Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Coś stuka na dołkach
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Coś stuka na dołkach
Autor Wiadomość
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Wto Sie 04, 2009 18:41   [R75] Coś stuka na dołkach
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Dzis jak miałem pootwierane okna w czasie jazdy, usłyszałem ze cos puka w któryms kole, a raczej dzwoni na dolkach - to chyba bardziej pasuje niz stuka. Jesli sie nie myle to bedzie to prawe tylnie kolo. W przednim zawieszeniu raczej nic nie ma prawa stukac - tuleje na wahaczach, wahacze, koncówki drazków i łaczniki stabilizatora nowe. Stawiał bym ze to amortyzator w tylnim kole dzwoni, ale to tylko na takich wiekszych dołkach. Lada dzien wybieram sie w długa droge samochodem - 1400 km, nie zdaze tego juz zrobic, pozatym i tak sie spłukałem robiac przednie zawieszenie. Moje pytanie brzmi, czy jak lekko dzwoni amortyzator tylni to moze byc niebezpieczne ? Czy da samochod rade przejechac te 1400 km tak zebym dojechal do Polski ? Bo w Polsce zrobie to o połowe taniej. A jesli to nie amortyzator to co to jeszcze moze byc w tylnim zawieszeniu ??

Wydaje mi sie, ale to moze mi sie tylko wydawac, ze ktores łozysko tez lekko szumi. Moze to tylko szum opon był, ale jednak mam wrazenei ze zaczyna brac ktores łozysko. Czy to moze byc niebezpieczne na trasie ? Wydaje mi sie ze duzo potrzeba zeby przemieliło łozysko co nie ? Tymbardziej ze to ledwo słychac, bardzo cichy, ledwie słyszalny szum.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 08, 2010 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 04, 2009 18:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sie 04, 2009 18:48   

Co do łożyska to spokojnie przejedziesz. Niepokojące byłoby gdyby wyło, wtedy mogłoby się rozsypać lub zatrzeć. Skutki mogłyby być kosztowne, a z pewnością niebezpieczne.

Co do dzwonienia w tylnym zawieszeniu to:
Klocki hamulcowe - sprawdź grubość, na nierówności wciśnij delikatnie hamulec i zobaczysz czy ustało.
Linka hamulca ręcznego może uderzać o coś.
Amortyzator jeżeli by dzwonił to by musiał być rozwalony, a wtedy byłby widoczny na nim wyciek i na pewno by nie trzymał, auto by bujało na nierównościach.
Może wydech uderza o karoserię bo któryś uchwyt się urwał lub wypiął.
Sprawdź też czy drążek stabilizatora jest na swoim miejscu :wink:
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Wto Sie 04, 2009 19:31   

apples napisał/a:
Klocki hamulcowe


to napewno nic z klockami, wymieniane bylo niedawno, jak rowniez tarcze.

apples napisał/a:
Może wydech uderza o karoserię bo któryś uchwyt się urwał lub wypiął.


tez raczej nie, niedawno byl wymieniany tylni tłumik i wszystko tam wygladało na ok.
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Wto Sie 04, 2009 20:35   

jedz kolego na szarpaki w pl ,stań obok i nadsłuchuj :wink: koszt niewielki a moze rozwiąze twój problem.co do szumu to mi szumia dosc głosno kierunkowe oponki,dopuki niebedzie wyc coraz głosniej nic bym nierobił,pozro
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sie 04, 2009 20:53   

Tłumik wymieniany i to jest dobry trop :wink:

Często przy zakładaniu nowego źle zakładają gumy na zaczepy i po paru km spada i wali o nadwozie :grin:
 
 
shacazulu 



Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: anglia



Wysłany: Wto Sie 04, 2009 20:55   

mialem ten sam problem zrobilem praktycznie wszystko w tylnim zawieszeniu i ciągle pukało.....okazało sie na koncu ze to koło zapasowe....takze wyciagnij wszystko z bagaznika i sie przejedz
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 04, 2009 21:22   

nitta napisał/a:
Dzis jak miałem pootwierane okna w czasie jazdy, usłyszałem ze cos puka w któryms kole, a raczej dzwoni na dolkach - to chyba bardziej pasuje niz stuka. Jesli sie nie myle to bedzie to prawe tylnie kolo


U mnie właśnie dzwoniło ale w tylni lewym kole na dziurach. sprawdziłem wszystko i nic. Dopiero jak pojechałem na trzepaki (test amortyzatorów) to sprawdzając po jednym kole wyszło że to lewy tył coś wewnątrz. Naprawa była prosta i bez kosztowa gdyż się okazało że osłabiła się sprężynka napinacza szczęk wewnątrz bębna i tłukł się rozpierak o bęben. Po lekkim rozprostowaniu nastała upragniona cisza :)
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
nitta 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 189
Skąd: Z mieszkania



Wysłany: Wto Sie 04, 2009 22:26   

czyli co , jednym slowem nie mam sie czym martwic tylko jechac do Polandu ? I w Polsce dokonac ewentualnych naprawa, o ile bedzie potrzeba ?
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 05, 2009 07:22   

Ja twierdzę że sprawdzić trzeba co to faktycznie jest. Jak się okaże pierdoła to można jechać ale jeśli nie to czy warto stanąć gdzieś w trasie? to zależy tylko od Ciebie
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] zawieszenie stuka i stuka
rafalmis1 Rover serii 75, MG ZT 45 Pon Lis 18, 2013 22:20
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] coś stuka na zimnym silniku
tomi24lbn Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Paź 07, 2017 00:24
R75
Brak nowych postów [MG ZT 190] COS STUKA CZASAMI W SILNIKU
KrisMGZT Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Lip 22, 2013 19:27
KrisMGZT
Brak nowych postów [R75] Stuka podczas skręcania
adriantoo Rover serii 75, MG ZT 21 Czw Sty 03, 2019 07:54
arczi220
Brak nowych postów [R75] Coś stuka przy skręcie
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Maj 04, 2009 21:57
Skiba



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink