Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Akumaulator - rozładowuje się
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Akumaulator - rozładowuje się
Autor Wiadomość
cysiu 



Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: Ścinawa



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 15:00   [R75] Akumaulator - rozładowuje się
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam mam Roverka 75 z problemem...mianowicie rozładowuje mi aku.... jak jest zamknięty to pobiera 0.11 ampera ...Navigację w bagażniku sprawdziłem ,zmieniarkę tez ...Dodam ze jest to wersja ze skórą i elektrycznymi fotelami, el. roletą, el. szyberdach,... PROSZĘ O POMOC ...a dziś założyłem NOWY aku Bosch 85 Ah..HELP!!!!
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Sie 13, 2011 23:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 01, 2010 15:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 16:07   

cysiu napisał/a:
jak jest zamknięty to pobiera 0.11 ampera
to jest dopuszczalne , czyli całkowicie rozładuje dobrą baterię( 75 Ah ) po miesiącu ( 680 godzin )

[ Dodano: Pon Lut 01, 2010 16:07 ]
możesz wpiąć miernik między klemę masową a baterię i przy wyłączonych wszystkich odbiornikach wyciągać poszczególne bezpieczniki sprawdzisz który układ ile bierze prądu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
cysiu 



Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: Ścinawa



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 16:21   

a jaki jest dopuszczalny pobór pradu w tym modelu????Zgadzam się ze po miesiącu rozładuje ale nie musi do tego stopnia wyładować ponieważ weźmie troche i juz mi nie starcza na to kopnięcie silnika i tylko "cyk cyk" słychać...
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 17:04   

cysiu napisał/a:
a jaki jest dopuszczalny pobór pradu w tym modelu????
ogólnie przyjmuje się,że w rozbudowanych elektrycznie w odbiorniki autach, to powinno być przy załączonym alarmie około 0.1 A , w prostych wersjach aut do 0.06 A.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
naps 



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: Jawor



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 17:05   

Hej nie zgodze sie z seniorem chodz mam do neigo duzy szacunek bo gosc ma niebywala wiedze na temat roverkow
Nie dawno jakies 4 dni temu przerabialem ten temat i doszedlem do niosku ze tez musze zmienic aku. Kupilemo aku i sprawdzono mi tez pobor pradu i oto ciekawostka. Pobor pradu mam rzedu 0,14 tzn duzo powinno byc 0,03 tak twierdzi firma zajmujaca sie akumulatorami. Rowniez mam elektryczne fotele i jak sie okazalo to fotele biora prad jak zrobil mi elektryk odciecie pradu na fotele to pobor proadu spadl na 0,07. Mniej ale nadal za duzo. W twoim wypadku moze tez to zadziala i bedzieszmial pobor na granicy 0.04. Sprobuj ja u siebie nadal szukam tych kilku setnych amperkow. Pozdrawiam
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 17:21   

naps, napisałem ogólnie o autach,. nie koniecznie o Roverkach i podałem wartości akceptowalne dopuszczalne przy włączonym alarmie.Nie wiem czy Twoje wartości są z poborem prądu przez alarm , jeśli nie , to wszystko się zgadza. Masz rację, bo najlepiej jak jest jak najmniejszy pobór ale najczęściej spotykam się z wartościami 0.06-0.09A ( z wł.alarmem ).
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Marek_75 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 199
Skąd: Tczew

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 01, 2010 17:27   

może to kwestia osłabionych izolacji albo wilgoci/brudu gdzieś we wiązkach co ?
 
 
 
naps 



Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: Jawor



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 18:48   

Moj pobor to z wlaczonym alarmem0.07 wiec sie nie martwie mimo ze stwierdzili ze duzo. Ale z wlaczonym pradem na fotele jest duzo wyzszy.,
 
 
cysiu 



Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 13
Skąd: Ścinawa



Wysłany: Wto Lut 02, 2010 19:21   

Nom szukałem po bezpiecznikach i doszedłem ze to bezpiecznik nr 5 tzn centralak zamków i el.szyby... jak wyciągnę too jest pobór 0,06 a jak wsadze to rośnie....chce jutro skoczyć do elektronika jakiegoś znacie moze kogoś niedaleko lubina legnicy ?? ??jest "AUTO_TECH" w legnicy - znalazłem na forum...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Akumaulator - rozładowuje się
Flora Rover serii 75, MG ZT 52 Wto Maj 15, 2012 13:09
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Akumaulator - rozładowuje się
phuss Rover serii 75, MG ZT 15 Pią Lip 31, 2009 11:48
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink