Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sprzęgło nie działa, ale pedał nie opadł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sprzęgło nie działa, ale pedał nie opadł
Autor Wiadomość
zbyszek_74 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 19
Skąd: suwałki



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 17:23   [R75] Sprzęgło nie działa, ale pedał nie opadł
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Jestem właścicielem Roverka 75, 2000 Diesel od tygodnia, autko jest naprawdę piękne, nie widzę w chwili obecnej innego samochodu dla siebie, naprawdę super, ale niestety mam awarię i maszyna stoi.
Wiele postów poświęconych jest dla niedziałającego sprzęgła, kiedy to peadał opadł na podłogę. W moim przypadku jest tak że sprzęgło brało przy samej podłodze, a po nocy pedał sprzęgła stał normalnie tylko biegu nie mogłem włożyć. Przy unieruchomionym silniku biegi wchodzą w porządku, nawt jak na biegu przy wciśniętym pedale sprzęgła to nawet mogłem po uruchomieniu silnika jechać na włożonym biegu, ale po przejechaniu kilku kilometrów na drugim biegu to już nawet na biegu nie mogę uruchomić silnika, sprzęgło ciągnie, czy ktoś może mi podpowiedzieć co to może być. Proszę o pomoc, gdzie kupić i jakie części
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 08, 2010 17:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 03, 2007 17:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 17:29   

Zbyszek 74 napisał/a:
nawt jak na biegu przy wciśniętym pedale sprzęgła to nawet mogłem po uruchomieniu silnika jechać na włożonym biegu, ale po przejechaniu kilku kilometrów na drugim biegu to już nawet na biegu nie mogę uruchomić silnika
Można prościej trochę? ;)
 
 
zbyszek_74 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 19
Skąd: suwałki



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 17:37   

Pedał sprzęgła wygląda dobrze ułożony nawet czuje się opór wciskając go ale biegu niestety się nie włoży
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 18:49   


--------------------------------------------------
dopisek od moderatora:
Zbyszek 74 jeśli chcesz, by temat nadal funkcjonował i nadal chcesz uzyskiwać
odpowiedzi na swoje pytanie to popraw proszę nazwę tematu na
obowiązującą na naszym forum (użyj funkcji <edytuj> w pierwszym poście) ...
a wystarczyło przeczytać TO :wink:
popraw rówbież swój profil uzupełniając go o brakujące dane dotyczące Twojego autka
--------------------------------------------------

thef napisał/a:
...Można prościej trochę? ;)
faktycznie :mrgreen: ja też się pogubiłem czytając ten opis :shock:
Zbyszek 74 napisał/a:
Pedał sprzęgła wygląda dobrze ułożony nawet czuje się opór wciskając go ale biegu niestety się nie włoży
to wskazuje jednak na niedomaganie hydrauliki sprzęgła ...
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 19:10   

No ale jeśli pedał jest normalnie no to trochę dziwne. No ja bym sprawdził cięgna idące od lewarka do skrzyni, może spadło albo się urwało.
 
 
 
zbyszek_74 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 19
Skąd: suwałki



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 19:23   

CZY TE CIĘGNA SĄ POD AKUMULATOREM?
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 19:52   

No w sumie one są pod akumolatorem, tylko trochę bardziej w przód auta.
 
 
 
zbyszek_74 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 19
Skąd: suwałki



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 19:58   

wobec tego żeby sprawdzić owe cięgna to czy mogę spokojnie odłączyć akumulator, bez konsekwencji negatywnych se strony komputera?
pozdr.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 20:00   

Akumolatora nie musisz odłączać bo te cięgna są dalej tak jak mówiłem o ile pamiętam jak rozkręcaliśmy to trzeba odkręcić skrzynkę z bezpiecznikami.
 
 
 
sowakwidzyn 



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 1
Skąd: Kwidzyn



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 20:49   

Cześć kolego właśnie wróciłem z garażu mam ten sam problem z tym samym samochodem co ty Roverka kupiłem w maju i do tej pory bez problemów ale jak przejechałem 5 tys. km pedał sprzęgła opadł i nie mogłem włożyć biegu.Po sprawdzeniu wszystkich informacji od znajomych sam dzisiaj doszedłem o co w tym sprzęgle chodzi . nawaliła pompa olejowa ,która znajduje się pod kierownicą a nad pedałem sprzęgła a nie jak piszą że pod akumulatorem.proponuję ci ją sprawdzić a jest to bardzo proste. Zeczę powodzenia.Tylko jest mały problem nowa kosztuje b. drogo ok.1.000 zł.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 22:45   

sowakwidzyn napisał/a:
Cześć kolego właśnie wróciłem z garażu mam ten sam problem z tym samym samochodem co ty Roverka kupiłem w maju i do tej pory bez problemów ale jak przejechałem 5 tys. km pedał sprzęgła opadł i nie mogłem włożyć biegu.Po sprawdzeniu wszystkich informacji od znajomych sam dzisiaj doszedłem o co w tym sprzęgle chodzi . nawaliła pompa olejowa ,która znajduje się pod kierownicą a nad pedałem sprzęgła a nie jak piszą że pod akumulatorem.proponuję ci ją sprawdzić a jest to bardzo proste. Zeczę powodzenia.Tylko jest mały problem nowa kosztuje b. drogo ok.1.000 zł.
Chyba zaproponuję napisać od nowa ten temat, bo co niektórzy się gubią ;)
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 23:10   

Zbyszek 74 napisał/a:
Proszę o pomoc, gdzie kupić i jakie części

Gdzie kupić - np. na Allegro
Jakie części - pompkę sprzęgła (ok 1200 PLN) i wysprzęglik (ok 500 PLN).
Niestety - padł Ci jeden z tych dwóch elementów (lub oba).
Sprawdź najpierw, czy masz płyn w pompce (nad pedałem sprzęgła). Jak nie ma to dolej (dowolny płyn hamulcowy DOT4).
Pod akumulatorem jest złączka łącząca wspomniane elementy. Jak ją rozepniesz - sprawdź jak wtedy będzie chodził pedał sprzęgła. Jak będzie b. twardy - nie będzie dało się wcisnąć - to pompka sprzęgła jest raczej dobra, czyli wysprzęglik do wymiany. Jak pedał będzie chodził lekko - pompka do wymiany.
Pompkę możesz wymienić sam, natomiast wysprzęglik jest w skrzyni, więc już tylko w warsztacie.

Pozdrawiam!

[ Dodano: Sro Paź 03, 2007 23:13 ]
Acha - dopisz na początku tematu w nawiasach kwadratowych model samochodu i rocznik.
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
wlodi1991 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 91
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 19:59   

witam. mam takie pytanie byc moze wiecie padła mi pompa od sprzęgła i ja wykręciłem wszystko cacy tylko mam takie pytanie teraz czy ta pompe da sie jakoś zregenerować czy ona sie tylko nadaje do wymiany na nową??
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 20:28   

A po czym stwierdziłeś, że ci padła? Objaw?
 
 
wlodi1991 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 91
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 20:31   

objaw jest taki ze jak naciskam sprzęgło to pompa żyga olejem
 
 
kerbi 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 301
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 20:39   

słuchaj z tego co wiem pompy tej nie zregenerujesz, jak się lekko poci można ją jeszcze ratować, przedmówca marian jest w tej sprawie fachowcem, ale jeżeli. Najlepiej znajdź wątek "pompa sprzęgła pasuje podobno od BMW" i tam masz całą encyklopedię i sporo czytania wnioski wyciągniesz sam.
 
 
wlodi1991 



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 91
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Sie 31, 2009 20:41   

dzieki wielke
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 10:44   

wlodi1991, gdybyś napisał w nowy wątek i zatytułował prawidłowo, to może byłoby wiadomo jak Ci pomóc ... a narazie masz w profilu R620SDi a piszesz w temacie o R75 .... więc o co kaman ?? I troche interpunkcji używaj w wypowiedziach, łatwiej będzie Cię zrozumieć :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 16:31   

sowakwidzyn napisał/a:
Cześć kolego właśnie wróciłem z garażu mam ten sam problem z tym samym samochodem co ty Roverka kupiłem w maju i do tej pory bez problemów ale jak przejechałem 5 tys. km pedał sprzęgła opadł i nie mogłem włożyć biegu.Po sprawdzeniu wszystkich informacji od znajomych sam dzisiaj doszedłem o co w tym sprzęgle chodzi . nawaliła pompa olejowa ,która znajduje się pod kierownicą a nad pedałem sprzęgła a nie jak piszą że pod akumulatorem.proponuję ci ją sprawdzić a jest to bardzo proste. Zeczę powodzenia.Tylko jest mały problem nowa kosztuje b. drogo ok.1.000 zł.



Pompa olejowa jest w misce olejowej i służy do smarowania silnika. To o czym piszesz to pompka sprzęgła. :grin:

Odnośnie naprawy, regeneracji jest sporo na forum i FAQ technicznym. Ogólnie masz 3 opcje:
1. kupić oryginalną i samemu zmienić - ok 800zł
2. przerobić samemu na podstawie info. z forum pompkę od BMW - ok. 300zł
http://forum.roverki.eu/v...7&highlight=bmw
3. oddać do warsztatu i zdać się na mechanika :grin: - ok 1000zł albo lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pedał od sprzęgła - Pedał
Boncky Rover serii 75, MG ZT 12 Sob Mar 18, 2017 21:09
longer86
Brak nowych postów [MG ZT 190] Tempomat działa ale nie działa
bula3546 Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Lip 03, 2020 20:42
bula3546
Brak nowych postów [R75] Pedał gazu
blondina Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Maj 22, 2008 14:02
blondina
Brak nowych postów [R75] pedał sprzęgła
Adrian75 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Mar 29, 2016 15:41
feldbahn75
Brak nowych postów [R75] Skrzypiący pedał sprzęgła
MiReK Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Kwi 30, 2008 10:48
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink