Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Pękająca przednia szyba -- 2-gi raz w ciągu 2 lat
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Pękająca przednia szyba -- 2-gi raz w ciągu 2 lat
Autor Wiadomość
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

  Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:05   [R400] Pękająca przednia szyba -- 2-gi raz w ciągu 2 lat
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Witajcie koledzy, czy może ktoś mi wytłumaczy w czym tkwi problem lub wada konstrukcyjna nadwozia w R400. Dwa lata temu wymieniłem przednią szybę gdyż pękła od podszybia na środku, nie robiłem z tego problemu bo słyszałem o takich dolegliwościach .
Po za tym przez jakiś czas podjeżdżałem samochodem z kąta pod spory krawężnik i mogło się to przyczynić do mocnego skrętu budy samochodu wyniku czego pękła szyba.
No tak, ale w tedy o tym jeszcze nie wiedziałem, od momentu wymiany jestem tego świadom, i uważam gdzie wjeżdżam, lub w większości tematów odpuszczam niebezpieczne podjazdy :)
Zamontowałem rozpórkę przedniego zawieszenia która mogła to wyeliminować, jedna widzę że nie zdała egzaminu.

Nasuwa się tylko jedno pytanie !! Co jest tak naprawdę przyczyną tego że znowu pękła szyba, w ciągu najbliższego tygodnia będę ją wymieniał, lecz może dowiem się od większych ekspertów z jakiego powodu ona znowu PĘKŁA !! ! I na co trzeb zwrócić uwagę aby uchronić się przed tym incydentem kolejny raz ??
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:08   

Rdza. Też wymieniałem 2 razy szybę, i jest kilka (naście?) osób które ten problem spotkał. Jak chcesz jeszcze pojeździć autkiem to przy wymianie szyby - jak już ją wyciągną, powiedz żeby pojechali do blacharza i wyeliminowali rudą. Jedyny sposób. Rozpórka i uważne wjeżdżanie na krawężniki niestety nie pomoże...
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1746
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 20:45   

o ile jej konwencjonalnie cos nie trafilo

ja mam swojego r400 3 lata i wymienialem szybe 3x - zawsze kamien winny - a nie zawsze jest to do wylapania jak kamyk maly i kierowca nie jest czujny
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 21:11   

camaro17 napisał/a:
I na co trzeb zwrócić uwagę


Artu napisał/a:
Rdza. Też wymieniałem 2 razy szybę, i jest kilka (naście?) osób które ten problem spotkał. Jak chcesz jeszcze pojeździć autkiem to przy wymianie szyby - jak już ją wyciągną, powiedz żeby pojechali do blacharza i wyeliminowali rudą. Jedyny sposób.



Zgadzam się w 100%. Również wymieniałem 2xszybę a dopiero po wyczyszczeniu z rdzy i zabezpieczeniu antykorozyjnym podszybia jest spokój.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 07:37   

U mnie to samo. Rdza.
Gość, który wymieniał szybę powiedział że to wada konsrukcyjna R400 i Civica.
W Hondach też pękają.

90% przypadków od strony pasażera, u mnie akurat poszło nietypowo od strony kierowcy.
 
 
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 12:57   

hmm a powypadkowa przeszłość samochodu? Czy Twój jest nieskazitelny? ;)
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 13:25   

Po zdjęciu szyby rudy winowajca był wyraźnie widoczny ;)
Rdza aż podniosła/wypchnęła podszybie o jakiś 1mm do góry.

Jeżeli szybka pęka od podszybia to w R400 prawdopodobnie to jest rdza.
Oczywiście na zewnątrz nie ma ani grama, to nic nie oznacza.
 
 
Artu 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 383
Skąd: Kraków

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 16:50   

Mój też raczej nieskazitelny nie jest - malowany/ wymieniany każdy element auta :P . Ale tu było tak samo jak u sobrusa - ruda wypychała szybę
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 20:19   

Za pierwszym razem jak mi pękła szyba to właśnie od podszybia, powiedzmy bardziej od strony pasażera, no i wtedy miałem wyraźny problem z wlewającą się wodą na nogi pasażera, gdyż była totalnie zapchana rynienka odpływu wody. Jak mi rozebrali szybę to była widoczna a rdza która porobiła takie zgrubienia.

W przyszłym tygodniu mój ubezpieczyciel umówi mnie na wizytę w zakładzie wymian szyb, to zobaczę gdzie teraz RUDA dała o sobie znać, masakra......, na chwilę obecną pęknięcie już doszło do połowy szyby, :razz: idąc po skosie w kierunku góry pasażera :)
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 10:21   

Mi niestety nie zabezpieczyli tego i boje sie że za rok czeka mnie powtórka :(
Facet powiedział, że zardzewiało w taki sposób że drugi raz w tym miejscu już szyby nie wywali (bo tam po prostu jest dziura). Oby miał rację.
Jeżeli to sie odpukać przytrafi znowu, to szybę wymienie u blacharza. Ale po uprzednim zrobieniu i zabezpieczeniu podszybia. Ale jeszcze poproszę go żeby tam zajrzął, bo i tak autko idzie do niego na zaprawki.
No niestety okazuje się że rover do najtańszych aut w utrzymaniu nie należy :/ Choć tragedii też nie ma. Ale takie pierdołki mogą nieźle spłukać kieszeń, za nowe amortyzatory na przód też chcą tyle jakby to był Aston Martin, mimo że teoretycznie powinny od Hondy pasować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400 2.0Di 99r] sedan przednia szyba
wymiana przedniej szyby
grzesiek10310 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Kwi 20, 2010 20:34
darek_wp
Brak nowych postów [R45] Szyba przednia
Lukasik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Czw Paź 06, 2011 15:26
Lukasik
Brak nowych postów [R45] Porysana przednia szyba
neo88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Lip 11, 2014 11:52
neo88
Brak nowych postów [R45] Nieszczelna przednia szyba
qefuss Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Lut 29, 2008 23:35
Wazzabii
Brak nowych postów [R420] Szyba Przednia
Szyba
rybakowy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Wto Gru 23, 2008 11:29
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink