Forum Klubu ROVERki.pl :: [R216] problem z odpalaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R216] problem z odpalaniem

aku OK, rozrrusznik???
Autor Wiadomość
erjot86 




Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 138
Skąd: z Polski Wsch.

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 16:47   [R216] problem z odpalaniem

Witam!
Przyszły mrozy i problemy z odpalaniem. Mój polega na tym że po przekręceniu kluczyka ma taki "ciężki" moment przekręcenia rozrusznika. Stęknie a po chwili nabierze odpowiednich obrotów i odpala. Myślałem że to wina aku więc kupiłem nowy. Niestety ten problem nie zginął. Podobnie działo się również w lato ale nie miał wtedy tak dużych problemów jak teraz. Boję się że jak przyjdzie prawdziwa zima to nie odpalę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 04, 2009 16:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 17:21   

erjot86, rozrusznik siada... Czy krecisz na wylaczonychswiatlach i radiu?
 
 
 
asgard88 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 147
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 19:15   

Podepne sie bo mam ten sam problem. Aku wymieniany w zeszla zime.
Teraz jak sie zrobilo zimniej i postoi dluzej odpala pwiedzmy za 2 razem dopiero albo chwile pokreci sie po przekreczeniu kluczyka i dopiero odpali.

Dodam jeszcze ze jak bylo cieplo a on dłużej postal to tez nie zaskakiwal odrazu po przekreceniu ale zawsze ze tak to nazwe nie musialem kreci 2 raz.
Tak samo sie boje ze jak przyjdzie zima to juz nie da rady.

Czy krecisz na wylaczonychswiatlach i radiu?
Ja tak.
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 20:41   

A tak z ciekawości zapytam jakich oleji używacie i kiedy były zmieniane? Jak by nie było to również ma wpływ na rozruch silnika no ale szczotki na rozruszniku to swoją drogą
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
asgard88 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 147
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 20:52   

Olej wymieniany byl pod koniec lipca na mobil 5w50.
 
 
 
olin 



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Małopolska



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 21:47   

U mnie też się coś podziało z zapalaniem tylko że po przekręceniu kluczyka nic sie nie dzieje (kompletnie bez reakcji) dopiero po kolejnych próbach startuje normalnie. Dzieje się tak przy zimnym silniku.
Miał ktoś podobne objawy ?
 
 
erjot86 




Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 138
Skąd: z Polski Wsch.

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 21:59   

gdy odpalam mam wyłączone światła, radio, a olej MOBIL S wymieniany był ok 2 tys km temu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 22:01   

asgard88 twój problem jest wnioskując z opisu całkiem inny niz erjot86

erjot86 przeczyść klemy i połaczenia mas, sprawdź ładowanie i stan akumulatora (najlepiej aerometrem), jeśli tam będzie ok raczej będzie rozrusznik do remontu (wymiana tulejek, być może szczotek i czyszczenie)

asgard88 co do palenia to raczej nie wina rozrusznika jak u erjot86 tylko do sprawdzenia układ zapłonowy - kiedy były wymieniane kable, świece, kopułka? być może silnik krokowy do przeczyszczenia, spróbuj też czy cos sie poprawi jak zapalasz przy wyłaczonych światłach i radiu - może aku jest przeciążony i za niskie napięcie daje na zapłon, nie zaszkodzi też czyszczenie klem i masy do nadwozia i silnika

olin sprawdź kable na rozruszniku, na pewno nie zaszkodzi im przeczyszczenie, jak przekręcasz stacyjkę posłuchaj czy za każdym razem działa przekaźnik od rozruchu - jeśli tak to najpewniej wieszają się albo są zużyte szczotki w rozruszniku
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 22:19   

darek_wp napisał/a:
asgard88 twój problem jest wnioskując z opisu całkiem inny niz erjot86

erjot86 przeczyść klemy i połaczenia mas, sprawdź ładowanie i stan akumulatora (najlepiej aerometrem), jeśli tam będzie ok raczej będzie rozrusznik do remontu (wymiana tulejek, być może szczotek i czyszczenie)

asgard88 co do palenia to raczej nie wina rozrusznika jak u erjot86 tylko do sprawdzenia układ zapłonowy - kiedy były wymieniane kable, świece, kopułka? być może silnik krokowy do przeczyszczenia, spróbuj też czy cos sie poprawi jak zapalasz przy wyłaczonych światłach i radiu - może aku jest przeciążony i za niskie napięcie daje na zapłon, nie zaszkodzi też czyszczenie klem i masy do nadwozia i silnika

olin sprawdź kable na rozruszniku, na pewno nie zaszkodzi im przeczyszczenie, jak przekręcasz stacyjkę posłuchaj czy za każdym razem działa przekaźnik od rozruchu - jeśli tak to najpewniej wieszają się albo są zużyte szczotki w rozruszniku


Słusznie.

Miałem kiedyś gęstościomierz wyporowy, jeszcze z lat 50-tych, porządny, z grubego szkła, z potężną gruchą gumową. Niestety, mrozy z chyba 2002 roku załatwiły go, nie wytrzymał podciśnienia zmrożonego powietrza , gdy leżał w garażu na półce.. Fiolę zewnętrzną mam do dziś, razem z gruchą. Ustroju już nie ma. Służy mi jako napełniacz wody destylowanej do akumulatora.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
asgard88 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 147
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lis 04, 2009 23:08   

darek_wp dzieki.

Nie wiem kiedy były wymieniane, ja mam auto 2 lata dopiero. Jutro będę jechał do InterCarsu po filtr paliwa to odrazu bym kupil swiece ngk (tylko jaki model??). Moze teraz zadam glupie pytanie ale jest to moj 1 samochód i na nim sie ucze :razz: , moge dostac jakiegos linka jak przeczyścić silnik krokowy bo szukam szukam i nima w szukajce.


Ps. ja zawsze go odpalam z wyłączonym radiem i światłami.
 
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 04, 2009 23:17   

asgard88, silnik krokowy prosta sprawa byly opisywane powiem tak wykrec go napsikaj w niego WD40, wytrzasnij je ponow pozniej ta czynnac i przeczysc ten przewod w kroym siedzi tylko nic nie psikaj i szmata nasaczona w benzynie lub sucha ... wkrec go z powrtoem i bedzie git :) ja jutro u siebie czyszcze ... od razu mowie ze potrzebny jest TORX...
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Czw Lis 05, 2009 08:53   

asgard88 artykuł na temat czyszczenia przepustnicy i krokowego
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
erjot86 




Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 138
Skąd: z Polski Wsch.

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 18:39   

dziękidarek_wp, jutro będę sobie grzebał
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
tomekgt 




Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Pyrzyce



Wysłany: Czw Lis 05, 2009 19:41   

erjot86,miałem podobny problem z tym,że częściej na ciepłym silniku.Pewnego razu po przekręceniu kluczyka rozrusznik w ogóle nie zakręcił.Po wizycie u elektryka okazało się, że przewód, który zasila rozrusznik był zaśniedziały,a to sprawiłoże, że jego przewodność była coraz mniejsza,aż w końcu się upalił przy samym rozruszniku. Skrócenie przewodu i założenie nowej końcówki rozwiązało problem.
 
 
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Czw Lis 05, 2009 20:07   

mam podobnie i wina leży po stronie alternatora i tego, że słabo doładowuję aku przy włączonych odbiornikach. Może u Ciebie jest podobnie. Sprawdź ładowanie aku.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R216 1.6Si 96r]Problem z odpalaniem. Czy immo pada?
martin0207 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pią Wrz 24, 2010 08:34
leszek95b
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MG ZR] Problem z odpalaniem
DuckTape Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Maj 19, 2015 21:27
DuckTape
Brak nowych postów [220 SD R 96] PROBLEM Z ODPALANIEM
leon77 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Sie 06, 2009 08:00
leon77
Brak nowych postów [R25 2.0 iDT '00] Problem z odpalaniem
siersciuch01 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Pią Paź 15, 2010 15:42
mirwin
Brak nowych postów [R 25] problem z odpalaniem
komoss Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Mar 13, 2013 17:43
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink