Forum Klubu ROVERki.pl :: informatycy elektrycy pomocy !!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
informatycy elektrycy pomocy !!!
Autor Wiadomość
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

  Wysłany: Sro Maj 19, 2010 14:30   informatycy elektrycy pomocy !!!

Mam pewną zagwozdkę może ktoś ograniety w elektronice będzie mógł rozwiązać mój problem. Chce wymienić świetlówkę w LCD CCFL w teorii prosta sprawa... Udało mi się znaleźć świetlówkę o wymaganej długości, oczywiscie idealnego zamiennika brak... świetlówka jest dość nietypowa bo jest 2 rurkowa każda po 2,4mm dostępne są tylko pojedyncze 3mm w teorii spokojnie można włożyć ale... co z reszta parametrów czy tez muszą się zgadzać co do joty? czy mogą być jakieś odchylenia? czy po podłączaniu zaskoczy mi reszta świetlówek ? bo wiadomo jeśli z jedną jest coś nie tak reszta automatycznie gaśnie...

chodzi konkretnie o takie parametry ( wydaje mi się ze powinny mieć znaczenie)

start volt.
zasilanie lampy
natężenie prądu
jasność
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 19, 2010 14:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
iwan00 



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 159
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 14:34   

Specjalistą w dziedzinie CCFL nie jestem ale moim skromnym inżynierskim zdaniem jest tak, że w granicach 5% wahania są zawsze dopuszczalne. Najistotniejszy jest tutaj Start Volt czyli napięcie zapłonu - nie może być dużo większe niż w starej świetlówce bo zasilacz nie będzie w stanie jej wystartować. To samo odnośnie prądu i napięcia zasilania, jeśli będzie dużo większe zasilacz nie uciągnie nowej lamy, jeśli będzie dużo mniejsze lampa pójdzie z dymem. Ale bez przesady większość producentów przy tych parametrach dopuszcza nawet 10- 15% odchyłki ale skraca to na pewno żywotność części.

Reszt powinna zaskoczyć jak zamkniesz obwód brakującą świetlówką.

Jasność to już najmniejszy problem, po prostu będziesz miał ciemniejszy lub jaśniejszy pasek.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 15:30   

specjalnistą w elektronice nie jestem ale fabrycznie sprzedawane tańsze monitory (jak rozumiem naprawiasz monitor LCD) mają odchyły luminacji rzędu nawet 20% (a i więcej bywa). Głównie jest to różnica między środkiem a którymś dolnym rogiem. Ale i między samymi rogami różnice rzędu 10% to nic nadzwyczajnego.

Te lepsze monitory mają 5-10% a poniżej tego to chyba tylko sprzęty profesjonalne.

Także delikatna różnica w jasności powinna być całkowicie niezauważalna.

Chyba że kolor będzie sie różnił wtedy nie wiem jak wyjdzie temperatura barw.
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Maj 20, 2010 16:30   

też mi się właśnie wydawało że w zakresie 5% max 10% powinno zaskoczyć ale to tylko takie moje przemyślenia potrzebować potwierdzenia... co do jakości matrycy jest to akurat profesjonalny monitor HP z bardzo dobrym odwzorowaniem barw więc chciałby to zrobić jak najdokładniej tym bardziej ze to moje pierwsze grzebanie przy matrycy. Gdyby to był monitorek za 500pln to bym się na to nie porwał :razz:
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [SOLVED]POŁĄCZENIE ROUTER - ROUTER ! POMOCY INFORMATYCY
Raptile Offtopic 19 Wto Gru 22, 2009 23:58
MaReK
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Potrzebuję pomocy z R75
Gość Offtopic 1 Sro Cze 12, 2013 15:43
kasjopea
Brak nowych postów Mała potrzeba pomocy .xml
Papaa2 Offtopic 14 Czw Mar 11, 2010 23:20
Tomaszi
Brak nowych postów bagaznik rowerowy Pomocy
dobryziom Offtopic 10 Nie Sie 09, 2009 10:51
dobryziom
Brak nowych postów Problem z internetem-pomocy!
benio_bicos Offtopic 8 Wto Kwi 29, 2008 17:45
benio_bicos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink