Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] "Stuki w kole" i "wycie"
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] "Stuki w kole" i "wycie"
Autor Wiadomość
dansky 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: kielce



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:13   [R620] "Stuki w kole" i "wycie"
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

witam. od pewnego czasu z przedniego prawego koła słychać dziwny stuk. są to krótkie głuche dzwięki. występują np. w momencie kiedy nacisne na hamulec i szybko puszcze i również zdaża się to na wybojach. jest to taki typowy "stuk stuk". i jeszcze jedno... z tyłu nie wiem dokłądnie z której strony przy większych prędkościach (im wieksza tym bardziej głośne) slychać "wycie. równe wycie "wuuu...wuuu...wuuuu.
będe wdzieczny za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 23, 2011 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:17   

To wycie z tyłu to będzie łożysko, a stuki z przodu to i ja mam i nie wiem co to :|
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:21   

Stuki - sworzeń dolnego wahacza lub górny wahacz - rób jak najszybciej, bo może się zawieszenie "złożyć".
Koszty niewielkie - sworzeń w dobrym zamienniku 60 zł, a wahacz 150 zł.

A mogą być jeszcze gumy drążka stabilizatora - koszty niewielkie - chyba coś koło 20-30 zł.

Trzeba jechać na "ścieżkę zdrowia" albo do dobrego mechanika, który "łapką" potestuje i dojdzie gdzie jest luz.

Ale zanim zaczniesz przeszukaj wnętrze auta - ja tak kiedyś zregenerowałen "na szybko", bo miałem następnego dnia trasę 600 km, wahacz mimo tego, że mechanicy mówili, że raczej nie ma takich luzów, żeby to robić, bo mi się pusta butelka po piwie zaklinowała w prowadnicy fotela (kilka dni wcześniej prowadziłem "wesoły autobus" na Mazury)... :D

Wycie to na 90% łożysko z tym można jeździć jakiś czas, ale jeśli słychać je poniżej 90 km/h to też należy wymienić. Nie pamiętam, ale to koło 200-250 zł, tylko wymiana trochę skomplikowana.
Warto kupić "zestaw naprawczy", bo wtedy masz też komplet nakrętęk (główną nakrętkę się "punktuje" przecinakiem po zakręceniu na półosi i teoretycznie jest jednorazowa).

Przejeżdzone za długo łożysko może się rozsypać i nawet zatrzymać koło w czasie jazdy (ekstremalne, ale możliwe).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dansky 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: kielce



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:46   

w ubiegłym tygodniu byłem na wymianie tłumika i troszke sobie popatrzyłem na autko od spodu. oglądałem właśnie jakieś drążki i one są umocowane na gumkach i były one spraciałe.(sorry za nazewnictwo ale jestem lajkiem w tych sprawach). bytelki napewno nie ma. jeździ ze mną często "wesoła gromatka" ale to tylko moi synowie i "piją" z plastikowych butelek :) co do łożyska zaczyna wyć przy 70/80 km/h ale nie wspomniałem, że powyżej 120 km/h prawie go nie słychać.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:53   

dansky napisał/a:
oglądałem właśnie jakieś drążki i one są umocowane na gumkach i były one spraciałe

Najlepiej jakbyś przesłał zdjęcie, ale dobry mechanik powie Ci co trzeba wymienić, bo przez internet to ciężko. ;)
www.tomateam.pl - są prawie od ręki zamienniki zawieszenia do R600 w rozsądnych cenach.
dansky napisał/a:
co do łożyska zaczyna wyć przy 70/80 km/h ale nie wspomniałem, że powyżej 120 km/h prawie go nie słychać.

Ja jeszcze poprosił mechanika o posłuchanie/sprawdzenie (bo może to opona albo cuś innego), ale jeśli to łożysko to bym już koniecznie wymieniał.

Powyżej 120 km/h może nie być słychać, bo w rosną szumy od opon i szum wiatru.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dansky 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 17
Skąd: kielce



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:57   

no wsumie masz racje dochadzą szumy i wycie nie jest słyszalne... w przyszłym tygodniu postaram sie zajechać na warsztat to bede wiedział i dam znać.

[ Dodano: Sob Cze 21, 2008 22:49 ]
byłem na szarpakach no i .... lewy górny wahacz z przodu, na tyle "łączniki drążka stabilizatorów: obu stronnie... zapropnowali mi wahacz za 180zl plus te dwa uchwyty co "wisi" na nich wahacz po 40zl i dałem sobie na wstrzyamnie ... znalazlem na allegro nowe i kompletne za 80zl :D co do łączników powiedzili że same gumy to sie "chyba" nie da i trzeba całe łączniki ale nie moge ich nigdzie znaleść. wiesz może maciej czy taniej niz na tomateam.pl kupie taniej ?

[ Dodano: Czw Lip 24, 2008 12:59 ]
wahacz wymieniony... jak narazie ok. piasty jeszcze nie ruszałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 600, Honda Accord 0 Czw Lis 18, 2010 02:41
kasjopea
Brak nowych postów [R620] Stuki w lewym przednim "kole"
michalk Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Maj 29, 2008 20:06
michalk
Brak nowych postów [R620] pompa wody marki "DOLZ" dobra czy badzie
Mazak Rover serii 600, Honda Accord 14 Sob Lis 20, 2010 13:23
Marrkus
Brak nowych postów [R620] Pedał sprzęgła, skok i wysokość "brania"
Regulacja
Phillippe Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Gru 13, 2009 15:00
turus
Brak nowych postów [R620] Dźwięk "ocierania" po puszczeniu sprzęgła
emthommas Rover serii 600, Honda Accord 16 Sro Sie 24, 2011 21:46
Marrkus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink