Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] zmiana manualnych lusterek od R200 na te od R25
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] zmiana manualnych lusterek od R200 na te od R25

sposób montażu - potrzebuję fachowej porady
Autor Wiadomość
storm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 141
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 09:37   

Ja też się wachałem z kupnem .. ale za 50 zł szt. nie przepuściłem okazji :-)
Muszę je jeszcze pomalowac pod kolor. Nie mam trójkątów wewnętrznych od r25 ale mam nadzieję, że uda mi się jakoś dopasować te od 200-tki, gałek do ustawiania też nie mam od r25 ale z tym to już nie problem. Na razie nie ma czasu na montowanie, podjade pewnie w przyszłym tygodniu do lakiernika żeby mi dobrał lakier i pomaluje pare rzeczy (lotke, lusterka, listwy blende) i dopiero montaż lusterek.

Apropo lakieru to ile kosztuje dobranie lakieru ? Jaka granica cenowa jest ?
Ile będe potrzebował lakieru na te elementy co wymieniłem ? Będe malował pistoletem
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 10, 2009 09:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 17:53   

storm napisał/a:
Apropo lakieru to ile kosztuje dobranie lakieru ? Jaka granica cenowa jest ?
Ile będe potrzebował lakieru na te elementy co wymieniłem ? Będe malował pistoletem

To za to się też płaci?
storm, ja kupiłam po 100 za sztukę. Już w antracycie, bo miał mi Mombrey załatwić po super cenie w innym kolorze, ale okazało się, że samo lakierowanie jednej sztuki to ponad 100 zł (bez lakieru)! Na lakierowaniu się nie znam więc się sama za to nie biorę. Uznałam więc, że bardziej mi się opłaca kupić już w moim kolorze.
Nie wiem czy nie lepiej kupić lakier u Tomiego. Ma zestawy zaprawkowe. To nie wystarczy na lusterka, ale może ma jakieś większe ilości.
 
 
DrMambo 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Otwock

Rover 200

Wysłany: Wto Lip 14, 2009 19:12   

lakier na 10 letnim samochodzie będzie daleko inny niżli oryginalny antracyt .. dlatego trzeba dobrać komputerowo lakier ..
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pią Lip 24, 2009 21:36   

Lusterka założone! CUDO! Oczywiście nie robiłam tego sama - poszedł w fachowe ręce.
Blacharz wiercił 3 nowe otwory i lekko poszerzył centralny. Oprócz tego musiał nawiercić mały czwarty otwór, bo w tych lusterkach od R25 jest taki bolec - nieduży, ale żeby było ładnie spasowane, to albo trzeba było obciąć ten bolec, albo zrobić czwartą - niewielką dziurkę. Co do wewnętrznych trójkątów, to muszą być te od R25, bo mechanizm sterujący wypada w kompletnie innym miejscu. To samo jeśli chodzi o te gałeczki na drucie do sterowania - rzeczywiście i niestety te od R200 nie pasują. Jutro wkleję fotkę jak wyszło.
 
 
salam 



Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: Łask



Wysłany: Sob Lip 25, 2009 13:12   

fajowsko :) tylko może ktoś mi pokazać/napisać albo w kleić foty jak rozebrać to lusterko aby zdjąć ten plastik, który jest w kolorze nadwozia ?? mam jedno czarne lusterko z drugie czerwone :lol:
Na forum nic takiego nie znalazłem...
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 25, 2009 21:23   

storm napisał/a:
Ja też się wachałem z kupnem .. ale za 50 zł szt. nie przepuściłem okazji :-)


Gdzie za taką cenę sprzedają? Sam bym kupił takie bez lakieru, ponieważ ja osobiście bym chciał na swoje położyć nikiel, coś takiego jak jest na blendzie od R25, srebrny kolorek, ale u mnie cena za komplet 250 pln, więc za drogo mi się wydaje i to dużo.
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Nie Lip 26, 2009 21:29   

ywis, też myślałam o chromowanych lusterkach - nawet zastanawiałam się jak na siłę wepchnąć w moją pchłę te wielkie uszy z R45 :mrgreen: , ale kiedy popatrzyłam na niego to zrezygnowałam. Lubię chrom i muszę się mocno pilnować, żeby nie zrobić z auta choinki, a w moim jest trochę bardziej widoczny grill niż w "normalnym" R200, a auto sporo mniejsze niż R45. :wink: Ale jest coś o czym często myślę, ale nie mogę sobie tego niestety wyobrazić. Kremowy dach i słupki. Cała góra kremowa, a dół antracytowy. Nie mówię, że teraz - może za rok? Muszę kiedyś dać do lakiernika szyberdach, bo jest rdza pod uszczelką i zastanawiam się czy przy okazji.... Ale jakby to wyglądało?

Może ktoś umie zrobić taką symulację w jakimś programie graficznym?
 
 
storm 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 141
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Lip 27, 2009 09:57   

ywis napisał/a:
storm napisał/a:
Ja też się wachałem z kupnem .. ale za 50 zł szt. nie przepuściłem okazji :-)


Gdzie za taką cenę sprzedają? Sam bym kupił takie bez lakieru, ponieważ ja osobiście bym chciał na swoje położyć nikiel, coś takiego jak jest na blendzie od R25, srebrny kolorek, ale u mnie cena za komplet 250 pln, więc za drogo mi się wydaje i to dużo.



Trafiła się aukcja na allegro :-)
Niestety muszę dokupić trójkąty wewnętrzne z tego co tutaj piszą .. (a z tego co widzę będzie ciężko znaleźć same trójkąty :-()
Jeszcze nie pomalowałem, brak czasu.
Co do sciągnięcia plastików do malowania to są na zatrzaski, wystarczy podważyć śrubokrętem ..
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 10:02   

storm napisał/a:
Trafiła się aukcja na allegro :-)


Ja też szukam non stop i szukam, obserwuję, ale niestety okazji nie ma póki co.

namiko napisał/a:
ywis, też myślałam o chromowanych lusterkach


No ja u siebie właśnie chromowane będę wstawiał, no ale pierw to mnie zakup czeka.


Ile zapłaciłaś za montaż u blcharza?
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Pon Lip 27, 2009 11:24   

namiko napisał/a:
Cała góra kremowa, a dół antracytowy.

a jak namiko z klapą bagażnika? bo jak z tyłu pociągniesz słupki to zostaje klapa
 
 
salam 



Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: Łask



Wysłany: Pon Lip 27, 2009 11:34   

storm, dzięki :)

ywis, napisałeś Wieluń/Łódź, a na trasie z Wielunia, droga nr 45, jest miejscowość Gwizdałki i tam jest stacja LPG i skład części i tam właśnie mają części do ROVERów i ja brałem od nich właśnie lustereczka od 25, tylko moje są elektryczne ale oni mają tam prawie wszystko :)
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 12:45   

salam napisał/a:
ywis, napisałeś Wieluń/Łódź, a na trasie z Wielunia, droga nr 45, jest miejscowość Gwizdałki i tam jest stacja LPG i skład części i tam właśnie mają części do ROVERów i ja brałem od nich właśnie lustereczka od 25, tylko moje są elektryczne ale oni mają tam prawie wszystko :)


No mam tam dokładnie 8 km drogi do Gwizdałek i do Ostrówka, dwa miejsca, ale niestety. W Gwizdałkach elektrycznych nie mają, a w Ostrówku są, no ale 250 pln za komplet nie dam.
 
 
salam 



Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: Łask



Wysłany: Pon Lip 27, 2009 17:52   

Ty no ja byłem tam w tamtym tygodniu i mieli elektryczne do roverka 25 i widziałem że mieli jeszcze na aucie nie zdemontowane też elektryczne... mi krzyknęli na początku 150zł za sztukę ale później powiedział 120zł za sztukę, hehe no wiesz tak czy siak nie wiem czy znajdziesz taniej elektryczne... jak dla mnie 120zł to odpowiednia cena.
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 21:30   

salam napisał/a:
jak dla mnie 120zł to odpowiednia cena.


Dla mnie nie, osobiście za komplet jestem w stanie zapłacić 200 pln i ani grosza więcej, dlatego się nie palę do tego. Obecnie lusterek nie posiadają tam. W Ostrówku są, ale cena 250 pln dwie sztuki.
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Pon Lip 27, 2009 22:09   

ywis napisał/a:
Dla mnie nie, osobiście za komplet jestem w stanie zapłacić 200 pln i ani grosza więcej, dlatego się nie palę do tego. Obecnie lusterek nie posiadają tam. W Ostrówku są, ale cena 250 pln dwie sztuki.

Oj tam - jak się kocha to się płaci. :mrgreen:
ywis napisał/a:
Ile zapłaciłaś za montaż u blcharza?

60 zł. Chciał 50, ale że ładnie zrobił to dałam dychę więcej. Miałam wkleić zdjęcia, ale auto brudne i wstyd. Jutro rano wstanę wcześniej, pojadę na myjnię to w końcu pstryknę te fotki.
Razem za lusterka, wewnętrzne plastiki od Mombrey'a i montaż zmieściłam się w 300 zł. Odpadło mi malowanie. :wink:
pietro napisał/a:
a jak namiko z klapą bagażnika? bo jak z tyłu pociągniesz słupki to zostaje klapa

No właśnie tego nie umiem sobie wyobrazić. Chciałabym (jeśli to w ogóle zrobię), żeby to wyglądało jak taki jasny top. Więc klapa do połowy też musiałaby być jasna. Problem w tym, że na połączeniu dwóch kolorów wypadłaby znaczek. :/ Więc nie wiem jak by to wyglądało. No i słupki tylko z tyłu jasne - z przodu ciemne - jak w kabriolecie. :lol:
Ale zanim to zrobię mojemu R to muszę obejrzeć kilka projektów. Na razie wszystko jest w fazie pomysłu. Wiem tylko, że nie chcę żeby mój samochód przypominał nową Fabię, albo Mini. Jeśli na symulacjach tak to wyjdzie to zrezygnuję.
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 22:39   

namiko napisał/a:
Oj tam - jak się kocha to się płaci. :mrgreen:


U mnie tak do końca nie jest, bo wiem, że będę swojego R sprzedawał, nie będzie on u mnie non stop, dlatego też ja nie chcę zbytnio przeinwestować, bo nie miałoby to sensu dla mnie przynajmniej, może jak będę miał większy przypływ gotówki, to skuszę się na te lusterka za 250 pln, ale tak, no to czekam dalej na okazję :)
 
 
Chesterrr 




Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 72
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sie 06, 2010 02:54   

Wskrzeszam temat gdyż mam zamiar się podjąć procesu wspomnianego w temacie. :) Ale nie wiem czy nie będę mieć problemu bo miałam założone m3 i z tego co widzę to poprzedni właściciel zrobił to strasznie spartańsko i wiercił jakieś dziury... Czy tu jest jeszcze jakaś nadzieja? Załączam foty.


_________________
http://www.polskajazda.pl...Rover/200/64899
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 20, 2010 22:39   

a co za różnica, czy te lusterka są na anglika czy na EU ? nie powinno to pasować i tak i tak :mrgreen: ? a co w ogóle nie pasuje, jak mamy anglikowskie?
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Sie 20, 2010 23:41   

memphisto, nie czytaj tego tematu bo coś mi sie zdaje że teraz dodatkowo bedziesz chciał jeszcze moje lusterka :/
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sob Sie 21, 2010 10:39   

nie bo i tak nie oddasz :evil: sęp jesteś ! ale co tam zamówiłem sobie już tylną lotkę pff ! :mrgreen: i będę miał swoją oryginalną z ZRRRRrrr :mrgreen: a co do lusterek to na allegro są po 100 PLN może srebrne, może się udać bez malowania bo wyglądają podobnawie, tylko właśnie nie wiem o co kaman z tym, że jest problem jak od anglika xD :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R25] WYMIANA LUSTEREK MANUALNYCH NA ELEKTRYCZNE
wisnia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 53 Czw Gru 23, 2010 13:24
leszczu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [214Si] Wymiana lusterek manualnych na elektryczne
cameroun Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Kwi 12, 2012 17:46
szoso
Brak nowych postów [R200] Lusterka elektryczne zamiast manualnych
Michal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Wrz 05, 2009 22:39
Michal
Brak nowych postów [220sdi] zmiana lusterek
krucha91 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Lis 12, 2010 22:17
colin1983



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink