Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Obroty max 3200 ale po rozgrzaniu silnika!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Obroty max 3200 ale po rozgrzaniu silnika!
Autor Wiadomość
szymon75-2.0 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Golczewo



Wysłany: Pią Mar 09, 2012 16:15   [R75] Obroty max 3200 ale po rozgrzaniu silnika!
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam!
Mam problem z silnikiem a mianowicie:
Silnik na zimno osiąga max 4200 obrotów a po rozgrzaniu tylko 3200 przy czym traci moc...
Wiem, że komputer wywala błąd przepływki, zmieniłem ją i już błędu nie pokazuje lecz nadal jest to samo przy czym pali średnio 2 litry więcej. Po zmianie na starą przepływkę spalanie spada do 6,5 w trasie. Czym może to być spowodowane?
Dodam, że wymieniłem prawie wszystkie filtry-została tylko odma.
Czy może to być czujnik turbiny lub wina zaworu EGR, który po rozgrzaniu dostarcza zbyt dużą ilość spalin do komory?
Szukałem na forum(naprawdę szukałem) ale problemy innych użytkowników różnią się od mojego...
Jeśli jednak temat był poruszony to przepraszam ale nie udało mi się takowego odnaleźć.
Z góry dziękuję za odp.
Pozdrawiam
Szymon
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Mar 09, 2012 16:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 09, 2012 17:36   

a nowa przepływka to oryginał czy zamiennik bo może gorsza od starej
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Mar 09, 2012 19:50   

szymon75-2.0, EGR faktycznie do sprawdzenia. Co do przepływki, to jak silnik zachowuje się po jej całkowitym odpięciu? Nie wywalało błędu ciśnienia paliwa?
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pią Mar 09, 2012 20:52   

szymon75-2.0, a jak dochodfzi ci do granicznych obrotów to zaczyna ci szarpac czy inaczej sie zachowuje. ja mam tak ze dochodzi do 3800 na jakimkolwiek biegu i dalej nic szarpie i nic wiecej, pojechałem na kompa i okazało sei ze silnik nie ma zadnych błedów wiec przypuszczam ze to bedzie jakaś usterka mechaniczna w postaci brudnego zaworu wysokiego ciśnienia, lub bypaasa na turbinie tzw (westgate czy jakoś tak) który do końca sie nie domyka lub się zacina
szymon75-2.0 napisał/a:
Czy może to być czujnik turbiny
nie słyszałem o takim czymś co to jest i kaj sie on znaduyje jeśli takowy istnieje .
szymon75-2.0, myśe ze egr nie ma z tym nic wspólnego bo tez czyscile go i zawór sterujący EGRerm i wymieniałem wszystkie filtry i odnę i juz sam nie wiem co to by mogło być jedynie mi zostałwłaśnie ten zawór wysokiego ciśnienia i turbina do sprawdzenia ;/ :/
jutro mam zamiar zabrać sie za rozebranie zaworu wysokiego ciśniena i go przeczyszczenia jak to nic nie da to zostaje turbina ale to juz daje do znajomego zeby mi ja sprawdził i ocenił czy cośjeszcze z niej będzie
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
szymon75-2.0 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Golczewo



Wysłany: Sob Mar 10, 2012 14:57   

Przepływka z anglika ale z tymi samymi numerami...

Silnik bez przepływki o dziwo zachowuje się tak samo.

Właśnie nie stwierdzono żadnych błędów.

Dochodząc do granicznych obrotów nic się nie dzieje, nic nie szarpie ani go nie odcina.
Wsakzówka staje jak zaczarowana;/

Zauważyłem natomiast, że czasami ma takie bezdechy-kompletny brak mocy, naciskając na gaz zero reakcji a po chwili odmulenie i jedzie normalnie.

Początkowo myślałem, że to wina powietrza uciekającego z IC ponieważ na kolanku wychodzącym te oringi kompletnie nie uszczelniały wylotu powietrza z IC.
Jednak nic się nie zmieniło.
Wiem, że EGR na chwilę obecną nie działa ponieważ ten czujnik z tym małym filterkiem jest nie do końca sprawny-nie wychodzi z niego żadne podciśnienie tym wężykiem, który idzie do zaworu.
Czujnik turbiny wygląda prawie tak samo jak czujnik EGR.
oto link do aukcji:
http://allegro.pl/rover-7...2185917141.html

Musze jeszcze zobaczyć zawór na pompie CR no i z tą przepływką dojść co i jak.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sob Mar 10, 2012 15:14   

szymon75-2.0 napisał/a:
Czujnik turbiny wygląda prawie tak samo jak czujnik EGR.
oto link do aukcji:
i to nie jest to ja juz wiele razy poruszałem ten wątek
turbo nie ma zawóru sterującego tylko tzw westgate czyli byypas mechaniczny.. to co sprzedją na allegro to nie jest naewno do naszego silnika
poczytaj sobie to
http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0
i to
http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

ja dzis wyczy sciłem zawór wysokiego ciśnienia i zaśliepiłem EGR i narazie na biegu jałowym bez zmian tylko 3800 i nic dalej wiec pozostaje mi tylko turbo do sprawdzenia a w szczegłności cięgno który popuszcza nadmiar ciśnienia, jak ono sie zapiecze lub zacina to myśle ze to moze być powodem braku mocy lub niemożnościa wkręcenia sie na wyższe obroty bo byypas do konca sie nie domyka i część spalin napędzających turbo przepuszcza bokiem, za tydszien w poniedziałek jade do znajomego zeby mi zdemontował turbo, sprawdził i jak sie da to przeczyścił gorzej jak będzie walnięte albo za duze luzy będą na łopatka to czeka mnie wymiana ojjj będzie bolało ;p ;p

[ Dodano: Sob Mar 10, 2012 15:14 ]
a tutaj masz moj post dotyczący własnie tego zaworu ktory ty podałeś w linku
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#663073
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
szymon75-2.0 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Golczewo



Wysłany: Sob Mar 10, 2012 15:36   

A Ty 21matys też po rozgrzaniu silnika masz takie przeboje? Czy masz tak cały czas??
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Sob Mar 10, 2012 19:51   

szymon75-2.0 napisał/a:
A Ty 21matys też po rozgrzaniu silnika masz takie przeboje? Czy masz tak cały czas??
najperw miałem tak ze tylko przy 3800 obrotów stawał i nie chciał iść wyzej aale od pewnoego czasu zaczęło sie tak ze na zimnym silniku na 2jce zaczynał mi juz po mocnejszym dodaniu gazu szarpac powyzej 2000 obr i dławic i musiałem powoli dodawac gazu zeby sie wkręcił na wyzsze obroty,

a tak wogóel to jestem własnie ze tak powiem po testach zwiazanych z zaślepieniem EGRu i wtyczyszczeniu zaworu wys. ciśnienia i powiem wam ze JESTEM ZACHWYCONY!!!!!!!!! niesamowite jak silnik inaczej pracuje, przestał mi szarpac na dwójce silnik jak choćby dostał kilkanascie koni wiecej przyśpiesza niesamowice aż nie potrafiłem uwieżycv a spalanie spadło mi z 9-10l/100km przy sredej jeżdzie do 7l/100km przy wkrecaniu silnika na kazdym biegu powyżej 3000obr/min a na spokojnej jezdzioe to w miescie spokojnie 6,3 <jupi> kultura pracy silnika niesamowita, jedynie to zostało mi jeszcze brak mozliwości wkrecenia sie powyzej 3800obr ale to juz jestewm pewny na 99% ze to turbina bo gwizdze niesamowice a nighdzie nie ma na dolocie zeby były jakieś przecieki ;/
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
szymon75-2.0 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Golczewo



Wysłany: Nie Mar 11, 2012 07:51   

U mnie właśnie turbinka działa bardzo cicho(podobno tak ma być w R75). Poprzednio miałem Citroena C5 i tam tak fajni było ją słychać :)
Czytałem gdzie na jakimś angielskim forum, że przepływke trzeba zaprogramować w kompie. Czy to prawda? Po zmianie może działać w jakimś trybie awaryjnym i nie podaje poprawnych danych. Czytałem też o resecie przepływki. Słyszał ktoś?
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Nie Mar 11, 2012 07:58   

szymon75-2.0 napisał/a:
turbinka działa bardzo cicho(podobno tak ma być w R75)
u mnie gwiżdze bo mógł np zimeringi na turbinie nie trzymać i przez to ucieka powietrze q i lekko mora jest , a u ciebe to moze być zapieczone cięgno przez co nie chce sie wkręcić wyżej, a o przepływce pierwsze słysze zeby trzeba było jechać na T4 i coś programować, powinienie jedynie błąd wysoczyć jak ją odepniesz i tyle ale po podpiciu spowrotem błąd zostanie ale nie powinno mieć to znaczenia
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Mar 11, 2012 09:02   

szymon75-2.0, nic nie trzeba programować. Dziwne, że nie pokazuje Ci żadnego błędu. Jak na moje oko, to po prostu jest za niskie ciśnienie paliwa, po stronie niskiego ciśnienia. Czyli albo pompa przy aku, być może jakiś problem z zaworkiem zwrotnym. Ja bym tutaj obadał co i jak. Aczkolwiek to powinno się pokazać przy diagnostyce komputerowej.
21matys napisał/a:
a tak wogóel to jestem własnie ze tak powiem po testach zwiazanych z zaślepieniem EGRu i wtyczyszczeniu zaworu wys. ciśnienia i powiem wam ze JESTEM ZACHWYCONY!!!!!!!!! niesamowite jak silnik inaczej pracuje, przestał mi szarpac na dwójce silnik jak choćby dostał kilkanascie koni wiecej przyśpiesza niesamowice aż nie potrafiłem uwieżycv a spalanie spadło mi z 9-10l/100km przy sredej jeżdzie do 7l/100km przy wkrecaniu silnika na kazdym biegu powyżej 3000obr/min a na spokojnej jezdzioe to w miescie spokojnie 6,3 <jupi>

Po Twoim opisie wątpie w problem z turbiną. U mnie przy obrotach po wyżej 4k różnież słychać gwizdanie, nie jakiej bardzo mocne, ale słychać. Tak na marginesie właśnie w ten sposób rozgrzewam turbinę, jeśli chcę szybciej pojeździć. Silnik w temp. pracy i na trójeczce do czerwonego pola i zupełnie inaczej wtedy chodzi :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Nie Mar 11, 2012 09:45   

Rowan napisał/a:
. Silnik w temp. pracy i na trójeczce do czerwonego pola i zupełnie inaczej wtedy chodzi
ja nie wiem co to czerowne pole!!!!!! a raczej juz zapomniałem ;/ ale juz poprostu nie mam juz pomysłu, wszystko sprawdzone i komp i wszystkie czynnosci srwsisowe zrobione a gwizd jest jednak zbyt głośny, ostatnio jechałem i kupel co chwile sie odwracał za siebie bo myslał ze jakiaś policja jedzie za nami bo to taki podogbny gwizd ;p przejachałem sie dwoma roverkami i wogóle nie bylo tak słychac turbiny jak u mnie

tak wogóle to słyszalem lub czytałem ze własnie przez jazde na niskich obotach to cięgno sie zapieka bo prawie wogóle sie nie rusza i potem jest problem z moca przy wyzszych obrotach... za tydzien daje znajomemu zeby rozebrał mi turbine i przeczyscil i mam nadzieje ze to bedzie to jak nie to juz nie wiem co ;/
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 11, 2012 11:49   

21matys napisał/a:
tak wogóle to słyszalem lub czytałem ze własnie przez jazde na niskich obotach to cięgno sie zapieka bo prawie wogóle sie nie rusza i potem jest problem z moca przy wyzszych obrotach...
obalam ten mit gdyż sam praktycznie w ogóle nie przekraczam 2500obrotów na każdym biegu i często jeżdżę na 3,4,5 biegu przy obrotach 1500...
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Mar 11, 2012 11:55   

haszczyc napisał/a:
21matys napisał/a:
tak wogóle to słyszalem lub czytałem ze własnie przez jazde na niskich obotach to cięgno sie zapieka bo prawie wogóle sie nie rusza i potem jest problem z moca przy wyzszych obrotach...
obalam ten mit gdyż sam praktycznie w ogóle nie przekraczam 2500obrotów na każdym biegu i często jeżdżę na 3,4,5 biegu przy obrotach 1500...

Tak, raczej jest to mit. Sam właśnie najczęściej w ten sposób jeżdżę, a tylko od czasu do czasu tak go przeganiam. Problemy przy takiej jeździe mają najczęściej użytkownicy aut z turbinami ze zmienną geometrią, a nie zwykłych.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Nie Mar 11, 2012 12:27   

Rowan napisał/a:
a tylko od czasu do czasu tak go przeganiam.
na własnie przeganiasz ale jezeli ktośprzez długi okres czasu nie gazuje auta tylko jeżdzi na niskich obrotach to potem nie wiadomo co moze sie dziaćz cięgnem przy dodaniu gazu
haszczyc napisał/a:
obalam ten mit gdyż sam praktycznie w ogóle nie przekraczam 2500obrotów na każdym biegu i często jeżdżę na 3,4,5 biegu przy obrotach 1500...
ty sie nie oddzywaj :mrgreen: bo masz zbyt nowe auto ;p ;p (zart oczywiście )
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Mar 11, 2012 16:04   

Wygląda to na zatartą, zablokowaną turbinę.
Gdy silnik jest zimny dostaje większą dawkę paliwa, kiedy się zagrzeje na podstawie informacji z czujnika temperatury sterownik zmniejsza dawkę wtrysku i jeśli turbina nie działa przepływomierz nie wykazuje zwiększonej ilości powietrza dawka wtrysku się nie zwiększa i silnik nie wkręci się na wyższe obroty.
Bardzo głośny gwizd to najczęściej uszkodzona turbina,sporadycznie nieszczelność układu dolotowego i związany z tym spadek ciśnienia doładowania.
_________________
rom
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Nie Mar 11, 2012 18:59   

automechanik napisał/a:
Bardzo głośny gwizd to najczęściej uszkodzona turbina,sporadycznie nieszczelność układu dolotowego i związany z tym spadek ciśnienia doładowania.
dodatkowo jest mokra po stronie dolotu wiec tez tak myśle a układ dolotowy cały sprawdzałem i nigdzie nie widziałem nieszczelności, za tydzoej będe wiedział wszystko
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
szymon75-2.0 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Golczewo



Wysłany: Nie Mar 11, 2012 21:07   

Rowan napisał/a:
Jak na moje oko, to po prostu jest za niskie ciśnienie paliwa, po stronie niskiego ciśnienia.


Byłem wczoraj na serwisie na dużym przeglądzie i diagnostyce kompa (sprawdzali gumy, amorki itd.) Podłączając się pod komputer wyskakiwał im jakiś błąd i podłączyli kompa do silnika BMW e46 chyba i dopiero wtedy odczytali mi błędy.
Z tego co pamiętam to jest błąd wstępnego podgrzewania świec i paliwa( czy taki bład może się pojawić gdy wszystkie świece żarowe są padnięte?) , błąd czujnika masy powietrza(przepływka), wiatrak chłodnicy oraz coś z niskim ciśnieniem paliwa...
Błędy pokasowano ale nic się nie zmieniło...
Czyli faktycznie może coś być z tą pompką tak jak juz to Rowan wyżej wspomniał...

Jest jakiś sposób na sprawdzenie tejże pompki czy tylko wymiana na nową?
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Pon Sty 27, 2014 10:44   

Szymon75-2.0 rozwiazales problem bo mam tez takie objawy
Pzdr
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 27, 2014 10:50   

21matys nie napisał rozwiązania ale rozmawiając z nim wymienił turbinę i problem znikł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Spadają i falują obroty po rozgrzaniu silnika
Adsik Rover serii 75, MG ZT 52 Pon Gru 31, 2012 18:14
Adsik
Brak nowych postów [MG ZT 190] Spadek mocy po rozgrzaniu silnika
manuel Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Maj 31, 2017 16:01
manuel
Brak nowych postów [R75] Zła praca silnika, niskie obroty silnika
boomi19lca Rover serii 75, MG ZT 20 Czw Gru 22, 2011 15:51
joannak25
Brak nowych postów [R75] Obroty silnika
kristohuliciu Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Kwi 20, 2009 20:11
Rowan
Brak nowych postów [R75] Obroty silnika
czarny666xl Rover serii 75, MG ZT 12 Sro Maj 02, 2012 21:14
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink