Forum Klubu ROVERki.pl :: Windows XP profesional SP2 + SP3
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Windows XP profesional SP2 + SP3

Miłe zaskoczenie
Autor Wiadomość
orson 



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Wrocław

Rover 25

Wysłany: Sro Cze 11, 2008 09:32   

AndrewS napisał/a:
Azazel85 napisał/a:
Po zatym w Viscie po nacisnieciu CTRL+ALT+DEL, jedna z mozliwych opcji jest "pokaz menadzer zadan" (czy cos takiego),


faktycznie tylko mnie zmylila angielska wersja systemu i poźna godzina :-)

po testach juz wiem cos wiecej
system w 90 % ma wolne zasoby
to sam firefox przy sciaganiu plikow tak sie zamula
odpalony IE zachowuje sie normalnie
firefox 2.0.0.14


Do sciagania uzywaj Opery albo wtyczki do firefoxa -> DownThemAll, nie bedzie wtedy ten drugi zamulac.

Co do Visty to pierwsze podejscie mialem w zeszlym roku na swoim domowym kompie -> Vista 32bit Ultimate -> wytrzymala 2 miechy.

Aktualnie w pracy mam drugie podejscie -> Vista Business 64 bit i musze przyznac ze daje rade jak na 3 tygodnie uzytkowania.

Jedna uwaga do Visty -> bez 2 GB ramu lepiej nie podchodzic do instalacji, na 1GB RAM ledwo ona chodzi (tzn. inaczej: sama Vista z 1GB RAM sobie radzi bardzo dobrze, gorzej jest z aplikacjami ktore na niej wtedy chcemy uruchomic ;P ). Nie polecam jej tez montowac do laptopow z procesorami ULV Intela (te ultra mobilne i lekkie). Nawet z 2 GB RAMu normalna praca na takim sprzecie -> poczta, office, internet, filmy, prezentacje itp., raczej wprawia uzytkownika w konwulsje. Testowana byla zreszta na najmocniejszym ULV -> u7700 (two core, frequency 1,33 GHz, FSB - 533 MHz, L2 cache volume equal to 2mb).
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 11, 2008 09:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 14:03   

dzieki za podpowiedz

a BTW, po zainstalowaniu service packa 1 do visty, odczuwam znaczna poprawe wydajnosci systemu :shock:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Cze 16, 2008 14:09   

:hm: musze w takim razie podziałać :hm:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Valander_wwa 




Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 19:19   

AndrewS napisał/a:
dzieki za podpowiedz

a BTW, po zainstalowaniu service packa 1 do visty, odczuwam znaczna poprawe wydajnosci systemu :shock:


znaczna poprawa to bedzie jak przejedziesz na windows xp -
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 00:45   

nie jest tak rozowo, bo to notebook z serial ata , bez plyty instalacyjnej, z ukryta partycja recovery, w XP trzeba kombinowac z preinstalowanymi sterownikami do dysku, plus inne kwiatki

znaczna poprawa to by byla na linuksie, ktory przynajmniej obsluzy dual core, moja vista jest niestety 32 bit :roll:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 08:29   

AndrewS napisał/a:
nie jest tak rozowo, bo to notebook z serial ata , bez plyty instalacyjnej, z ukryta partycja recovery, w XP trzeba kombinowac z preinstalowanymi sterownikami do dysku, plus inne kwiatki

znaczna poprawa to by byla na linuksie, ktory przynajmniej obsluzy dual core, moja vista jest niestety 32 bit :roll:


Jakby Cie bardzo interesowalo to mam instalacyjna XP prof corporate + SP3 + zintegrowane sterowniki SATA :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 13:37   

dzieki , na razie sobie odpuszcze, ale jak mnie vista zdenerwuje to sie zglosze :-)

[ Dodano: Wto Cze 17, 2008 13:39 ]
zreszta i tak przesiadam sie na Fedore 9, robilem rozbudowe kompa i chwilowo zmuszony jestem do siedzenia na windzie
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
mario_81 




Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 36
Skąd: Żmigród / Wrocław



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 15:22   

a ja siedzę głównie na MacOS i tak sobie czytam co tu wypisujecie...i dochodze do wniosku że dokonałem dobrego wyboru!!nie wiesza się, nie muli, wszystko działa, wirusów brak...bajka:)
i normalnie trafia mnie kiedy mam na win'a siadać..nie wiem jak linux, ale Mac jest godny polecenia.. :ok:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 15:51   

mario_81 napisał/a:
a ja siedzę głównie na MacOS i tak sobie czytam co tu wypisujecie...i dochodze do wniosku że dokonałem dobrego wyboru!!nie wiesza się, nie muli, wszystko działa, wirusów brak...bajka:)
i normalnie trafia mnie kiedy mam na win'a siadać..nie wiem jak linux, ale Mac jest godny polecenia.. :ok:


:) dobre dobre, sluchajcie, każdy system jest godny polecenia, zależy do czego. Do tego co akurat wyprawia standardowy "user" MacOS mu nie jest potrzebny chyba że ma kasy jak lodu i nie ma co z nią zrobic.
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 16:06   

Kris napisał/a:
:) dobre dobre, sluchajcie, każdy system jest godny polecenia, zależy do czego. Do tego co akurat wyprawia standardowy "user" MacOS mu nie jest potrzebny chyba że ma kasy jak lodu i nie ma co z nią zrobic.

W pełni popieram :-)
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Czw Cze 19, 2008 07:03   

A ja siedze na XP, bo pod linuchem trzeba sie pomeczyc, zeby jakies gierki porzadnie chodzily, a ja jestem leniwy :)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 24, 2008 20:14   

AndrewS napisał/a:
moja vista jest niestety 32 bit :roll:

I się ciesz... Mam 64bitową Viste Ultimate i moim zdaniem porażka. Niby to Vista i to Vista jednak na 32 bitowej lata lepiej i na wszelkiego rodzaju dwurdzeniowcach, quadach jak i jednordzeniowych. Dobry RAM to podstawa. Min 2GB i chodzi to całkiem znośnie na Home Premium. Dla Home Basic tym bardziej wystarczy bo Basic nie ma pulpitu AERO, który trochę ramu bierze.
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Cze 25, 2008 00:29   

TomC napisał/a:
Mam 64bitową Viste Ultimate i moim zdaniem porażka.
A jakie aplikacje tam uruchamiasz? Bo jeżeli 32 bitowe to się nie dziw że muli bo system musi to emulować.
TomC napisał/a:
Dobry RAM to podstawa. Min 2GB i chodzi to całkiem znośnie na Home Premium.
Bo to niestety system zasobożerny :/ Vista 64 bitowa będzie troszkę szybsza na procesorach 64 ale minimum 2GB ramu i aplikacje odpowiednie. Do tego obsługuje więcej pamięci (ponad 4GB).
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 26, 2008 20:26   

misi3k napisał/a:
Do tego obsługuje więcej pamięci (ponad 4GB).

Z tym obsługiwaniem pamięci to ja nawet mikroshitowi nie wierzę.
Wszędzie pisze, że systemy 32-bitowe nie widzą więcej pamięci niż 3GB. W skrajnych przypadkach do 3,5GB a jak ja osobiście praktykuję mając po 40 kompletów różnych pamięci, po 10 różnych płyt głównych i kilkanaście procesorów o dziesiątkach HDD nie wspominając, śmiem stwierdzić że jest inaczej.
Przykład: 2 rdzeniowy Intel, płyta DFI na P35, jakiś dysk, i 4GB ramu. Na XP Home widoczne jest 3.25GB, na Vista 32bit widoczne bez problemu 4GB. Brak konfliktów, wszystko lata. Dziś testowałem męcząc Colina Dirt i NFS Most Wanted. Taka praca :mrgreen:
Co do szybkości Visty 64bit... Nie zauważyłem :razz:
Inny ciekawe stwierdzenie tłumów to takie, że XP Home nie widzi procesorów 4 rdzeniowych. Hmm.. mi na kilku instalkach widział, nawet procesy na rdzeniach były widoczne jako osobo wykonywane a nie jako klon.
Mi osobiście Vista podoba się ale jako Ultimate za jej uniwersalność w instalacji :wink:
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Sob Cze 28, 2008 19:10   

TomC napisał/a:
Z tym obsługiwaniem pamięci to ja nawet mikroshitowi nie wierzę.
Nie mikro$hit sobie to wymyślił tylko ludzie którzy projektowali komputery. Na systemie 32 bitowym nie zaadresujesz więcej niż 4GB pamięci.
TomC napisał/a:
Wszędzie pisze, że systemy 32-bitowe nie widzą więcej pamięci niż 3GB.
Są trzy prawdy :D Nie no serio widzieć będzie widzieć ale nie wykorzystasz całej.
TomC napisał/a:
Co do szybkości Visty 64bit... Nie zauważyłem :razz:
No ja tego nie sprawdzałem, tak słyszałem.
TomC napisał/a:
XP Home nie widzi procesorów 4 rdzeniowych
Obsługuje. Nie obsługuje 2 procesorów fizycznie.
TomC napisał/a:
Mi osobiście Vista podoba się ale jako Ultimate za jej uniwersalność w instalacji :wink:
mógłbyś rozwinąć. Bo ja nie rozumiem :roll:
PS Fajną masz robotę, też bym tak chciał :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Drukarka LPT i Windows 7
TheArt Offtopic 3 Wto Maj 03, 2011 17:23
xtek
Brak nowych postów Windows Mobile 6.5
poszukiwany bardziej żywy niż martwy :)
wiciu2xlc Offtopic 3 Wto Mar 02, 2010 18:40
wiciu2xlc
Brak nowych postów EPC na Windows Vista
marthinez Offtopic 28 Pon Cze 01, 2009 22:20
TomC
Brak nowych postów Windows Vista
Cherman Offtopic 75 Nie Paź 19, 2008 22:38
memphisto
Brak nowych postów Windows 7 - problem z touchpadem
Marcinus Offtopic 5 Nie Sie 08, 2010 13:51
Marcinus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink