Forum Klubu ROVERki.pl :: Spalanie KV6 & 2.0 T
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Spalanie KV6 & 2.0 T

OT z tematu [MG ZS 180] zabawe czas zacząć -> 2.0T
Autor Wiadomość
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 00:26   Spalanie KV6 & 2.0 T
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Markzo napisał/a:
Spalanie przy normalnej jeździe to ok 7l/100km, elastyczność i przyspieszenie bardzo przyjemne :)


Zaprzeczenie w jednym zdaniu ;) bo chyba zgodzisz sie, ze elastycznosc i przyspieszenie nie moze byc przyjemne przy takim spalaniu :rotfl:

Ja w ZS-ie najnizsze przez 10 miesiecy 7,7 :D Jadac za busem z kagancem na 90 km/h , ktory z gorki moze sie dotoczyl do 100km/h :D Wyjazd w trase.

Przepraszam zapytam kolegow posiadajacych 2.0 T czy ktos z was odnotowal spalanie na poziomie 7 L ? bo w KV6 nikomu nie palil tyle co Markzo, wiec musi cos byc z naszymi autami nie tak :D
Ostatnio zmieniony przez Adrian Pon Paź 01, 2012 11:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 00:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mzas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 10:56   

7 l w spokojnej trasie może spalić....
Niestety u mnie nie udało się dojść do wyniku z instrukcji obsługi 14.1/ 6.8 /9.5 tzn. udało mi się tylko do tego 14.1 :mrgreen: :mrgreen:

Na zimę felgi całkiem całkiem. Ja smigam w zimie na 16" a wygląda to tak jak poniżej.
 
 
Wojtek88 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 11:08   

maniaq napisał/a:
Markzo napisał/a:
Spalanie przy normalnej jeździe to ok 7l/100km, elastyczność i przyspieszenie bardzo przyjemne :)


Zaprzeczenie w jednym zdaniu ;) bo chyba zgodzisz sie, ze elastycznosc i przyspieszenie nie moze byc przyjemne przy takim spalaniu :rotfl:

Ja w ZS-ie najnizsze przez 10 miesiecy 7,7 :D Jadac za busem z kagancem na 90 km/h , ktory z gorki moze sie dotoczyl do 100km/h :D Wyjazd w trase.

Przepraszam zapytam kolegow posiadajacych 2.0 T czy ktos z was odnotowal spalanie na poziomie 7 L ? bo w KV6 nikomu nie palil tyle co Markzo, wiec musi cos byc z naszymi autami nie tak :D


Podobno się da zejść do 7-dmiu, a poprzedniemu właścicielowi mojego Tomcata udało się nawet ciut poniżej, nie wiem ile w tym prawdy, bo nie da się nie wejść na doładowanie :rotfl: Mój w mieście pali 10-11 przy dość dynamicznej jeździe ^^
_________________
Roverlution
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 11:28   

No wlasnie , podobnko, ktos slyszal, ze ktos... :D a sami nie osiagneliscie :D tylko Markzo faktycznie pisze o takim spalaniu. JEzeli producent pisze o 6,8 to jak komus sie to moglo udac, skoro te testy sa w warunkach laboratoryjnych w powtarzajacym sie cyklu jazdy ?

Nawet jakby sie kous to udalo, to ... szkoda by mi bylo auta do takiej jazdy, a nie mam sklonnosci sadomasochistycznych i raczje zamiast sie katowac, wole sie cieszyc :D

Ja najnizsze 7,7, najwyzsze 12,4 chyba ( wyjazd na tor do NMNP i powrot na jednym baku, z czego na torze poupalalem ze 140-150 km, nie pamietam, gdzies pisalem o tym w watku o upalaniu) , cos ponad 12, teraz nie sprawdze.

Wszytskie tankowania mam rejestrowane, bo na faktury :) najczesciej to jest miedzy 9,5 - 10,5 na przestrzeni zakupu od grudnia. 13,5 k km nalatane
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 12:01   

kiedys normy spalania nie byly "labolatoryjne", sadze ze z naszych roverkow wyniki pomiarow spalania sa z "zycia"
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 12:06   

maniaq, ja wiem jak markzo jeździ, dla niego normalna jazda to jest ślimaczenie się, ja nawet tak nie jeżdżę. Co do spalania to nie wiedziałem, że silnik 1,4 i 1,8 mogą spalać tyle samo, dla mnie to było nie do pomyślenia. Ale okazało się, że spalanie w 1.4 spalanie GAZU od 7-12L a spalanie 1,8 od 7-14L weźmy pod uwagę, że ja mam gaz przy 1.4 jak jeszcze jeździłem na benzynie byłem w stanie zejść do 6L beznyny.

Wiem jeszcze jedno, spalanie można policzyć tylko na większym odcinku bo dla mnie mierzenie spalania na 100 czy 200km jest bez sensu, wyjeżdżenie baku do rezerwy i tankowanie do pełna to są tylko wg mnie miarodajne wyniki.

Przy spalaniu gazu to pasuje mierzyć średnią z mniej więcej 4-5 tankowań bo tutaj różnice mogą być jeszcze większe (ciśnienie tankowania, zawory są mechaniczne i nie odbijają zawsze idealnie tak samo), zdarzyło mi się, że spalanie wyszło mi 6L gazu ale przy kolejnym tankowaniu okazało się że ciąg dalszy trasy wyszedł mi 9L gazu więc, ile się zatankuje to zależy od wielu czynników.

Osobiście wierzę w spalanie 7L bo:
- markzo nie wozi zbędnych rzeczy w aucie
- sam nie waży niewiele, jego Ela jeszcze mniej ;)
- jeździ spokojnie
- mieszka w takiej okolicy gdzie trasa z domu do rzeszowa nie jest zakorkowana i od razu można prędkość podróżną osiągnąć
- jeśli jedzie się bez wyprzedzania, bo nie ma gdzie itd
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 12:24   

Wszystko sie zgadza Koizk :)

Czyli ustalmy fakt, to jest spalanie ekodrivingu, slimaczenia sie i z trasy.

Czyli to sa 3 warunki ktorych ja jakos nie lacze :D Jak miasto to dynamicznie, bo ciagle zmieniam pasy, swiatla itp itd. Jak jade w trase to predkosci inne ;) a ekodriving u mnie to np hamowanie silnikiem, dobrze dobrane biegi to predkosci i tego co chce z autem robic, czy sie toczyc czy nie.

To kolejny raz ustalmy fakty, to jest najnizszy mozliwy wynik :D wynik slimaczenia.

Ja najczesciej jezdze ZS-em sam. Waze nie wiecej od markzo. nie woze nic w bagazniku :D chyba ze torba na rakiety +/- 5 kg robi roznice ;) ale chyba roznica jest w szczegole, ze na kazdym filmie Markzo ma prawie sucho w baku :D to moze on leje zawsze za 50 PLN ;) i dlatego mu wyszlo kiedys 7 :D no to fakt moj ZS jest ciezszy o te 40 L wahy :D bo jak ja leje - to zawsze pod korek i dlatego wiem ile mi spala, ta sama stacja- jak nie jestem w trasie, nawet pod ten sam dystrybutor najczesciej podjezdzam :D

Mi chodzi o jedno, ze ludzie to czytaja: normalna jazda, dobre przyspieszenie 2.0 T , a potem kupi i wychodzi, ze ponizej 10 nie zchodzi nigdy :/

Tak sie tworzy forumowe legendy, ktore potem Markzo pisze, ze musi weryfikowac , bo sciemniali na forum :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 12:26   

Czyli to nie jest normalna jazda, a uprawianie eko drajwingu. U mnie przy normalnej dynamicznej jeździe to spalanie ŚREDNIE W TRYBIE MIESZANYM to do 6,5l ON w 1.9 klekot t tu pół litra wiecej w 2.0 Turbo :lol: Jesli mówimy o normalnej jeżdzie to trzeba właśnie podawać spalanie średnie z kilkuset kilometrów w trybie mieszanym, a nie takie jakie najniżej udało nam się zejść np. w trasie bo tak to ja bym pewnie wlekąc się na tempomacie za ciężarówką 80km/h spalił 4l tylko co to za jazda :D

EDIT maniaq mnie uprzedził o 2 minuty :D
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 12:30   

mzas napisał/a:
Na zimę felgi całkiem całkiem. Ja smigam w zimie na 16" a wygląda to tak jak poniżej.

fajnie wygląda :ok: masz go oklejonego na klubowo?

A co do reszty nt spalania, to chyba musicie jeszcze "siąść" na Sknerku, bo jemu 75 V6 pali 9 w mieście :] ide do garażu opieprze ZS, że pali tyle ile pali :) jak widać umiejętność logicznego myślenia ( kto gdzie mieszka, po jakiej drodze się porusza, jak jeździ) opanowało niewielu :) miłej niedzieli :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Vito_ 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 92
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 13:54   

Mój rekord z trasy to 7.5/100 i 8,2/100 z włączoną klimą, i da się zejść niżej, ale to katorga dla właściciela.
_________________
Rover 220XW Coupe 2.0 TURBO - 206KM/313Nm 0.88bar T25
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 14:23   

Vito_ napisał/a:
i da się zejść niżej, ale to katorga dla właściciela.

sęk w tym, że użytkując go na codzień nie mam jak i gdzie wykorzystywać jego osiągów :/ jadąc na 7 rano do Rzeszowa i wracając o 15 nie ma siły, żeby pocisnąć - trzeba jechać jak wszyscy. Kiedyś próbowałem...szybko, spinać się, wyprzedać itp. Rezultat? Palił jakieś 15l/100km, a na miejsce dojechałem ztcp jakieś 3minuty wcześniej. Teraz jeżdże tak jak całe "stadko" - lecimy te 80-100km/h, spokojnie bez pałowania i tyle. Dla mnie to normalna jazda, nie widze sensu ciagłego wariowania, i tak nic nie przyśpiesze i tak. A jak trzeba czasem przycisnąć albo się powściekać w nocy to jest czym :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 14:43   

To fajny ten Rzeszów, ze można uzyskać spalanie w mieście takie jak inni mają w trasie albo jeszcze niższe tylko pozazdrościć warunków u mnie w sporo mniejszym zadupiu o 15 nie ma szans na małe spalanie :/
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 14:47   

maniaq napisał/a:
Mi chodzi o jedno, ze ludzie to czytaja: normalna jazda


ja rozumiem przez normalną jazdę odłączenie mózgu (pudełko nicości) i jazda bez pośpiechu, nikt Cię nie denerwuje, jedziesz wyluzowany, rozmawiasz z kimś spokojnie, nie słuchasz ostrej muzyki itd też tak czasami jeżdżę

[ Dodano: Nie Wrz 30, 2012 14:47 ]
co do spalania to jasne jest, że region regionowi nie równy, ja myślałem że moje vvc w mieście pali 11L max, Kraków zweryfikował moje myślenie - 14L gazu to nie jest ostatnie słowo vvc przy max korkach, klima i ostra jazda
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 14:53   

e tam, ja pisalem ile najmniej mi ZS spalil i ile najwiecej , jasno okreslajac zakres predkosci i dystanse. Nie licze sredniego na podstawie jednej trasy 100km ;) mowie ze srednio z 13k km od grudnia. Kazde tankowanie liczone, bo do dzialalnosci faktury zbieram.


To ciekawostka, bo ja Markzo mam dokladnie tak samo jak lece do roboty - wpadam w sznurek jednopasmowej drogi i 12 km przejezdzam bez wyprzedzania i szanlenstw, bo nie ma gdzie i jak :) a mimo to nadal 10 l :D to ta lamiglowka :D tak jak pisalem keidys, w Blazowej lepsze powietrze niz w Solcu :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mzas 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 127
Skąd: Warszawa

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 15:34   

Markzo napisał/a:
masz go oklejonego na klubowo?


Mam mam , to stare zdjęcie jest po zakupie. Teraz jest oklejony cały czas ;-)
_________________
SPRZEDAM -- MG ZS 180 -- !
 
 
davidlive 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 320
Skąd: Orzelec Duży



Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 16:31   

Ja dzis brykałem na trasie i w mieści jazda jak wszyscy z tym że nie dałem sie wyprzedzać , spalanie około 10l , ale jak tam po garach to myślę że 1zł/km ;p

Czas o gaziku pomyśleć
_________________
ford focus 1.8 tdci 115 KM(2002r) obecnie ROVER 620 Ti Vitesse 200KM(97r)(SPRZEDAM ) KONTA
KT POD 669 482 723
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 18:06   

Markzo napisał/a:
A co do reszty nt spalania, to chyba musicie jeszcze "siąść" na Sknerku, bo jemu 75 V6 pali 9 w mieście
Jak teraz Freel stał w naprawie to R75 pracował całe 500km i wyniki spalania średnio z kompa(który u mnie dokładny jest jak diabli) 9,0l/100km. Jadę rano do Poznania i wracam to jest 100km i rano czołgam przez cały prawie Poznań dwa razy, a o 16.30 z powrotem "stoję" jakieś 0,5h nim wjadę na autostradę i potem jeszcze jakieś 20min korka na wylocie z obwodnicy. Markzo Żeby uściślić jak w samym mieście jeżdżę to spalanie mam w okolicy 10l/100km czasem 10,7 czasem 9,8 zależy jak zakorkowane jest miasto. A Freel cały czas regularnie 11l LPG na setkę tankowany tydzień w tydzień na tej samej stacji zawsze pod korek od ponad roku i ci co ze mną jechali kiedykolwiek wiedzą, że nie jeżdżę tak, że mnie ślimaki wyprzedzają tylko normalnie jak wszyscy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 30, 2012 23:28   

pofatygowalem sie i uzupelnilem tabele w open office -
dystans 12984 km, bo ze dwoch bakow nie spisalem.

srednie 9,47 L/km :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Paź 01, 2012 09:06   

maniaq napisał/a:
srednie 9,47 L/km
No czyli twoje V6 tez nie jest mega żarłokiem a Ty go tu tak krytykujesz, że chłapie na potęgę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 12:46   

Ja krytykuje >? SKADZE znowu :D Jestem bardzo zadowolony :D

Tylko przy mojej wlasnie normalnej jezdzie jak to markzo opisal, w sznurku, bez szalenstw tyle wychodzi :D

Jak jechalem ZA busem max 100 km/h przez 3/4 baku nie szalejac, bo na oboz z dzieciakami jechalem, wiec wolniej nigdy nie jechalem i to w trasie :D pozostale 1/4 baku to bylo szybka jazda na A4, ale zaraz sie dolewalem. Wiec jezeli ktos nie przekracza 100km/h, hamuje silnikiem, nie wyprzedza, nie ma za duzo swiatel, jedzie w trasie zejscie w okolice 7,5 uwazam za realne, tylko... to nie jest normalne, i nidgy nie osiagnalem takiego wyniku ;)

Ja jedynie nie chce by Markzo wypisywal bzdury, ze jezdzac normalnie, z fajnym przyspieszeniem itp itd, pali mu 7 :D bo potem czytaja to ludzie, kupia auto i beda wieszac psy na marce bo wlasnie "zlopie" 10 l :D a jak sie okazuje mi pali malo w porownaniu do osob ktore znalem z ZS-ami. Tomi, Mzas, Kruszon, Emdzik... i inne z 75 2,5 Zuki, Ty i inni co sie wypowiadali :)

Wiec ustalmy fakty raz na zawsze - 7 litorw to jest absolutne minimum na naszych drogach jadac w trasie :) a nie normalne spalanie :D Jak to Kozik dyplomatrycznie ujal : " dla niego normalna jazda to jest ślimaczenie się, ja nawet tak nie jeżdżę"

Ja tez na codzien nie krece do czerwonego, ba powiem inaczej jak nie mam potrzeby nie krece ponad 3,5 rpm :) i jakos nadal blizej 10 niz 7 ;)

Najwyzsze to wyjazd i powrot na jednym baku na tor NMNP 12,6 i kielce 12,9 :)

a jak juz pisalem srednie dla blisko 13 k km 9,47 :)

Wiec nasze pala za duzo , albo markzo wyjatkowo malo :D skoro tych co im pali wiecej , to IMHo Markzo sie zwyczajnie slimaczy i nawet turbo mu nie dmucha w trasie. Nic w tym zlego. Jego sprawa, tylko niech nie wprowadza innych w blad piszac ze NORMALNIE mu pali 7 ;)


koniec z mojej strony, bo IMHO temat wyczerpany :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R all]Klima, a spalanie
sardos Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 28 Czw Maj 10, 2007 12:08
nixon75



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink