Forum Klubu ROVERki.pl :: [R all]Klima, a spalanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Czw Lis 18, 2010 09:30
[R all]Klima, a spalanie
Autor Wiadomość
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Wto Maj 08, 2007 23:07   

Ja tam kompa w aucie nie mam :P ale taka prawda od wieków że ta klima coś tam "zabiera" tego paliwka (jeśli światła "zabierają" to klima tym bardziej) ale moim zdaniem te 0,5L czy tak najlepiej licząc ok 1L na 100km za taki luksus jakim jest klima to chyba warto wydać-a jak komuś żal to można sobie szyby otworzyć lub szyberdach ;)
Mój brat który klimy nie ma w Fiacie Punto często stawia autko w cieniu aż się trochę ochłodzi w porównaniu z temperaturą w słońcu a potem w trasie włącza zimny nawiew na włączonym obiegu i powiem wam że efekt klimy to nie jest ale na pewno lepiej niż przy otwartych szybach.
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 08, 2007 23:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
arrax 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 45
Skąd: Ostrówek



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 03:47   

dodam i ja swoje 3 grosze...

klima na pewno coś bierze i też gdzieś czytałem ze jest to ok 0.5L z mojego doświadczenia (co prawda nie dużego) muszę powiedzieć ze jeżeli jeździ się spokojnie to jest to ciężko odczuć. Ja moim R600 SDi w trasie ok 220KM przy prędkości nie przekraczającej 120KM/h nie odczułem różnicy w spalaniu wyszło koło 5-5.5L (2 osoby na pokładzie)!!! Da się natomiast odczuć spadek mocy np przy ruszaniu z włączoną klimą.
Ale bardzo rzadko zdarza mi się jeździć z włączoną klimą cały czas!!! po prostu schładzam wnętrze autka wyłączam klimę i jak się zrobi ciepło znów włączam... :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 04:00   

ja jezdze natomiast caly czas z klima... tylko ustawiam temperature :mrgreen: i samo sie dostosowuje :twisted: i jakos specjalnie tez nie jest odczuwalne wieksze zuzycie paliwa... chociaz przy ruszaniu czuc spadek mocy :wink:
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
kqba 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 262
Skąd: Żory



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 19:05   

Mi ostatnio z klimą na II biegu, na trasie przy 100-120 km/h po 200 kilometrach spalił 14 litrów, czyli 7/100
 
 
ekodris 




Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 13
Skąd: legnica



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 21:16   

Myślę, że wypowiedź nixon'a75 to dobre podsumowanie tego tematu.
P.S.
w moim 75 cdt nie zauważyłem różnicy.
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 22:49   

Witam

Hehehe nie ma tak łatwo

Wzrost spalania oscyluje w granicach 0,3 - 1,0 litra na 100 km .Kompresor zabiera silnikowi około 4-6 KM co przy pojemnosci 1,4 litra jest odczuwalne dlatego prawie wcale nie ma klimatyzacji w silnikach mniejszych niż 1,4 litra.A wiekszosc posiadaczy na pewno sama zauwarzyła ze po włączeniu klimatyzacji obroty silnika nieznacznie sie podnoszą
Ostatnio zmieniony przez ENU Czw Maj 10, 2007 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Maj 09, 2007 23:13   

Ze swojej strony dodam tylko, że w czasach młodzieńczych mając "malucha" tak sobie załatwiłem zatoki, że potem jeździć z otwartymi oknami nie mogłem bo zaraz bolała mnie strasznie głowa. Marzyłem od zawsze o aucie z klimą (cierpiąc katusze podczas np. ubiegłorocznego lata - nie mogąc otorzyć okien ze względu na wiatr).
Teraz mam klimę i niezawaham się jej użyć hehehe :twisted:
Dlatego nawet jeśli klima miałaby mnie kosztować 2 litry/100km... mam to gdzieś. Mniej mnie zaboli niż głowa (a trzeba Wam widzieć że mnie jak już głowa boli, to mam bóle migrenowe - kto nie przeżył, to nie wie co to ból głowy).
Podrówka
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kqba 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 262
Skąd: Żory



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 10:48   

ENU napisał/a:
Witam

Hehehe nie ma tak łatwo

Wzrost spalania oscyluje w granicach 0,3 - 1,0 litra na 100 km .Kompresor zabiera silnikowi około 4-6 KM co przy pojemnosci 1,4 litra jest odczuwalne dlatego prawie wcale nie ma klimatyzacji w silnika mniejszych niż 1,4 litra.A wiekszosc posiadaczy na pewno sama zauwarzyła ze po włączeniu klimatyzacji obroty silnika nieznacznie sie podnoszą


Mój szwagier ma klimę w Daewoo Kalos (odpowiednik Chevroleta Aveo) 1.1 i po włączeniu klimy spadek mocy jest tak bardzo odczuwalny, że auto "gwałtownie" zwalnia. No ale da się tym jeździć, albo "przemieszczać"
 
 
nixon75 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 98
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Maj 10, 2007 12:08   

czym mniejszy silnik tym większe spalanie przy włączonej klimie trzeba go wyżej kręcić żeby zrekompensować spadek mocy
_________________
R75 CDT CIECHANÓW
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R all] Klima
Pazdzioch Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 5 Pią Sty 23, 2009 07:47
Pazdzioch
Brak nowych postów SOLVED [Rx20 D] dokładana klima
Pawel_W Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 6 Pon Mar 31, 2008 19:39
orobra
Brak nowych postów [Klima] Przegląd instalacji klimatyzacji
maciej Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Wto Lip 10, 2007 19:04
MaReK
Brak nowych postów Spalanie KV6 & 2.0 T
OT z tematu [MG ZS 180] zabawe czas zacząć -> 2.0T
maniaq Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 42 Czw Paź 04, 2012 13:56
maniaq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink