Forum Klubu ROVERki.pl :: pomoc przy wyborze laptopa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
pomoc przy wyborze laptopa
Autor Wiadomość
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Mar 03, 2009 09:58   

nawet photoshop dziala 2,3 razy szybciej :) z tym ze macboki skonczyly sie z era wejscia w c2d
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 03, 2009 09:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ley 




Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 417
Skąd: Warszawa

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 10:37   

Faktycznie, pod koniec zeszłego roku było kilka fajnych modeli z fajnymi parametrami - ja na ten przykład zakupiłem za 2700 (bodajże) SAMSUNGA R700, vista, 4GB ramu, procesor... nie pamiętam ale całkiem porządny i hula naprawdę dobrze - DVDLab chodzi ładnie, Photoshop również, najnowszy Tombraider na full detalach prawie wogóle się nie zacinał, co się zdarzało na moim stacjonarnym kompie :) Ten sam model kupiła moja dziewczyna i też sobie chwali 9aczkolwiek ona mniej intensywnie z niego korzysta.

Obecnie z proponowanych modeli w sklepach nie widziałem nic poniżej 2500 co bym kupił, zatem wstrzymam się od polecania innych lapków.
_________________
proud owner of Rover 45 british racing green 2004
former but still proud owner of Rover 216 GTI Twin Cam 1993
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 12:25   

Ley napisał/a:
Faktycznie, pod koniec zeszłego roku było kilka fajnych modeli z fajnymi parametrami - ja na ten przykład zakupiłem za 2700 (bodajże) SAMSUNGA R700, vista, 4GB ramu, procesor... nie pamiętam ale całkiem porządny i hula naprawdę dobrze - DVDLab chodzi ładnie, Photoshop również, najnowszy Tombraider na full detalach prawie wogóle się nie zacinał, co się zdarzało na moim stacjonarnym kompie :)


Ley tylko ze z tego co się orientuje to posiada on słabą matryce 1440x900 ... sportowe parametry procesora dużo ramu zewnętrzny układ graficzny lecz matryca najtańsza... do grafiki to kiepski pomysł :(
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Valander_wwa 




Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 12:43   

notebook do 2 800 zł z zewnetrzna grafika 2GB ram, procesorem c2d, nagrywarka i vista bussines z downgradem do xp. nic więcej Tobie do szczęścia nie potrzeba. Polecam Lenovo badz HP Paviliona - jak się zepsuje a psuje sie wszystko - to rpzyanjmniej w ludzkim czasie naprawia a nie trzeba bedzie wsylac do sklepu A, ktorey odelse do reselera a ten do firmy zewnetrznej ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 12:47   

dobryziom napisał/a:
słabą matryce 1440x900

Jak słabą matrycę??? Normalna rozdziałka 17"
Zauważ że taką rozdzielczość mają zwykłe 19" monitory w pseudo panoramie.

Co do tego Acera. Fajnie świecą te matryce. Rozdzielczość świetna do multimediów. 1366x768 mają "normalne" 32" i 26" telewizory a tu niecała 16"
Do tego sprawny serwis i coraz lepsze wykonanie.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 13:09   

TomC napisał/a:

Jak słabą matrycę??? Normalna rozdziałka 17"
Zauważ że taką rozdzielczość mają zwykłe 19" monitory w pseudo panoramie.


nie wiem czy zauważyłeś ale rynek monitorów zmienił się dość drastycznie, w tej chwili można kupić LCD 19 cali Wide za 350pln. Wynika to z bardzo prostej przyczyny robione są one z bardzo tanich matryc... spróbuj teraz znaleźć monitor LCD ale nie WIDE (panoramiczny) tylko klasyczny 4:3 zobaczysz ze cena będzie prawie dwukrotnie wyższa. Zauważysz również ze będzie on obsługiwał dużo większe rozdzielczości ( nie mówiąc już o częstotliwości przetwarzania obrazu ).

TomC napisał/a:
Co do tego Acera. Fajnie świecą te matryce. Rozdzielczość świetna do multimediów. 1366x768 mają "normalne" 32" i 26" telewizory a tu niecała 16"
Do tego sprawny serwis i coraz lepsze wykonanie.



TomC
przeczytał uważnie skąd ta rozdzielczość w tym modelu... pisałem o tym wyżej.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 04, 2009 22:15   

dobryziom napisał/a:
Zauważysz również ze będzie on obsługiwał dużo większe rozdzielczości

Pokaż mi proszę 19" LCD który obsługuje większe rozdzielczości? 1280x1024 to rozdziałka natywna, którą raczej ciężko przeskoczyć.

dobryziom napisał/a:
nie wiem czy zauważyłeś ale rynek monitorów zmienił się dość drastycznie

Tak, zauważyłem. Od kilku lat (bodaj 7) siedzę w branży najpierw RTV/IT teraz tylko IT więc znam trendy i ruchy cenowe.

dobryziom napisał/a:
robione są one z bardzo tanich matryc

Czyli sugerujesz że monitor 19"Wide za około 400zł robiony na matrycy TN np: AU Optronics, LG/Philips czy Samsung (np: LG W1942S za ok. 500zł czy HP L1908W za ok 680zł czy też Asus VW195D za ok 470zł) jest gorszy bo robiony na innej matrycy niż monitor 19" nie Wide, który jest też robiony na matrycy TN (np: Asus VB191T za ok 700zł czy HP LP1965 za przeszło 1500zł)??? Odpowiedź: NIE. Różnica w cenach bierze się z wielkości matrycy właśnie. 19" nie Wide jest ekranem sporo większym od 19"Wide. Dochodzi jeszcze oczywiście jeszcze kilka czynników decydujących o cenie. Jako ciekawostka: 17" nie Wide jest większy niż 19" Wide. Trochę się rozpisałem. :razz:

dobryziom napisał/a:
w tej chwili można kupić LCD 19 cali Wide za 350pln

W tej chwili trochę ciężko kupić monitor w tej cenie. Zdarzy się co prawda jakiś sklep, który ma taniej niż inni lecz wynika to jednak z tego, że monitorek swoje poleżał i teraz sprzedający zabija konkurencję ceną. Podobnie zrobił np. Vobis sprzedając za śmieszne pieniądze Tośkę (A300-1EG chyba) a cena ZTCP koło 2700zł gdzie komputer nie dostępny był nigdzie na żadnej z hurtowni. Wniosek? Leżak. Ceny niestety mocno poszły przez kurs dolara. Oby nie na długo...
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Nie Mar 08, 2009 17:59   

TomC napisał/a:
Podobnie zrobił np. Vobis sprzedając za śmieszne pieniądze Tośkę (A300-1EG chyba) a cena ZTCP koło 2700zł gdzie komputer nie dostępny był nigdzie na żadnej z hurtowni. Wniosek? Leżak.


Niekoniecznie zawsze tak musi być. Po kiepskich sprzedażowo wakacjach trzeba było ożywić rynek. I 1EG wcale nie była leżakiem. Podczas takich miesięcznych promocji (wrzesień 1EG, styczeń 1LT, luty Lenovo Y530) to są nówki-funkiel sztuki. Wjeżdża ich 2000-2500 na magazyn prosto od dystrybutora po specjalnie wynegocjowanej cenie:)

Do meritum wątku jednak wracając - ja komputerowe potrzeby KRYS'a zrozumiałem iż sprzęt po za "codziennymi" rzeczami jak net, wypalanie płyt itd, ma być w stanie obrabiać amatorsko filmy oraz odtwarzać HD.

Oczywiście - wszystko spoko tylko ta obróbka i HD... W GTA IV też można grać sobie "amatorsko" - a sprzęt już "amatorski" być nie może... :)

Zostawiając kwestię obróbki zakładając że średniej klasy k. graf. wystarczy - kwestia tego HD. Wiadomo że na swojej matrycy tani lapek pełnej rozdzielczości HD nie osiągnie. Tu by się zabawa zaczynała dopiero gdzieś od np 17" Lenovo za 5 kzł.

Zatem HD albo skompresowane, albo po HDMI zewnętrznie.

Ze sprzętów nowych których jeszcze kurs walut nie ruszył, stawiałbym chyba zatem na coś takiego:
FSC Amilo Pi3540 T5800 15,4" 4GB 320GB NV9300-256 BluRay VHP - model na prawdę przyzwoicie wykonany, względny procek, zapas ramu, średnia (normalna w tej klasie) grafa, no i BluRay skoro ma być HD:)

Jako alternatywę w tej klasie brałbym pod uwagę jeszcze:
Lenovo Y530 15,4" T5800 2GB 250GB NV9300 256MB BT VHP - super wykonany, ten sam proc i grafa, ram DDR3, ledowa matryca.

HP dv5-1140ew T5800 15.4"BV 3GB 250GB NV9600-512MB VHP - proc ten sam, 3 gb ram'u, ale za to mocniejsza grafa 9600 GT - z drugiej jednak strony Pavilion to taki dziwny sprzęt, do którego nawet HP się za bardzo nie przyznaje...grzeje się to to, a i bezawaryjnością nie grzeszy... :(

Pewnie, że najlepiej byłoby mieć procka P8600, 4 GB RAM DDR3, grafę GT130M na DDR3, matrycę WUXGA 1920x1200 px i to wszystko w cenie < 2000zł :)
Ale takie rzeczy to tylko w E.... znaczy się w Samsungu R560 :D (po za ceną i matrycą:) )

Co do matryc 15,6" (oraz coraz popularniejszych 17,1") - rozchodzi się o panoramiczność, o pełne kinowe 16:9. Podobnie jak telewizory 16:9 wypierają z rynku 16:10, podobnie w laptopach 15,6 i 17,1 będzie coraz więcej - ASUS na przykład praktycznie wszystkie swoje modele w tych kategoriach będzie już robił 15,6/17,1.
W 15,6" dodatkową korzyścią spowodowaną szerszą matrycą, jest klawiatura numeryczna, co w "standardowych" bywało rzadkością.

Pozdrawiam!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kupno laptopa, potrzebna pomoc
Markzo Offtopic 10 Pon Paź 03, 2011 12:28
piterazim
Brak nowych postów Format laptopa...zonk...potrzebna pomoc...
Markzo Offtopic 15 Pią Cze 05, 2009 20:48
michone
Brak nowych postów Reset hasła w biosie laptopa potrzebna pomoc!!
sknerko Offtopic 20 Pią Mar 30, 2012 15:34
sknerko
Brak nowych postów Pomoc w wyborze imienia
llygas Offtopic 40 Pon Mar 15, 2010 12:40
emilanka
Brak nowych postów Pomoc w wyborze nawigacji
Pawkaz Offtopic 4 Sro Maj 04, 2011 13:39
maniaq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink