Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Generalne wyciszenie samochodu - foto relacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Generalne wyciszenie samochodu - foto relacja
Autor Wiadomość
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 08:02   

jesli chcesz dac cos do srodka to zostaje stara metoda tonsila... w foliowy worek :) mowa tu o materialach typu : filc,watolina itp. Matabitumiczna nie wchlonie bo nie ma gdzie :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 21, 2009 08:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 08:14   

tom214Si poruszyłeś ważną kwestię, bo bitumicza mata nie powinna pochłaniać wilgoci ale te filcowe co koledzy proponują w boczki to może być nieciekawie ;/
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 09:04   

Kozik napisał/a:
ale te filcowe co koledzy proponują w boczki to może być nieciekawie ;/


Filcowe, przyklejone do boczka drzwiowego nie powinny chłonąć wody bo tam już są fabrycznie jakieś maty z filcu przyklejone.Przynajmniej tak mam w moim R 600...
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 09:16   

U mnie są gołe "papierowe" boczki, bez filcu
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 09:20   

jak masz drzwi zrobione matami bitumicznymi to nie ma bata zeby filc, ktory jest miedzy tapicerka a matami zamokl. No chyba ze ktos nasika od srodka na tapicerka :D
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
mario1978 



Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: WELSHPOOL



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 09:31   

CZEŚĆ MICHONE JESTEM MARIUSZ MAM SPRAWE W TEMACIE KODÓW DO DLAUPUNKTA. ZOSTAWIŁEM CI WIADOMOŚC NA MAIL-U.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 12:26   

mario1978 napisał/a:
CZEŚĆ MICHONE JESTEM MARIUSZ MAM SPRAWE W TEMACIE KODÓW DO DLAUPUNKTA. ZOSTAWIŁEM CI WIADOMOŚC NA MAIL-U.
takie rzeczyna pw, wiadomosc odebralem jak znajde program to rozkoduje
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lut 21, 2009 22:24   

Jeszcze mnie frapuje kwestia masy mat bitumicznych, szczególnie w drzwiach - chyba szybciej zawiasy zaczną siadać... :???:
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 22:50   

tom214Si napisał/a:
chyba szybciej zawiasy zaczną siadać... :???:


Dobre pytanie.
Ale myślę,że pare kilo na drzwi nie zaszkodzi zbytnio zawiasom.
Można profilaktycznie smarować co jakiś czas...
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 22, 2009 00:26   

filo napisał/a:
tom214Si napisał/a:
chyba szybciej zawiasy zaczną siadać... :???:

Dobre pytanie.

Kozik napisał/a:
tom214Si poruszyłeś ważną kwestię

Wiem, wiem.. :spoko: (to tak tytułem żartu oczywiście ;) )
Jeszcze jedno mnie frapuje ;) a mianowicie dziura a dokladniej przerwa w uszczelce szyberdachu (tak na 3 palce ;) ). Po co to ma być? Chyba po nic, a wlatuje tamtędy śnieg, woda, mróz i hałas :???: Też to macie? i czym kleicie, jak łatacie?
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Nie Lut 22, 2009 09:45   

tom214Si

Zrób zdjęcie jeśli to możliwe bo nie wiem czy dobrze wyobrażam sobie tą przerwę w uszczelce. W trakcie "generalnego wyciszania" zająłem się również szyberdachem. Rozebrałem całą konstrukcję, zabrałem do domu, wyczyściłem i uszczelniłem. Uszczelka była OK ale pod nią... kupa rdzy, niestety 9 lat swoje robi. Wyczyściłem, zalałem silikonem i ponownie nałożyłem uszczelkę. Być może Twoja się po prostu skurczyła. Ściągnij ją, posmaruj silikonem i nałóż ponownie starając się ją naciągnąć. Na okres schnięcia zamocują ją jakąś taśmą do szyby powinno pomóc :) . Woda nawet jeśli przecieknie to ma gdzie odpłynąć. Z każdego boku ramy szyberdachu jest specjalny kanalik odpływowy, zapewne zabezpieczenie przed zostawieniem otwartego na deszczu i nieszczelną uszczelką.

PS. Jeśli ktoś chce się bawić tak jak ja w ściąganie szyberdachu ( całego ) uprzedzam... dość ciężki i nie łatwo jest go ponownie zamontować bo trzeba trzymać jedną ręką a drugą śrubki przykręcać, ewentualnie "wspomagać" się głową :) .

Fotki w pierwszym poście.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 22, 2009 20:19   

Botanix napisał/a:
tom214Si
Zrób zdjęcie jeśli to możliwe bo nie wiem czy dobrze wyobrażam sobie tą przerwę w uszczelce.

Nawet zrobiłem, i to prawie rok temu, ale nie mogłem odnaleźć, teraz 2 dni szukałem, za ten czas bym zrobił 214 nowych fotek ;) , ale jednak znalazłem, i przynajmniej jest fotka z (niezamierzonym) wspomnieniem lata. ;)
PS. Botanix, bardzo fajna ta Twoja foto-relacja, dzięki, ale jeszcze bym prosił jakieś dokładniejsze rady z praktyczne, typu: co łatwo ułamać przy demontażu, a na co nie trzeba uważać, bo i tak się na pewno połamie. ;)
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 01:32   

Na mój gust to ta uszczelka wygląda jakby się po prostu skurczyła. Wrzuć do ciepłej wody i rościągnij :) . Przy zakładaniu też staraj się ją naciągnąć i będzie OK. Co do konkretnych porad będą wkrótce.
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 01:39   

tom214Si napisał/a:
Np. w drzwiach, przez uszczelkę może tam nalecieć masa wody, wsiąknąć w matę, tęchnąć, kisnąć i parować (rosić szyby)...

I rdzewiec :wink: Wszystkie te szmaciaki i gabki beda pic wode jak glupie. Ja mam zamiar dac filcowa ale to na tapicerke od strony drzwi.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 23, 2009 02:13   

Jeszcze wymyśliłem taki patent:
do foliowych worków wrzucamy ścinki, gałganki, stare skarpetki ;) gąbki, waty itd., następnie worek/woreczek (odpowiednich rozmiarów) "zaspawamy" (zgrzewamy bok na gorąco)... :hm:
Plusami dodatnimi byłaby niska cena, niska masa, oraz brak problemów z trzymaniem wilgoci.
Minusem to chyba tylko tandetność ("wiocha" ;) aczkolwiek ukryta), no i pewnie niedoskonałość (szczeliny, zaułki itd).
:>
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 11:56   

a jak Ci folia zacznie "pierdzieć" ?? ;)

po drugie szmateczki też będą miały pewną wilgotność i po zamknięciu w szczelnym opakowaniu nie zaczną gnić? w szczególności stare skarpety :D

sam się zastanawiam nad tym jak wygłuszyć przestrzeń między tapicerką a karoserią.
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 13:23   

pietro

Cytat:
sam się zastanawiam nad tym jak wygłuszyć przestrzeń między tapicerką a karoserią


Zrb to tak jak ja. Użyty przeze mnie materiał nie wsiąka wody i nie gnije. Poza tym po nałożeniu mat/taśm nie ma szans aby woda dostała się pod tapicerkę bo jak :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Vader 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 137
Skąd: Bytom

Rover 600

Wysłany: Czw Lut 26, 2009 08:26   

Botanix, ile byś wziął za takie wyciszenie Roverka, poważnie pytam :)
_________________
http://forum.roverki.eu/v...p=607025#607025
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 11:03   

Vader ale ze mnie żaden fachowiec, raczej amator, samouk :) . Samochód robiłem pierwszy raz a że miałem do czynienia wcześniej z przeróżnymi remontami w domu, od paru lat robię też subwooferki dla siebie/kumpli/ kumpli znajomych ( już kilkadziesiąt :) . Generalnie DIY to jakby moje hobby, trochę doświadczenia mam w takich robótkach :) . Poważnie, za kilka dni skończę, na razie pogoda nie pozwala to opiszę dokładnie krok po kroku od czego zacząć, na co uważać przy demontażu itd. Postaram się opisać tak aby szło sprawnie i bezproblemowo.

Co do zrobienia, to mógłbym bo lubię ale stety/niestety mieszkam w Anglii. W Polsce jestem 2-3 razy w roku na parę tygodni, może więc wtedy, jak czas pozwoli... przyjeżdżam w maju :) . Co do ceny to pojęcia nie mam ile można by wołać za coś takiego :roll:

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 11:30 ]
Rozwinę może swoją wypowiedź. Drzwi samochodowe nie są przystosowane do produkowanie dobrego dźwięku niezależnie od zastosowanego typu głośników. Drzwi jak i fabryczne uszczelnienie skonstruowane są w innym celu. Masa dziurek, małych, milimetrowych działa na głośnik niekorzystnie. Imituje ona obudowę bass-refleks z wieloma bardzo krótkimi otworami. Głośnik w takiej obudowie ( drzwiach ) w zasadzie nie wie jak się zachować. Otwory te zestrajają go na bardzo wysoką częstotliwość, im więcej tych otworów tym gorzej. Głośniki w drzwiach przednich najlepiej grają w obudowie zamkniętej. Praktycznie nie da się tego osiągnąć ale można bardzo zbliżyć się do takiej konstrukcji przez eliminowanie otworów. Im mniej otworów, tym większa kontrola nad basem, niższy impuls ( głośnik nie skacze ), większa wytrzymałość mocowa przy niskich częstotliwościach i w efekcie mocniejszy, głębszy bas.

[ Dodano: Czw Lut 26, 2009 11:30 ]
Wysłałem nie tu gdzie trzeba :)
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
Biernik20 




Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 163
Skąd: Sandomierz/Kraków



Wysłany: Czw Lut 26, 2009 22:30   

Bardzo ciekawy i precyzyjny temat a jesli moge wtracic to wata szklana ani nie "gryzie" ani nie chłonie wilgoci...
wiem bo juz sie kiedys nia bawilem trzeba tylko uwarzac podczas wykladania zeby nie kruszyc jej i nie miec mokrych dłoni bo za konsekwencje nie odpowiadam ale jak ja bede tlumił to zastosuje wlasnie wate szklana zotal mi jej ogrom z domowego dachu ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wygłuszenie, wyciszenie auta pod Car Audio
michal75 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Lut 05, 2011 16:09
michal75
Brak nowych postów [R75] Maty wygłuszające, wyciszenie drzw, modernizacja audio
ciacho4 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Sob Maj 10, 2014 10:21
keda
Brak nowych postów Wideo rejestrator do samochodu - Mio MiVue 358 EEU
haszczyc Car-audio, nawigacje, radia CB 46 Pon Lis 18, 2013 20:18
MatiNitro
Brak nowych postów [R600 i nie tylko] Wygłuszenie samochodu - pomysł
pianka montażowa...?
Mayson Car-audio, nawigacje, radia CB 85 Nie Paź 04, 2009 12:29
SviRu
Brak nowych postów [R200] Zestaw Glosnikow do R200
zibik21 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Sob Lip 21, 2012 13:02
Bartek8508



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink