Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Jak otworzyć drzwi ???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Jak otworzyć drzwi ???
Autor Wiadomość
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Pon Paź 26, 2009 21:59   

Najważniejsze, że wreszcie drzwi się otwierają tak , jak powinny :) Łapa mi spuchła od tego gmerania wewnątrz drzwi , bo tam mało miejsca . Dziękuję za wszystkie rady , a Rowanowi za pomoc :) Pozdr.

[ Dodano: Pon Paź 26, 2009 21:50 ]
SeniorA , w klamce jest taki biały element z plastyku , który jak ciągniesz za klamkę, to spycha w dół taki metalowy pręt zakończony gwintem i wchodzący w plastykowy zatrzask połączony z metalowym elementem , który wchodzi w zamek i otwiera go.... była tego fotka w tym temacie ...

[ Dodano: Pon Paź 26, 2009 21:59 ]
Zamek nie był w położeniu otwarcia , bo własnie ten pręt za mało schodził w dół jak się ciągnęło za klamkę i dlatego zamek był zamknięty. Tam jest możliwość regulacji skoku tego pręta (cięgna) trzeba go najpierw wypiąć z tej jakby zatrzaskowej koperty z plastyku.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 26, 2009 21:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 08:20   

MaReK napisał/a:
Czasami w zamku jest zle ustawione to ciegno, ktore laczy element zamka z klamka.
Ma tam taka plastikowa regulacje i czasami po prostu nie lapie.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 09:09   

Ja zrozumialem, ze w ogole nie dziala rygiel otworz/zamknij.

U mnie tak wlasnie jest teraz. Jak naciskam pilota na otwieranie, to
rygielek sie nie podnosi, ale drzwi mozna od srodka otworzyc.
Pierwsze pociagniecie powoduje, ze rygielek sie unosi. Pozniej
mozna otworzyc go zarowno z wewnatrz, jak i z zewnatrz.

Jak chce zamknac auto. To z pilota rygielek juz opada i
drzwi sa zamkniete. Zamykanie nie dziala natomiast
z przycisku wewnatrz auta.

SeniorA napisał/a:
MaReK napisał/a:
Czasami w zamku jest zle ustawione to ciegno, ktore laczy element zamka z klamka.
Ma tam taka plastikowa regulacje i czasami po prostu nie lapie.


Ale wtedy z wewnatrz powinno sie go dac otworzyc - chyba, ze byla
wlaczona blokada dla maluchow.

Najwazniejsze, ze sie udalo ;)
A co do lapy... tez mialem to samo.
Niedosc ze musialem ja wyginac na granicy zlamania,
to jeszcze pocialem sobie nadgarstek to elementy blachy.
To sie zagoi, a dzialajacy zamek byl tego wart ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 11:11   

MaReK, ja przytoczyłem Twoje zdanie , by przypomnieć że dobrze sugerowałeś. Też sądzę,że mógł być zbieg okoliczności z włączoną blokadą , bo wewnętrzna klamka powinna otwierać przy rozłączeniu się cięgna z zacisku kasetki plastykowej.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Wto Paź 27, 2009 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Paź 27, 2009 11:26   

Tak. Zrozumilaem Twoje intencje, jednak chcialem sie odniesc do tego zdania i tego co bylo przyczyna usterki. A poniewaz post Twoj byl blizej, to z niego wzialem cytowanie...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 19:18   

Niestety , długo się nie nacieszylem i klamka znowu padła i nie otwiera się od zewnątrz. Od środka wszystko ok , a centralny rygielek podnosi . Czeka mnie więc kupno i wymiana klamki :/ Wie ktoś jak się wymienia klamkę ?? ?... :)
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 20:17   

saute napisał/a:
Wie ktoś jak się wymienia klamkę ?? ?
ściągasz osłonkę ( ta krótka )przesuwając do tyłu i odchylając do góry.Teraz możesz w ten sam sposób wyczepić klamkę.

[ Dodano: Wto Paź 27, 2009 19:55 ]
pod uszczelkami gumowymi są śruby do kasety klamki/zamka

[ Dodano: Wto Paź 27, 2009 20:08 ]
Myślę,że chcesz wymienić kasetę klamki,jeśli tak, to łatwiej jest wyciągnąć zamek i dopiero po odkręceniu 2 śrub na zewnątrz,wyjąć kasetę.

[ Dodano: Wto Paź 27, 2009 20:17 ]
http://moto.allegro.pl/it...i_rover_75.html
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 20:38   

Dzięki SeniorA , własnie kasetkę chcę wymienić. Jak tylko znajdę czas , to się tym zajmę - pozdr. :)
 
 
 
dyla_m 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 27
Skąd: Mikołów

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 07:42   Problem z otwieraniem tylnych drzwi od zewnątrz...

Koledzy, a ja mam nieco inny problem z otwieraniem tylnych drzwi. Mianowicie - czasami nie da się otworzyć tylnych drzwi samochodu z zewnątrz. Dodam, że centralny zamek działa, otwieranie drzwi od wewnątrz bez najmniejszych problemów.

Czy problem tkwi w tylnych klamkach? Jak się nie da otworzyć to klamka nie płynnego skoku, czasem pracuje w całym zakresie, czasem do połowy, czasem czuć przeskok, a czasem jakby nigdy nic działa płynnie i wtedy drzwi się otwierają.

Zauważyłem też taką prawidłowość (choś nie wiem czy to ma jakiś wpływ czy to tylko zbieg okoliczności), że jak jest wilgotno - deszczowo na dworze to problem się wzmaga. :beczy:

Jest jeszcze jedno - nie wchodzi w rachubę jakiekolwiek wyrobienie zuużycie elementu, ponieważ w moim samochodzie, z tyłu praktycznie nikt nie jeździł.

Pomóżcie proszę
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lis 13, 2009 08:30   

dyla_m, niepotrzebnie piszesz o tym samym w 2 tematach , najlepiej założyć nowy,swój.
Co do usterki ,to na początek wtryśnij środka smarno- konserwacyjnego typu WD40 z zewnątrz do otworów mocowania klamki.
dyla_m napisał/a:
nie wchodzi w rachubę jakiekolwiek wyrobienie zuużycie elementu, ponieważ w moim samochodzie, z tyłu praktycznie nikt nie jeździł.
wchodzi , bo pękniecie elementu sprężystego kasety nie wybiera ani auta, ani czasu.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dyla_m 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 27
Skąd: Mikołów

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 09:09   

SeniorA napisał/a:
wchodzi , bo pękniecie elementu sprężystego kasety nie wybiera ani auta, ani czasu.



W ziązku z tym mam pytanie:

Dlaczego jak rano przyszedłem do samochodu nie było możliwości otwarcia tylnych drzwi (zarówno lewych jak i prawych) samochodu od zewnątrz - samochód był cały mokry od opadającej mgły, a teraz jak poszedłem sprawdzić, dodam, że w tej chwili samochód jest już prawie suchy - otwierają się bez jakichkolwiek problemów? Gdyby był mechanicznie uszkodzony jakiś element to nie powinno działać wogóle.


A co do elementu sprężystego, o którym mowa ma ktoś może zdjęcie tego ustrojstwa i czy jest możliwość wymiany tylko tego elementu, czy trzeba wymienić cały zamek?


SeniorA napisał/a:
dyla_m, niepotrzebnie piszesz o tym samym w 2 tematach , najlepiej założyć nowy,swój.


Za to przepraszam, ale wiem, że jeśli ktoś już poruszał podobny temat to lepiej dopisać swój problem w tym miejscu niż zakładać nowe i powielać je, a że problem był poruszany dwa razy więc napisałem w obydwóch tematach.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Lis 13, 2009 10:46   

dyla_m napisał/a:
Dlaczego jak rano przyszedłem do samochodu nie było możliwości otwarcia tylnych drzwi
Narazie przesmaruj wszystkie mechanizmy otwierania ,odchylając klamki, wtryśnij coś do środka .Zobaczymy czy pomogło,jak nie, to trzeba szukać innej przyczyny.
dyla_m napisał/a:
Gdyby był mechanicznie uszkodzony jakiś element to nie powinno działać wogóle.
nie twierdziłem,że jest uszkodzenie mechaniczne , ale jak jest mechaniczne to nie jest pewne, że nie powinno działać wogóle.
dyla_m napisał/a:
A co do elementu sprężystego, o którym mowa ma ktoś może zdjęcie tego ustrojstwa i czy jest możliwość wymiany tylko tego elementu, czy trzeba wymienić cały zamek?
mechanizm zamykania drzwi w R75 składa się z klamki, tzw. kasety i zamka centralnego i każdy z tych elementów może być przyczyną usterek. W poście trochę wyżej podałem adres do kasety.
http://moto.allegro.pl/it...i_rover_75.html
Na poprzedniej stronie jest foto klamki w połączeniu z kasetą i cięgno do zamka.

[ Dodano: Pią Lis 13, 2009 10:46 ]
dyla_m napisał/a:
ale wiem, że jeśli ktoś już poruszał podobny temat to lepiej dopisać swój problem w tym miejscu
nie koniecznie ,bo nie wszyscy wracają do tematu który znają.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dyla_m 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 27
Skąd: Mikołów

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 15, 2009 21:53   

Spróbuję z tym posmarowaniem i dam znać jaki efekt.

Może to rzeczywiście coś pomoże, a napewno nie zaszkodzi.

Ciekawi mnie tylko, czemu ten problem dotyczy tylko i wyłącznie tylnych drzwi?

[ Dodano: Nie Lis 15, 2009 21:53 ]
No i po problemie.


SeniorA napisał/a:
Narazie przesmaruj wszystkie mechanizmy otwierania ,odchylając klamki, wtryśnij coś do środka .Zobaczymy czy pomogło,jak nie, to trzeba szukać innej przyczyny.



Rzeczywiście WD40 wtryśnięte przez otwory po odchyleniu klamki pomogło, specjalnie poszedłem teraz do auta sprawdzić. Roverek jest teraz wilgotny, bo znów opada mgła, a drzwi się otwierają bez najmniejszego problemu :rotfl: . Dzięki wielkie SeniorA - jak widać czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze, a już na pewno najskuteczniejsze.
 
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 14, 2010 09:36   

dziwna rzecz przydazył mi sie dzisiaj rano.
wczoraj auto stało - a wczoraj była lekka odwilz a potem przymrozki.
dzisiaj rano - problem z otwarciem tylnych drzwi i prawa i lewa strona . za ktoryms razem otworzyłem. ale następnie nie mogłem zamknąc - tak jak by odbijały - zamek nie łapał i drzwi zostawały otwarte.
za któryms tam razem udało sie , zawiozłem dzieciaki do przedszkola, podjeżdzam a tu zonk . żadne drzwi nie chcą sie z tyły otworzyc -ani z wewnątrz ani z zewnątrz (blokada rodzicielska nie była zapięta).

Dzieciaki wszyły przodem. ja potem zacząlem kombinowac i prawy tył uratowany - kilka razy delikatnie poszarpałem klamką i sie otworzyły -działają jak trzeba.
gorzej z lewymi.
nie moge ich otworzyć ani z zewnatz ani z wewnątrz.
to co zauwazyłem
zamkniecie pilotem chowa "łepek"
otwarcie pilotem wysuwa "łepek"
zamkniecie przyciskiem chowa 'łepek"
zamkniecie przyciskiem wysuwa ":łepek"

otwieranie drzwi od zewnątrz - efekt jak by były zamek zamkniety zero oporu
otwieranie drzwi od wewnątrz przy wysynietym łepku - czuć lekki opór.. jak byc cos sie przesuwało ale drzwi nie otwierają sie
otwieranie drzwi od wewnątrz przy schowanym łepku - czuć lekki opór, łepek wyskakuje
na komputerku nie pokazuje mi ze są otwarte drzw


jak sądze elektryka jest ok -
mechanicznie cos musiało sie odwalić - moze to cięgno ? moze ktos kto to rozbierał ma pomysł ?

- teraz musze poszukac jak sie tapicerkę zdejmuje
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 13:34   

spróbuj recznie pomóc " łepkom" po pilocie , czy to coś zmieni.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 15:56   

Dziś otworzyłem zablokowane drzwi (przednie prawe). Nie otwierały się ani od zewnątrz, ani od środka.
Odkręciłem klamkę wewnętrzną, odgiąłem prawy górny róg tapicerki przy "łepku" na tyle aby jedną rękę wsadzić do środka drzwi poprzez otwór techniczny. Jest to nieprzyjemna sprawa, bo tapicerka przyciska rękę do ostrej blachy, ale gdy wsadzimy już tam rękę po łokieć zostaje nam wyczuć pręcik idący od klamki zewnętrznej do kasety w drzwiach. Łączy się on z kasetą za pomocą plasticzka z gwintem którym reguluje się i blokuję cięgno w odpowiedniej pozycji. Rozpina się ów plasticzek w połowie i uwalnia cięgno, po czym naciska się plasticzek w dół i otwiera się drzwi. Ręka boli ale bunkier otwarty po 2 tygodniach ;)

ps.
Z tego co pamiętam tylną tapicerkę można zdjąć bez szkód przy zamkniętych drzwiach, trzeba tylko po uwolnieniu kołków pociągnąć (szarpnąć) rączkę do siebie-góry aby wypiął się zatrzask z mocowania rączki.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Gru 14, 2010 16:11   

maryba,

1. Jeżeli nie możesz otworzyć drzwi to zrób tak jak ja zrobiłem u siebie i drzwi otworzyłem. Kilkakrotnie dopychasz rękami drzwi do wewnątrz w okolicach zamka - tak jakbyś zamykał. Musisz dosyć mocno pchać aby ruszyć zapadkę i powinny się otworzyć.

2. Jeżeli drzwi otworzysz i nie możesz zamknąć to - dociskasz drzwi do środka i zamykasz przyciskiem zamykania znajdującym się w kabinie na tunelu środkowym. Czynność można wykonać siedząc samemu w aucie i ciągnąc za rączkę od zamykania drzwi lub poprosić kogoś o pomoc. Zamykając przyciskiem od środka wszystkie drzwi muszą być zamknięte, a te z którymi problem dociśnięte aby zadziałało zamykanie.

Po otworzeniu drzwi proponuję nabyć smar na bazie silikonu do zamków i spryskać zamek w środku oraz zapadkę zamka. U siebie zrobiłem to wykręcając 2 górne śruby (torx 25) mocujące zamek do drzwi. Otwory są przelotowe więc smar dostanie się do środka zamka.
 
 
maryba 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 19, 2010 12:48   

:) wczoraj auto postało w garazu pod centum handlowym i dzrzwi się otworzyły :)


i całe szczescie - nie chciało mi sie rozbierać tapicerki - teraz musze je dokładnie wysmarować

Dzieki za wskazówki
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Radek007 



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 1



Wysłany: Pon Sty 20, 2014 16:53   

witam tez mam probleem z drrzwiami otworrzylem potem nie chcially sie zamkknac !! ! trzaskalem i sie zamkknely .a teraz znow nie moge otworzyc. od srodkka i od zewnatrz.. pomocyy bo zwarriujee z tym autem :roll: przepraszam ale mam klawiature zepsuta i takk pisze jakk pisze :-|

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 16:49 ]
a siedze w UK czasami jestem na szrotach jak cos to moge cosik poszukkac jakis szpargalow do Roverkow choc naprawde malo ich tam :) :smile:

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 16:53 ]
przerabialem cieknace podszybie tylne przerabiallem przeciekkajace llampy tylne miallem wiadro wody w kolle zapasowym i pod tylna kkanapa itp. z tym wszystkkim sie uporallem alle z drzwiami nie daje rady auto ma 44tys mill a tu takie niespodziewajki no

:| mimo wszystkko kocham to autko a i oczywiscie szum szyby tez przerabiallem i uszczelkke pod glowica !! !!! normalnie kapllet problemow :|
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Sty 24, 2014 19:49   

Radek007, jak nic pozamarzały. Opalarką lekko podgrzać zamki i w okolicy rygli. Później prysnąć smarem Np WD-40 albo inny może być silikonowy. Dwa dni pod rząd przerabiałem ten temat .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Otworzyć drzwi - ale jak???
tomczyk32 Rover serii 75, MG ZT 17 Pią Lis 28, 2008 15:05
tomczyk32
Brak nowych postów [R75] nie mogę otworzyć drzwi
markozalko Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Lut 06, 2013 21:34
markozalko
Brak nowych postów [R75] Jak otworzyć zblokowane drzwi...
gagatek Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Paź 15, 2010 19:13
kerbi
Brak nowych postów [R75] nie mogę otworzyć tylnych drzwi
bubas83 Rover serii 75, MG ZT 23 Pon Mar 14, 2016 20:46
bubas83
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] jak awaryjnie otworzyc tylne drzwi?
bubas83 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Mar 13, 2016 17:02
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink