanikowi. moze przy okazji wyjasni sie sprawa z wiatrakiem. nie wiem dokladnie jak zapowietrzony uklad wplywa na czujniki temp, ale pamietam ze znowu moj wiatrak wariowal przed odpowietrzeniem.
i nie zaczynaj 2 roznych tematow dla jednego problemu :wink:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 15:11   

Skiba napisał/a:
4. kopci na biało ? masz majonez w zbiorniczku ? g
konrad99 napisał/a:
opisz wszystko, przeciez my tego nie widzimy.
konrad99 napisał/a:
napisz cos wiecej.

Widzę, że autor tematu jest tak bardzo przejęty sytuacją, że niestety ma opory przed precyzyjnym odpowiadaniem na stawiane pytania :roll:

maciekkozak napisał/a:
mam to autko od tygodnia i poprostu mnie już męczy

Widziały gały co brały. Ktoś Ciebie na niezłą minę wpakował, o czym świadczy brak termostatu...

Na początek zlałbym płyn, założył termostat, kupił korek od zbiorniczka z płynem, napełnił układ płynem, odpowietrzył i obserwował...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 15:42   

Były dwa takie same tematy. Scaliłem.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 16:14   

maciekkozak napisał/a:
jak nareperować wiatrak

masz pewność że wentylator jest popsuty? mozesz sprawdzić czy działa załączając klimatyzacje i nawiew w kabinie na maksa powinien sie załaczyc
drugi sposób to odpiecie czujnika temperatury na załączonym silniku ( u mnie załączyły sie dwa po tej czynności)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 16:45   

maciekkozak napisał/a:
sprawdziłem przez 2 godzinki termostat ( jego poprostu nie ma jest tylko obudowa a środek jest pusty do tego podczas wzrostu temperatury nie włancza się wiatrak, wydaje mi się że przyczyna jest znaleziona braku ogrzewania i wzrostu temperatury w korkach do wrzenia wody ale dlaczego ktoś wywalił ten termostat i jeszcze jedno jak nareperować wiatrak ?? ???

brak termostatu może być powodem wyrzucania wody, a brak ogrzewania wskazuje na zapowietrzenie układu.
wiatrak Ci się nie będzie włączał jak termostat jest wywalony, albo chociaż przepuszcza, bo przecież silnik się w życiu nie nagrzeje porządnie :(
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
maciekkozak 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: leżajsk



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 18:07   

dzięki panowie za cenne uwagi ale temat mnie autorko rozbraja na trasie sprawuje sie cudownie jest dynamiczne ale jak stanę w korku to pajacuje widzę jak spod maski wali para wody a zbiorniczek mało nie eksploduje wiatrak raz się włancza raz wali w kulki nie wiem czy czujnik mnie oszukuje czy co !! !!!!!!!!!!!!! komfort jazdy jaest jak na te lata bajer

[ Dodano: Pią Kwi 18, 2008 18:10 ]
jak brak termostatu może wpływać na wywalanie wody jak układ jest centralnie otwarty tojc est zabieg który według mnie ukrywa wyj.... uszczelkę
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 18:12   

maciekkozak, pisz używając kropek i przecinków, bo Twoje posty trzeba czytać po kilka razy, aby załapać o co Ci chodzi. :/
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciekkozak 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: leżajsk



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 18:17   

podłączyłem wiatrak bezpośrednio na akumulator i hula może być czujnik wyjechany ?? ??????
 
 
gps 



Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 13
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 18:18   

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów (jako że jest to mój pierwszy post na forum chciałem się przywitać).

Nie jestem specjalistą od Roverków, ale w moim R400 1.6 co nieco już pogrzebałem.

Jeszcze nigdy nic na tym forum nie napisałem, ale nie mogłem się powstrzymać, bo wydaje mi się, że wiem, gdzie może tkwić problem. Jeśli dobrze zrozumiałem, to nie masz termostatu (jesteś tego pewien, zajrzałeś do środka i nie było go tam, gdzie miał być).
maciekkozak napisał/a:
sprawdziłem przez 2 godzinki termostat ( jego poprostu nie ma jest tylko obudowa a środek jest pusty

Spowoduje to, że płyn chłodniczy krąży głównie dużym obiegiem (mały obieg=nagrzewnica wnętrza,duży obieg=chłodnica), gdyż termostat jest odpowiedzialny za otwieranie dużego obiegu, gdy temperatura przekroczy pewną wartość (gdy jest zamknięty, to płyn chłodniczy krąży tylko małym obiegiem). Zatem u Ciebie płyn krąży dużym i małym naraz (jeśli u Ciebie jest tak, jak fabryka dała). Jako że mały ma mniejszą drożność (węższe rurki), możesz nie odczuwać ciepła z nagrzewnicy (trochę to pokrętne), albo jest wogóle nie drożny.
maciekkozak napisał/a:
do tego podczas wzrostu temperatury nie włancza się wiatrak, wydaje mi się że przyczyna jest znaleziona braku ogrzewania i wzrostu temperatury w korkach do wrzenia wody

Jeśli wiatrak Ci się nie włącza, to po dłuższej cięższej eksploatacji płyn się w końcu zagotuje i stąd to "wrzenie", o którym piszesz.

Pierwsze, co bym zrobił, to jak koledzy napisali:
-założył termostat
-naprawił wiatrak (czujnik temperatury, kable, wiatrak)
-sprawdził, czy węże od małego obiegu się nagrzewają (po założeniu termostatu)

Dodam tylko, że moje spostrzeżenia odnoszą się do układu chłodzenia R400 1.6 98 (takiego posiadam) i mogą być nieodpowiednie, jeśli w Twoim jest inna budowa (nie sprawdzałem w RAVE).

Powodzenia i nie martw się, nie wygląda to tak strasznie (koledzy wykluczają HGF). I pamiętaj, że masz tu (na forum) ekipę fachowców, którzy chętnie pomogą (sam usunąłem kilka usterek w moim aucie posilając się lekturą tego forum).


Pozdrawiam,
Grzesiek
 
 
maciekkozak 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 10
Skąd: leżajsk



Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 18:19   

Sorki że piszę haotycznie ale martwi mnie ta sprawa bo boję się bujnąć furką na odległość większą niż 50 km a zakupiłem go z tym zamiarem że będzie mi służł
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 18:20   

maciekkozak napisał/a:
może być czujnik wyjechany ?? ?? ????

Nie sądzę. Przecież wentylator się włącza (tak pisałeś) jak na postoju skacze temperatura.

Używaj przecinków i kropek !! Odpowiadaj na pytania stawiane w postach !!
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416 Si 96] Wywala wodę ze zbiornicz wyr-nie działa wiatrak
kolosdemolos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Maj 10, 2012 14:52
bizon
Brak nowych postów [R416] Zagotowal wode
nukedclx Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Wrz 23, 2015 00:21
nukedclx
Brak nowych postów [416 Si LPG] Ubywa i wywala płyn na otwartym zbiorniczku
dawid2016 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Maj 28, 2015 20:45
slax
Brak nowych postów [R400/R45/MgZS] Wywala bezpiecznik od Stopu
BoloSr Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Sie 06, 2012 08:16
Gość
Brak nowych postów [HONDA CIVIC] Wywala płyn , grzeje się
Muminkov Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Kwi 14, 2014 23:32
Muminkov



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink