Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Cieknąca pompa wtryskowa....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Cieknąca pompa wtryskowa....
Autor Wiadomość
phoenix123 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Łomianki



Wysłany: Pią Lis 28, 2008 09:49   [R620] Cieknąca pompa wtryskowa....
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam. Mam problem taki jak w temacie, a mianowicie cieknie mi pompa wtryskowa(znacznie po kilku dniach w garażu pojawiła się plama pod samochodem). Jakiś tydzień temu zlokalizowałem miejsce wycieku, szczelina między górną a środkową częścią pompy patrząc od strony chłodnicy( jutro postaram się wrzucić zdjęcie). Pierwszym moim krokiem było dokręcenie śrub na wierzchu pompy( pomogło chwilowo). I teraz moje pytanie czy w tym miejscu znajduje się jakaś uszczelka? i czy można ją wymienić nie powodując np. przestawienia kąta wtrysku czy zepsucia czegoś innego?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Sty 27, 2011 00:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 28, 2008 09:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lis 28, 2008 10:00   

w tym temacie:
http://forum.roverki.eu/v...light=nastawnik
są linki do opisu czyszczenia nastawnika pompy. Moze tam znajdziesz odpowiedź, bo na fotkach jest pokazana dość dokąłdnie pompa wtryskowa :ok: powodzenia :) (mi niestety też troszkę cieknie :( )
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 20:21   

phoenix123 napisał/a:
I teraz moje pytanie czy w tym miejscu znajduje się jakaś uszczelka? i czy można ją wymienić nie powodując np. przestawienia kąta wtrysku czy zepsucia czegoś innego?
Tam jest uszczelka i jest dostępna za bodaj 17 zł w intercarsie. Jak zdejmiesz tylko tą górną pokrywę i wymienisz uszczelkę to nic nie zepsujesz.
 
 
phoenix123 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Łomianki



Wysłany: Pon Gru 01, 2008 17:22   

A jak bym zdjął tą dolną? bo z pod górnej akurat nie cieknie(po dokręceniu śrub). A i jeszcze dokładnie obejrzałem pompe od spodu i zauważyłem że jest wyciek z... nie wiem dokłdnie co to jest( plastikowy element z doporwadzonym przewodem elektrycznym w osłonie). Macie pomysł jak sobie z tym poradzić? Można to zaklejić np poxipolem?
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Gru 01, 2008 18:03   

phoenix123 napisał/a:
między górną a środkową częścią pompy
phoenix123 napisał/a:
A jak bym zdjął tą dolną? bo z pod górnej akurat nie cieknie(po dokręceniu śrub)
No to ja w końcu nie wiem gdzie Ci cieknie. Jak ruszysz nastawnik to będzie problem, więc jak cieknie spod niego to musisz to zrobić u dobrego fachowca.
Cytat:
A i jeszcze dokładnie obejrzałem pompe od spodu i zauważyłem że jest wyciek z... nie wiem dokłdnie co to jest( plastikowy element z doporwadzonym przewodem elektrycznym w osłonie). Macie pomysł jak sobie z tym poradzić? Można to zaklejić np poxipolem?
A nie cieknie Ci czasem z jednego miejsca tylko rozlewa się po całej pompie? Ja bym radził najpierw określić miejsce wycieku ponad wszelką wątpliwość albo od razu jechać do kogoś kto wie jak obchodzić się z pompą.
 
 
phoenix123 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 100
Skąd: Łomianki



Wysłany: Pon Gru 01, 2008 20:04   

Faktycznie, nie precyzyjenie sie wyraziłem. Wydaje mi się że cieknie z tego plastiku i z łączenia dolnej i środkowej części pompy( wycierałem ropę, odpalałem roverka i po chwili pojawiała się tam ropa). Spróbuje pokleić to z zewnątrz i zobaczymy jak będzie. Dzięki za odpowiedź.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620 SDI] Pompa wtryskowa
Figlaq Rover serii 600, Honda Accord 14 Wto Maj 10, 2011 22:31
Figlaq
Brak nowych postów [R620] Pompa wtryskowa
michal_s. Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Lis 18, 2007 18:14
michal_s.
Brak nowych postów [R620] Pompa wtryskowa
DeathMan Rover serii 600, Honda Accord 2 Sro Maj 14, 2008 01:27
Skiba
Brak nowych postów [R620] Pompa wtryskowa a biopaliwo
TrAViShOn Rover serii 600, Honda Accord 28 Wto Mar 15, 2011 19:47
kotulsky
Brak nowych postów [R620] Pompa wtryskowa - wymiana
oparek Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Paź 05, 2008 01:26
oparek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink