Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 2,0D 99] Ogrzewanie 200 Disel
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 2,0D 99] Ogrzewanie 200 Disel
Autor Wiadomość
Renatka 



Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2
Skąd: Warszawa/Puławy



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 21:41   [R200 2,0D 99] Ogrzewanie 200 Disel

Witam
Mam Roverka 200 D z 99r. Wnętrze samochodu nagrzewa się dosyć wolno przy normalnym podnoszeniu się wskazówki tem silnika. Czy ktoś mógłyby podrzucić jakieś info na temat ogrzewania w Roverkach czy to normalne że jeżeli nawiew nastawiony jest na szybę przednią to przez inne otwory wydostaje się zimne powietrze?
Albo ktoś wie gdzie tego usterki najlepiej naprawić na terenie Wawy ?
Z góry dziękujęi pozdrawiam
R
Ostatnio zmieniony przez Renatka Czw Lis 15, 2007 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 14, 2007 21:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 22:27   


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
Renatka jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji w swoim pierwszym poście) ...
... a wystarczyło przeczytać TO :cool:
--------------------------------------------------
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
radko 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 62
Skąd: Kąty/k.Góry Kalwari



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 22:28   

standard :nook:
_________________
radko
Ostatnio zmieniony przez radko Czw Lis 15, 2007 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 22:43   

radko napisał/a:
standart :nook:
radko czy to Twoja odpowiedź na pytania koleżanki Renatka ? obawiam się, że będzie miała problem z zrozumieniem ...
Renatka napisał/a:
...Albo ktoś wie gdzie tego usterki najlepiej naprawić na terenie Wawy ?...
adresy warsztatów są na naszej stronie głównej ... KLIK :wink:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 23:06   

a
Renatka napisał/a:
czy to normalne że jeżeli nawiew nastawiony jest na szybę przednią to przez inne otwory wydostaje się zimne powietrze?

Normalne, jeżeli suwak "wietrzenia" (czy jak mu tam :P ) - to ten z lewej strony, podobny do tego od zamkniętego obiegu - jest w lewym położeniu (symbol fotela). Jeżeli przesuniesz w prawo, na białą kropkę, wtedy zimne nie poleci :D .

Co znaczy, że wolno się nagrzewa? Jak wskazówka temp. jest na połowie, to jakie powietrze leci z ogrzewania? Ciepłe? Gorące?

Popraw temat :twisted:
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 23:12   

Renatko, a czy ogrzewanie masz włączone od razu przy rozruchu? Jeżeli tak, to błąd. Najpierw powinnaś pozwolić zagrzać się silnikowi, a dopiero potem ustawić pokrętło na czerwone pole. IMHO, znowu diesel tak strasznie wolno sie nie nagrzewa, wystarczy 3-5 minut jazdy i silnik powinien uzyskać optymalną temperaturę pracy. W zimie może ciut więcej, ale znowu nie Bóg wie ile.

PS> Masz rację, radko, STANDART :nook: , za to STANDARD :ok: ;)
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 12:04   

mój roverek diesel też wolno się nagrzewa , narazie prawie nim nie jeżdzę i tylko króciutkie trasy więc nie moge stwierdzić czy poprostu nie dałem mu wystarczającego czasu ale porównująć z innymi autami jakoś wolno sie grzeje i wskazówka dłuugo nie przekracza lini horyzontalnej .
Jak będe miał czas i chęći to sprawdzę termostat płynu - ma ktoś doświadczenia z termostatani ? często sie psują w rowerkach czy jest to udany element ??
 
 
radko 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 62
Skąd: Kąty/k.Góry Kalwari



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 12:07   

giewu napisał/a:
radko napisał/a:
standart :nook:
radko czy to Twoja odpowiedź na pytania koleżanki Renatka ? obawiam się, że będzie miała problem z zrozumieniem ...


giewu, co tu rozumieć? W każdym R z 2.0 dieslem wnętrze nagrzewa się powoli, nawet przy braku jakiejkolwiek awarii. I to jest "standard" :nook: więc pytanie było odpowiedzią, ale za to R75 :ok: =cieplutko.

To, że cyt. "czy to normalne że jeżeli nawiew nastawiony jest na szybę przednią to przez inne otwory wydostaje się zimne powietrze?" tu też pytanie jest odpowiedzią.
To już "standard" chyba w każdym samochodzie.

Gdzie te standardy usunąć? Odpuścić, przyzwyczaić się, polubić albo zamienić na inny model. :wink: w którym jeżeli nawiew nastawiony jest na szybę przednią to przez inne otwory wydostaje się CIEPŁE powietrze?" :shock:

pozdr.
_________________
radko
Ostatnio zmieniony przez giewu Czw Lis 15, 2007 13:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 12:12   

radko i tak właśnie rozwinięta wypowiedź wiele naszej nowej koleżance wyjaśni :mrgreen: ... choć oczywiście nie musimy się z tym zgadzać ;) ... przeczytaj posty Paula i thefa ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
radko 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 62
Skąd: Kąty/k.Góry Kalwari



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 12:25   

chudson napisał/a:
mój roverek diesel też wolno się nagrzewa , narazie prawie nim nie jeżdzę i tylko króciutkie trasy więc nie moge stwierdzić czy poprostu nie dałem mu wystarczającego czasu ale porównująć z innymi autami jakoś wolno sie grzeje i wskazówka dłuugo nie przekracza lini horyzontalnej .

Jak będe miał czas i chęći to sprawdzę termostat płynu - ma ktoś doświadczenia z termostatani ? często sie psują w rowerkach czy jest to udany element ??



To w tym modelu standard :evil:
Jak Ktoś przewiezie mnie szybko nagrzewającym się, stawiam browara. :winko:

Czy często się psują? standardowo :grin: , czyli rzadko. Przeważnie wymieniany jest
sprawny, bo właściciel uprze się co by wymienić bo w autku zimno. Tak na marginesie.
Termostat (oczywiście jeśli silnik osiąga optymalną temp.) nic nie ma do ogrzewania.
Obieg płynu do nagrzewnicy idzie bezpośrednio z silnika.
_________________
radko
Ostatnio zmieniony przez radko Czw Lis 15, 2007 12:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 12:32   

radko napisał/a:
Termostat (oczywiście jeśli silnik osiąga optymalną temp. nic nie ma do ogrzewania.
Obieg płynu do nagrzewnicy idzie bezpośrednio z silnika.

Ale jeśli termostat jest bee to tą optymalną temperaturę autko osiągnie dużo później lub wogóle, więc ma dużo do ogrzewania. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
radko 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 62
Skąd: Kąty/k.Góry Kalwari



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 12:43   

"maciej", dlatego napisałem: "oczywiście jeśli silnik osiąga optymalną temp."
Jeśli jest bee:
"to tą optymalną temperaturę autko osiągnie dużo później lub wogóle"
oczywiście jeśli zacięty w pozycji, że "duży" obieg otwarty.
Bo jak zacięty odwrotnie czyli cały czas na małym obiegu, to dużo gożej
i wtedy para z kotła buch :wink:

pozdr.
_________________
radko
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 12:56   

Ja to rozumiem, ale Twoje rozumowanie może być mylące dla kogoś kto nie ma pojęcia o budowie silnika, bo formułujesz teorię, w której zakładasz, że nie ma znaczenia coś, co ma znaczenie dla podstawowego założenia tej teorii. ;)

Trochę to zagmatwałem, nie? ;)

[ Dodano: Czw Lis 15, 2007 12:58 ]
radko napisał/a:
Bo jak zacięty odwrotnie czyli cały czas na małym obiegu, to dużo gorzej i wtedy para z kotła buch

Oczywiście, ale głównym założeniem tego wątku jest to, że ogrzewanie działa za wolno/za słabo, a nie za szybko/za mocno.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
radko 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 62
Skąd: Kąty/k.Góry Kalwari



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 13:35   

Cytat:
Oczywiście, ale głównym założeniem tego wątku jest to, że ogrzewanie działa za wolno/za słabo, a nie za szybko/za mocno.



"maciej" dlatego w odp. do "chudson" użyłem sformułowania: " tak na marginesie" :wink:
co by odejść troszkę od tematu wątku. :>

pozdr.
_________________
radko
Ostatnio zmieniony przez giewu Czw Lis 15, 2007 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 13:46   

radko napisał/a:
"maciej" dlatego w odp. do "chudson" użyłem sformułowania: " tak na marginesie"
co by odejść troszkę od tematu wątku.

Wiem. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Renatka 



Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2
Skąd: Warszawa/Puławy



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 21:51   

Dziękuję Wam Wszystkim za odpowiedzi i pomoc, faktycznie powinnam poczytać forum i stronkę a po tem zadawać może nie do końca przemyślane pyania :)
Może nie jestem taką "blądynką" i już teraz poradzę sobie z moim ukochanym autkiem. Jeszcze raz wielkie dzięki Panowie :)

Ps. mam nadzieje że moderator nie zdenerwował się nadmiernie za mój brak doświadczenia w sposobie formułowania tematu :oops:

[ Dodano: Czw Lis 15, 2007 21:54 ]
Witam
Wskazówka jest na połowie a powietrze leci ciepłe do gorącego to ma daleką drogę:)Paul,
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 21:56   

moderator też człowiek :hahaha: podobno ;) wpadnij kiedyś na spota w niedzielę, na bemowo, to szpece klubowi pooglądają Twoją brykę i wyjaśnią inne wątpliwości ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 00:10   

radko napisał/a:

Jak Ktoś przewiezie mnie szybko nagrzewającym się, stawiam browara. :winko:



No to radko ja cie moge przewiez twoim autkiem tak, ze zaraz zlapie temp :D

Sam zauwazylem ze przy b spokojnej jezdzie - patrz korki dojazdowe do wawy :/ - autko faktycznie sie powoli nagrzewa, ale widac rowniez wyraznie, ze przy nieco dynamiczniejszej jezdzie - i daleko tu do palowania- auto szybciej wskakuje na wyzsza temp. Wydaje mi sie, ze rowniez styl jazdy ma tu duzo do znaczenia, tzn. w jakich predkosciach i obrotach sie poruszamy. Oczywiscie nie mozna wlaczyc od razu ogrzewnia i oczekiwac, ze bedzie wialo cieplem tylko trzeba dac sie autu nagrzac, potem dmuchac. podobnie do pytania o parowanie szyb , czasem warto zajrzec do instrukcji obslugi auta , bo np. w MG jest tego kilka stron pt. jak wlaczyc nawiewy itp :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
radko 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 62
Skąd: Kąty/k.Góry Kalwari



Wysłany: Pią Lis 16, 2007 15:04   

maniaq napisał/a:
No to radko ja cie moge przewiez twoim autkiem tak, ze zaraz zlapie temp


OK, mieszkam na Kątach, 5-6 km od Ciebie w strone Góry Kalwari, jakoś się zgramy.

maniaq napisał/a:
Sam zauwazylem ze przy b spokojnej jezdzie - patrz korki dojazdowe do wawy - autko faktycznie sie powoli nagrzewa, ale widac rowniez wyraznie, ze przy nieco dynamiczniejszej jezdzie - i daleko tu do palowania- auto szybciej wskakuje na wyzsza temp. Wydaje mi sie, ze rowniez styl jazdy ma tu duzo do znaczenia, tzn. w jakich predkosciach i obrotach sie poruszamy. Oczywiscie nie
mozna wlaczyc od razu ogrzewnia i oczekiwac, ze bedzie wialo cieplem tylko trzeba dac sie autu nagrzac


Z Twoimi uwagami zgadzam się jak najbardziej, ale według mnie co by nie robić
to ten typ tak ma i grzeje się powoli, co nie znaczy, że wcale.

pozdr. :fura:
_________________
radko
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 00:06   

Zgrac sie mozemy ;)

Tylko ja to mowilem pol zartem pol serio. bo co z tego, ze silnik szybko sie zagrzeje jak kosztem jego trwalosci. Rzeczy typu obsluga nawiewow pomagaja, ale nie spowoduja ze drastcznie szybciej zaczenie sie grzac. Jak temp spadnie sporo ponizej zera, to kazde auto potzrebuje czasu, zeby nagrzac silnik i srodek tak, zebysmy czuli ze jest w nim cieplo . co z tym zrobic >? po prostu nie marudzic i docenic fakt posiadania auta i to, ze nie stoi sie na przystanku ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 & R25 Disel] Płyta pod silnik polietylen czy ABS?
Raptile Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 45 Pią Lis 20, 2009 17:50
Krzysi3k
Brak nowych postów [R200] Ogrzewanie
smoczas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Paź 18, 2011 11:10
Vipok3
Brak nowych postów [R200] Ogrzewanie
dk2b Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Sty 16, 2022 22:13
dk2b
Brak nowych postów [R 25 disel ;)] kod imobilaizera
pol82 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Nie Sty 04, 2009 12:21
pol82



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink