Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4Si 98r] nie odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4Si 98r] nie odpala
Autor Wiadomość
erew 



Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 11
Skąd: Kościan



Wysłany: Nie Lut 15, 2009 21:26   [R200 1.4Si 98r] nie odpala

Witam wszystkich. i proszę o pomoc lub sugestie. Przepraszam za elaborat ale spróbuję opisać dosyć dokładnie, bo nie mam dużego pojęcia o mechanice. Wróciłem z trasy cos ok w sumie 700km, cały czas bez kłopotu, śmigał aż miło do domu. Fakt że po trasie byłem jeszcze w markecie na szybkie zakupy, stał może z 40 minut i odpalił za 2 razem po chwilowym kręceniu + wciśnięty pedał gazu. Nie zwróciłem na to wtedy uwagi. Ale w następny dzień, już nie odpalił. Kręci jakby już chciał ale nic z tego. Rozrusznik kręci, iskra na świecach jest, kopułka, palec, bezpieczniki sprawdzone, zresztą elektrykę oraz filtry wymieniałem na nowe przed zimą. Pompka paliwa chodzi, słychać ją, paliwo w baku jest i po przekręceniu kluczyka jest podawane, spr. odkręcałem wężyki. Paliwo na świecach jest, poza tym czuć je po prostu. Akumulator wyciągnąłem i był ładowany całą noc, ale dzisiaj rano z odpaleniem tak samo jak wczoraj. Jako że brak pomysłów co mogę sprawdzić, wypiąłem kostkę z 2 przewodami z zapewne czujnika temp.. znajdującego się na kolanku od płynu chłodniczego z prawej strony silnika, bez zmian, ale pod spodem okazuje się jest drugi czujnik (temp..? po co drugi?) z jednym przewodem, też wypiąłem z niego kostkę, bez zmian, i teraz ciekawa sprawa, tę kostkę z jednym przewodem wpiąłem do tego czujnika powyżej, i silnik zakręcił, chwilę to trwało ale odpalił, no i po chwili zgasł. Czy to oznacza że jest uszkodzony dolny czujnik od jednego przewodu? Co to za czujnik i do czego służy? Czy jest jakieś oznaczenie wg którego mogę go kupić w sklepie, jeżeli sa w tym aucie 2 czujniki temp...? Patrzałem na tomattem ale dla mnie wszystkie wyglądają prawie podobnie. Czy też idę złym tropem, jeżeli tak to gdzie wstawić auto, mechanik czy elektryk? dziękuję za wszelkie uwagi i pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 15, 2009 21:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lut 15, 2009 21:56   

Witam
erew napisał/a:
ale pod spodem okazuje się jest drugi czujnik (temp..? po co drugi?) z jednym przewodem,


jest to czujnik do wskaźnika temperatury.
Czujniki można pomierzyć rezystancję czy są dobre, gdzieś na forum są zamieszczone wartości, odpowiednie dla danej temperatury.

Jest jeszcze jeden czujnik położenia wału wkręcony w okolicy łączenia się silnika z skrzynią biegów. On może sprawiać problem
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
Ostatnio zmieniony przez azor77 Nie Lut 15, 2009 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Nie Lut 15, 2009 22:05   

erew napisał/a:
Czy to oznacza że jest uszkodzony dolny czujnik od jednego przewodu? Co to za czujnik i do czego służy? Czy jest jakieś oznaczenie wg którego mogę go kupić w sklepie, jeżeli sa w tym aucie 2 czujniki temp...?

Ten dolny czujnik to tylko wskazanie temperatury na desce rozdzielczej. Górny informacja o temperaturze dla komputera. Wiec pewnie to nie powód...
Skorzystaj z wyszukajki pod kątem czujnika położenia wału korbowego.

Powodzenia,
Mariusz

[ Dodano: Nie Lut 15, 2009 22:06 ]
azor77 napisał/a:
jest to czujnik do wskaźnika temperatury.
Czujniki można samemu pomierzyć czy są dobre według klik


Przez przypadek dodałeś linka do swojego lokalnego komputera ;)
"file:///C:/Documents%20and%20Settings/All%20Users/Dokumenty/rezystancja%20czujnik%C3%B3w.htm" ;)
 
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lut 15, 2009 22:24   

:oops:

Proszę tu jest ta stronka z czujnikami klik
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
erew 



Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 11
Skąd: Kościan



Wysłany: Pon Lut 16, 2009 20:01   

Witam ponownie i od razu dziękuję za link z pomiarami, spr i wynika że czujniki są ok, dzisiaj po południu roverek spr na komp i zero błędów. I jestem w kropce, na jutro już umówiłem się na holowanie do mechanika, no bo jeżeli nie elektryka to co? Przyznaję że z gasnąca nadzieją wyjąłem akumulator do podładowania na noc, nakręcił się dzisiaj trochę, a może jutro stanie sie cud.

[ Dodano: Sob Lut 21, 2009 11:45 ]
Witam, cudów nie było, samochód spr.. u elektryka, potem ponownie na kompie, nic nie wykazało, nie nie wymieniono a samochód odpalał. A rano jak nie chce odpalić to nie chce. :bezradny: Odpala na zaciąg, ale gdzie codziennie z samego rana znaleść chętnego do ciągnięcia. Potem w ciągu dnia odpala bez problemu. Czy ma ktoś jakiś pomysł/sugestię? Dzwoniłem do mechanika który weźmie go, ale dopiero w poniedziałek na warsztat, i sugeruje wtryskiwacze, czy ma rację? Czy jednak może być jakiś inny powód? Co jeszcze sprawdzić?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4] Nie odpala
Everst Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Wrz 17, 2020 22:51
seraph
Brak nowych postów [R200 SDI '97] Nie odpala...
Zapala88 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 28 Pon Lut 01, 2010 15:07
szoso
Brak nowych postów [r200 1,4] Nie odpala!
Lisus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pią Lis 12, 2010 00:02
Lisus
Brak nowych postów [R200 r98] nie odpala
ehel0n Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Kwi 12, 2011 20:56
ehel0n



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink