Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 iTD] dziwna praca silnika po odpaleniu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 iTD] dziwna praca silnika po odpaleniu
Autor Wiadomość
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Lis 21, 2009 14:11   [R25 iTD] dziwna praca silnika po odpaleniu

Witam. 2 tygodnie temu miałem taką dziwną przygodę. Zatankowałem (tam gdzie zwykle BP) pojechałem w góry, jakieś 150 km. Za 2 dni trzeba było wracać. Odpalam auto a silnik chodzi jak traktor! Dziwny dźwięk, dudnienie, huczenie. Jak dodaje gazu dżwięki się nasilają. Nie ma mocy, nie da się przyspieszać, tak jakby pracował na 3 cylindry. Przejechałem ok 20 km i wszystko ustąpiło. Znowu żywotny jak wcześniej. Wróciłem do domu, auto postało jakieś 3 godziny odpalam i znowu to samo. Znajomi doradzili wlać mixolu do paliwa. Tak też zrobiłem, wlałem ok pół litra i dolałem do pełna shell v-power diesel. Po ok 15 km problem ustąpił. W międzyczasie byłem na sprawdzeniu wtrysków. Okazało się, że są ok. Wyjeździłem zbiornik, zatanowałem znowu shell`a tym razem bez oleju. Zrobiłem wycieczkę do Radomia ok 500 km, wróciłem wszystko ok auto postało przez weekend a w poniedziałek znowu to samo dudnienie i brak mocy. Dokulałem do innego serwisu. Znowu wyjęli wtryski i dali na maszynę. Tu też wyszło że są ok założyli i auto znowu jeździ dobrze. Tym razem już dolałem mixolu.
Pytanie co to może być za usterka? Bo chyba nie chodzi o to by jeździć na mixolu :grin: Czy ktoś z was miał podobne objawy i zna przyczynę występowania tego zjawiska?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 21, 2009 14:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:27   

Steff, wymien filtr paliwa i odpowietrz uklad
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Lis 21, 2009 20:30   

...jak kolega wyżej radzi- od tego zacznij :ok:
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 18:27   

A jakiej firmy filtr polecacie? W tej chwili mam założonego Filtrona i pierwszy mechanik wyrażał się o nim raczej nie pochlebnie :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 18:50   

...ja używam tylko Filtrona i żadnych problemów nie mam :ok:
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 18:58   

No to ki pieron? Filtr wymieniałem jak auto kupiłem czyli w marcu tego roku. Od tego czasu mam przejechane ok 20kkm. Co ile lub jak często należy wymieniać filtr paliwa?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 19:02   

...powiem jak ja postępuję, uważam, że te 20kkm , to już troszkę za dużo, ja wszystkie filtry i olej zmieniam co 12kkm, wiem, że Kochanica już nie jest pierwszej młodości, więc trzeba o nią zadbać, a jeżeli chodzi o sam filtr paliwa w dieslu, najlepiej jest go wymieniać przed okresem zimowym :ok:
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 19:45   

Dzięki za wskazówki :grin: Ja z przyzwyczajenia z mojego poprzednika R111 staram się wymieniać olej co 10kkm. A jako, że w obecnym R25 po mału dobijam już do 160kkm więc przy najbliższej okazji nie omieszkam tego zrobić :)
Aha w międzyczasie rozmawiałem z kolegą, który zasugerował mi filtr MAN`a. Ktoś coś może o nim powiedzieć?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 01:06   

Steff napisał/a:
Dzięki za wskazówki

...nie dziękuj, kliknij pomógł :mrgreen:
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 06:05   

Pomógł jak pomógł .... ale co z tym MAN`em ... ?? :rotfl:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 08:57   

Steff napisał/a:
ale co z tym MAN`em ...

możesz spróbować.w toledo na MANie jeździłem i było ok.w roverze używam filtrona i też nie nażekam. myślę że płaci się za firmę bo filtr jak to filtr musi po spełniać jakieś kryteria aby działał poprawnie.Wolę wymieniać na tańszy ale częściej bo jeśli paliwo nie będzie dobre to w obydwóch przypadkach tak samo szybko się zapchają.Ale to jest tylko moje zdanie.
 
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Sty 09, 2010 17:10   

NEOSSS napisał/a:
wymien filtr paliwa i odpowietrz uklad


Wracam do tematu. Olej i filtry wymieniłem, filtr paliwa również. Niestety sytuacja znowu się powtórzyła. Z tym, że przez cały grudzień jeździłem dolewając mixol do paliwa. Po wymianie filtra paliwa kolejne 2 tankowania były już bez mixolu i problem znowu się pojawił. Po odpaleniu jest "traktor" jakby nie palił na wszystkie cylindry. Natychmiast dolałem znowu mixolu, przejechałem 6 kilometrów i wszystko wróciło do normy!!
Czy ktoś ma jakiś inny pomysł co to może być za usterka. bo jak widać nie jest to wina filtra paliwa :sad:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Sty 09, 2010 23:21   

Steff, lej do pelna i dolej troche benzyny i denaturatu okolo 3-4 litrow... Pojezdzij gwaltownie przyspieszajac i hamujac zeby sie poprzelewalo w baku i zobacz czy odczujesz roznice. Oraz spusc wode z filtra na dole
 
 
 
Steff 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 272
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Lut 20, 2010 09:21   

Zamiast benzyny czy denaturatu wlałem nieco jakiegoś środka poleconego mi przez znajomego, który też ma dizla i też go stosował. Ale to jak narazie nie pomoglo. Wody w filtrze paliwa raczej nie mam bo dopiero co go wymieniałem i mam na nim przejechane ok 1000km.
Jakieś inne sugestie i pomysły co to może być za usterka ?? :neutral:

[ Dodano: Sob Lut 20, 2010 09:21 ]
NEOSSS napisał/a:
lej do pelna i dolej troche benzyny i denaturatu okolo 3-4 litrow...


Wracam do tematu by go zakończyć. Dolewka benzyny nie pomogła a może wręcz zaszkodziła? Jak już wspominałem dolewanie oleju pomagało ale do czasu.
Znowu wystąpiło "traktorzenie" i niestety rova musiałem odstawić do mechanika. Diagnoza niestety nie była optymistyczna. Padła pompa wtryskowa. Pierwsze oznaki "traktorzenia" to zatarty zawór od kąta wyprzedzenia wtrysku. Dlatego auto paliło bez problemu ale nie było mocy i nie dało się jeździć. Olej pomagał bo go smarował ale do czasu. Po "otwarciu" pompy wtryskowej okazało się, że również przytarty jest tłok i (tego nie rozumiem) zniekształcona obudowa pompy.
Mój mechanik pompę wysłał aż do Oławy i w przyszłym tygodniu powinna już być naprawiona. Szkoda tylko, że naprawa tego całego usrojstwa będzie kosztować ponad 2 tysiące :cry:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR / R25 2.0 iDT] dziwna praca silnika
HuMaX Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Czw Wrz 03, 2009 22:23
HuMaX
Brak nowych postów [r200,1.4 Si]Dziwna praca silnika.
Zlotowa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Gru 29, 2011 21:33
Zlotowa
Brak nowych postów [ROVER 200 1.4 16V 98r] dziwna praca silnika
dlugoszp Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Cze 21, 2010 21:27
leszek95b
Brak nowych postów [MG ZR 160 LIFT ] Dziwna praca silnika?
sobon Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Gru 09, 2018 23:32
MultecFSO
Brak nowych postów [Rover 200] Dziwna praca silnika
rafii9 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Lut 20, 2014 10:19
robsson78



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink