Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sprzęgło
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sprzęgło
Autor Wiadomość
naps 



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: Jawor



Wysłany: Wto Lis 09, 2010 20:05   

witam
ja mam bardzo twardy pedal bierze pod koniec jest krotki myslalem ze to brak plynu ale napewno mam przerobke bo zbiornik jest pod maska a nie pod kierownica mechanik mowi ze pompka mu sie nie podba ze cos lipa osottnio jak odpowietrzylem uklad to bylo ok choc ciezko sie wciska sprzeglo po kilku dniach nie bylo plynu w zbiorniczku czy to oznacza ze cieknie na wysprzegliku??? czy jesli ten caly uklad jest przerabiany wystarczy kupic pompke od bmw i wymienic czy lepiej orginalana??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 09, 2010 20:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 09, 2010 21:29   

pompka raczej dobra chyba że montował jakiś idiota, wysprzeglik cieknie albo gdzieś na wężu między zbiornikiem a pompką, sprawdź czy nie ma plam na skrzyni biegów, odnośnie patentu z BMW podobno jak dobrze zamontowany to jest ok, więc jak u ciebie nie jest ok to pewnie źle zamontowane... najlepiej zrób fotki
_________________
Pamparampam
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Pon Lis 29, 2010 21:46   

a jesli plynu nie ubywa a uklad sie zapowietrza? Zle odpowietrzenie czy cos pada?
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 29, 2010 22:07   

grota10 napisał/a:
a jesli plynu nie ubywa a uklad sie zapowietrza? Zle odpowietrzenie czy cos pada?


ciśnienia nie trzyma... przelewa się najprawdopodobniej
_________________
Pamparampam
 
 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 17:21   

ale gdzie sie przelewa. gdzie szukac? Moze to byc ze ta zlaczka pod akumulatorem przepuszcza? ze dwa tygodnie temu odpowietrzylem i bylo dobrze ale teraz znowu czuje ze za duzy luz na pedale.Boje sie ze zimy nie uda mi sie przejezdzic
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Gru 08, 2010 20:50   

grota10 napisał/a:
ale gdzie sie przelewa. gdzie szukac? Moze to byc ze ta zlaczka pod akumulatorem przepuszcza? ze dwa tygodnie temu odpowietrzylem i bylo dobrze ale teraz znowu czuje ze za duzy luz na pedale.Boje sie ze zimy nie uda mi sie przejezdzic
W środku w pompce. Rozbierz ją i wyczyść. Zalej nowym płynem i zobaczysz co będzie. Ostatnio miał tak kolega merf3.
 
 
salo211 




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Biskupiec



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 20:38   

[R75 2.0 V6 ]

mam nieco inny problem, mianowicie z pedałem sprzęgła , podczas wciskania lub popuszczania pedału strasznie skrzypi ( trzeszczy ) po rozebraniu osłony wszystko wygląda w porządku , pompka i inne elementy suche , sprężynka i inne elementy na swoim miejscu , nasmarowałem ruchome elementy smarem , ale żadnego efektu , mechanik stwierdził ze to może być coś na łączeniu tej całej pedalnicy z budą pojazdu ale to sporo rozbierania i nie ma pewnosci czy to zrobi , czy ktos spotkał się z czymś takim ? ewentualnie jakie sposoby są na wyciszenie tego , skrzypi sam pedał sprzęgła , hamulec i gaz cichutkie , pedał nie jest luźny zachowuje sie normalnie , prosze o cenne odpowiedzi poniewaz to uciazliwe i psuje cały urok jazdy
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 20:42   

dobrze nasmaruj tawotem ucho pompki sprzęgła, na tym sworzniu co jest zahaczone najczęściej skrzypi.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 21:29   

Mi skrzypiała sprężyna pedału. Nasmarowałem smarem w miejscach łącznia i nie skrzypi.
 
 
salo211 




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Biskupiec



Wysłany: Sob Maj 07, 2011 21:30   

nasmarowane solidnie , to dzwiek raczej trzeszczacego plastiku ale tak glosny i uciazliwy ze zabiera przyjemnosc z jazdy , moze ktos sie spotkal z takim przypadkiem
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 07, 2011 23:08   

ucho pompki nasmaruj, skrzypi bo się obraca i plastik trze, lub sprawdź, poziom płynu, jeżeli jest go za mało uszczelka górna może skrzypieć przy tarciu na suchym korpusie. Ale na 99% ucho pompki trze...
_________________
Pamparampam
 
 
 
salo211 




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Biskupiec



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 13:08   

ucho pompki wysmarowane cale w srodu lacznie z ta tulejka na ktorej jest zamocowane , zero efektu , nasmarowalem takze tulejke juz od samej pompki , ta srebrna i takze nic , dzwiek wydobywa sie jak by z wnetrza pompki , plyn jest w zbiorniczku jak trzeba czym to moz byc spowodowane , pompa po regeneracji przejechala moze 2 tys
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 14:26   

salo211 napisał/a:
ucho pompki wysmarowane cale w srodu lacznie z ta tulejka na ktorej jest zamocowane , zero efektu , nasmarowalem takze tulejke juz od samej pompki , ta srebrna i takze nic , dzwiek wydobywa sie jak by z wnetrza pompki , plyn jest w zbiorniczku jak trzeba czym to moz byc spowodowane , pompa po regeneracji przejechala moze 2 tys


hmm to daj jej trochę czasu, najprawdopodobniej jest nie "dotarta" uszczelka czołowa nie dopuszcza płynu między kołnierze i ociera guma o plastik, jak się trochę dotrze nasmaruje, powinno zniknąć, ewentualnie smar na górną uszczelkę bo jest za szczelna i przez to sucha, to jest minus ze trze, ale plus bo ciśnienie wysokie i nie puszcza, daj jej czas
_________________
Pamparampam
 
 
 
salo211 




Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Biskupiec



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 16:25   

ok zobaczymy za jakis czas , juz 2 miesiac trzeszczy i tak se wmawiam ze przejdzie samo
 
 
oper2004 



Dołączył: 23 Mar 2011
Posty: 2
Skąd: ostróda



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 20:09   Twardy pedał sprzęgła

Czy ktoś mógł by napisać jakie elementy trzeba posmarować żeby trochę ulżyć lewej nodze?
Czy wogóle smarowanie coś pomoże? Z góry dziękuję za podpowiedź
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 17, 2011 20:36   Re: Twardy pedał sprzęgła

oper2004 napisał/a:
Czy ktoś mógł by napisać jakie elementy trzeba posmarować żeby trochę ulżyć lewej nodze?
Czy wogóle smarowanie coś pomoże? Z góry dziękuję za podpowiedź

Nic ci to nie da
Ten typ tak ma. Niestety pedał chodzi jak w traktorze.
Jak przesiadam się czasami do VW żony, to noga sama wpada mi w podłogę, tak lekko chodzi. Potem wsiadam do mojego i czuję się jak w traktorzysta.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 21:00   

Tak sobie kiedyś pomyślałem,że właściciela R 75 w manualu poznać można po muskulaturze lewej nogi :lol: .
Zemsta Niemców za nieudane naloty na Londyn?
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
mirka 



Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 4
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pon Maj 30, 2011 19:11   

Kupiłam nieświadomie przełożonego anglika, silnik disel poj 2 litry rocznik 2004. Już wracając zauważyłam że nie chodzą poprawnie biegi. Wchodziły bardzo ciężko. Mój mechanik stwierdził , że do wymiany jest sprzęgło. poszło 1200 zł. Po wymianie sprzęgła samochód chodził poprawnie. po pewnym czasie problem powtórzył się okazało się, że całym problemem jest pompka, której nie można zamówić. Która jest po przekładce podobno źle umocowana i zapowietrza się. Mechanik jak umiał to ją przymocował. Po pewnym czasie poprawnej jazdy, problem się powtórzył się, tzn. sprzęgło się zapadło i biegi przestały poprawnie wchodzić. W tym czasie stałam niestety w korku i zmuszona byłam ruszać z trójki. ale też do pewnego czasu. Zaczęło śmierdzieć plastikiem. i wtedy przy pierwszej okazji zostawiłam auto na parkingu. Po około godzinie sprzęgło wróciło do poprawnej wysokości jednak wysprzęgla całkiem u góry. Mechanik nie potrafi zdjagnozować problemu poza tym że nadpaliłam sprzęgło ale że na razie mogę jeździć. Na wolnych obrotach nadal czuję plastik. co to może być i kto może mi udzielić pomocy?
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Maj 30, 2011 19:20   

Witaj koleżanko.
Sugeruję zmianę mechanika.
A na poważnie. Jeśli sprzęgło brało od samego dołu to bankowo winę za to ponosi pompka sprzęgła.
Rozumiem że jest to motor TD4 więc taką pompkę dostaniesz bez problemu na Allegro.
Zapach palonego plastiku niekoniecznie musi oznaczać palenie się sprzęgła, a może świadczyć o tym że nadpaliłaś łożysko na wysprzegliku, który właśnie jest w plastikowej obudowie.
Mam doświadczenie w tym zakresie.
Niestety w domu będę dopiero tak 21:20 jeśli pora Ciebie nie przeraża pisz na moje GG 2105400 pomogę i podpowiem co kupić.
Niestety opisywana sytuacja sprowadza się do sporych kosztów robocizny, bo trzeba wyjąć skrzynie. Raczej na poczekaniu nikt tego nie zrobi.
Koszt wysprzęglika w granicach 300zł
Dobra pompka około 350-450zł
Sprzęgło około 600zł
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 30, 2011 22:26   

SyntaX napisał/a:
Rozumiem że jest to motor TD4 więc taką pompkę dostaniesz bez problemu na Allegro.
W R75 jest inna, a i silnik ma oznaczenie M47R. :wink: Pasuje tarcza, docisk, wysprzeglik, koło dwumasowe ale nie pompka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [75] Sprzęgło
dario1282 Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Paź 23, 2015 21:36
longer86
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło
Gość Rover serii 75, MG ZT 12 Czw Lut 03, 2011 19:17
Rowan
Brak nowych postów [75]Sprzęgło
dario128 Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Mar 25, 2015 21:31
dario128
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło
bebechu. Rover serii 75, MG ZT 30 Pon Paź 24, 2016 22:14
maciejk1980
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło
se7en86 Rover serii 75, MG ZT 38 Wto Lut 12, 2013 09:55
Boncky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink