Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Akumaulator - rozładowuje się
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Akumaulator - rozładowuje się
Autor Wiadomość
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 20:23   [R75] Akumaulator - rozładowuje się
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

witam
jak w temacie
a dokładnie, kupiłem GO jakieś trzy m-ce temu, (pokochałem to auto :oops: ), podjechałem pod dom, a że miałem drugie auto i szykowałem go do sprzedania to kilka dni śmigałem fordem. Po ok 3-4 dniach podchodzę do Roverka i nic, nawet zamka z pilota nie otworzył, pomyślałem stary aku i wymieniłem na nowy.
Ok. miesiąca spokoju i pewnego ranka wszystko w środku pyłga mruga, nie odpalił :shock:
Ładowanie prostownikiem 4-5dni trzyma i znowu pada.
Wymieniłem w ramach gwarancji aku na nowy (udało się :lol: ) i znowu 1,5 miesiąca i padł akumulator :beczy: .
Sprawdzam alternator, ładowanie ok. nie wytrzymałem pojechałem do elektryka, wstępna diagnoza radio żre prąd.
na przyżądach przy wyłączonym radiu pokazuje pobór 2 ampery czy coś, wyjął bezpiecznik od radia pobór prądu 0,13 czy jakoś tak.
I tu mam pytanie czy ktoś z kolegów miał taki przypadek bo tak bez radia jeździć to smutno troszkę, czy może to zmieniarka coś nie teges( o ile jest pod jednym bezpiecznikiem, ale chyba tak bo jej nie słychać jak mieli)
Jeżeli to faktycznie radio to co w nim nie tak i jak to wyciągnąć????????
pomocy :bezradny:
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Sie 13, 2011 23:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 20:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 12:03   

Radio jest fabryczne?

[ Dodano: Pią Wrz 19, 2008 12:03 ]
Wszystko wskazuje na to, że jest źle podłączone, tzn. problem jest w podłączeniach, a nie w samym radiu.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 12:32   

Tak radio jest fabryczne i ja nic przy nim nie grzebałem,
a jak się do niego dostać aby wymontować
masz jakiś link do tego?
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 13:29   

phuss napisał/a:
masz jakiś link do tego?

Pobierz sobie RAVE. Link jest w technicznym FAQ na stronie klubowej.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 18:31   

witam ja tez mialem taki problem i jak narazie nie rozwiazalem go gdyz nie stwierdzilem przyczyny...
wczesniej mialem naprawiany alternator bo mi padl ale pozniej bylo wszystko ok
gry pojechalem do elektryka tez stwierdzil mi ze to radio zre prad(ja mam fabryczne z tv)
lecz ja sie nie poddawalem i sam podpiolem amperomierz, pobor wlasnie wynosi troszke ponad 2A i tak droga dedukcji wyciagalem po kolei kolejne bezpieczniki pod schowkiem...
diagnoza byla podobna ze to bezpiecznik od radia...
ale co zauwazylem ze po zamknieciu auta po kilku minutach (ok.5) teraz juz nie pamietam ile
pobor pradu spada do okolo 0,05 A co jes dopuszczalne i najwyrazniej ma wylaczenie
czasowe podobnie jest jak jest otwarte auto pobor niski wystarczy otworzyc drzwi i znow
prad plynie i u mnie np wlacza sie navi w bagazniku i wentylator od tv na kilka minut i sie wylacza gdy sie nic nie robi...
takze ta teza raczej odpada
pozdrawiam
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 20:09   

Nie wiem zobaczymy, mam wyciągnięty bezpiecznik od radia, jak mi nie rozładuje akumulatora przez 3-4 dni tzn. że to jednak radio, jak aku padnie to będę szukał dalej.

[ Dodano: Pon Wrz 22, 2008 16:40 ]
Minęło już pięć dni i akumulator trzyma, teraz zostało dorwać jakiegoś elektronika, niech sprawdzi co żarło prąd bo pod tym samym bezpiecznikiem jest radio i nawigacja.

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2008 10:27 ]
Znalazłem złodzieja prądu.
Nawigacja, ( ta skrzyneczka w bagażniku) pobierał min. 0,41A a skakał nawet do 1,2A tak jakoś nierówno pobierał prąd.
A,że nawigację mam tylko tą ze strzałkami to odpiąłem to i spokój.
Pozdrawiam.
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
maxkow 



Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 10
Skąd: Swarzędz



Wysłany: Nie Kwi 19, 2009 17:00   

mam ten sam problem co wy tzn. pada mi akumulator jak auto nie jest odpalane duzej jak 2-3 dni orginalne radio z TV i rowniez elektryk stwierdzil pobór pradu na radiu.

Czy ktos z was rozwiazal ten problem??
 
 
JeRRy3D 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 258
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 09:55   

Znajomy kiedyś bił się z tematem. Rozkopał wszystko. Przyczyna. Zwarka na... zapalniczce ;) . Warto zerknąć, albo wyjąć.
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 10:05   

maxkow napisał/a:
mam ten sam problem co wy tzn. pada mi akumulator jak auto nie jest odpalane duzej jak 2-3 dni orginalne radio z TV i rowniez elektryk stwierdzil pobór pradu na radiu.

Czy ktos z was rozwiazal ten problem??

Na forum opisane chyba dwa przypadki że tuner TV w bagażniku rozładowywał a w nim chyba jest też i radio.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 18:22   

Wyczytalem na Gogle tlumaczenie angielskie na polski -zeby rozlaczyc akumulator z nawigacja w Rover 75 nalezy odtworzyc wszystkie drzwi i klapy,wyjac kluczyk ze stacyjki -nie dotykajac klamek poczekac az zgasnie dioda power w nawigacji rozlaczyc klemy.Nie wiem czy to nie bajer.Drugi uzytkownik rozlaczyl akumulator -efekt nie wlacza sie monitor-ma tylko lekkie podswietlenie lcd.Ja osobiscie zamontowalem orginalna nawigacje i efekt mam taki=nawigacja sie wlacza -pali sie dioda przyjmuje i wysuwa plyte,monitor przyjmuje i wysuwa kasete lecz monitor jest lekko pdswietlony na bialo i nie chce sie zapalic ta trojkatna dioda monitora.Dlatego mam pytanie-kiedy sie wlacza ta dioda przy monitorze -czy naciskam ,czy po wlaczeniu stacyjki-chodzi mi o to,zebym mial menu na monitorze.Odnosnie wylaczania akumulatora-chodzi o to-ze nie odpowiednie rozlaczanie powoduje ,ze sypie sie soft w nawigacji -ale czy to prawda nie wiem Pozdrawiam
 
 
ziajn 



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 19
Skąd: RZEPIN



Wysłany: Sro Lip 29, 2009 19:52   navi

Bardz ale to bardz długo borykałem sie z tym problemem w teścia roverze 75
montowałe tam całą navigacje i po zamontowaniu jej po trzech dniach padł akumulator.
ciagłe ładowanie doprowadzało nasz do furi
I poczytałem troch w necie a tam fajna ciekawostka na pinie nr 9 jest podczymanie napięcia w roverze i pisało gdzieś ze po zamknięciu auta ono zanika ale u nas nie zanikało cały czas pracował tuner czytnik i pewni TV tez.
więc rozebrałe jeszcze raz panel navi i odciołem ten kabel ale jak go nie bedzie to nic nie diała wieć podłączyłe go do plust który ukazuje sie po przekręceniu stacyjki chyba pin 5
wieć wszystko sie załącza z małym szokpułem ze z podczymaniem zmieniarka nie sprawdzała za kazdym razem czy śą płyty w środku a teraz jak tylko kluczy przekrencimy to sprawdza magazynek.
Ale akumulator nie czerpie i trzym normalnie.
Więcej mozna znaleś w necie a zwłaśzcz czeba poczytać o koste z BMW bo to tosamo.
Myśle ze jakoś mogłem pomuc w tej kwestji.
Pozdrawaim ziajn
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Lip 29, 2009 20:05   

Czymaj się. :mrgreen:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Lip 29, 2009 20:17   

marynabiala napisał/a:
zeby rozlaczyc akumulator z nawigacja w Rover 75 nalezy odtworzyc wszystkie drzwi i klapy,wyjac kluczyk ze stacyjki
otworzyć wszystkie drzwi, to znaczy nie zamykać centralnym a kluczyki z pilotem mieć w kieszeni.Dotyczy to wszystkich R75 bez wzgłędu na wyposażenie.Chodzi o to,że po ponownym podłączeniu aku , może zamknąć się centralny.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Artur 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 54
Skąd: Ostrów Wlkp



Wysłany: Pią Lip 31, 2009 11:05   

mam podobny problem z tym że ja w swoim R 75 2.0 cdt nie mam ani navi, ani zmieniarki, ani tv po prostu zwykłe radio. A powiedzcie koledzy jaką pojemność powinien mieć aku w 2.0 cdt ??
_________________
<Black 7 Seven>
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 31, 2009 11:39   

min 72ah
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lip 31, 2009 11:48   

Artur napisał/a:
jaką pojemność powinien mieć aku w 2.0 cdt
75 Ah
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Akumaulator - rozładowuje się
cysiu Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Lut 02, 2010 19:21
cysiu
Brak nowych postów [R75] Akumaulator - rozładowuje się
Flora Rover serii 75, MG ZT 52 Wto Maj 15, 2012 13:09
kris-tofer



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink