Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z automatyczną skrzynią biegów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z automatyczną skrzynią biegów
Autor Wiadomość
frew 



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 37
Skąd: Stargard



Wysłany: Pią Sty 14, 2011 12:57   [R75] Problem z automatyczną skrzynią biegów
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Pierwszym objawem było przeciąganie przy zmianie biegów, pewnego razu nie zredukował już z 2 na 3 tylko obroty poszły do góry i pojawił się napis EP na wyświetlaczu. Wjechałem na kanał i okazało się, że chłodnica oleju skrzyni jest uszkodzona i olej wyciekł, więc wywnioskowałem, że skrzynia dostała już w tyłek i trzeba wymienić.
Kupiłem używaną skrzynkę wstawiłem, uzupełniłem olej do poziomu, wyjechałem i dalej jest to samo. Dalej jak wcisnę więcej gazu to tylko obroty rosną a auto nie ciągnie :sad:
Macie jakąś radę ? bo mi ręce opadły. Tyle roboty z wymianą skrzyni i wszystko na nic :sad:

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Sty 14, 2011 12:57 ]
dziwnym objawem jest wyskakiwanie biegów i dopiero po zdjęciu nogi z pedału gazu i zmniejszeniu trochę prędkości powoli dodając gazu samochód zaczyna powoli się rozpędzać, po czym znów bieg wyskakuje :( raz można jechać 120, raz 80km/h :(
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Sty 14, 2011 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 14, 2011 12:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sty 14, 2011 14:06   Re: [R75 2.0 CDT AUTOMAT] Problem z automatyczną skrzynią bi

frew napisał/a:
(...)
Dalej jak wcisnę więcej gazu to tylko obroty rosną a auto nie ciągnie :sad:
Macie jakąś radę ? bo mi ręce opadły. Tyle roboty z wymianą skrzyni i wszystko na nic :sad:
(...)

A czy ze skrzynią wymieniałeś konwerter momentu obrotowego ? Bo z tego co piszesz ( rosnące obroty przy braku przyspieszania ) to właśnie przy awarii konwertera takie cuda się dzieją. Skonsultuj może z jakimś serwisem co się w skrzyniach automatycznych specjalizuje.
 
 
 
frew 



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 37
Skąd: Stargard



Wysłany: Pią Sty 14, 2011 15:11   

robo napisał/a:
A czy ze skrzynią wymieniałeś konwerter momentu obrotowego ?



Wymieniłem tylko skrzynie.
Gdzie zatem mam szukać konwertera momentu obrotowego ??
Jestem z okolic Szczecina a tu serwisu rovera nie ma :( a i do automatycznej skrzyni biegów mechanicy niechętnie się zabierają :(
 
 
 
robo 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 213
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Sty 14, 2011 15:53   

konwerter momentu obrotowego to podzespół spełniający tą samą rolę co sprzęgło w aucie z ręczną skrzynią biegów i znajduje się w tym samym miejscu. Dodatkowo w skrzyni JATCO ( jak widać z opisu ) znajduje się tam pompa hydrauliczna. Jeśli brakło oleju to może właśnie ta pompa padła. Ale to tylko takie moje dywagacje bo nie znam się na tym a pisze jedynie co dyktuje logika. Zdecydowanie polecam kontakt ze specjalistycznym zakładem bo nawet jeśli miałbyś się udać kawałek od Szczecina w ogólnym rozrachunku zaoszczędzisz czas i pieniadze.
 
 
 
frew 



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 37
Skąd: Stargard



Wysłany: Pią Sty 14, 2011 18:44   

czy konwerter znajduje się w tej metalowej obudowie przykręconej bezpośrednio do koła zamachowego?? czy bezpośrednia przyczyną wyskakiwania biegów mogło by być jego uszkodzenie ?
jeżeli tak to nie wymieniłem go, ponieważ uznałem, że nie trzeba. Z nową skrzynią dostałem to również, czy czeka mnie zatem znów rozbebeszanie auta??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z automatyczną skrzynią biegów
[R75 2.5 v6] problem z automatyczna skrzynia biegów
jerwlo Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Lut 11, 2008 12:24
piter34
Brak nowych postów [R75] Automatyczna skrzynia biegów
niqel Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Kwi 10, 2010 21:28
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Automatyczna skrzynia biegów
Jarek1984 Rover serii 75, MG ZT 25 Czw Sty 26, 2017 21:32
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Automatyczna skrzynia biegów
wdzaman Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Cze 29, 2016 21:09
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Automatyczna skrzynia biegów - model/typ
llygas Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Wrz 30, 2008 10:54
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink